Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ima smisla to što Mek govori.

Ali mislim da je Nole na OI uvideo da još ima vatre u sebi i napašće sledeća 4 slema jako. Za ovaj USO mislim da nije spreman da osvoji zbog manjka turnira i pripreme, ali za AO će se spremiti dobro kao i za RG i W.

 

Motiviše ga sigurno brojka 25. Poslednji ples od majstora.

  • Love 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Opet taj neki pesimizam i ne znam sta - covek je lepo rekao da je motivisan i za narednu olimpijadu i za jos titula i svega. Ja tipujem na 30 GS minimum i pokusaj osvajanja jos jedne zlatne kroz 4 godine, ako i uzme srebrnu umesto zlatne nece biti katastrofa, nek ukompletira kolekciju ali cifra od 30 GS ova do sledecih OI mi izgleda sasvim realno

  • Love 8
Link to comment
Share on other sites

Djokoviću je pobeda protiv Alkaraza dala dodatni vetar u ledja da i dalje može da se ganja sa decom.

On će igrati dok se bude osećao dobro na terenu i dok može da bude u završnicama slemova.

LA je mnogo daleko,ali može sigurno još godinu,dve igrati na vrhunskom nivou.

Svakako to samo on zna koliko može,mi ovde možemo samo nagadjati.

 

Link to comment
Share on other sites

Da je uzeo Tokio, mozda bi uzeo jos vise GSova jer bi imao jos vise samopouzdanja. Mozda bi uzeo ovogodisnji Vimbledon jer bi tempirao formu za to a ne za OI.

Svakako, mozda ne bismo trebali da se bavimo tim teorijama nego da se opustimo i sacekamo da osvoji jos 5 GS i 10ak titula ukupno pa da pricamo o penziji. Apsolutno se slazem sa @ciao

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, woolgatherer said:

@Darth Steva

1. mesto jesu nadalovi rg-ovi
sta jos stavljas ispred?

 

Nisam razmisljao i rangirao postojece rekorde kada sam napisao post da bih mogao sad da ti izlistam ali na prvu loptu, nema sanse da postoji 5 vecih dostignuca u tenisu od 100+ pobeda na svim slemovima stavise, rekao bih da to ide u tier1 sa Nadalovim RG-ovima a onda ostalo moze da ide u tier2

Link to comment
Share on other sites

@Darth Steva

ostala 3GS bi trebalo da zavrsi ali jos uvek ima da klacka USO da bi dosegao 100 pobeda, verovatno ce jos dve godine morati da ga igra

svakako mislim da je to ipak malo ispod 14RG-ova

14RG-ova je jedini teniski rekord koji nece biti oboren

evo jedan djokovic je imao "solidne sanse" da proba to da izjednaci pa je opet ostao dosta daleko   

 

ps  primecuje se lagano otopljavanje tvoje duse prema sabanu  :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, woolgatherer said:

svakako mislim da je to ipak malo ispod 14RG-ova

Stvar je u tome što neko ipak ima tih 14 RG-a a ovih 100 pobeda svuda još uvek nema niko :classic_smile: mada je meni daleko važniji broj titula.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, woolgatherer said:

@Darth Steva

ostala 3GS bi trebalo da zavrsi ali jos uvek ima da klacka USO da bi dosegao 100 pobeda, verovatno ce jos dve godine morati da ga igra

svakako mislim da je to ipak malo ispod 14RG-ova

14RG-ova je jedini teniski rekord koji nece biti oboren

evo jedan djokovic je imao "solidne sanse" da proba to da izjednaci pa je opet ostao dosta daleko   

 

ps  primecuje se lagano otopljavanje tvoje duse prema sabanu  :s_d:

 

Mislim da mu je potrebno ili 2 finala ili da jednom osvoji + SF da bi sledece godine imao 100 pobeda na USO

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, orionbre said:

 

Mislim da mu je potrebno ili 2 finala ili da jednom osvoji + SF da bi sledece godine imao 100 pobeda na USO

da osvoji ove, sledece ispadne u 1/4F pa da ga ovaj rekord motivise za 2026 : )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Неће нико никад доћи до 14 истих ГС нити ће неко направити 100 победа на сва 4.

Ноле је једини са 80+ победа на сва 4, Федерер то нема на РГ ту је на 73, док Надал нема 80 нигде ван РГ. Тако да евентуалних 100х4 би могло да буде најимпресивнији рекорд.

Такође и број недеља проведених на првом месту кад се погледа разлика у односу на следећег разлика је већа од 2 године, то би била топ 3 рекорда.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

igru za sve podloge ima, manjak ozbiljnih protivnika ima, ambiciju i posvecenost ima, ali ima i sklonost ka povredama
u svakom slucaju vec imamo solidnog kandidata za 100 x 4

 

Quote

The victory Tuesday night was Alcaraz’s 60th Grand Slam singles victory in his career, a milestone reached in just 70 matches. He is the second-quickest man to 60 major victories in the Open Era, trailing only John McEnroe, who did so in 69 matches.

 

mislim samo kazem da nije nezamislivo onako kako je nezamislivo uzeti isti slem 14x

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da bi od ovih 60 dosao do 400 i to tako da na svakom slemu ima preko 100 iziskuje da bude na ovom nivou jos 12+ godina.

 

Mnogo je tesko drzati formu kroz celu godinu (ocigledno) a kamoli to raditi vise od decenije.

 

Iskreno ni ja dok nisam krenuo da racunam nisam shvatio koliko je to veliko dostignuce, tako da steva ima poentu ovde.

Edited by wrach
Link to comment
Share on other sites

Ноле још нема 100 било где, нико нема осим њега свуда 80+, мислим проста математика па треба за 100 победа на једном слему 16 година просечно да имаш 6 победа односно да играш финале и опет ти фале 4 победе и то онда уради на 4 различита турнира. 

Нека дође неко други прво до 80х4 

Link to comment
Share on other sites

Novak ima 10 AO titula nije to tako daleko od 14 a nije nemoguce ni da osvoji jos 4

 

Da ne pominjem da je meni interesantnije za igraca da ima razne titule, tj ukupan broj osvojenih slemova je ubedljivo najvaznija cifra a vise mi vredi da su na raznim podlogama nego samo na recimo dve ili ne daj boze sve na istoj

Edited by ciao
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

нико нема осим њега свуда 80+

Ovo već drugi put pišeš, mislim tačno je u suštini :classic_biggrin: ali poenta je da je sad došao do 90+ na svakom turniru, a odatle ovih 100 izgleda mnogo bliže nego sa 80, zato se i povela cela ova priča. Da se nije glupirao sa diskvalifikacijom i vakcinama trebalo bi mu i manje do tih 100.

Link to comment
Share on other sites

I nisam napisao da je to bzv achievement, svakako je neverovatan i istorijski, samo da sa izjednacavanjem podloga i generalno trendovima u tenisu pre to padne nekad nego 14 GS. Isti igraci koji su u formi idu u zavrsnice turnira na svakoj podlozi. Evo ove godine povratak Zvereva to lepo ilustruje, samo sto je to i dalje Zverev pa su vece tutule izostale, ali je svuda bio kompetitivan cak i tamo gde tradicionalno nije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...