Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Kažu da što sanjaš desi se obrnuto :classic_smile: stvarno je bio odličan, i s energetske strane, pogotovo što Štruf nije uopšte igrao loše.

Samo da ga servis posluži protiv Buste, da prištedi trčanja bar u svojim gemovima jer će s njim biti dosta jurnjave i dugih poena svakako.

 

 

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, alcesta said:

Samo da ga servis posluži protiv Buste, da prištedi trčanja bar u svojim gemovima jer će s njim biti dosta jurnjave i dugih poena svakako.

 

Razumem post (i prihvatam) iskljucivosa aspekta energetske ustede kod Novaka.

Inace,pribojavati se Buste..jedan od bezveznijih tenisera..ne bi semo Novak ovde imati ni najmanjih problema.

Link to comment
Share on other sites

ovogodisnje bodove od USO gubi (kao i pare), ne znam da li mu se prethodne pobede racunaju ili se i to ponistava pa ostaje zvanicno na broju pobeda u 2020 zakljucno s finalom Sinsinatija. Po novim pravilima bi trebalo da mu ostaje proslogodisnjih 180 bodova.

 

Medjutim...

 

ATP sad moze sasvim fino da pocne da tumaci pravila kako im drago. Mogu da mu izreknu kaznu neigranja npr. 3 meseca (misim da je Shapovalov toliko dobio), pa da mu oduzmu bodove iz 2019 koje bi u tom periodu zadrzao prema novom pravilniku. Mogucnosti su neiscrpne.

 

Pa ova zena moze privatno da ga tuzi za povredu ili sta vec (podstaknuta odgovarajucim strukturama).

 

12 minutes ago, Ace Rimmer said:

180 race bodova za London.

race ove godine je isti kao i oficijelna lista.

Da se stvarno racuna onda bi imao 4345 (bez ovih 180 to je 4165). Tim je za sada 2. i ima 1545.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alcesta said:

Kako može ATP bilo šta da mu zabranjuje kad je ovo ITF turnir, kakve veze ima s njima ova diskvalifikacija? Osim poena naravno.

Pa valjda moze jer je on igrac ATP-a i samo je "pozajmljen" ITF-u da igra GS. (naci ce se vec neko pravilo)

 

Mislim da je nesto slicno bilo u vezi jednog drugog igraca, ne secam se sad tacno.

A zapravo, bas to s Shapovalovim. On je imao incident tokom DC, a dobio je 3 mesecnu suspenziju s tura (ako me secanje ne vara, mrzi me sad da trazim po internetu).

 

 

 

 
Quote

 

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry.

Quote

Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno.

Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser.

Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

... I zaboravio je bio na riječi rahmetli babe Atifa u rijetkim trenuc'ma kad je ovaj bio trijezan:

 

"Sine veli - ko igra za raju i zanemaruje taktiku završ'će karijeru u nižerazrednom vratniku!"

 

 

Upravo se to dogodilo danas.

Ako nije jasno zašto Rafa i Roger ostaju neutralni na organizovanje pobune igrača.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

Pa valjda moze jer je on igrac ATP-a i samo je "pozajmljen" ITF-u da igra GS. (naci ce se vec neko pravilo)

Koliko se sećam Kirgios je izbegao dosta kazni za svoje ispade na taj konto da ga ITF ne kažnjava za ono što uradi na ATP turnirima, ili obratno. Ali videćemo, svakako ovo nije bilo isto kao ono što ne uradio Šapovalov.

Evo zanimljivo, sad izašli na teren Gofen i  Šapovalov, prvog su pitali šta misli o diskvalifikaciji a drugog ne, iako baš on ima direktno iskustvo s tim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...