Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

On 8/30/2024 at 11:53 PM, diego said:

Odavno mi neki transfer Liverpoola nije smrdeo kao ovaj Kijezin - a jos uvek nisam prezalio odlazak Manea. Mislim da ce da bude promasaj, cisto i istorijski gledano nisu Italijani ostavljali bog zna kakav trag u Liverpoolu, pa i Premijer ligi, osim u Celziju u vreme Vialija/Zole, + Di Kanio u West Hamu. Jednostavno, Italijan + Premijer liga nije kompatibilno, a izuzeci su retki.

 

Da se razumemo, Kijeza jeste dobar igrac, ali nesto mora da pali crvenu lampicu ako vrednost igraca padne sa 100 miliona na 10 miliona za samo 2-3 godine. On jeste Italiji doneo evropsko prvenstvo (zato ga verovatno Englezi cene, jer im je odneo trofej ispred ociju), i uglavnom je bio najbolji igrac Juventusa (a gledao sam dosta utakmica Juventusa u poslednjih godinu-dve), ali je jako cudan igrac - gestikulira dosta, ume da bude nespreman u poslednjim trecinama utakmice pa da mu ne prolaze one njegove akcije i prolazi po krilu... iako nesumnjivo ima jako dobar dar da sacuva loptu, i napravi visak. Mislim da je problematican igrac, nemam nikakav dokaz za to, ali mi neki instinkt govori, i da se zbog toga nece uklopiti. Moze da bude dobar epizodista i da resava Bornemute i Southamptone kad osnovni plan zataji, ali ne znam koliko je on spreman na takvu ulogu, a i ruku na srce ipak se radi o igracu koji je bio vodja u reprezentaciji i Juventusu.

 

Za Manea samo ljubav. ❤️

 

Sto se Kijeze tice, nisam gledao dovoljno da mogu da dam sud, ali se secam da smo se raspitivali dok je bio na vrhuncu, ali se tad pominjala cena od 100m necega tako da nista od toga nije bilo. Sad je doveden kao 6. ofanzivac za cenu Sacirija i sumnjam da moze da bude losiji od njega. Cak i da se ne pokaze kako ocekujemo, verujem da mozemo lagano da ga uvaljamo za 20-30 miliona, da finansijski necemo biti na gubitku s njim. (ne znam kolika mu je plata)

 

 

3 utakmice, 3 pobede, 3 clean sheet-a. Opet, ne uliva mi poverenje ova 4-5-1 formacija, ne svidja mi se kako izgledamo. Ne bih nikada igrao bez igraca koji ima iskljucivo defanzivne karakteristike pa makar to bio i Endo (ne mora vrh tipa Makelele, Maskerano, Kante). Juce jesmo pobedili, ali je ono bilo na suvi kvalitet tima. Previse pogresnih dodavanja i previse prostora pozadi kad protivnik krene u napad. Junajted ono nije znao da iskoristi, ali bi nam Siti dao laganih 2-3 komada. U svakom slucaju, rezultatski, dobar pocetak sezone. Imamo najbolji tim, ali je trener nov pa nismo prvi favoriti za titulu, ali svakako ocekujem da se Siti oznoji mozda cak i da o tituli odluci 11mm, gol Kompanija, smesne sudijske odluke (kojih je bilo vec u prvom kolu)....

 

Salah batica izjavio kako mu je ovo poslednja sezona u klubu, ali samo zato sto mu istice ugovor na kraju sezone. Krenuo je, izokola, da kuka za produzetak, a i ja bih vala da primam 375k nedeljno a da nemam pojma. Djonovac.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice neka izboksuje jaci ugovor. Dao je klubu dosta, jedna od vecih legendi u novijoj istoriji kluba, i dalje je u top formi i isporucuje na najvecoj sceni.

 

 

Takodje produziti VvD i TAA kako se zna i ume.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam neki Mo fanboy ali nema mu se sta prigovoriti, brojke su i daje tu tako da ce opasan pucanj u nogu FSG da napravi ako ga pusti da ode. 

 

Mozda to nije uvek lepo za oko ali sto se efikasnosti tice, od svih ofanzivnih igraca (koji nisu klasicne 9) jedino Anri ima veci PL legacy od njega... svi ostali su daleko iza a kad cujem poredjenja Mo vs Hazard stomak mi se okrene. To mu dodje kao kad bi neko poredio Federera i Vavrinku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slot je bio pravo resenje za ovaj tim, na iznenadjenje mnogih, pre svega mene. 
 

Slotball je u full effectu. 
 

 

2 minutes ago, Darth Steva said:

Ni ja nisam neki Mo fanboy ali nema mu se sta prigovoriti, brojke su i daje tu tako da ce opasan pucanj u nogu FSG da napravi ako ga pusti da ode. 

 

Mozda to nije uvek lepo za oko ali sto se efikasnosti tice, od svih ofanzivnih igraca (koji nisu klasicne 9) jedino Anri ima veci PL legacy od njega... svi ostali su daleko iza a kad cujem poredjenja Mo vs Hazard stomak mi se okrene. To mu dodje kao kad bi neko poredio Federera i Vavrinku.


Mo je legenda kluba, nema dileme nikakve. Da je hteo da ide iz kluba, otisao bi odavno. Ocigledno mu se svidja i ova izjava posle tekme je da natera gazde na produzenje ugovora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da... da prebaci lopticu kod njih cisto da je on cist pred navijacima.

IMO, oko para ce se verovatno lakse dogovoriti (neka kombinacija garantovano+bonusi ce da se nadje) dok ce duzina ugovora tu biti najveci problem... on ce sigurno inicijalno traziti na 3 godine a verujem da FSG ni u ludilu ne pomislja na vise od 2.

Link to comment
Share on other sites

O znanju i umecu Salaha govore i situacije iz ove sezone (da ne idemo dalje u proslost, a ima koliko hoces):

 

- juce gol i sledeca akcija gde promasuje zicer

- asistencija u prvom kolu za Zotu i maltene preslikana situacija neki minut kasnije gde je bilo jos lakse da doda Zoti (koji je bio u ofsajdu, ne bi vazilo), ali je dodao golmanu.

 

Bukvalno 50-50 igrac i daleko od toga da zasluzuje sadasnju platu i status koji ima. To sto je igrao u timu u kakvom je igrao, sto je trener forsirao ultra-giga-sega-mega napadacki fudbal gde su svi igrali za njega pa se ne vidi da je trebalo da ima x puta bolju statistiku.... jebes njegove brojke, slabo kako bi imao npr pominjani Anri. Pisao sam vec, i stvarno verujem u to, Son (da ne uzimamo Anrija za primer) bi na Salahovom mestu imao bar ovakvu statistiku, a rezultati kluba sigurno ne bi bili losiji.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miskooo said:

Imamo najbolji tim...

 

Najbolji tim u PL? :smiley58:

 

Sta ti je Liverpul, dobijes mrtvi Junajted odmah mislis da si favorit za titulu.

 

Imate treci najbolji tim u ligi. Koliko je cetvrti daleko od vas, drugi je jos dalje.

 

Rotacija vam je tanka, busni ste u sredini i na beku (mada ova formacija pomaze da se to ne vidi), Salahov neizbezni pad forme/povreda ce vas u dva meseca kostati desetak bodova i tako ce se ta delusional borba za titulu zavrsiti.

 

Uostalom, kao i prosle sezone. A ni drugi nosioci poput Van Dajka vam ne postaju mladji.

Edited by McLeod
  • Love 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

 

Najbolji tim u PL? :smiley58:

 

Sta ti je Liverpul, dobijes mrtvi Junajted odmah mislis da si favorit za titulu.

 

Imate treci najbolji tim u ligi. Koliko je cetvrti daleko od vas, drugi je jos dalje.

 

Rotacija vam je tanka, busni ste u sredini i na beku (mada ova formacija pomaze da se to ne vidi), Salahov neizbezni pad forme/povreda ce vas u dva meseca kostati desetak bodova i tako ce se ta delusional borba za titulu zavrsiti.

 

Uostalom, kao i prosle sezone. A ni drugi nosioci poput Van Dajka vam ne postaju mladji.


Bukvalno imamo duplo bolju rotaciju od vas lol

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deez nuts. said:


Bukvalno imamo duplo bolju rotaciju od vas lol

Arsenal ima top 3 rotaciju na svetu, vi nemate 15 igraca bukvalno. Nemate zamenu ni za jednog nosioca, pa cete opet da kukate na nesrecu kad vam se dvojica povrede

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ilustracije radi, jucerasnja vasa klupa: Gomez, Kvansa, Bredli, Cimikas, Darvin, Gakpo, Kelerer, Endo, Eliot. Imate rotaciju na krilu i to je sve. Ostalo je smehoteka. U poredjenju sa Arsenalom, van Gakpa i Darvina mooooozda bi Endo bio peti MC u rotaciji, ostalo bi bilo U23 tim odnosno transfer lista

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Arsenal ima top 3 rotaciju na svetu, vi nemate 15 igraca bukvalno. Nemate zamenu ni za jednog nosioca, pa cete opet da kukate na nesrecu kad vam se dvojica povrede

 

Napad: Gakpo, Nunez, Chiesa  vs  Trossard, Jesus, Sterling

Sredina: Endo, Elliot, Jones vs Jorginho, Merino

Odbrana: Tsimikas, Gomez, Quansah, Bradley vs Zinchenko, Kiwior, Calafiori, Tomiyasu


Svakom timu je problem kad se povrede dva nosioca, pa tako ni u Arsenalu ne postoji adekvatna zamena za Saku, Odegarda da ne pominjem.

 

Daleko od toga da je duplo bolja, ali ne vidim ni šta je toliko kritično u Liverpulovoj rotaciji, a šta sa druge strane čini Arsenalovu u top 3 na svetu. Svi do jednog igrača sa klupe LFC su već imali sasvim pristojne role u prvom timu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Steva said:

 Mozda to nije uvek lepo za oko ali sto se efikasnosti tice, od svih ofanzivnih igraca (koji nisu klasicne 9) jedino Anri ima veci PL legacy od njega... svi ostali su daleko iza a kad cujem poredjenja Mo vs Hazard stomak mi se okrene. To mu dodje kao kad bi neko poredio Federera i Vavrinku.

 

Wtf, sto bi rekli mladi, prajm Azar je sigurno bolji igrac nego sto je Moamer ikad bio. Sto zapravo nije nikakvo omalovazavanje Egipcanina, koliko je Azar ipak bio poseban nivo klase.

 

Nisam siguran da razumem i prvu recenicu, ali ako u te ofanzivne ne-devetka igrace racunamo Runija, CR7, Bergkampa i slicne, Salah je mozda, samo mozda u borbi za top 5, kakav crni Anri, ima nekoliko razreda izmedju njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

 

Napad: Gakpo, Nunez, Chiesa  vs  Trossard, Jesus, Sterling

Sredina: Endo, Elliot, Jones vs Jorginho, Merino

Odbrana: Tsimikas, Gomez, Quansah, Bradley vs Zinchenko, Kiwior, Calafiori, Tomiyasu


Svakom timu je problem kad se povrede dva nosioca, pa tako ni u Arsenalu ne postoji adekvatna zamena za Saku, Odegarda da ne pominjem.

 

Daleko od toga da je duplo bolja, ali ne vidim ni šta je toliko kritično u Liverpulovoj rotaciji, a šta sa druge strane čini Arsenalovu u top 3 na svetu. Svi do jednog igrača sa klupe LFC su već imali sasvim pristojne role u prvom timu.

Ma pusti ga samo nek prica, nama u prilog 😄

Link to comment
Share on other sites

U Liverpulu mi se jedino ne svidja rotacija u veznom redu. Ni sto se tice kvaliteta, niti kvantiteta. Okej bilo bi dobro da se ima ima jos jedan stoper, ali i ovako je pristojno sto se tice rotacije pozadi.

 

Koja nebuloza o povredi nosilaca igre. Retko koji tim u istoriji je uspevao da ostvari rezultate bez noslica. Nazalost Siti u nekim od prethodnih sezona.

 

Napraviste od Arsenala i njegove rotacije prajm Zidanov Real. Pristojna rotacija, ali ne toliko duboka koliko se ovde prestavlja.

 

Btw nedostak jednog stopera u Liveru. Mislim da ce Sep izrasti u stopercinu, i imao sam zelju da ostane. Verovatno je njegova zelja za bitnom ulogom i igranjem, takodje cenim da mu je isticao ugovor  su glavni razlog za njegov odlazak. Nadam se da ce ispuniti moja ocekivanja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, holden c. said:

 

Wtf, sto bi rekli mladi, prajm Azar je sigurno bolji igrac nego sto je Moamer ikad bio. Sto zapravo nije nikakvo omalovazavanje Egipcanina, koliko je Azar ipak bio poseban nivo klase.

 

Nisam siguran da razumem i prvu recenicu, ali ako u te ofanzivne ne-devetka igrace racunamo Runija, CR7, Bergkampa i slicne, Salah je mozda, samo mozda u borbi za top 5, kakav crni Anri, ima nekoliko razreda izmedju njih.

Meni Azar i Salah isti tier. Azar na prajmu je mogao vise da vuce ekipu (sa losijim igracima), uticajniji na izgradnju igre svoje ekipe. Ali konstantnost, trajanje, isporuka golova i asistencija su na Salahovoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gravenberch je bolji nego sam mislio. Ako nastavi ovako mogao bi biti jedan od najboljih veznjaka u EPL. Visok 190, a iznosi loptu lakoćom, probija linije. Rano je za takve usporedbe, ali podsjetio me na 2 legende Premier loge.

Link to comment
Share on other sites

Salah je klasika stats first igrac. Mane prvi je veci od njega i imao bi te statse da su igrali isti broj meceva. Azar u Celsiju je prvo sam donosio najvece titule, drugo jasno mnogo kompletniji igrac. Anrija je blasfemija pomenuti u istoj recenici sa Salahom. Sto se tice rotacije, u napadu Liverpul ima mozda za nijansu bolju, a to je rak rana Arsenala. Ostalo je bas potpuno neuporedivo. Potpuno da covek izneveruje sta se pominje kao rotacija. I pritom je skroz ok da se klincima da sansa ali svi oni su u najboljem slucaju potencijal i nedorasli igraci. A da ne pricamo sto ste Gravenberha od drveta posle dva meca promovisali u top veznjaka, to je posebna prica.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

kao i prosle sezone. A ni drugi nosioci poput Van Dajka vam ne postaju mladji.

 

Prosle sezone sa normalnim sudjenjem vs Arsenal, Siti, Junajted, Totenhem i titula. Ove sezone sa Klopom prvi favoriti, ovako videcemo.

 

Kome nosioci postaju mladji?! To mora da je nesto novo.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, holden c. said:

 

Wtf, sto bi rekli mladi, prajm Azar je sigurno bolji igrac nego sto je Moamer ikad bio. Sto zapravo nije nikakvo omalovazavanje Egipcanina, koliko je Azar ipak bio poseban nivo klase.

 

Nisam siguran da razumem i prvu recenicu, ali ako u te ofanzivne ne-devetka igrace racunamo Runija, CR7, Bergkampa i slicne, Salah je mozda, samo mozda u borbi za top 5, kakav crni Anri, ima nekoliko razreda izmedju njih.

 

Da, Runija sam zaboravio... za sada samo on i Anri i to je to.

 

PL CR ne moze ni u istu recenicu sa Salahom... kakav crni Bergkamp. Nista protiv CR-a vec jednostavno premalo je bio tu na vrhunskom nivou, pre nego sto je otisao u Real, da bi mu PL legacy bio veci dok Salah iza sebe vec ima 7 vrhunskih (ili u najgorem slucaju kvalitetnih) sezona. 

Rece McL stats first igrac i ja se donekle slazem sa tim ali jbg, na kraju kad se podvuce crta golovi i asistencije ofanzivnih igraca i donose bodove/titule.

 

To "prajm Azar" to mi je omiljeno... tesko da mu je i najbolja sezona bila efikasnija i od najlosije Salahove a to sto je lepse izgledalo kako trci i kako ce da naveze 2-3 igraca pre nego sto izgubi loptu to ne sporim, taj umetnicki dojam mu je bio all time great.

 

Takodje, slazem sa i se Miskom sa onim da je Son na Salahovom mestu da bi imao bar identicne statse ako ne i bolje ali jbg, sbbkbb... nikad to pouzdano necemo saznati.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Salah je klasika stats first igrac. Mane prvi je veci od njega i imao bi te statse da su igrali isti broj meceva. Azar u Celsiju je prvo sam donosio najvece titule, drugo jasno mnogo kompletniji igrac. Anrija je blasfemija pomenuti u istoj recenici sa Salahom. Sto se tice rotacije, u napadu Liverpul ima mozda za nijansu bolju, a to je rak rana Arsenala. Ostalo je bas potpuno neuporedivo. Potpuno da covek izneveruje sta se pominje kao rotacija. I pritom je skroz ok da se klincima da sansa ali svi oni su u najboljem slucaju potencijal i nedorasli igraci. A da ne pricamo sto ste Gravenberha od drveta posle dva meca promovisali u top veznjaka, to je posebna prica.

Ja sam ga gledao jednom. Protiv Uniteda. I izgledao je dlično.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Steva said:

 

Da, Runija sam zaboravio... za sada samo on i Anri i to je to.

 

PL CR ne moze ni u istu recenicu sa Salahom... kakav crni Bergkamp. Nista protiv CR-a vec jednostavno premalo je bio tu na vrhunskom nivou, pre nego sto je otisao u Real, da bi mu PL legacy bio veci dok Salah iza sebe vec ima 7 vrhunskih (ili u najgorem slucaju kvalitetnih) sezona. 

Rece McL stats first igrac i ja se donekle slazem sa tim ali jbg, na kraju kad se podvuce crta golovi i asistencije ofanzivnih igraca i donose bodove/titule.

 

To "prajm Azar" to mi je omiljeno... tesko da mu je i najbolja sezona bila efikasnija i od najlosije Salahove a to sto je lepse izgledalo kako trci i kako ce da naveze 2-3 igraca pre nego sto izgubi loptu to ne sporim, taj umetnicki dojam mu je bio all time great.

 

Takodje, slazem sa i se Miskom sa onim da je Son na Salahovom mestu da bi imao bar identicne statse ako ne i bolje ali jbg, sbbkbb... nikad to pouzdano necemo saznati.

Nisam nikakav CR-ov fanboj, ali ovaj narativ mi je takva naivna nebuloza.
I ljudi upadaju u klasicnu zamku da manje cene njegov ucinak u Utd zbog onoga iz Reala.
Cristiano Ronaldo je top3 igrac u istoriji PL. Pa makad igrao taj mali broj sezona.
Jebo vas i Salah i Hazard.
Cristiano je osvojio 3 titule, i kao balavurdan povuko tranzicionu sezonu kada je United vrsio neku smenu generacije + drasticnu promenu igre. U prvoj toj sezoni je Utd bio drugi (on imao tipa 20 godina, i tipa 10 golova u PL). Da bi vec od godine posla toga bio igrac koji je pojam za sve igraci koji su igrali u PL, ako pricamo o krilima i napadacima. Ukljucujuci i Henry-a, koji jedini moze da se stavi ispred CR-a u all time listi, jer je imao vise sezona. Taman isti kriterijum koji ne moze da ga stavi u najboljeg igraca PL svih vremena. Ali svakako, Scholes, Giggs, Henry, CR, KDB. To je most probably top5. Tek posle dolaze Salah, Terry, Lampard, Hazard, Rooney i ostali...
I da Hazard i Salah su isti tier. Salah nikad nije povuko tim kako je Hazard povuko Chelsea u 2 godine. Ono sto je Hazard radio kod Conte-a je bez preterivanja poput Lebron-a u Cleveland-u, taj nivo carry out-a. 
Meni za pocetak Salah nije glavni fundament Salah-a. Ne znam ni da l' je na drugom mestu. Mislim da su i VVD i Firmino znacajniji.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...