Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

I u rodnom Nikšiću Milo je doživio debakl. Milatović uzeo 10 hiljada glasova više. I nekako je to sasvim pravedno, jer se u poslednjih 30 godina Nikšić od industrijskog i kulturnog centra Crne Gore pretvorio u grad duhova iz koga svake godine ljudi odlaze u sve većem broju. 

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kvaratskhelia said:

I u rodnom Nikšiću Milo je doživio debakl. Milatović uzeo 10 hiljada glasova više. I nekako je to sasvim pravedno, jer se u poslednjih 30 godina Nikšić od industrijskog i kulturnog centra Crne Gore pretvorio u grad duhova iz koga svake godine ljudi odlaze u sve većem broju. 

Radi li Uniprom i da li je i dalje isti vlasnik ? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nek grmi jako said:

 

I ne mogu a da ne primetim da DPS u stvari nema kapacitete za drugačiji politički diskurs. već i dalje samo guslaju o srpskom svetu koji će, zapravo, šta? Da promeni granice priznate države? Da poništi njeno članstvo u UN? Da kaže Amerikancima, mi smo srpski svet, hajte vi polako iz Crne Gore, a sad mi komandujemo članicom NATO-a i oduzimamo vam patronat?

 

 

Tako su i Demokrate u Srbiji (doduse znatno znatno krace) plasili narod Radikalima (sto je na kraju ispalo tacno, lol), tako i Vucic sad sve prebacuje na Zutu vlast, ko da su nas oni izolovali, dobili sankcije i bombardovanje zbog njih. Medjutim kako vreme ide, tako se ta prica kruni sto i rezultati na izborima potvrdjuju, jer ljudi slabo pamte, pa im nista ne znaci da se kuka kako je Dusan Sane Petrovic krao, te Vucic mora da izmislja nove unutrasnje i spoljasnje neprijatelje i slicne gluposti. DPS ne moze sad da izadje sa pricom: E mi cemo sad da se fokusiramo na borbu protiv korupcije, kriminala, paradajz turista, whatsoever, a vladali 30 godina.

Zato je u Srbiji sad Djilas irelevantan jer prica kako bi popravio ekonomiju, a on bio deo vladajuce stranke i bio jedno vreme ministar bez portfelja zaduzen za Nacionalni investicioni plan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, displejnejm said:

Sastavni deo Vučićevog normalnog srpskog sveta su i Čeda i Čanak, na platnom su spisku diktatora već dugi niz godina.

 

 Ooo pa sada sam zainteresovana za koje usluge su ceda i canak na vucicevom platnom spisku? Ako imas uvid ili preko insajdera javi ovde...

Ako ne javis shvaticu da su u pitanju najverovatnije seksualne usluge koje pruzaju ova dva harizmaticna i sehy sarmera a to onda nije za javnos`

 

20 hours ago, Nek grmi jako said:

Čanka, Koraća, Biserko s jedne strane, te ove opskurne desničare sa druge, ne treba više pitati ni gde je najbolji krompir na Kalenić pijaci ako je neka od tezgi konzument usluga Bebe Popovića.

 

Ova pobeda Milatovića od regionalnog je značaja kako bi se sve te aveti prošlosti, koje su neretko započinjale karijere još u doba Hladnog rata, brže sklonile sa političke scene, koju su ukaljali, zamastili i deformisali do njenog sadašnjeg nakaznog oblika.  

 

 u cg nije bilo toliko preispoljene mrznje a bogami ni histerije prema jucerasnjem dogadjaju, ucesnicima i podrsci rivalima, kao sto je to bilo sirom srb.

Nocas se srbija radovala kao da je pao Vucic a pobedio Milos (francuz) i da ce Milatovic otpriznati Kosovo i uvesti sankcije Zapadu umesto Istoku :lol_2:

 

Cestitke i balavljenje -  srbija opet i opet pokazuje da ne ume da nadvlada emocije. Kao i besmislena ocekivanja. Ovde je jedino pozitivno sto je doslo do promene mila djukanovica posle tri decenije ali posle tri decenije sta moze da bude toliko pozitivno da bi se ludacki radovalo kao da si ziveo u jemenu a ne u normalnoj evropskoj zemlji....mislim sta se toliko cekalo? Ili je Milo bio tako jak da ih je na silu odvlacio u NATO i u beli svet....Na silu ih terao da priznaju laznu drzavu....

 

4 hours ago, ras kass said:

 

Nacionalisti u Srbiji se nadaju da ce sada CG da izadje iz nato pakta, od'ebe eu, stane uz putina i vrati se u srpski svet. Jos kad bi se Ukrajinci predali, da lepo Rusija izadje na Dunav pa da zivimo svi u miru i slozi.

.

 

pa da, to je to radovanje 

 

Ali ako! Konacno su se obe srb ujedinile u necemu. I svaka srbija misli da je pobedila. Tu je ta pobeda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mama_mia said:

 

 Ooo pa sada sam zainteresovana za koje usluge su ceda i canak na vucicevom platnom spisku? Ako imas uvid ili preko insajdera javi ovde...

 

 

I meni je to malo cudno sve. 

Inace Canak, a i Ceda, a pogotovu Canak, cine sve da ogade Vucicevim glasacima bas gradjansko drustvo, ali ne mislim da je to sto ih Vucic placa, nego sto su takvi.

 

Ako Srbija zeli da promeni vlasti, onda neka uzme crnogorski recept koji je prost, svi za jednog!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 Ooo pa sada sam zainteresovana za koje usluge su ceda i canak na vucicevom platnom spisku? Ako imas uvid ili preko insajdera javi ovde...

Ako ne javis shvaticu da su u pitanju najverovatnije seksualne usluge koje pruzaju ova dva harizmaticna i sehy sarmera a to onda nije za javnos`

 

Obojica su politički irelevantni, a zgodni su da budu svačiji pajaci. LDP kao stranka više ne postoji, osim možda na papiru, a Čeda se još donekle švercuje na konto stare slave, ako se to tako može nazvati, i usled incidenata koje pravi. On ima bizMis od koga se izdržava, a povremeno pojavljivanje u medijima mu dođe kao neki hobi. On se od političara transformisao u reality zvezdu. Kod Čanka je slična priča, s tim što u vojvođaskoj skupštini ima nekoliko poslanika, možda čak celih pet. Ozbiljnu priču o autonomiji je okačio o klin kada je došao na vlast kao član DOS-a, a uglavnom ponavlja mantre koje se mogu čuti od Zorane MIhajlović.

 

U celoj priči mi je jedino nejasno zašto se Đukanović uopšte i gnjavio da se vidi sa njima pred izbore. Ovde su na političkoj sceni relevantni koliko i muva u krdu slonova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Inace Canak, a i Ceda, a pogotovu Canak, cine sve da ogade Vucicevim glasacima bas gradjansko drustvo,

 

Pa to mozda mogu da ogade ovima sto su ikada i mislili da su ta dva lazova i lopova ista drugo osim cirkuske lude koje sluze da prodaju pricu o gradjanskom drustvu dok u senci tih floskula 

zgrcu ozbiljne pare. A prevarenima od takvih likova sta da kazem i vestina izbora se uci, a oni ocigledno imaju jos mnogo da uce. 

 

Ljudima koji veruju u acta non verba ta dva placenika kao ni citava plejada njihovih nekadasnjih sledbenika koji se zadovoljavaju mrvicama sa sns stola, jer nisu bili pravoverni pa usli na vreme u stranku da dobiju deo kolaca,

tesko da mogu da ogade vise uverenja koja imaju, makar jos sto puta izjavili kako su na Zoranovom putu jedino oni i niko drugi. Al kao sto su ljudi vec napisali njih politicki rejting je na nivou statisticke greske, a kredibilitet koji 

imaju kao ljudska bica ...pa dovoljno je reci da gostuju na Pinku redovno. 

 

Svim ljudima koji zive u Crnog Gori srecan pad najbogatijeg Crnogorca i familije mu sa vlasti, i da bude smenjivost vlasti od sada, da niko nikad vise ne bude 30 god u fotelji pa makar bio i Gandi licno. 

 

 

p.s. sad tek vidim da si napisao Vucicevim glasacima da ogade gradjansko drustvo, nisam siguran da razumem mislio sam da si mislio na gradjanske glasace koji nisu sns po difoltu. Vucicevim glasacima ako kazu da glasaju 

za Djilasa na sledeceim izborima eto nam novog gradonacelinka sa najubedljivijom pobedom ikada. Prosto. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

uz to pitanje je da li će im podmiriti putne troškove pošto je kasa kod don Mila sve praznija iz dana u da.

 

Na temu kase, ovo kruži po mrežama, ne garantujem verodostojnost.

 

fJuA9Jn.jpeg

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Naravno da su na platnom spisku, ne skidaju se s Pinka praveći privid da postoji ukrštanje različitih mišljenja dok prava opozicija tamo ne može da priviri.

nije samo na pinku i shit tvitu, tu je i hepi, tanjug, prva, kurir, ceo taj tabloidni opust telekoma. Mogu da laprdaju 24 sata, ali zvalonju u negativnom kontekstu nece spomenuti.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ras kass said:

nije samo na pinku i shit tvitu, tu je i hepi, tanjug, prva, kurir, ceo taj tabloidni opust telekoma. Mogu da laprdaju 24 sata, ali zvalonju u negativnom kontekstu nece spomenuti.

Kad smo već kod tabloida....čija je UNA TV ? Vidim i to sam dobio u okviru paketa Orion TV.....?

Da li neko prati ili je slučajno pogledao vikendom TANJUG TV i TV emisiju uživo koju vide "čuveni" Komrakov i Ostojić (ex LDP) ?

NA svim ovim, pomentum, TV često (osim Happy koji ima stalnu klijentelu) vrlo često gostuju ljudi koji se ne uklapaju u SNS narativ od Čede Stojkovića, Djok Valaha, Biljane Šahrimanjan i muža joj Darka, onaj drugi što je utripovao da je stručnjak za Bezbednost itd...itd...

Jbg....Coved me prikovao za krevet skoro mesec dana, na svašta sam bio osudjen...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, erwin said:

Intersantna briga roditelja za svoju decu. Bata Gašić je pokupovao neke TV po Nišu, mada je zvanično valjda njegov brat vlasnik istih, a sinak se bavi fudbalom, ali u realnom sveti Batin sin je α & Ω tih TV. Nekom vinogradi nekom TV....brižni roditelji.

Link to comment
Share on other sites

Cestitke svim gradjanima Crne Gore na svrgavanju najdugotranijeg evropskog diktatora (za sada, dok ga ne pretekne ovaj sto vlada u Srbiji).

 

Vreme je da se DPS posalje u istoriju i da na prvim sledecim izborima vidimo koalicije zasnovane na ideoloskoj bliskosti stranaka, umesto ovog "svi protiv Mila" sto je bio prvi, neophodan i lekovit korak ka oslobodjenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ne bude personalnih promena DPS će da pada non stop. Jednostavno posle 25 godina Mila ili 33 godine DPS-a ti ljudi više nemaju nikakav legitimitet da kažu "ako mi pobedimo mi ćemo ...." . Moraju nove ljude da dovedu i da krenu od početka.

 

Ovi sad izbori idu prilično brzo ali ja već do tada očekujem pad DPS-a ispod 30% . 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Dakle, punopravna politika EU je ona koju Crna Gora treba da vodi u budućnosti, a posebno je važna sada kada je u pitanju ruska agresija na Ukrajinu... Ne postoji niko u Evropi, a u Crnoj Gori očigledno, ko može da podrži invaziju jedne zemlje na drugu suverenu zemlju", dodao je novoizabrani predsjednik Crne Gore za AP.

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/650907/milatovic-crna-gora-ce-slijediti-politiku-eu-prema-rusiji-i-jacati-veze-sa-srbijom

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Izjava Milatovića o Ukrajini i Evropskoj uniji je najlogičnija izjava na svetu, budući da je čovek predsednik zemlje koja je članica NATO i kandidat za članstvo u EU.

 

Svako ko je bulaznio o tome da Crna Gora postaje proksi ruska država i deo srpskog sveta odlaskom Đukanovića samo je plašio mečku rešetom i mutio vodu za čist Milov račun, jer je to apsolutno nemoguće... Kao što je apsolutno nemoguća promena granica na Balkanu, crnogorsko otpriznavanje Kosova i sve druge budalaštine i besmislice koje su se navodile kao siguran proizvod dolaska srspkog sveta na zelenu granu.

 

Priča o srpskom svetu, osmišljena u obaveštajno-političkom kružoku, inače unutar Srbije služi da se SNS glasači osećaju sigurnije i važnije kada pomisle na Vučića, te da i oni koji to nisu, a sviđa im se ta ideja, postanu Vučićevi glasači, dok u ostatku regiona služi da bi se tamošnji glasači zaplašili Vučićem i na kartu straha glasali za onoga koji se navodno suprotstavlja tom nepostojećem svetu...

 

To se najbolje trenutno vidi u zvaničnoj Podgorici, gde umesto nekakvog srpskog sveta Milatović, sada je to izvesno, ima pun gas od Vašingtona, Brisela i zemalja Kvinte, koji su pustili Đukanovića niz vodu i opredelili saradnju u odnosu na novi politički momenat u Crnoj Gori.

 

I ne samo to, već će posledica ovako posloženih karata biti i postepeno udaljavanje Demokratskog fronta od proruskog narativa, jer im je sada kristalno jasno da nikada neće biti deo izvršne vlasti ne budu li to učinili i ne budu li shvatili da se interesi koje brane i za koje se zalažu u Crnoj Gori mogu ispuniti i bez tog tereta na leđima.

 

Ta promena biće vidljiva već u kampanji za parlamentarne izbore, gde za DF počinje polagani prilazak građanskim temama na uštrb nacionalnih... Jer sad više nema Mila... A to znači da sledi nova agenda, koja će relaksirati dosadašnje pozicije koje su njihov koalicioni kapacitet činile skoro nepostojećim. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...