Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

A kako se mislilo da ce drugacije doci?

Sesti u crvenog golfa dvojku, skoro trojku, doci do barikada i reci mi cemo samo tu u onaj kafic pored manastira na dojc, oli skloniti te gume da prodjemo?

Mescini da se Milo posle 30 godina odlucio za pogresnu taktiku protiv iskusnijeg protivnika. Ili ga je strucni stab pogresno savetovao. A i skauting mu je popustio totalno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Budha said:

Slabo pratite događanja u CG. To je ođe svako malo, nešto hoće pa blokiraju izlaza i ulaze iz gradova, rade to i ugostitelji i litijaši, milovci...

Ja sam juče u jednom razgovoru rekao da se u Crnoj Gori ponašaju kao da ih ima 20 miliona, pa ima dovoljno za razne podele. Crna Gora ima potencijal da bude balkanska Švajcarska, i zaista verujem da je to tako. Zašto su ljudima bitnije druge trivijalne stvari a ne njihova budućnost, ja zaista ne mogu da razumem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Има добра документарна емисија на Нетфликсу How to become a tyrant, која се феноменално рефлектује кроз еклатантне примјере на тренутну ситуацију у ЦГ, односно на то ко и зашто повлачи ове карте из рукава, дабоме Мило...

Формирање scapegoat кроз српски свет и СПЦ, поларизација у тренуцима кад му подршка озбиљно пада је нешто што су и многи прије њега радили. 

Исто слиједи и Србији, може се и мали Алекс пронаћи у 90% примјера. 

На народу је да се запита зашто та прича пали у ЦГ, Србији, БиХ... 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Na barikadi na Belvedere očigledan je strani uticaj na čuvare barikade, oni i ne kriju da rade u interesu strane države, ova slika svedoči o uticaju Norveške na dešavanje i pokušaju te skandinavske zemlje da se očigledno umeša i spreči legitimni vreski čin jedne autokefalne crkve.
1630827036-2021-09-05T064744Z_252738748_

kako mi ide? 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Neme said:

Ovo je ništa drugo do konstantno mešanje struktura iz Srbije u unutrašnje stvari druge države. Sve ostalo je ložnja za budale i bezobrazluk onih koji to vide a skreću priču u drugu, treću ili četvrtu stranu.

Biće da se Srbija od 1219.kad je osnovana mitropolija konstantno meša u unutrašnje stvari Crne Gore... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Azazelkg said:

Biće da se Srbija od 1219.kad je osnovana mitropolija konstantno meša u unutrašnje stvari Crne Gore... 

 

Biće da ti ili lupetaš ili si bezobrazan. Zaobiđi me ubuduće ako nemaš ništa pametnije. Poenta onog posta je bila više nego jasna i nema nikakve veze s ovim što si napisao.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

ad3eb97fa13f5401339aa79637924905.jpg

 

 

CG prethodnih 30 godina u jednoj slici.

 

Vladari koji zgrću milione i sluge koje se zadovoljavaju koricom leba.

 

A koja je razlika u odnosu na ove ovde sto prodaju svoj glas za 2000 din , mozda posao u JKP za 30000 din ( od kojih 10% da stranci ), mitingasima za sendvic itd...  ???

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Doc Holiday said:

 

A koja je razlika u odnosu na ove ovde sto prodaju svoj glas za 2000 din , mozda posao u JKP za 30000 din ( od kojih 10% da stranci ), mitingasima za sendvic itd...  ???

Nikakva. Ne vidim da to iko ovde spori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ja sam juče u jednom razgovoru rekao da se u Crnoj Gori ponašaju kao da ih ima 20 miliona, pa ima dovoljno za razne podele. Crna Gora ima potencijal da bude balkanska Švajcarska, i zaista verujem da je to tako. Zašto su ljudima bitnije druge trivijalne stvari a ne njihova budućnost, ja zaista ne mogu da razumem.

Za ove podjele si pogodio 100%. To je nastalo najviše zbog nasilne promjene identiteta. Ako je država postala nezavisna ne znači da treba da se odrekne skoro svega što ima veze sa njenom istorijom, ili da sudi nekim istorijskim ličnostima za događaje koji su se desili prije 100-200 godina.

 

Za ovo drugo se ne slažem. Crna Gora je bila ubjedljivo najnerazvijenija federalna jedinica bivše Jugoslavije, a nije ni prije toga kroz svoju istoriju nikad dobro funkcionisala na ekonomskom planu. Strogo govoreći vazda smo živjeli preko tuđe grbače. Turizam je postao ozbiljna grana od prije možda 40-45 godina unazad, ali mora još nešto da se radi. Nemamo praktično nikakve domaće prehrambene brendove, uvozimo većinu stvari iz Srbije( hrana, slatkiši, sokovi, itd.). Zdravstveni sistem je katastrofalan, u nekim gradovima nemaš bolnice, ljudi moraju stalno po nekoliko sati da putuju bi primili terapiju, obavili pregled, itd. Sjever države je potpuno mrtav. Čak je i Nikšić kao najbogatija i najveća opština Crne Gore prilično postao osakaćen. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ja sam juče u jednom razgovoru rekao da se u Crnoj Gori ponašaju kao da ih ima 20 miliona, pa ima dovoljno za razne podele. Crna Gora ima potencijal da bude balkanska Švajcarska, i zaista verujem da je to tako. Zašto su ljudima bitnije druge trivijalne stvari a ne njihova budućnost, ja zaista ne mogu da razumem.

 

 Pa to upravo smeta Beogradu...  Ode drugo oko u glavi i postaje bolje ...   Usli u NATO , ulaze garant pre Srbije u EU.. 

  A Beograd govorio da ce CG crknuti od gladi bez Srpskog zita...  Doduse to se govorilo i za Sloveniju nekad...  pa...

 

   Jer zaista je ispalo da svi koji su se oslobodli Beograda da su prodisali...  A to Beogradu najvise smeta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...