Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

51 minutes ago, Zvezdinho said:

Koroman i Matic  se presaltali iz SNS-a kod Stanivukovica. Kakve njuske jbt. Cim nisu nesto dobili od  SNS daj da se uglavino na drugo mesto.

 

koroman_matic_printskrin_1242x940

 

 

 

 

Kakve Matić ima veze sa izborima u Bosni? Ajde za Koromana da razumem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Padaju nacionalisticko-kriminalni rezimi ko ludi. SDA unisten ko nikad dosad, SNSD gubi izgleda i BL i Bijeljinu. Jos da vidimo sta ce bit s Mostarom u decembru. Nadam se da ce se ovaj trend nastaviti i na opcim izborima 2022. pa da i ova drzava krene naprijed napokon. Ovo je potencijalno historijski trenutak. 

SNSD nikad nije ni imao Bijeljinu. Mico dodijao "i bogu i narodu", da je bio ispred SDS zijanio bi a ne ovako. 
A za pojavu klovna Draska je kriv...pa SNSD.  I niko drugi. Ozbiljno. Svojom osionoscu i neosluskivanju naroda. Za njega je Preletacevic ozbiljan politicar. Dijete koji jase na talasu populizma i rijalitija. E sad ce biti u drugacijoj ulozi...one milione sto on racuna i po kom principu bi on rjesavao probleme, moze pricati samo neko ko ne zna osnovne pojmove ekonomisanja. A njega na koncima drzi Borenovic, ljiga.  Radojicic je izgubio samo zbog toga sto je u SNSD, inace djeluje prilicno korektan covjek i pomeo bi da je u ijednoj drugoj stranci. Ali nije, jbg.  Meni ovo vise govori o nezrelosti birackog tijela..cim nisu smjeli Trivicku isturiti koja je za par stepenica ( ma spratova) iznad Stanivukovica. U RS jos uvijek nema ozbiljne alternative...ako cemo raditi po principu samo da ove skinemo..necemo se jos "leba" najesti od nekih ozbiljnih promjena. U FBiH ipak manje pratim pa ne znam...
Suvise smo mi razocarani u svake koji nude promjene jer ih najveci dio postane isto ono protiv cega su se borili.  Nemas "krstenog" intelektualca ni u jednoj politickoj opciji. A i ako ih bude, ili ih sujetne vodje gurnu na nesto prilicno nebitno ili sami odustanu. 
I da dodam...mislite sta hocete ali ja kao neko sa strane, ko ne zaradjuje svoj hljeb u BiH, vidim jako cesto narod koji se poziva na vladavinu zakona ali kad taj isti treba da ga postuje onda ide whataboutism...relativizacije i slicno. Naravno da su kamarile na vlasti mnogo doprinjele takvom razmisljanju ali ima nesto i bez njih. Nista nikad (unazad decenijama) nisi mogao da uradis "ako nemas nekog". Srz problema. Kad podjednako vecinom osudimo i kradju bicikla i miliona (stavom ne i pravno jer nije isto) onda mozemo naprijed. Ja (volio bih da grijesim) jos ne vidim kriticnu masu koja bi potencirala takav stav. 

 

Edited by wrecktangle
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wrecktangle said:

SNSD nikad nije ni imao Bijeljinu. Mico dodijao "i bogu i narodu", da je bio ispred SDS zijanio bi a ne ovako. 
A za pojavu klovna Draska je kriv...pa SNSD.  I niko drugi. Ozbiljno. Svojom osionoscu i neosluskivanju naroda. Za njega je Preletacevic ozbiljan politicar. Dijete koji jase na talasu populizma i rijalitija. E sad ce biti u drugacijoj ulozi...one milione sto on racuna i po kom principu bi on rjesavao probleme, moze pricati samo neko ko ne zna osnovne pojmove ekonomisanja. A njega na koncima drzi Borenovic, ljiga.  Radojicic je izgubio samo zbog toga sto je u SNSD, inace djeluje prilicno korektan covjek i pomeo bi da je u ijednoj drugoj stranci. Ali nije, jbg.  Meni ovo vise govori o nezrelosti birackog tijela..cim nisu smjeli Trivicku isturiti koja je za par stepenica ( ma spratova) iznad Stanivukovica. U RS jos uvijek nema ozbiljne alternative...ako cemo raditi po principu samo da ove skinemo..necemo se jos "leba" najesti od nekih ozbiljnih promjena. U FBiH ipak manje pratim pa ne znam...
Suvise smo mi razocarani u svake koji nude promjene jer ih najveci dio postane isto ono protiv cega su se borili.  Nemas "krstenog" intelektualca ni u jednoj politickoj opciji. A i ako ih bude, ili ih sujetne vodje gurnu na nesto prilicno nebitno ili sami odustanu. 
I da dodam...mislite sta hocete ali ja kao neko sa strane, ko ne zaradjuje svoj hljeb u BiH, vidim jako cesto narod koji se poziva na vladavinu zakona ali kad taj isti treba da ga postuje onda ide whataboutism...relativizacije i slicno. Naravno da su kamarile na vlasti mnogo doprinjele takvom razmisljanju ali ima nesto i bez njih. Nista nikad (unazad decenijama) nisi mogao da uradis "ako nemas nekog". Srz problema. Kad podjednako vecinom osudimo i kradju bicikla i miliona (stavom ne i pravno jer nije isto) onda mozemo naprijed. Ja (volio bih da grijesim) jos ne vidim kriticnu masu koja bi potencirala takav stav. 

 

 

Nemam uopce visoko misljenje o Drasku, mislim da je nikakav politicar al drago mi je vidjeti promjenu i u RS. Najveci problem po meni je sto RS nema postene lijeve i gradjanske opcije kakve u FBiH imas u vidu Nase Stranke pa donekle i SDPa. 

 

Glavno mi je da je SDA do nogu potucen i u Zenici i u Sarajevu i u Tuzli (koju doduse nikad nisu ni imali). Ta kriminalna hobotnica se raspada i moguce je da ce 2022. dozivjeti potpuni poraz na opcim izborima. Cetvorka (Narod i Pravda, SDP, Nasa Stranka i NBL) treba sada pamento postupiti i od narednih izbora mozda i citava drzava krene naprijed. Komsicev DF i Radoncicev SBB nakon prelijetanja u vladi Kantona Sarajevo vise nisu nikakvi faktori i sad ova cetvorka ima sve u svojim rukama. Nadam se da nece zajebat sansu jer je ovo historijska prilika da se najveceg zlotvora drzave i boljitka naroda posalje na smetljiste historije. Unistavanjem SDA unistavas i HDZ koji je kriminalan u jednakoj mjeri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Cini mi se da u regiji jedino Srbija ima kvalitet pa ne mijenja nista. 

Bas htedoh to da kazem.
Ja imam pravo i na drzavljanstvo BiH i CG, a trenutno posedujem samo srpsko. Da vidim kako ce se razvijati stvari narednih 2/3 godine, pa da vidim treba li u posetu ambasadama da idem.

Link to comment
Share on other sites

On je pravi penicilin za Dodika. Ne možete catch all populistu da rušite nekom principijelnom politikom. Odličan posao je napravio. Kakav god da je RS će biti bolje mesto za život ako bi eventualno za dve godine srušio Dodika. No to će biti teži zadatak jer u manjim mestima ljudi teže shvataju da su žrtve populiste koji ih bezobzirno laže.

Link to comment
Share on other sites

Porazi SNSD i SDA u BL i Sarajevu su odlicna vest kao sto je odlicna vest i poraz DPS u CG ...

Nema demokratije i napretka u ovom regionu sa strankama koje su decenijama na vlasti i koje i ako su nekada imale neke programe,danas su samo masine za izvlacenje novca iz budzeta i biroi za rad partijskih uhleba ...

Ovo je i u CG i u Bosni deblokada politickog zivota i mogucnost za nastavak politicke i drustvene evolucije ...

Kuda ce to odvesti videcemo,nadam se na bolje ...

Nama u Srbiji samo nada da ce opozicija ovako kljakava i kilava uspeti bar da u Beogradu zada udarac SNS ... vreme je ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stanivuković je dobio šansu da se pokaže. Imaće vraški težak posao jer nema većinu u skupštini tako da mora da otvori četvoro očiju šta radi jer će ga Dodik urnisati preko medija za svaku grešku. Ako odradi makar i solidan mandat može se nadati dobrom rezultatu na izborima 2022. U protivnom potonuće kao i neke nade pre njega koje su se utopile u sivilo i bile uništene propagandom Dodika. Pobeda je važna jer daje nadu da se ovaj diktator može smeniti. Ostaje još i da se pokaže da li je vredan kao alternativa.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Crni Bombarder said:

To je "cetvorka" koji u svom postu pominje i @alpaka Bereta Sida?
Pretpostavljam da to nisu nacionalne stranke/pokreti..

 

SDP, Nasa stranka, Narod i pravda te Nezavisna bosanskohercegovacka lista. Neka mjesavina ljevice u vidu SDPa i Nase Stranke i nekog desnog centra ove dvije preostale cije vodstvo cine vecinom ovi sto su istupili iz SDA jer se ne slazu sa huskacko-kriminalnom politikom Bakira i poltrona mu. Na papiru cudna kombinacija ali odlicno funkcionisu zajedno. Za nadat je se da ce postici neki dogovor sa glavnim opozicionim strankama u RSu za izbore 2022. Historijska prilika da se i SDA i SNSD posalju na smetljiste historije gdje im je i mjesto. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je Bogic Bogicevic Srbin?

Ne pitam ovo iz "etnickih" razloga (iako tako deluje,priznajem),vec zato sto sam se godinama naslusao & nacitao prica kako "u Sarajevu nema Srba,kako to nije grad za Srbe" itd..pa mi je vrlo zgodno znati..

Edit:slova

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da li je Bogic Bogicevic Srbin?

Ne pitam ovo iz "etnickih" razloga (iako tako deluje,priznajem),vec zato sto sam se godinama naslusao & nacitao prica kako "u Sarajevu nema Srba,kako to nije grad za Srbe" itd..pa mi je vrlo zgodno znati..

Edit:slova

Najbolje da posjetiš pa da vidiš osjećaš li se prijatno u Sarajevu kao Srbin.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...