Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

24 minutes ago, Constantin said:

Pa gde je zapelo ? Koliko mu "pomažu" sa druge strane, da on svojim primitivizmom mnoga vrata guzicom zatvara*

Šta ga nagoni na ovakve reakcije ?

 

*tako se kod nas kaže kad rušiš mostove za sobom

 

Od tri strane koje su imale udio  u Dodikovoj transformaciji, jedna je bivsa - SDA sa Izetbegovicem, druga ce uskoro biti bivsa - Rusija sa Putinom, i ostaje jedino treca, koja isto tako ne izgleda bas najbolje, potrajati jos nekoiliko godina - Srbija sa Vucicem. Ali i pored toga ja-glavni baja mentalitet, rijetko vidjen primitivizam i ogromna pohlepa su bile presudne. To ga je natjeralo da pravi zapadnjake budalama i da ih sibicari, a oni to upamte, i nekada ce vratiti...

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Narodna skupština podržava stavove iznesene u Zaključcima Izvještaja Komisije, te potvrđuje da je termin 'genocid' za Srebrenicu netačan i da se ne može prihvatiti i Narodna skupština tu kvalifikaciju trajno odbacuje imajući u vidu da je civilno stanovništvo, odnosno žene, djeca i starci, bezbjedno evakuisano, dok je jedan broj ratnih zarobljenika razmijenjen, tako da je maksimalan broj stradalih pripadnika muslimanske nacionalnosti do 3000."


Opet jadni isprovocirani i ugrozeni. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Festival šovinizma, ratno-zločinačkog nasleđa i kremljofilije u Šatorskoj. Fujčina na 2

Meni je pocetak genocida bila ova slika:

 

01000000-0aff-0242-fd66-08db18c16c67-w10

 

Ova je slika nastala mnogo kasnije, ali kada sam procitala, saznala, cula da su ljudi u vozu ubijeni jer su muslimani, a nasi sugradjani,

ja sam se nekako oprostila sa Srbijom i pamecu Srba.

Za mene je taj momenat bio nekako kraj svih mojih iluzija o sopstvenom narodu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drug Crni said:

Mislim da je jasno koji.
Ako hoćeš da navušeš ban za mene,ne troši tastaturu bzvz. Jasno je na koji mislim. Osnov je dakle tu.

Ja ne delim banove, ne navlačim na banove, ne prijavljujem moderciji.

Samo ponekad ukažem na jadan post kad ga pročitam, pošto je ono neki dogovor da nema Šumska i slične doskočice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih dao da se ukoriči "Dejtonski sporazum"...onako baš tvrde korice i sve one koji su za Unitarnu Bosnu, otcepljenja RS, pa i vas što vam je to "Šumska" 3Xdnevno po 30 minuta kljuckao u glavu. Nema, završena priča 1995. Naravno, sve je podložno promeni uz dogovor svih koji treba da se dogovore....nema nametanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo u tom Dejtonu stoji da itekako ima nametanja. I treba ga biti sve dok se stoka sa sve tri strane ne odluci civilizovati. Jucer smo svjedocili kolektivnom orgijanju i pozicije i opozicije u RS gdje se po ko zna koji put negirao genocid iako rezolucija koja se treba usvojiti u UNu apsolutno nigdje ne etiketira ni Srbiju ni Republiku Srpsku ni srpski narod kao genocidan niti ih uopce spominje. Ako neko ne vidi problem u tome onda ta osoba doista treba posjetiti psihijatra jer se nedvosmisleno radi o mentalno poremecenoj osobi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Upravo u tom Dejtonu stoji da itekako ima nametanja. I treba ga biti sve dok se stoka sa sve tri strane ne odluci civilizovati. Jucer smo svjedocili kolektivnom orgijanju i pozicije i opozicije u RS gdje se po ko zna koji put negirao genocid iako rezolucija koja se treba usvojiti u UNu apsolutno nigdje ne etiketira ni Srbiju ni Republiku Srpsku ni srpski narod kao genocidan niti ih uopce spominje. Ako neko ne vidi problem u tome onda ta osoba doista treba posjetiti psihijatra jer se nedvosmisleno radi o mentalno poremecenoj osobi.

Slažem se, sva populistička kmeketanja sa srpske strane su idiotska i bezumna. Međutim, oseća se da tom rezolucijom bošnjačka strana žigoše i opravdava procese ukidanja RS-a što je želja većine, da se ne lažemo. Umesto konačnog zatvaranja jednog užasnog događaja skreće se u novu spiralu ludila. 

 

Lepo reče @Constantin Dejton treba samo ukoričiti i ne dati ga ni za mrvu, jer ništa bolje nije moglo da zadesi BiH nakon onakvog rata. Toliko se kenja po istom a 30 godina se ipak živi u miru. Do nekih boljih vremena i generacija, sigurno ne mogu biti ni gluplje ni bolesnije od sadašnjih. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Molina23 said:

Slažem se, sva populistička kmeketanja sa srpske strane su idiotska i bezumna. Međutim, oseća se da tom rezolucijom bošnjačka strana žigoše i opravdava procese ukidanja RS-a što je želja većine, da se ne lažemo. Umesto konačnog zatvaranja jednog užasnog događaja skreće se u novu spiralu ludila. 


To je apsolutno neutemeljeno bez obzira na bilo cije zelje i pozdrave u BiH. USA kao sponzori te rezolucije i tvorci Dejtona su mnogo puta naglasili da od toga nema nista. Citavo ludilo i Srbije i RS je iskljucivo jer ni jedni ni drugi ni 30 godina nisu u stanju prihvatiti cinjenicu da je u Srebrenici pocinjen genocid i da Mladic i Radovan nisu nikakvi heroji nego najgori zlocinci na europskom kontinentnu nakon WW2 nit su odustali od ideje Velike Srbije. Jedina stvarna prijetnja za gasenje RS je samo politicko vodstvo koje konstantnim guslanjem i provociranjem taj entitet vodi u svaku mogucu izolaciju, a taj referendum o nezavisnosti koji se stalno pominje bi nedvosmisleno doveo do gasenja. Nista ja nemam protiv toga da RS postoji ali itekako imam protiv toga da se i FBiH i RS posmatraju kao ekskluziviteti bilo kojeg naroda i da se sve drugo obespravljuje na sve moguce nacine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


To je apsolutno neutemeljeno bez obzira na bilo cije zelje i pozdrave u BiH. USA kao sponzori te rezolucije i tvorci Dejtona su mnogo puta naglasili da od toga nema nista. Citavo ludilo i Srbije i RS je iskljucivo jer ni jedni ni drugi ni 30 godina nisu u stanju prihvatiti cinjenicu da je u Srebrenici pocinjen genocid i da Mladic i Radovan nisu nikakvi heroji nego najgori zlocinci na europskom kontinentnu nakon WW2 nit su odustali od ideje Velike Srbije. Jedina stvarna prijetnja za gasenje RS je samo politicko vodstvo koje konstantnim guslanjem i provociranjem taj entitet vodi u svaku mogucu izolaciju, a taj referendum o nezavisnosti koji se stalno pominje bi nedvosmisleno doveo do gasenja. Nista ja nemam protiv toga da RS postoji ali itekako imam protiv toga da se i FBiH i RS posmatraju kao ekskluziviteti bilo kojeg naroda i da se sve drugo obespravljuje na sve moguce nacine. 

Daj Bože da si u pravu, nemam neki kontakt sa BiH osim pukog turističkog, čisto paušalno viđenje sa strane.

 

Što se tiče genocida, da smo normalno društvo sa političkom elitom od ugleda i integriteta, priznali bi ga i pre UN-a na našu inicijativu i pokazali pravi karakter srpskog naroda. Sve je to St Protić davno objasnio, samo nema ko ni da sasluša kamoli podrži. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U Temišvaru se peče domaća rakija. Dobra. Ja nisam ljubitelj,ali se peče po domaćinstvima.
Toliko o tome da nam "zla Evropa" brani..neki identitet i šta-ti-ja-znam.

Obično pravdanje nacionalističke politike i pozicija koje je ona izgradila. Izgradila je elitu enormno bogatih koji su se obogatili ne znanjem i sposobnostima,već pljačkom države u koju se kunu i sopstvenih sugrađana koje tobože brane od zapada.

A najtragičnije je da im marva koja nema za kiflu veruje i žestoko ih brani i podržava.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

Ja bih dao da se ukoriči "Dejtonski sporazum"...onako baš tvrde korice i sve one koji su za Unitarnu Bosnu, otcepljenja RS, pa i vas što vam je to "Šumska" 3Xdnevno po 30 minuta kljuckao u glavu. Nema, završena priča 1995. Naravno, sve je podložno promeni uz dogovor svih koji treba da se dogovore....nema nametanja.

 

Znas sta je najveci fazon - ne postoji nista sto bi se moglo ukoriciti. Dejtonski sporazum, u svom originalnom obliku je "zaturen" i u Bosni i u Srbiji... Tako da izgleda original ima samo USA - onda nije cudo sto se osjecaju pozvani da ga tumace.

 

Dejtonski mirovni sporazum - izgubljeni original i njegovi falsifikati — RT Balkan

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...