Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

18 minutes ago, Darth Steva said:

Daaaaamn, kakva bomba… iz njihovog ugla pravo vreme za prodaju.
Moneyball je radio do sada ali im je verovatno postalo jasno da to vise nece moci da prolazi tako da ce lepo da profitiraju neke 3-4 milijarde za ovih 12 godina i cao.

Daj Kim Jong Una. Ima para ko kenje. Država možda nema, ali Kim je pun ko brod. Ili daj nekog mesara s bliskog istoka. Samo da je krcat parama i da oće častit. Ma daj Putina ako treba, može se izvest preko proksija nekih.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Mislim da tim koji ostvaruje ovakve rezultate, kao LFC u prethodnih 5 godina, ne moze da se pravi konstantnim kupovinama od 30 miliona. Ok, uspeli su da naprave takav tim, ali su oni sad spremni da nastave sa istim nacinom rada makar i po cenu slabijih rezultata. Misle da mogu opet da sastave nesto slicno, po meni nema sanse. LFC od dolaska Klopa posluje - koliko zaradi toliko se potrosi. Treba da se iskoristi ova konkurentnost, nakon x godina, i da se nadogradjuje tim stalno. Za tako nesto vise ne moze da se pilicari kupovinama do 30-40 miliona. Primer ti je Bilingem oko koga ce da se vrte svi najjaci. Treba ga napasti zbog ociglednog kvaliteta, a znaci i sto je Englez. Letos su bile vesti, od ovih pouzdanih, kako je LFC spreman da plati obestecenje koliko god, ali videce se kakvu ce platu da trazi. Pre nekih 2 nedelje dovodi se u pitanje i novac za transfer. Mislim, jasno je meni da je to americki nacin, da kod njih to ide u ciklusima. Samo, u Evropi je to drugacije, traze se rezultati stalno, na kraju i sport se prati mnogo strastvenije. Kupili su klub za nekih 300m (koliko vec bese), ulozili u stadion, napravili novi trening centar.... sve u cilju bolje/lakse prodaje sutra, siguran sam. Sad vredi (blizu) 4 milijarde i mislim da kupovina tako neceg garantuje i ulaganje u isto. Verujem da dosta ljudi razmislja ovako.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Lineker said:

Koliko čitam, dosta je onih koji su jedva sačekali vest o prodaji, tj. da vide ledja sadašnjim vlasnicima. Nisu bili savršeni, ali ipak je klub otišao na viši nivo i došle su titule.

 

Što je takvo nezadovoljstvo?


Mislim da su pomesana osecanja… zahvalnost sto su nas spasili od bankrota, nadogradnja Enfilda i trening centar su za svaku pohvalu ali ostaje gorak ukus da se nije dovoljno ulagalo u tim, pogotovo u poslednjih 4-5 godina kada smo konstantno bili u top5 u Evropi.

Oni su imali ludacku srecu jer su ubedili Klopa da preuzme tim i ostvari ove rezultate uprkos moneyball-u inace, veoma moguc scenario je da bismo imali neke arsenal rezultate prethodnih godina i gledali kako se ispred i unutar Enfilda mase nekim norvic salovima. Dodatno, mislim da je Liverpul kao klub prerastao njih kao vlasnike,  njihovu biznis politiku i da im je ovo idealan trenutak za prodaju jer veci profit nece moci da ostvare.
 

Ono sto je pod znakom pitanja ko je u mogucnosti da ulozi 4-5 milijardi… ti novi vlasnici sigurno nece biti bolji od ovih (u smislu kako su dosli do tog kapitala) tako da, videcemo.

Iskreno, ne bih voleo neke oil vlasnike ali kako stvari stoje, i u kom pravcu fudbal ide, u jednom trenutku ce svi klubovi morati da ih dobiju (osim Bajerna, Barse i Reala jer bi za njih to znacilo korak unazad)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li bi se prihvatilo da neka država, kao kod Sitija i Njukastla, stane iza kluba? Meni deluje teško prihvatljivo...

 

Naći vlasnika/e koji će svoj novac da daju, kao Roman, mislim da je iluzorno očekivati. Opet, jedino ako neka država uleti...

 

Nije mislim ni toliko problem koliko se troši, već na šta se troši. A kupovine Robertsona, VVD, Salaha, Manea, Firmina, Jote, Fabinha.. govore da se tu dobro radilo.

 

Ne kažem da nije bilo propusta, daleko od toga, verovatno je moglo uz ne baš veliki napor i ulaganja da se ostane konkurentniji kada je već visoki nivo dostignut...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 4:00 PM, Lineker said:

Da li bi se prihvatilo da neka država, kao kod Sitija i Njukastla, stane iza kluba? Meni deluje teško prihvatljivo...

 

Naći vlasnika/e koji će svoj novac da daju, kao Roman, mislim da je iluzorno očekivati. Opet, jedino ako neka država uleti...

 

Nije mislim ni toliko problem koliko se troši, već na šta se troši. A kupovine Robertsona, VVD, Salaha, Manea, Firmina, Jote, Fabinha.. govore da se tu dobro radilo.

 

Ne kažem da nije bilo propusta, daleko od toga, verovatno je moglo uz ne baš veliki napor i ulaganja da se ostane konkurentniji kada je već visoki nivo dostignut...

A koja je alternativa? Neki Ameri koji ne dolaze po trofeje nego po pare i na sportske uspjehe gledaju u stilu: imate titulu, mirni ste 15-20 godina. Ovo kod Newcastlea je svinjarija i ne znam kako je to prošlo. Zato se sprdam, daj dikatore.
 

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 4:00 PM, Lineker said:

Nije mislim ni toliko problem koliko se troši, već na šta se troši. A kupovine Robertsona, VVD, Salaha, Manea, Firmina, Jote, Fabinha.. govore da se tu dobro radilo.

 

Ne mogu da se slozim sa ovim. Mislim, jasno je da su ovi koje si naveo dobri transferi. Izuzmi tu VVDa jer je masno placen, ostali su dovedeni do 40 miliona, nikakve pare u danasnje vreme i svakako ne pare koje najjace ekipe ulazu u igrace koji treba da im donose trofeje. Npr. ne sumnjam da ce Njukastl da krene da dovodi lagano za 100+ miliona cim bude postao konkurent za trofeje. Naravno, LFC ima dosta manje para i ne mora ni da se dovode svaki prelazni rok/svako leto igraci za 100 miliona, ali ne mora ni druga krajnost. U svakom slucaju, vlasnici su spremni da ponovo grade tim sa igracima za manje novce, a navijaci su zeljni trofeja i uspeha i hoce da se konkurentan tim unapredjuje a ne pravi nov koji ce, mozda, biti konkurentan za 3-5 godina.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nunez je another level u odnosu na Salaha u kategoriji šta jedan fudbaler može da promaši. Nadam se da će me u skorijoj budućnosti poreći. 

 

Keleher najbolji u crvenom dresu. Drago mi je sto je nastavio dobro da brani, jer svaki put kad dobije šansu skida ono što je u njegovom domenu. 

 

Pozadi promaja i dosta prostora za Sitijeve igrače da se ubace i stvore šansu. 

 

Guess who's back? Keita napokon na terenu. Gotovo sve moguće je povredio, a sledeća povreda je verovatno kad mu otpadne trepavica. 

Link to comment
Share on other sites

Najzad fudbal… steta za rezultat, mogli smo ih dovuci do penala a onda bi Keleher odradio svoje.

 

Bice patnja gledati Nunjeza i Salaha… to mozes odmah da racunas da nam treba 10 sansi da bismo dali gol a onda ce na jednom mecu sve da im se poklopi i ima nekim nesretnicima da damo 14 komada.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...