Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Kako razapinju ekstremisti Krivokapića. Ne pamtim da je neko u novijoj istoriji za pola godine prešao put od heroja do najomraženije ličnosti u CG. Sve to zbog smjene ministra Leposavića. Danas u CG bili protesti i okupljanja u nekoliko gradova. Mladić heroj, Srebrenica nije zločin, i tako. Ne može se očekivati nikakav progres sa ovakvim narodom. Ista stvar je i sa fašizmom koji ispoljava jedan dio crnogorskih nacionalista. Mislim da je Krivokapić probao pošteno da radi, probao je sa nekim pomirenjem, ali ne prolazi to u ovakvom društvu. DPS je unazadio ovu zemlju za nekih 100 godina. Postalo je nemoguće pronaći neki balans u ovoj državi, a teško da će biti bolje u budućnosti. 
Slazem se, DPS je previse polarizovao drustvo, pa sada imas veliki broj ekstremista na obe strane. Koliko vidim Krivokapicnima postene namere, ali bice mu jako tesko da balansira. Po meni se malo istrcao sa ovom smenom, bila bi velika steta da padne ova vlada i da se tamosnje drustvo jos vise polarizuje. DPS je jako prljavo odigrao i iscenirao Leposavica da se uvali sa tom izjavom, ponavljam, bila bi velika steta da padne ova vlada, i da ekstremisti ojacaju sa obe strane.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Budha said:

DPS je polarizovao društvo a DF bi da ga objedini. 🙈 

Ođe je smrad izišao iz iste kuhinje kao i u ono vrijeme u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu.

 

Zamislite da Albanci, Bugari ili Hrvati u Nišu, Pazaru ili Pirotu rade pizdarije kao Srbi po CG 🤪

Koje pizdarije? 

Molim te, prosvijetli nas.

Edited by Valensija
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



DPS je polarizovao društvo a DF bi da ga objedini. [emoji85] 
Ođe je smrad izišao iz iste kuhinje kao i u ono vrijeme u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu.
 
Zamislite da Albanci, Bugari ili Hrvati u Nišu ili Pirovcu rade pizdarije kao Srbi po CG [emoji2957]


Pozdarije koliko ja vidim cine ekstremisti sa obe strane, obican narod ne ma kakve politicke orjentacije bili. DPS je polarizovao drustvo, cineci sve da minimalizuje uticaj Srba tamo, nakaradan zakon o verskim zajednicama je klasican primer. Da li jw moralo to da se desi, koliko se secam tenzije nisu bile ni priblizne kao posle donosenja tog zakona. Na kraju krajeva taj zakon je poslao DPS u istoriju, a polarizacija je jos i malo zlo u odnosu na korupciju i kriminal na drzavnom nivou za koji jw direktno odgovoran taj DPS. Zato se nadam da ova vlada nece pasti i da ce Krivokapic nekako uspeti da se izvuce iz ove situacije. Ovo je pravo pozitivno osvezenje za ovaj region, nadam se da se ovim nece dati DPS-u neko vestacko disanje. Vreme je da se DPS demontira, a Milo da se na sudu priupita za stosta, pocev od njegovom ucesca u gradjanskom ratu preko sverca cigara do kriminala i korupcije u Crnoj Gori.

kada vec pominjes Hrvatsku, koliko se secam i tamo su sranja pocela kada je HDZ smislio da izbaci Srbe iz Hrvatskog ustava,mene to pomalo podseca na ovaj zakon o verskim zajednicama, bar mi je isti modus oprandi.

Ovo poredjenje sa Albancima i Bugarima ne razumem? Kakve to pizdarije treba da rade i koja su im to prava uskracena?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam u toku prilika u Crnoj Gori ali vidim da se Krivokapic zalio da ne moze da demontira RTCG koji jos uvek truje narod i da mafija nije pohapsena. O cemu se tu zapravo radi? Kako je moguce da premijer ne moze da 

razvlasti drzavnu televiziju? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

Nisam u toku prilika u Crnoj Gori ali vidim da se Krivokapic zalio da ne moze da demontira RTCG koji jos uvek truje narod i da mafija nije pohapsena. O cemu se tu zapravo radi? Kako je moguce da premijer ne moze da 

razvlasti drzavnu televiziju? 

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/528343/becic-uvjeren-sam-da-ce-novi-savjet-i-menadzment-rtcg-a-obezbijediti-postovanje-profesionalnih-standarda

 

Malo sporo sve to ide...

Link to comment
Share on other sites

Bez kadrovskih promena u policiji,RTCG i posebno stavljanja sluzbe bezbednosti pod punu kontrolu,nema nista od posla.
Braniocima Crne Gore,a zapravo Milovim pretorijancima,treba izbiti iz ruku taj argument su samo oni Crnogorci i da samo oni vole Crnu Goru. Sto je,naravno,daleko od istine. 

 

Link to comment
Share on other sites






To kako mali Srba zamišlja da je počelo... Stvarnost je malo drugačija.
Jesi li cuo, postoji ozbiljna studija da su Srbi u stvari odgovorni za globalno zagrevanje [emoji1]?

Ajde da se drzimo Crne Gore, posto je ovo tema o tome.Doduse ne bi me iznenadilo da simpatises ove Komite i njihova civilizacijska dostignuca koja nam prezentuju svaki dan.
Vidim da me po onoj matrici sa bivseg foruma automatski svrstavas u nacionaliste , izmedju ostalog sam i prestao zbog takvih generalizacija da pisem na politici odmah po nastajanju ovog jer je to manje vise slicno njesra.

Ajde da ti pojasnim jako uprosteno na sta sam mislio.

Bilo kakav oblik ekstremnog nacionalizma je los, bilo da su u pitanju Srbi ili neki drugi. DPS je godinama vodio brutalnu politiku pikusavajuci da gusi srpski jezik, SPC tj da jednom narodu minimalizuje u 21 veku, njegova elementarna prava na kulturni identitet. Rezultati toga su vidljivi danas, a DPS je na smetlistu istorije i jedino im je preostalo da preko ovih ultradesnicarskih grupa prave ekcese u nastojanju da obore vladu. Nadam se da ti je sada jasnije [emoji6].

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Crni Bombarder said:

Bez kadrovskih promena u policiji,RTCG i posebno stavljanja sluzbe bezbednosti pod punu kontrolu,nema nista od posla.
Braniocima Crne Gore,a zapravo Milovim pretorijancima,treba izbiti iz ruku taj argument su samo oni Crnogorci i da samo oni vole Crnu Goru. Sto je,naravno,daleko od istine. 

 

Pa zato i arlauču ovih dana i neprestano probaju da naprave incidente. Na redu su tužilaštvo i tvcg pa probaju da to odloze koliko god je moguće ali džaba se nadaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 8:57 AM, Eddard said:


 

 


To kako mali Srba zamišlja da je počelo... Stvarnost je malo drugačija.

 

Do tell...

 

Velika je šteta što pojedini članovi vlade ne mogu kurčenje svesti na minimum. Težak posao za Krivokapića i Dritana, napadaju ih sa svih strana i stalno pokušavaju da ih uvuku u mulj. Postavljaju im pitanja za koja nema pravog odgovora i koja prave dodatan razdor u skupštinskoj većini, a članovi DF se opet hvataju na svaku udicu kao somovi. Iznova i iznova se prebrojavaju krvna zrnca, pominju se 90-e i tako u krug.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Nažalost, nije da se nije moglo očekivati ovo što se dešava. Iako verujem u časne namere Krivokapića i Dritana u njihovoj težnji da CG izvedu na evropski i moderni put, sad se nalaze između dve najgore vatre - između crnogorskih i srpskih desničara pri čemu su obe ove grupacije masovne i radikalne, a i jedni i drugi vuku CG na isto mesto - pravo u kameno doba i rodovsko-plemenske zajednice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nažalost, nije da se nije moglo očekivati ovo što se dešava. Iako verujem u časne namere Krivokapića i Dritana u njihovoj težnji da CG izvedu na evropski i moderni put, sad se nalaze između dve najgore vatre - između crnogorskih i srpskih desničara pri čemu su obe ove grupacije masovne i radikalne, a i jedni i drugi vuku CG na isto mesto - pravo u kameno doba i rodovsko-plemenske zajednice.

Samo se uvek mora praviti razlika da Milovci( nisu to nikakvi desničari) imaju vlast u CG 30 godina i mogli su da nesto urade za taj narod i drzavu, sad kad ne mofu da kradu nesmetano setili su se komita i hoce da po svaku cenu sačuvaju pozicije. Prosrpski političari okupljeni oko DF nikad nisu imali vlast a nemaju je srećom ni trenutno. Oni bi mozda unazadili Crnu Goru ali to je i dalje samo špekulacija. Milovci su dokazani u svom lopovliku i arlaukanju " drz te lopova"

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Samo se uvek mora praviti razlika da Milovci( nisu to nikakvi desničari) imaju vlast u CG 30 godina i mogli su da nesto urade za taj narod i drzavu, sad kad ne mofu da kradu nesmetano setili su se komita i hoce da po svaku cenu sačuvaju pozicije. Prosrpski političari okupljeni oko DF nikad nisu imali vlast a nemaju je srećom ni trenutno. Oni bi mozda unazadili Crnu Goru ali to je i dalje samo špekulacija. Milovci su dokazani u svom lopovliku i arlaukanju " drz te lopova"

Nije to nikakva špekulacija niti su prosrpski političari stajali sa strane dok su milovci krali. 

To je još jedna priča za laku noć kojih ođe ne fali.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Budha said:

Nije to nikakva špekulacija niti su prosrpski političari stajali sa strane dok su milovci krali. 

To je još jedna priča za laku noć kojih ođe ne fali.

 

Kad su bili u vlasti ti prosrpski političari? 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darth Bane said:

Pa zahvaljujuci toj desnici je pobedio na izborima.

 

Pogrešno ....

DF je i dobio izbore zahvaljujući pre svega Krivokapiću,koga su opet pogurali neki krugovi MCP na talasu protesta....

Da se DF pitao,danas bi i dalje bili opozicija,doduše deluje mi da im je ta uloga sasvim prijala...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...