Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Otkucano pred finale Rima:

ove godine, NĐ i dalje nije izgubio dva seta u teniskim mečevima koji se igraju na dva dobijena seta, kao ni tri seta u teniskim mečevima koji se igraju na tri dobijena seta 😃. Tj, čovek je nepobediv (osim kada pogodi lopticom pomoćnog sudiju u vrat).

Sve dok je to tako (a nije da je baš sve dobio glatko) i s obzirom da ima 33 godine, ja sam vrlo zadovoljan kako NĐ igra. I u ranijim godinama, otkad je "omatorio", NĐ se, kao, "provlačio" kroz neke turnire do polufinala ili finala, da bi tek tada pokazao svoj (naj)bolji tenis. Takođe, sve što skraćuje poene, pa i dropšotovi, treba što češće da igra.

Koliko god da mu je fokus na igri, koliko god da mu je generalni cilj odličan u smislu motivacije (da obori rekorde u broju nedelja na prvom mestu i broju osvojenih slemova), nemoguće da nijednom u toku današnjeg meča nije pomislio - šta će meni sve ovo, da sa deceniju mlađim klincem jurcam sav prašnjav po terenu, dok me sudija potkrada itd, da bih osvojio neznamvišenijasam koji master. Kao navijač NĐ-a, voleo bih da mu takve misli što manje prolaze kroz glavu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

https://www.atptour.com/en/video/video-search-results/hot-shot-casual-djokovic-lands-perfect-half-volley

 

A ovo nisam ni čula :classic_biggrin:

https://sport.sky.it/tennis/2020/09/20/djokovic-internazionali-roma-video/amp

Kad je posle svih peripetija još i bio onaj sumnjivi Novakov ritern, a sudija krenuo da proveri i Novak zavapio "o ne, samo da on ne silazi" :lol_2:

Edited by alcesta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za to šta uradi danas, hoćemo jednu kladionicu koje su šanse da Thiem upadne kod Rafe u polovinu žreba za RG? :s_d: Gde je Boki? 

 

Od 2016-2019, 4 puta za redom, Thiem prvo nailazi na Novaka. Ili u SF ili u QF. 

 

Nije uvek bio u top4 nosioca ali zanimljivo...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

bese mecevi R1 pocinju vec u nedelju? tj. mecevi R1 su rasporedjeni u 3 dana.

 

Već vidim kako crkava krov, kako crkava osvetljenje i jbg, onda Novak igra polufinale od petka do subote do 5 popodne, pa onda finale u nedelju u 12.  :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Po meni rg je jedini slem i turnir uopšte gde je Djokoviću bitan žreb. Na ostalim turnirima je svejedno skoro i da mu daju sve same koske, ako je u formi sve je na njemu. 

 

I na rg nije toliko važno i ako dobija koske u ranijim fazama turnira, samo je bitno da najveću kosku jednom u životu izbegne i da je glodje Nadal samo ovaj put. To se naravno neće desiti i nema potrebe da se opterećujemo toliko time. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...