Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Quote

 

Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović zahvalila se u u Bojama jutra na TV Vijesti grupi iz dijaspore na donaciji 60 respiratora.

Ona se zahvalila i najboljem teniseru svijeta Novaku Đokoviću, koji je jedan od njih.

Ti respiratori su juče stigli u Crnu Goru.

 

https://www.vijesti.me/tv/emisije/531395/borovinic-bojovic-epidemioloska-situacija-je-znacajno-bolja

Edited by alcesta
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Čuo sam da neke zemlje poput Velike Britanije imaju veću odgovornost, da bi se vakcinisalo 95 odsto ljudi, ali Rafa mi je rekao da je u Španiji odziv mali. 

Eto prilike da ukljuce Rafu u kampanju i povecaju odziv:thumbup:

Novak nema potrebe da se ukljucuje kod nas to bolje ide :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo da se protumaci kao PR thing kao nece negativan publicitet sta god da kaze (a i znajuci dobar deo svog fenstva ovde), ali ako znamo sta je sve radio u proslosti zapravo je sve rekao.

 

Mada generalno ne sumnjam da ce se na kraju vakcinisati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma izjavio je on ranije da nije protiv vakcina u principu, mrzi me sad da tražim tačan citat, mislim negde pred USO. Ipak to mi zvuči kao ono, neka se drugi slobodno vakcinišu, nemam ništa protiv, ali ja ću sačekati... najveći problem je što poznajem gomilu takvih :ajme:

U svakom slučaju kad ovo čitam rekao bi čovek da ga pitaju u najmanju ruku o pravu na abortus :smiley5: zašto je loše biti na strani vakcina i u kampanji za vakcine?

A jeste to njegova privatna stvar, ali i obilazak piramida u Visokom je bio njegova privatna stvar pa smo slušali o tome naširoko. Neka onda i sva svoja privatna ezoterična blamiranja zadrži za sebe, bilo bi i za njega bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantna situacija. Dok se neko drugi ne izjasni konkretno (RF, RN, Top10 teniseri), ne mora ni Noksa.

 

Slažem se da je on dosledno budala u smislu da je nejčrfrik, ali s druge OGROMNE strane, to je (pored ostalog) dovelo do toga do osvoji 18 slemova, tkd mu ništa ja ne mogu prigovoriti (ko čeka Noksu da se izjasni u vezi vakcine, pa da na osnovu toga nešto kao odluči, zabole me uvo).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sloboda izbora je nesto iza cega se kriju antivakseri i nasi i internacionalni i to svako ko je iole upucen u situaciju zna. Ako je zeleo da ovako nesto bljutavo diplomatski odgovori, trebalo je da izabere bolje reci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da li je vakcinalni status zaista privatna stvar? ja nisam ni dovoljno inteligentan niti filozofsko socioloski potkovan da formiram definitivan stav ali rekao bih da nije

privatna stvar je kolika ti je plata, gde si posao kad te sretnem na ulici, da li ti je zena slucajno ili planski zatrudnela ali da li si vakcinisan treba da bude javna stvar jer me potencijalno ugrozavas ako nisi, sto direktno sto indirektno time sto dozvoljavas virusu i dalje da cirkulise
ja sam sve svoje prijatelje, poznanike, komsije, kolege, rodbinu otvoreno pitao i od svih dobio otvoren sto pozitivan sto negativan odgovor ali apsolutno niko se nije uvredio

 

eh da je stvarno u tim vakcinama cip pa da na ulazu u kafanu, trzni centar, stadion, pozoriste, fakultet senzor zapisti jedno no pasaran!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja smatram da nije privatna stvar, pogotovo u uslovima globalne pandemije. Ili kada izbije epidemija malih boginja, a tvoja deca idu u vrtic sa nevakcinisanom decom. Puno pravo imas da zahtevas da tvoje dete ne bude u kontaktu sa takvom decom. Time stitis cak ne na prvom mestu ni svoje dete koje je vakcinisano, vec javnim podizanjem glasa stitis svu onu decu koja nisu mogla da budu vakcinisana, a takve dece je uvek 3-5% u opstoj populaciji i dobra je sansa da postoje i u tvom vrticu, jer da nije tako do sad bismo ovu bolest iskorenili obaveznom vakcinacijom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aloviti said:

da li je vakcinalni status zaista privatna stvar? ja nisam ni dovoljno inteligentan niti filozofsko socioloski potkovan da formiram definitivan stav ali rekao bih da nije

privatna stvar je kolika ti je plata, gde si posao kad te sretnem na ulici, da li ti je zena slucajno ili planski zatrudnela ali da li si vakcinisan treba da bude javna stvar jer me potencijalno ugrozavas ako nisi, sto direktno sto indirektno time sto dozvoljavas virusu i dalje da cirkulise
ja sam sve svoje prijatelje, poznanike, komsije, kolege, rodbinu otvoreno pitao i od svih dobio otvoren sto pozitivan sto negativan odgovor ali apsolutno niko se nije uvredio

 

eh da je stvarno u tim vakcinama cip pa da na ulazu u kafanu, trzni centar, stadion, pozoriste, fakultet senzor zapisti jedno no pasaran!

 

par argumenata koji su pominjani u Nemackoj u diskusiji da li vakcina treba da bude obavezna, da li drzava moze to da nametne, da li moze to da nametne medicinskim radnicima itd.

 

Elem, navodi se pravo o nepovredivosti ljudskog tela, tj. da ne mozes da naredis da se neko podvrgne nekom medicinskom tretmanu ako nije saglasan (verujem da je dosta toga posledica eksperimenata koje su nacisti radili nad "nepodobnima" u WWII, u Americi je slicno radjeno s crncima). Zbog toga se u Nemackoj (i EU) ne uvodi obavezna covid vakcinacija (za sada), cak ni kod medicinskog osoblja (a bilo je par ideja da se uvede kao obaveza). Sto ne znaci i da ce tako ostati ili da se nece koristiti "sargarepa" kod ubedjivanja.

 

Da bi vakcina postala obavezna morao bi da se navede debeo razlog i da budu ispunjeni brojni uslovi. To je nr. postignuto kod vakcinacije protiv malih boginja kod dece (visoka infektivnost, pa je za imunitet krda potrebno nekih 95-96% vakcinisanih, veliki rizici (smrtnost, velika trajna ostecenja zdravlja itd.).

 

Takodje se diskutovalo da drzava ne moze da propise da ljudi mogu da budu diskriminisani u pristupu pojedinimm javnim prostorima/uslugama prema statusu covid vakcinisanosti. Ali da privatne kompanije (restorani, koncertne dvorane itd.) mogu da propisu da ce pustiti unutra samo vakcinisane. Za sada ovo nije prihvatljivo u javnosti, ali videcemo da li ce se stvari promeniti kad se vise lljudi vakcinise.

 

Takodje, vazi pravilo o tajnosti medicinskog kartona pojedinaca. Tj. moj gazda nema pravo da zna od kojih bolesti bolujem itd. jer me moze na osnovu toga diskriminisati.

U tenisu je to bio slucaj kad je Rotenberg napao Zvereva da koristi nedozvoljena sredstva tokom jednog meca, a ovaj je valjda samo proveravao nivo secera u krvi jer je valjda dijabeticar. Rotenberg niti iko u javnosti nema pravo da zna da li je Zverev dijabeticar ili slicno.

 

Posebna je stvar sto je zabranjena stigmatizacija inficiranih (ovo je i prema WHO zabranjeno, tj. izricito je receno da ne sme da se radi). A Novak je upravo ovo doziveo od svetskih medija posle Adria tura. Pravi linch. Koji i dalje traje.

 

Postoji jos jedna stvar: sta raditi s ljudima koji zbog odredjenih stvari (zdravstvena istorija) ne mogu da budu vakcinisani? Jesu ove vakcine visoko bezbedne ali bilo je par kriticnih reakcija.

Kad je pocela vakcinacija P&B bilo je reci o jakim alergijskim reakcijama kod jednog broja ljudi, pa su onda iz vakcinacije izuzeti ljudi s takvim tipom alergijske reakcije. Sad kod AZ postoji takodje odredjena grupa ljudi (mladjih zena, a i nekih muskaraca) koji su imali fatalnu reakciju. Ne znam da li su ispitali detaljnije te slucajeve i zakljucili koji su faktori rizika, ali licno ne bih volela da mi daju AZ ako imam te rizike (zato cu da porazgovaram prvo s mojim lekarom koji zna moju istoriju, pa da vidimo da li je to bezbedno ili nije, koliko je rizik, kako da smanjim rizik itd.). Ali ovo je stvar samo izmedju mene i mog lekara (i ljudi u mojoj najuzoj familiji), nikako stvar koju cu da saopstavam sefu, kolegama, pa ni prijateljima. Pa tako ni Novak ne moze biti maltretiran da saopsti svoju istoriju bolesti i ostale detalje svetskim medijima (kao "ostace to izmedju nas" :wink2:  ).

 

Posebna stvar je njegova zivotna filozofija. Ali dok ta filozofija ne postane zakonom zabranjena ne bi smelo da to bude razlog za masovni linch u medijima koji on dozivljava poslednjih godinu dana (a i ranije je zbog saradnje s Pepe Imazom). Mi mozemo da se sprdamo na njegov racun, krstimo i desnom i levom rukom (a Tesla da se prevrce u grobu), ali ako je on raspolozen da bude budala - njegov izbor. Kad krene da propagira i nagovara druge na to - onda ce to vec biti druga stvar.

 

Sto se tice njegove zivotne filozofije, ako cemo to u sta on veruje i praktikuje da zabranjujemo onda bi trebalo da zabranimo i sve religije (jer je to sve ista stvar). Jer ta njegova zivorna filozofija je zapravo smuckane razne svetske religie i "filozofije".

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

To je sve tacno sto si napisala, ali generalno vakcinacija ne moze da se podvede pod medicinski eksperiment, i onda taj argument koji se cesto cuje od antivaksera otpada.

 

Ova sad... malo je zeznuto jer nikad nismo bili u istoriji u ovakvoj situaciji (a da smo imali vakcine). Tako da je to poprilicno rastegljiv pojam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije privatna stvar i naravno da ne može da bude pravo izbora. Pravo izbora može da bude dal ću jesti pasulj ili grašak za ručak, ili dal ću slušati metal ili turbofolk ali neke tako krucijalne stvari ne mogu i ne smeju da budu ostavljene masi koja je u proseku veoma glupa, veoma povodljiva i veoma podložna svakojakim uticajima. 

Pravo izbora my ass...da je '72 bilo pravo izbora dal' se hoće vakcinisati protiv Variole  ili neće, ne bi ih umrlo par stotina nego par desetina hiljada. Da se ja nešto pitam, od stana do stana bi išla medicinska ekipa da vakciniše redom,praćena policijom  za slučaj da neko hoće da filozofira o pravu izbora i građanskim slobodama. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

To je sve tacno sto si napisala, ali generalno vakcinacija ne moze da se podvede pod medicinski eksperiment, i onda taj argument koji se cesto cuje od antivaksera otpada.

 

Ova sad... malo je zeznuto jer nikad nismo bili u istoriji u ovakvoj situaciji (a da smo imali vakcine). Tako da je to poprilicno rastegljiv pojam.

Ja ti kazem koji su argumenti potezani u nemackoj strucnoj javnosti, ne antivakserskoj. Dakle: ministar zdravlja, predstavnici zdravstvenih organizacija, eticka komisija, pravnici, vlasti na saveznom i pokrajinskim nivoima...

 

Sigurno bi bilo "jednostavnije" da se samo naredi da lekari krenu redom da vakcinisu "po kucama" prema redosledu odredjenom za vakcinaciju: prvo oni preko 80 godina, pa oni preko 70, pa medicinski radnici, pa rizicne grupe...

Medjutim, situacija je sasvim drugacija. Ministar zdravlja sve vreme govori da ce ljudima biti PONUDJENA vakcina (das Angebot), pa onda oni treba da pristanu i da dodju da se vakcinisu.

Recimo, vakcinisanje po starackim domovima je imalo najvisi moguci prioritet. Kako su to radili? Posto u nekim slucajevima sticenici domova nisu imali punomoc da odlucuju (dementni...) onda je par dana ranije sve lepo objasnjeno ovlascenim licima ili samim sticenicima, imali su dovoljno vremena da razmisle hoce li uzeti vakcinu, pa su potom oni koji su hteli potpisali saglasnost i dobili vakcinu. Bilo je slucajeva kad ovlasceni nisu dali saglasnost, ili kad sami sticenici (kojima nije bio potreban staratelj) nisu hteli vakcinu. I nisu je ni dobili - ne mozes da ih nateras iako je za njih rizik milion puta veci nego za NDj.

 

Mi imamo i "problem" kod primene nekih mera koje su dogovorene za suzbijanje pandemije, npr. policijski cas koji se sad prakticno po prvi put uvodi u Nemackoj. Vec su razne grupe podnele prijave Ustavnom (ili kom vec) sudu za ponistenje tih mera kao neprimerenim (preteranim) za situaciju/opasnost koju imamo. Vec smo imali brojne slucajeve kad su sudovi ponistavali odluke lokalnih vlasti da se npr. zabrane mitinzi antivaxera, ili recimo nosenje maske na teritoriji celog grada itd. Sud je ponistio doticne odluke jer nisu bile valjano argumentovane (ti si pravnik pa znas mnogo vise o tome, meni su doticne mere bile sasvim na mestu).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, We lose every week said:

Naravno da nije privatna stvar i naravno da ne može da bude pravo izbora. Pravo izbora može da bude dal ću jesti pasulj ili grašak za ručak, ili dal ću slušati metal ili turbofolk ali neke tako krucijalne stvari ne mogu i ne smeju da budu ostavljene masi koja je u proseku veoma glupa, veoma povodljiva i veoma podložna svakojakim uticajima. 

Pravo izbora my ass...da je '72 bilo pravo izbora dal' se hoće vakcinisati protiv Variole  ili neće, ne bi ih umrlo par stotina nego par desetina hiljada. Da se ja nešto pitam, od stana do stana bi išla medicinska ekipa da vakciniše redom,praćena policijom  za slučaj da neko hoće da filozofira o pravu izbora i građanskim slobodama. 

Jedno je šta bismo mi  voleli, a u praksi nijedna država dosad koliko znam nije uvela obaveznu vakcinaciju. Što je donekle i logično jer trenutno retko ko ima dovoljno vakcina da na to i pomišlja.

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem u pravo izbora, slobodnu volju, kako god to zvali. Ali samo ako se pogleda i druga strana tog biranja, posledica. Jedno bez drugog ne ide, jer ako ti biras sta god bez razmisljanja sta to donosi, ti nisi slobodan covek vec budala. 

U 21. veku akcije promovisanja vakcinacije ne bi smele da postoje, jer ako tudja bolna iskustva u sticanju znanja odbacujes, pa jbg onda nesto nije u redu sa tobom. Ali sa nasom civilizacijom evidentno nije u redu, dobro smo i ovoliko opstali kakvi smo tupavi. Bebe umiru jer neki ljudi biraju "dobro" za svoju decu, to je sloboda izbora, pa ko misli da treba tako alal vera.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

kod nas su u cetvrtak uvece neki istaknuti glumci (Heike Makatsch izmedju ostalih) snimili kao neke "satiricne" video priloge gde su se prakticno sprdali s merama Vlade i informisanjem medija u poslednjih godinu dana, a za koje su momentalno dobili aplauz antivaxera i neonacista. I naravno da ih je ogroman deo javnosti momentalno popljuvao (kao vrlo cinican i bezobrazan, kao nepostovanje 80000 umrlih u Nemackoj, njihove rodbine i lekara koji se bore za zivote onih na intenzivnoj dok ovi uzivaju u svojim privilegijama - to su mahom bili poznati, etablirani glumci), mnogi su vrlo brzo izbrisali doticne video snimke i izvinili se javnosti. Neki su se pravdali "umetnickim slobodama", pravom da kritikuju vlast itd. Ali sve ima svoju granicu.

 

Jan Böhmermann (komicar koji se sprdao s Erdoganom, pa ga ovaj tuzio) je jedan od tih videa komentarisao od prilike: jedini video koji treba da se pogleda je jedan dokumentarac koji je radila jedna tv ekipa gde je pratila jednu smenu medicinara na jednom covid bolnickom odeljenju - prilicno potresno svedocenje o tegobama kroz koje prolaze i pacijenti i medicinari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Francuskoj je bila diskusija (Francuska je zemlja u evropskoj uniji koja ima najvise antivaksera izgleda) ne da li da vakcina protiv covida bude obavezna - to uopste nije dolazilo u obzir za diskusiju, nego se diskutovalo dosta to sto je cuveni Dr Raoult (koji je na neki nacin Djokovic u svojoj struci po tome sto ga samo cekaju da nesto kaze da bi ga pljuvali, a on je istovremeno jedan od najvecih strucnjaka) izjavio da nece da kaze da li se vakcinisao ili nije jer je to njegova privatna stvar; Elem, sve su pokusali da opljuju tu izjavu ali nisu mogli jer to jeste pravo pojedinca u smislu da pravno to jeste njegova privatna stvar sve dok vakcinacija nije obavezna, a za sada nije.

Druga je stvar sto moze da se postavi uslov da u kafanu mogu samo vakcinisani, ili u avion ili bilo sta, to je u redu

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Djokovic: These loses hurt a lot, but I am glad that my son enjoyed. I believe this was the first time he watched the whole match.

Djokovic says he experienced a physical dip in the 3rd set, he felt “dizzy” for the most part of the 3rd set. Credits Aslan for playing with guts.

I asked Novak whether he might play Madrid. “I don’t know, I am sick of making plans, to be honest. Grand Slams remain the main focus”.

 

:classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, We lose every week said:

Naravno da nije privatna stvar i naravno da ne može da bude pravo izbora. Pravo izbora može da bude dal ću jesti pasulj ili grašak za ručak, ili dal ću slušati metal ili turbofolk ali neke tako krucijalne stvari ne mogu i ne smeju da budu ostavljene masi koja je u proseku veoma glupa, veoma povodljiva i veoma podložna svakojakim uticajima. 

Pravo izbora my ass...da je '72 bilo pravo izbora dal' se hoće vakcinisati protiv Variole  ili neće, ne bi ih umrlo par stotina nego par desetina hiljada. Da se ja nešto pitam, od stana do stana bi išla medicinska ekipa da vakciniše redom,praćena policijom  za slučaj da neko hoće da filozofira o pravu izbora i građanskim slobodama. 

I ko ce da odgovara ako neko ima reakciju na vakcinu sa tragicnim ishodom? Prijateljica je pre par godina jedva prezivela visestruke ujede osa. Sada se boji vakcine jer postoji mogucnst fatalnog ishoda.

I sada nju silom vakcinisati.

Dok ne bude obavezna vakcinacija svako ima pravo na svoj stav. Ako neko neciji licni stav predtavlja kao neki poziv na nevakcinisanje, onda taj neko ima zlu nameru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...