Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Pročitala sam negde groznu statistiku, nešto kao kad god mu je neko predao meč, sledeći je izgubio od igrača sa jednoručni bekhendom (zapamtila sam USO 2016. i Vavrinka, drugi nisam).

Museti igra jednoručni BH :classic_mellow:

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2024 at 1:16 PM, berti said:

 

Cim bude zavrsio karijeru, pocece od raznoraznih jebivetara sve jače osporavanje Novaka kao najveceg svih vremena, uz navođenje svakakvih idiotskih argumenata.

 

Najveci i najbolji nije isto. On bi mogao da osvoji 50 slemova i za vecinu ne bi bio najveci. Najbolji je statisticka kategorija i tu su stvari jasne.

 

Slicno kao sto postoje ljudi koji tvrde da je LeBron Dzejms najveci svih vremena pored zivog Dzordana, a nije najveci ni u tzv. svojoj eri, tu mozes da tvrdis sta hoces.

 

Greatness je subjektivna kategorija. Pele i Maradona su jos bolji primeri, ni za jednog ni za drugog bas nikakvi argumenti na postoje za GOAT status (u statistickom smislu), pa mnogi smatraju jednog od njih dvojice najvecim i dalje.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, McLeod said:

 

Najveci i najbolji nije isto. On bi mogao da osvoji 50 slemova i za vecinu ne bi bio najveci. Najbolji je statisticka kategorija i tu su stvari jasne.

 

Slicno kao sto postoje ljudi koji tvrde da je LeBron Dzejms najveci svih vremena pored zivog Dzordana, a nije najveci ni u tzv. svojoj eri, tu mozes da tvrdis sta hoces.

 

Greatness je subjektivna kategorija. Pele i Maradona su jos bolji primeri, ni za jednog ni za drugog bas nikakvi argumenti na postoje za GOAT status (u statistickom smislu), pa mnogi smatraju jednog od njih dvojice najvecim i dalje.

Neuporedive su to stvari. U ekipnim sportovima mnogo zavisi od saigraca. Maradona nema titulu prvaka Evrope jer je imao lose saigrace, neko drugi se naosvajao te titule jer je imao i dobru ekipu.

U individualnim sportovima je drugacije. Tu sve i samo sve zavisi od pojedinca. Recimo, Stefan Kraft ce vrlo verovatno bito najveci i najbolji svih vremena, ma koliko voljeni bili Nikenen, Ahonen, Mališ. Ne znam tacno jos sta i koliko treba da osvoji, ali ako osvoji, to je to.

Najveci ikada u tenisu... Ispada da je to zavrsena prica i da u narednih milion godina niko ne moze da dostigne, zna se koga. Ok, moze da se kaze da je Fed najznacajniji jer je popularisao tenis i sta sve jos. Ali, osporavanje Novaka kao najveceg i najboljeg ikada nema nikakvo realno utemeljenje. Umetnicki dojam i slicne stvari su smejurija.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ove priče uvek skrenu na fudbal :classic_tongue: elem, Mesi u Argentini nikad neće biti ni blizu Maradoni pa taman da se naosvajao još toliko. Doduše oni su tamo svi ludi, venčavaju se u Maradoninoj crkvi i tako to :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Ne znam kako ove priče uvek skrenu na fudbal :classic_tongue: elem, Mesi u Argentini nikad neće biti ni blizu Maradoni pa taman da se naosvajao još toliko. Doduše oni su tamo svi ludi, venčavaju se u Maradoninoj crkvi i tako to :classic_biggrin:

Oftopik on: Zato što je Dijego mnogo mnogo više od fudbala i pukog trčanja za balunom. Način života, pokret, filozofija, rokenrol i pank jednog dokazano boljeg i slobodnijeg vremena. To običan Argentinac instiktivno oseća, a bogami i milioni ljudi širom sveta. Kako i da ne obožavaju čoveka koji između ostalog baštini Čea & Fidela a britansku kraljicu javno naziva matorom kučkom sa krvavim rukama 🫠 Kusta je to odlično oslikao u onom filmu, tačno kako treba. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, berti said:

Neuporedive su to stvari. U ekipnim sportovima mnogo zavisi od saigraca. Maradona nema titulu prvaka Evrope jer je imao lose saigrace, neko drugi se naosvajao te titule jer je imao i dobru ekipu.

U individualnim sportovima je drugacije. Tu sve i samo sve zavisi od pojedinca. Recimo, Stefan Kraft ce vrlo verovatno bito najveci i najbolji svih vremena, ma koliko voljeni bili Nikenen, Ahonen, Mališ. Ne znam tacno jos sta i koliko treba da osvoji, ali ako osvoji, to je to.

Najveci ikada u tenisu... Ispada da je to zavrsena prica i da u narednih milion godina niko ne moze da dostigne, zna se koga. Ok, moze da se kaze da je Fed najznacajniji jer je popularisao tenis i sta sve jos. Ali, osporavanje Novaka kao najveceg i najboljeg ikada nema nikakvo realno utemeljenje. Umetnicki dojam i slicne stvari su smejurija.

Pa nije Fed ni prvi ni najznacajniji koji je popularisao tenis, tu Borg, Agasi, Beker, Sampras i da ih ne redjam jos neki svaki u svoje vreme popularisali tenis i pre Feda i nista manje od njega. Za ove generacije mozda Fed ali tenis je postojao i pre Feda i bio popularan

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

No no no no, opet smo dakle u periodu "nisu važni rekordi" :lol_2:

Jako uživam u McLeod momentima na temi nije važno koliko je važno šta je važno svi kažuznaju  :s_d:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 GS finale, 37 godina. Vimbi je naša avlija, znamo svaki metar i svaku džombu k'o artiljerci Pasuljanske livade.

Još jedna matori, vamos a ganar! 

 

Edited by Molina23
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ciao said:

Pa nije Fed ni prvi ni najznacajniji koji je popularisao tenis, tu Borg, Agasi, Beker, Sampras i da ih ne redjam jos neki svaki u svoje vreme popularisali tenis i pre Feda i nista manje od njega. Za ove generacije mozda Fed ali tenis je postojao i pre Feda i bio popularan

Fed je paket svega.  Popularizacija tenisa, genijalnosti na terenu, vrhunski rezultati... Kao takav je sigurno znacajniji od igraca koje si navela. Naravno da nije prvi, kao sto recimo ni Sena nije prvi koji je doprineo popularnosti f1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Fed je paket svega.  Popularizacija tenisa, genijalnosti na terenu, vrhunski rezultati... Kao takav je sigurno znacajniji od igraca koje si navela. Naravno da nije prvi, kao sto recimo ni Sena nije prvi koji je doprineo popularnosti f1.

Mislim da je to sto ti kazes subjektivan osecaj. Meni licno naprimer je Borg najznacajniji, uz njega sam zavolela tenis, on mi jeste bio genijalan na terenu , imao vrhunske rezultate itd, to je subjektivno ne moze da se meri. Drugo su cifre, rekordi itd koji su merljivi, tu je Novak trenutno neprikosnoven

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ovo je pre za Opšte diskusije.

 

Elem, sad je očigledno da Novak nije pogrešio kad je uskočio u ovo odmah posle operacije. Drago mi je što je zdravstveno sve OK, pu pu pu :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alcesta said:

Elem, sad je očigledno da Novak nije pogrešio kad je uskočio u ovo odmah posle operacije. Drago mi je što je zdravstveno sve OK, pu pu pu :classic_smile:

 

U intervjuu za Vogue je rekao da je došao na Vimbldon iz straha od propuštanja GS, dok još uvek može da igra na visokom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

Sad procitah da je Novak izjavio da ce Alkaraz imati vremena da ga pobedjuje tokom narednih 15 godina koliko jos planira da igra - on je gori i od mene :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Sad procitah da je Novak izjavio da ce Alkaraz imati vremena da ga pobedjuje tokom narednih 15 godina koliko jos planira da igra - on je gori i od mene :classic_biggrin:

Pa rekao je da se šali, za tebe ne znam :classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto mi pade na pamet:

Dali je Novak osvajao juniorske grend slemove i dali je bio juniorski #1? 

Kao da nikad nismo pricali o tome? A i niko nikad ne spominje to. 🤔

Link to comment
Share on other sites

Pa zato što i nije, bar ne u starijim juniorima na koje su uglavnom misli kad se govori u juniorskom tenisu. On je prilično brzo počeo da se takmiči sa "velikima". Imaš ovde o njegovim uspesima u under16 kategoriji:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Novak_Djokovic_junior_years

 

A onda imaš igrača kao što je Nikola Milojević koji je dobio toliko publiciteta po medijima kao prvi junior sveta a sad ga nema nigde. Još se sećam nekog njegovog intervjua gde je kazao kako se juniorski turniri ne smeju preskakati :ajme:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gotovo nijedan top igrac nije bio top junior. Dominatori su bili Monfis i mocni Donald Jang.

 

Od osvajaca slemova u seniorskoj konkurenciji najbolji je bio Edberg koji je osvojio sva 4 juniorska slema 1983, osvajali su to i Lejver, Njukomb, Rozval itd. ranije, Lendl, Vilander i tako dalje. Od novijih igraca osvajaci i juniorskog i seniorskog slema su bili samo Federer, Rodik, Vavrinka, Cilic i Marej.

 

Od igraca Federerovih godina i malo mladjih osvajali su Gonzales, Korija, Melcer, Nalbandijan, Nieminen, Mau, Matje, Tipsa, Zil Miler, Gaske, Bagdatis, Conga, Sardi.

 

I onda idu igraci devedesetih, i ovo su oni koji su osvajali a medju poznatijima su, tacno se vidi koliko je ova prethodna generacija bolja: Klizan, de Baker, Berankis, Tomic, Dimitrov, Fucovic, Sok, Veseli, Fratandjelo, uz igrace koje sve verovatno vec zaboravili tipa Pelivo, Ignatik, pomenuti Jang, Lojda, Bambri, Veloti itd.

 

Od originalnog next gena osvajali su Zverev, Rubljov, Pol, Fric, Alijasim, Sapovalov, Fokina, Popirin, Sejbot Valjd, Korda.

 

Od najnovijih, u poslednjih pet godina, samo Museti i Rune. Ostatak je bas odron, ja se secam pojedinih kroz maglu sa celindzera - Mocizuki, Forejtek, Rinkon, Banerje, Landalus, Poljicak, Debru, Kuzuhara (ne, ne izmisljam ova imena).

 

Luka Van Ase od relativno poznatijih i Dino Prizmic, i to su poznatiji zato sto su igrali sa Djokovicem, inace nista nisu uradili jos uvek.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...