Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Iskreno rečeno pojma nemam, ovih dana sam mrtva, radim 12+ sati dnevno i ništa ne pratim, uhvatim uveče malo prenosa.

A od ljudi koje znam čini mi se da od početka niko ozbiljno nije računao da to može da se izvede, sa trenutnom situacijom. I da se organizovalo bilo bi za ograničen broj odabranih najverovatnije.

Možda je pre za onu drugu temu, ali moram reći da mi nije ni jasno kako to sad odjednom sve može, i dalje je dosta bolesnih a po Srbiji i Evropi se organizuju utakmice, turniri, publike na gomile, nikakve mere opreza ne vidim u prenosima. Još kaže Novak da su pratili preporuke struke u organizaciji turnira. :smiley5:

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alcesta said:

Iskreno rečeno pojma nemam, ovih dana sam mrtva, radim 12+ sati dnevno i ništa ne pratim, uhvatim uveče malo prenosa.

A od ljudi koje znam čini mi se da od početka niko ozbiljno nije računao da to može da se izvede, sa trenutnom situacijom. I da se organizovalo bilo bi za ograničen broj odabranih najverovatnije.

Možda je pre za onu drugu temu, ali moram reći da mi nije ni jasno kako to sad odjednom sve može, i dalje je dosta bolesnih a po Srbiji i Evropi se organizuju utakmice, turniri, publike na gomile, nikakve mere opreza ne vidim u prenosima. Još kaže Novak da su pratili preporuke struke u organizaciji turnira. :smiley5:

 

 

Ne znam sta da ti kazem za Srbiju ali u Francuskoj je situacija bila a i sada je bitno losija nego u Srbiji ali The Show Must Go On; Dobar deo ogranicenja je vec skinut a ovih dana ce i ovo sto nije za sada; ideja je otprilike - zivecemo sa ovim, nece se vise umirati od korone sto je najvaznije, bolnice su takoreci oslobodjene, ima mesta ako bude trebalo ali mnogo vise je pod kontrolom a sad mora da s eoporavi ekonomija i da zivot krene normalnije i za druge bolesnike koji su bili zapostavljeni i za sve ostalo

Ovde su komentari povodom Adria Tour vrlo pozitivni, naslovi tipa - moze se reci da je tenis ponovo poceo sa Adria Tour-om i sl, o Novaku sve pozitivno, po meni kao da su dobili malo vetar u ledja za RG. Sad se vec pise da ce takoreci sigurno biti i publike, postoji i dalje opcija da bude bez publike ali to nije vise privilegovana opcija itd.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2020 at 4:03 PM, McLeod said:

Da je vise ljudi koji pricaju ono sto bar pricaju Olenik i ekipa, pa bili 1000 puta trojanci, Srbija bi bila milion puta bolja zemlja za zivot od nego sto je cine raznorazni Kovacevici koji Ne Daju Kosovo, cekaju raspad EU i rado bi dali dupe i Rusima i Kinezima. Politika koju predstavlja Sinisa Kovacevic se u svojoj biti sastoji u politici SPSa, SRSa, SNSa, DSSa (ciji je i bio clan) koja unazadjuje ovu zemlju ne godinama, nego decenijama, sto ih ne sprecava da se samo pregrupisu i prelecu iz stranke u stranku, menjajuci formu, a ne sustinu i pokazujuci koji su civilizacijski talog, kad ih neko dirne u sveto Kosovo i zalaze se za civilizacijske norme koje svi treba da delimo, poput antifasizma, preziranja rasizma i postovanja kolevke demokratije, Sjedinjenih Americkih Drzava.

 

Ali to do uma prosecnog srbende nece doci nikad.

 

Izvinjavam se na off topicu.

Sve pogresne opservacije i iznosenje marginalnog, ali za ovu zemlju i vise nego stetnog politickog misljenja, ali eto, ni to moderatorima nije predstavljalo problem. Pa sam zato morao da odreagujem, u cilju daljeg sprecavanja ovakvog pausalnog iznosenja misljenja koje nema nikakve veze sa pricom o tenisu. Elem ovako, Olenik i politika koju zastupa sa svih onim likovima iz tzv. vojvodjanskih foruma, Cankovih dupelizaca, otpadcima iz DS i SDS, je podjednaka losa za Srbiju kao i ona koju sprovodi ova mracna ekipa na vlasti, a u nekim elementima je cak i gora (trenutno priznanje nezavisnog Kosova, nezavisne Vojvodine, verovatno i nezavisne Raske). Ti tzv. gradjanski fundamentalisti predstavljaju samo drugi pol istog sranja u kojem su zajedno sa njima i raznorazni Vacici, Srpske desnice, Zavetnici, SRS i njima slicna bratija. Postojanje ta dva, ekstremisticka pola je pogubno za ovu zemlju, a provorodjeni ih je samo vesto upregao u ovu papazjaniju od izborne trke, da pokaze sta bi moglo da se desi, ako bi jelte on izgubio poverenje svojih prijatelja sa Zapada. Zato znamo sta nam je ciniti 21.juna, valja se organizvati za neki lep izlet ..................    i da, izvinjavam se na off topicu

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On nece da pobedi ovde (da ne ulazimo da li bi mogao ali i da moze i da ne moze nece po meni) bilo bi suvise glupo da pobedi na egzibiciji koju organizuje.

 

A naravno bolje da izgubi od nasih :smiley2:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

☺️

5 minutes ago, ciao said:

On nece da pobedi ovde (da ne ulazimo da li bi mogao ali i da moze i da ne moze nece po meni) bilo bi suvise glupo da pobedi na egzibiciji koju organizuje.

 

A naravno bolje da izgubi od nasih

Moralni pobednik turnira je Nikola Milojevic  :smiley2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

dokovii1.jpg.688x388_q85_crop_upscale.jp

 

Quote

Đoković stigao u Zadar: Jedva čekam izaći na teren

   
Autor: HRT
16. 06. 2020.   prije 3 sata

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković u ranim je poslijepodnevnim satima u utorak sletio u Zračnu luku Zadar. Prvi je ovo susret Đokovića i Zadra.

Ususret dolasku Novak je izjavio: - Prije svega radujem se što ću doći i što ću prvi put biti u Zadru. Zahvalan sam svim tenisačima koji su se odazvali, Hrvatskom teniskom savezu, svima u organizaciji, glazbenicima koji su se odazvali, medijima, jedva čekam da izađem na teren. Ovaj turnir će divnu, snažnu pozitivnu poruku cijelom svijetu, jer će Zadar ovih dana biti sportski centar svijeta!, prenosi Hrvatski teniski savez.

Novaka Đokovića u Zračnoj je luci dočekala predsjednica Hrvatskog teniskog saveza Nikolina Babić koja je tom prilikom poželjela dobrodošlicu Novaku i pratnji: - Dobro nam došli u Zadar i Hrvatsku. Zahvalni smo što je Adria Tour ovog vikenda upravo u ovom gradu koji živi za sport. Ovaj turnir je neizmjerna sportska i turistička promocija za Hrvatsku. Vjerujem da će Vam se svidjeti novi Regionalni teniski centar Hrvatskog teniskog saveza na kojem se igra Tour. Svim tenisačima želim dobre mečeve i neka najbolji pobjedi!

Adria Tour nastao je na inicijativu srpskog teniskog asa kako bi promovirao sport, pozitivne vrijednosti i fair-play, ali i skupio sredstva za one kojima je pomoć potrebna. Dio sredstava od prodaje ulaznica u Zadru namijenjen je izgradnji Nacionalnog teniskog centra u Zagrebu.

https://sport.hrt.hr/625124/okovic-stigao-u-zadar-jedva-cekam-izaci-na-teren

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim pogotovo sada kada su uslovi ocigledno promenjeni pretpostavljam da je i on zasluzan za to.

A posle USO moze da krene i na RG nece imati sta da izgubi

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je 14 dana karantina po dolasku, gde ne moze da se trenira (to je valjda jos uvek pravilo). Ako bi se to izbeglo onda bi i mogao da ode (i odigra taj njujorski Sinsinati kao pripremu).

Drugi problem je sta se desava kada je neko testiran pozitivno ( americki brzi testovi, one koje koristi Tramp, i nisu bas pouzdani, daju i lazne pozitivne i lazne negativne rezultate), pa ga onda stave u karantin i cekaju 2 negativna testa u ne znam kom vremenskom razmaku (a znamo da je test pozitivan i kad se nadje mrtav virus iako covek ise nije infektivan). U tom slucaju mogu nekog da zadrze tamo i nekoliko sedmica, pa je onda i evropska sljaka pod znakom pitanja.

I naravno - veca verovatnoca da se tamo zarazi nego li u Srbiji (Nestorovica i Vucica).

Link to comment
Share on other sites

Da li je Trampova i Vuciceva zaraza sa istog izvora,tj.bolest istog porekla ili ne? Ne pratim vise Corona topik,pa da ovde priupitam..mozda je prof.Drosten dao odgovor na ovo pitanje..
(ok,salim se...ali se bojim da u 00.59 nemam bolju foru)

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim da pominju karantin (gledam ove dve strane teksta koje je wwww stavila), samo se pominje testiranje pre dolaska i redovno tokom boravka, i ako je neko pozitivan onda ide u samoizolaciju. Takodje mi se cini da ako neko moze da iznajmi kucu moze da iznajmi i kucu sa teniskim terenom naprimer. 

Link to comment
Share on other sites

ne znam koje je pravilo na nivou USA za ulazak u zemlju sto se tice karantina (cini mi se da sam ranije negde procitala da za americke gradjane koji se vracaju u zemlju vazi taj karaantin, ali ne znam da li to jos vazi).

Kao su na nivou zemlje dozvolili ulazak sportista koji ucestvuju u nekim takmicenjima (kosarkasi, golferi, teniseri su ukljuceni) iako je i dalje na snazi generalna zabrana ulaska gradjanja EU itd. da udju u USA.

https://www.dhs.gov/news/2020/05/22/acting-secretary-wolf-signs-exemption-allowing-entry-certain-foreign-professional

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Pretpostavljam da su u pitanju isti razlozi zbog kojih je nemačka štampa bila oštra i prema polufinalu kupa Srbije u fudbalu ( hint: nema veze sa kvalitetom prikazane igre )

Da,da,apsolutno si u pravu..

Voleo bih da cujem malo siru pricu od wwww posto zivi tamo pa joj je mnogo toga dostupnije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...