Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Aha tako bejaše...ja sam stalno na doručku svraćao na stadionu, ispod tribina, na neke slane palačinke...dobre. Zajeba me obilaznica...dok trepneš od Zlatice do Virpazara, a ond aveć si u Sozinu...

Ja imam neka pravila...burek i roštilj jedem do Jagodine...gore kad predjem granicu kod Marije Terezije, već od Zemuna idu druge stvari, rečne, mada prolaze i faking Bečke šnicle i ta nomenklatura, u CG, opet, plodovi mora, Istok Srbije plodovi tora....u Zapadnu Srbiji samo kod Baralića u Mrčajevce, inače je kompletnu bataljujem, sve go prevarant do prevaranta....od trafike do teške industrije.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Dal' je bolji burek kod Fetw Mahmutovića ili kod Vukčevića ? Šta kažu Podgoričani ?

Ako odeš na obilaznicu i promašiš centar PG, rekli su mi da je burek u pekari Montenegro u Mojanovićima u Zeti vrhunski.

U samoj Podgorici, meni su i od Vukčevića (jeo prije petnaestak dana) i od Mahmutovića (priznajem da nisam jeo odavno) bolje pite u Sarajki, u bulevaru Ivana Crnojevića (bulevar koji prolazi pored stadiona i izlazi na most Milenijum), blizu ugla sa Njegoševom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako odeš na obilaznicu i promašiš centar PG, rekli su mi da je burek u pekari Montenegro u Mojanovićima u Zeti vrhunski.
U samoj Podgorici, meni su i od Vukčevića (jeo prije petnaestak dana) i od Mahmutovića (priznajem da nisam jeo odavno) bolje pite u Sarajki, u bulevaru Ivana Crnojevića (bulevar koji prolazi pored stadiona i izlazi na most Milenijum), blizu ugla sa Njegoševom.
A pite su pite, burek je burek...[emoji847]
Ono što je najbitnije, u CG ne možeš da ostaneš gladan.
Roštilj je odličan kod Sava Vukčevića u Baru, kafana "Pod Lozom"...tamo gde se nekad Šušanj završavao, prema Topolici. Ali Savo je učio od najboljih majstora, družio se sa Nišlijama...[emoji6]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Na putu prema baru dva hinta.

Pečenjara posle kružnog toka za aerodorm. Odlično meso ispod sača, i prženi krap, ali trenutno zabran pa ga nema.

Roštiljada posle obilaznice oko Golubovaca. Ima kaže šta naručiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qqruz said:

Na putu prema baru dva hinta.

Pečenjara posle kružnog toka za aerodorm. Odlično meso ispod sača, i prženi krap, ali trenutno zabran pa ga nema.

Roštiljada posle obilaznice oko Golubovaca. Ima kaže šta naručiti.

A za vegane nista? Gdje je najbolji korijen celera za zvakanje?

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/8/2023 at 11:01 PM, koca popovic said:

Vecina ovdasnjih clanova foruma srcano podrzava pad Djukanovica. U normalnim uslovima je to ok. Sad cu i ja sa onim cuvenim "ali" (sto mrzim). Ali gotovo svi ovdje svjesno ili nesvjesno  previdjaju da se CG cijelo vrijeme bori za svoju nezavisnost. Da podsjetim publikum da ogromna vecina naroda u Srbiji smatra da su Crnogorci Srbi onda ova situacija nije daleko od velikih problema.Milo Djukanovic kakav je god ali on je jedini koji je jak da se suprotstavi tome.Moje licno misljenje je da 95% onih koji podrzavaju Jakova su oni koji prizeljkuju vracanje CG pod upravu Srbije. Ovi sto ocrnjuju ove sto su podrzali Mila po meni upravo podrzavaju ovo sto sam upravo naveo. Ja sam procitao intervju sa N.Cankom. Moje misljenje je da ovi sta ga ocrnjuju su upravo ovi sto se nadaju povratku CG pod upravu Srbije. Jer ovdje nidje ne procitah sta je NC rekao pogresno, nego upravo onaj rijecnik koji koriste rezimski mediji o neistomisljenicima. On je ovakav ili onakav itd........Mozda sam ja naivan, ali eto ja mislim i nadam se da smo na ovom forumu u najmanju ruku normalni i da komentarisemo koliko toliko normalno. Ali ovdje poneki vide rjesenje svih problema ako Milo zavrsi u zatvoru. Za kriminal se slazem u vezi Mila, ali po nekom vidjenju zavisno od problema na neke probleme se gleda iz nekog svog ugla.Po mom misljenju veliki problem se gleda iz vecg ugla.Ko hoce da razumije razumijet ce, a ko nece nece razumijet nikad.

 

 

Sve da je tako k'o što si ispisa' (a nije, ni približno), šta je bilo rešenje, da se nada(mo) da će Milo izmislit' eliksir besmrtnosti?

Ili kad on otegne papke da se rasturi CG?

On 4/9/2023 at 12:23 AM, Milenko Puzigaca said:

Još kad bi oni bili sposobni da se popnu na to brdo/ugao sa koga se vidi šira slika, pa bog da ih vidi. Da im nije bio Milo jeli bi gloginje. To što mu je isteklo vreme je drugo.

 

spacer.png

 

A ono jes stvarno, ne bi znali rasprodat pola CG da nam Milo nije pokaza kako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko isprazno i glupavo sa ove distance deluje tuljenje onih koji su bili za Đukanovića jer je on bio navodno prepreka nekom srpskom svetu, koji postoji samo u glavama fanatika po čitavom regionu, pokazuju i dva skorašnja naoko nepovezana događaja, a u suštini veoma bliska.

 

Prvi je raspad Demokratskog fronta, koji izlaskom Pokreta za promene prestaje da postoji i čiji će dosadašnji članovi sada svako svojim putem, što smo na ovom mestu i predvideli još pre predsedničkih izbora napominjući da bi odlazak Đukanovića značio velike promene ne samo za DPS, već i unutar DF zbog nestanka tog kohezivnog faktora.

 

To je bilo toliko logično da, zapravo, sada svo to plašenje mečke rešetom koje su, pominjući strašni DF, sprovodili oni koji su bili u Milovom džepu i Bebinom majndsetu, od Vardara pa do Triglava, deluje kao kreveljenje seoskog idiota koji za vinjak čini sve što mu se kaže na lokalnom vašaru...

 

A i drugi događaj je toliko bio logičan, ali su ga plaćeni dobošari svesno prevideli - Crna Gora gradi američki LNG terminal u Baru kako bi se skinula sa ruske energetske igle.

 

Pa ako do nekoga možda i ne dopiru razmere tog čina i kuda sve to vodi, tu je i izjava Abazovića:

Ovo je geopolitički značajno za nas jer se umanjuje zavisnost od ruskog gasa, ali pre svega govori da znamo gde želimo da se zemlja kreće u narednih 10, 15 i 20 godina.

 

Iz svega toga možemo da zaključimo da su Milovi satrapi, umesto što su lagali narode na prostoru eks JU o Jakovu Milatoviću, morali prvo da pitaju Amerikance šta će da se desi i ko ima podršku Vašingtona, a ko je nema.

 

Ovako su, osim što su dokazani lažovi i šampioni beščašća u pominjanju nekakvih četnika koji su u CG uzeli vlast, ispali i glupi.

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svakako da je padom DPS-a i DF izgubio svoj značaj, jer su bukvalno hranili jedni druge, neka vrsta simbioze, nema više priče o ugroženim Srbima ili Crnogorcima, ali nije da su baš svi otišli na svoju stranu, Medo pjani je izaša' (inače je misterija kako je za dan skupio 4500 potpisa, a smijem ruku dat da nema 2000 glasova, zapravo nije misterija, odnekle su izbunarili bazu podataka), dok će Vojvoda od koljenice i Pipun i dalje zajedno, samo je nepoznanica pod kojim imenom i u kom formatu.

Sad, ovaj ostatak (Radnička, neki komunisti itd) ne znam baš kako će ih uglavit.

Raspad je nasta' zbog sve manjeg broja glasova iz izbora u izbore i manjeg manevarskog prostora, tako da skupo ispadaju Medovih 5 mandata (neko iz sprdnje veli da ima više mandata nego glasača) na taj suženi prostor, nije da nisu trebali odavno nogu da mu daju 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

A i drugi događaj je toliko bio logičan, ali su ga plaćeni dobošari svesno prevideli - Crna Gora gradi američki LNG terminal u Baru kako bi se skinula sa ruske energetske igle.

 

Prvo, budući da nema ni kilometar gasovoda, Crna Gora nikad nije ni bila na ruskoj energetskoj igli.

Drugo, taj memorandum o gasnom terminalu je, bar proceduralno, još jedna Dritanova brljotina, takvi projekti ne smiju da se pokreću na o-ruk, bez tendera, bez potpune transparentnosti i bez zaokruženog investicionog ciklusa, jer se gasni terminal ne gradi da bi imao gas za kuvanje i da sipaš u kola, nego da bi izgradio termoelektranu na gas, koja će da zamijeni TE na ugalj u Pljevljima, koja će za desetak godina morati da se zatvori, što je već poodavno jasno i glasno rekao tadašnji premijer Krivokapić. Budući da EPCG nema kapacitet da finasira takav objekat, da bi projekat gasnog terminala imao ikakvog smisla, već danas moramo da imamo jasne odgovore na sledeća pitanja: da li postoji ozbiljan investitor (as in neko ko ima bas desetak megavata instalirane snage u postojećim sličnim postrojenjima) zainteresovan da gradi TE, odnosno, ukoliko ne postoji, da li država CG ima kapacitet da se za jedno 3 godine zaduži za jedan takav projekat (hint: ovako odokativno, nema).

 

Na sve ovo, taj navodno strateški američki partner je kanadska kompanija (listing im je na Toronto Stock Exchange) sa prometom od milijardu dolara godišnje i 2000 zaposlenih, što je u tom svijetu patuljak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Beo, Abazović jasno reče da LNG terminal u Baru umanjuje zavisnost od ruskog gasa, pa sad ja zaista ne znam da li on laže. Takođe, Vlada CG pominje dve američke firme, pa stvarno nisam mogao ni da pretpostavim da mogu i za to da lažu, već da su firme kandaske ili neke treće zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Constantin said:

E sad saznah i za ovaj granični prelaz. Vuča. emoji856.png Makadam 20 km...radovi na putu. Nadam se da će do početka sezone ovo biti gotovo, inače ništa od sezone.
a6792bba5e9f53f0120e9a6630358892.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Opet si skrenuo levo kod Andrijevice Albukerkija?

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

Beo, Abazović jasno reče da LNG terminal u Baru umanjuje zavisnost od ruskog gasa, pa sad ja zaista ne znam da li on laže. Takođe, Vlada CG pominje dve američke firme, pa stvarno nisam mogao ni da pretpostavim da mogu i za to da lažu, već da su firme kandaske ili neke treće zemlje. 

Objasnio sam zašto laže, CG nema ni jedan gasovod, nijednu gasnu TE ili makar toplanu, niti industriju u kojoj je bitan gas (ovo poslednje je pleonazam, prosto nema nikakvu industriju), pa zato ni ne zavisi od ruskog gasa. Za te potrebe za domaćinstva i vozila uvozi gas u bocama i cisternama u količini od po nekoliko kamiona mjesečno, uglavnom iz Hrvatske, od INA-e, pomalo iz Srbije, od Europetrola iz Subotice. Europetrolov gas je vjerovatno ruski, ali to su količine koje na godišnjem nivou predstavljaju uvoz od najviše nekoliko miliona eura.

Za američke i kanadske firme moja poenta nije bila u njihovom porijeklu, nego u tome da nisu dovoljno veliki da budu investitori za takav projekat (nego samo izvođači), a za projekte koje će se finansirati iz budžeta - odnosno javnog duga - koji se dodjeljuju bez tendera i bez transparentnog takmičenja jednom za svagda treba nekome jebati sve po spisku, a ako Dritan nastavlja DPS praksu dogovaranja auto-puta onda taj neko treba da bude on.

 

U ostalim vijestima, Evropa Sad izgleda neće doćekati parlamentarne izbore u ovom sastavu. Što i nije tako loše, ako je makar dio priča o Spajićevom apsolutizmu tačan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vlada priprema rebalans budžeta: U državnoj kasi višak prihoda od 225 miliona eura

 

Izuzetno dobri rezultati od početka godine, budžetski prihodi su za trećinu veći nego u istom periodu prethodne godine. Pored doseljavanja većeg broja Ukrajinaca i Rusa, koji dijelom objašnjavaju povećanu potrošnju, očito je i da turistička sezona više nije ograničena na 2-3 ljetnja mjeseca, što je bio i moj subjektivni osjećaj kad sam bio tamo u aprilu. Još jednom bih pozdravio staMilokratske proizvođače krokodilskih suza, a o istom trošku i sve ostale koji misle da ekonomski razvoj treba da im napravi lik ili organizacija koja je trenutno na vlasti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...