Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

48 minutes ago, Plavi Golub said:

Moguce da su se Djokovici roditelji zeznuli sto su i ovu dvojicu gurnuli u tenis. Iako mi je jasno da im je to logisticki bilo logicno da bi se nekako drzali na okupu.


Koliko god da bi dobri bili, Novak bi uvek bio puno bolji. Ovu dvojicu je trebalo od pocetka usmeriti u tom porodicno biznisu na nesto njihovo. I postaviti neke zahteve, ne sto bi inace umrli od gladi, nego za njihovo dobro.


Doduse nemam pojma kakav je ova drugi brat koji nije depresivan. Desava se to i bogatima.

 

Jednom sam gledao neki intervju sa Srdjanom, koji je rekao da je bio protiv toga da se Marko bavi tenisom, vjerovatno je njemu jasno kolike su njegove sposobnosti, ali hajd ti dokazi nesto djeci.

Umjesto tenisa Marko i Djordje su trebali da se posalju na najbolje biznis skole, da vode porodicni biznis, ali opet pitanje je koliko su oni i za skole.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Jednom sam gledao neki intervju sa Srdjanom, koji je rekao da je bio protiv toga da se Marko bavi tenisom, vjerovatno je njemu jasno kolike su njegove sposobnosti, ali hajd ti dokazi nesto djeci.

Umjesto tenisa Marko i Djordje su trebali da se posalju na najbolje biznis skole, da vode porodicni biznis, ali opet pitanje je koliko su oni i za skole.


Sto kaze @alcesta nije svako ni za visoke skole, dobro je da imaju neku «zanimaciju» koja ih okupira i koju uzimaju za ozbiljno. Radi osmisljavanja sopstvenog zivota. 


Kako god valjda ce biti sve OK.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da Srdjan nije zeleo da druga dva sina (ili samo Marko) krenu Novakovim putem,u tenis. On je nekoliko puta isticao kako se toliko dao Novaku,njegovom razvoju, obezbedjivanju uslova da trenira i putuje i takmici se,jednom recju - njegovoj karijeri,da jednostavno nije uspeo dovoljno/vise da se posveti Marku i Djordju. 

Kod Marka je svakako kompleksnija pirca,po svemu sudeci.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drakaris said:

Ako cemo realno. Nadal je zavrsio sa prvim mestom. Novaka moze skinuti samo Tim i u doglednoj buducnosti Cicipas. mene uopste ne bi cudilo da Novak ima 400 nedelja.

 

Sa prvog mesta ATP liste, Tim i Cicipas mogu da skinu Noksu, ali da bi ga skinuli sa prvog mesta liste broja nedelja provedenih na prvom mestu, trebaće im ihaha.

 

Osvojeni slem je najteže tenisko dostignuće (7 pobeda zaredom u tri dobijena seta).

Nedelja provedena na prvom mestu zahteva prethodnih godinu dana konstantno dobrog tenisa, boljeg od bilo kog drugog, nekakvom računicom izmereno. Može se raspravljati da li su slemovi premalo bodovani u odnosu na ostale turnire, ali ne treba zanemarivati broj No1 kao jednako bitan broj u formalnom određivanju GOAT-a.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Crni Bombarder said:

Prvi put cujem da Srdjan nije zeleo da druga dva sina (ili samo Marko) krenu Novakovim putem,u tenis. On je nekoliko puta isticao kako se toliko dao Novaku,njegovom razvoju, obezbedjivanju uslova da trenira i putuje i takmici se,jednom recju - njegovoj karijeri,da jednostavno nije uspeo dovoljno/vise da se posveti Marku i Djordju. 

Kod Marka je svakako kompleksnija pirca,po svemu sudeci.

 

MIslim da je tada konkretno pricao o Marku, predpostavljam da poznaje svoje dijete i njegove sposobnosti, kao i da sam nije imao vise snage da ga podrzi, cak i da je bio talenat, kao Novak, jer bez podrske roditelja, niko ne moze da postane uspjesan teniser.

Sto se tice talenta, dovoljno je pogledati Marka i vidjeti da on nema taj killer instinct, sto nije nista strasno, jer rijetki su ljudi koji poerd talenta, mogu da se toliko posvete necemu, da prodju kroz patnju svih mogucih treninga.

Pogotovu je problem indivudalni sport, a pogotovu tenis, koji treniraju djeca sirom svijeta, i da od tolikog broja se neko probije do top 10 ili do samog vrha.

Cak nije rijetko da su neki teniseri bili jako uspjesni kao juniori, osvajali GS turnire i poslije nista.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

ma jasno da je njegova stvar, sto se mene tice moze i go da seta tamo, samo ne vidim da da je neka guzva tamo.obicno na takvim "svetim, svetlecim mestima" :smiley26: ima puuuno ljudi.ili je ovo mozda rezervisano samo za njega i samo njemu pomaze? ne vidim da onaj dzumhur koji je otuda tamo bleji a bogami ni ostali sportisti iz tog regiona.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, vanjabarsa said:

https://www.kurir.rs/sport/tenis/3548613/fotografija-koja-je-zaintrigirala-region-zasto-je-novak-setao-bos-na-temperaturi-od-3-stepena

 

boze dragi, seta li tamo bos jos neko ili samo novak ladi / greje  , sta god osecao, noge ?

ima li tamo jos opicenog sveta da ovo radi?

 

Da ne kacim link sa nekih budi bog s nama sajtova, ali evo, to ti je ovo

 

Quote

U spiritualnim tehnikama, ”uzeljmljenje” znači biti povezan sa Majkom zemljom. Ono što su drevni narodi oduvek znali, dokazala je nauka da veza sa prirodom isceljuje naš organizam

Šetnja po prirodi zaista deluje opuštajuće, a mnogi su primetili da je ovaj efekat još jači kada bosi hodaju po travi. Ljudi to uglavnom rade instinktivno i većina ih nije svesna činjenice da u stvari praktikuju drevnu holističku praksu uzemljenja ili povezivanja sa Majkom zemljom. Ovom šetnjom oslobađamo se stresa, upala i bola…

 

Bioprovodnici električne energije

Ljudski organizam se, poput zemlje, takođe sastoji od vode i minerala, što ga čini odličnim provodnikom električne energije. Naša tela dizajnirana su tako da u vidu elektrona apsorbuju lekovitu energiju iz tla, koja je prirodni antioksidans. Savremena istraživanja ukazuju na to da adekvatno snabdevanje ovim besplatnim lekom čistimo organizam od statičkog elektriciteta, te se tako smiruju upalni procesi i eliminiše stres. Ovo utiče na sve telesne funkcije, počev od rada srca, mozga, mišića, jača se imunitet… Kada čovek hoda bos po travi, dopušta slobodnim elektronima iz zemlje da ulazi u telo i da snabdeva svaki organ, ćeliju ili tkivo električnim potencijalom Zemlje.

Blagodeti za zdravlje

 

Uzemljenje donosi mnogobrojne blagodeti na naše zdravlje, a za to je dovoljno izdvojiti samo pola sata dnevno šetnje bez cipela i čarapa po travi ili zemlji. Pre svega, šetnja podstiče cirkulaciju koja potpomaže efikasnijem izbacivanju toksina iz organizma. Noge upijaju elektrone koji saniraju oštećenje ćelija. Naučnici kažu da je stres okidač za mnoge bolesti, a on može da se eliminiše opuštajućim šetnjama po šumi, pored potoka i reka.

Poznato je da stres loše utiče na san, a razlog tome jeste povišen nivo kortizola. Nadbubrežne žlezde izlučuju nekoliko hormona stresa, uključujući kortizol koji kontroliše osećaj za glad, varenje, krvni pritisak, budnost i san, fizičku aktivnost, podnošenje stresa… Jedan od ključnih zadataka ovog hormona jeste da povećava nivo glukoze u trenucima stresa kako bismo imali dovoljno energije za reakciju borbe ili bega. Međutim, ako stanje stresa postane trajno, energija se iscrpljuje, glukoza sve teže dolazi do ćelija, pa može doći do naglog umora, iznenadne vrtoglavice, razdražljivosti i pada nivoa šećera u krvi. To znači da prevelik nivo kortizola oduzima energiju. Kad god naše telo nije u saglasju sa prirodnim ritmom zemlje, stradaju naš san i imunitet. Život u zatvorenom prostoru mnogim ljudima uzrokuje hronični umor. Ovaj začarani krug najlakše je prekinuti uzemljenjem.

 

Upale su najčešći uzrok bola, naročito u slučaju autoimunih bolesti, kao što je reumoatoidni artritis.
Ispitivanja su pokazala da uzemljenje pokreće imunološki sistem, čime se smanjuje upala i skraćuje vreme oporavka. Zato treba barem pola sata dnevno iskoristiti za uzemljenje, naročito dok je napolju lepo vreme.

 

Štetna zračenja

Savremeni način života udaljio nas je od prirode, prikovao za kuće i kancelarije, prepune elektromagnetnog smoga, koji ima loš uticaj na zdravlje. Stalno nosimo cipele ili papuče po kući, spavamo na visokim krevetima i boravimo u protorijama gde su televizori, mobilni telefoni, razni bežični uređaji, vajrels… izvorima lošeg elektromagnetnog zračenja. Nedovoljan boravak u prirodi sprečava nas da proizvodimo vitamin D, neophodan za zdravlje. Osim toga, hrana koju jedemo sumnjivog je kvaliteta zato što je uglavnom genetski modifikovana ili sadrži antibiotike, kao što je to slučaj sa mesom. Nije ni čudno što smo sve bolesniji, a lek nam je nadohvat ruke i to – besplatan.

 

Ako si bas radoznala guglaj "uzemljenje hodati bos" tako nesto. Mada ne bih preporucio.

 

Sve to su segmenti istocnjacke sekte cije ucenje prati, ako spojis sve komadice, to ti je ono sto su kod nas propovedale Sladjana Velkov i Maja Volk. Znaci sangejzing (meditiranje na suncu, odricanje od hrane), veganstvo, sirova hrana, uzemljenje, grljenje drveca, sto je on sve dokumentovano radio, antivakcinastvo, gde se malo izleteo pa peglao, kemtrejlovi, raznorazne druge price o otrovima modernog zivota (sto se provlaci kroz njegove postove na instagramu), i laksi pojavni oblici tipa meditacija joga i slicno, koje vuku korene iz istocnjackih religijskih rituala, i on ih tako i upraznjava.

 

Piramide u Bosni su tu znacajna stavka takodje jer predstavljaju energetska cvorista planete i vezu sa bozanskim ili drevnim vanzemaljcima, Osmanagiceva prica je bukvalno Ancient Aliens bez vanzemaljaca i sve je to povezano.

 

E sad, ja znam da svi ti komadici ne idu sami i da su tu i ovi drugi i Djokovic od svih gluposti ne veruje iskljucivo u ravnu zemlju, ali zna da bi ga pojeli zivog da pocne da propoveda bas sve te idiotizme, ali u principu njegova stvar.

 

I ovo pricam da vas ne iznenadjuje to sto radi, jer se to sve uklapa. Ostalo mu je jos spiritualno povezivanje sa zivotinjama sto nisam video da je do sad izbacivao ali ne bi me cudilo i da jeste i prica o cakrama, ni to nisam video, mozda je i to promovisao.

Uglavnom sve se uklapa u te sekte iz koje proistice "holisticki nacin zivota" koji je odgovoran za njegove dve bacene godine jer nije hteo da ide na operaciju, kvantna medicina i slicne kojestarije, a za holisticki nacin je i decidirano tvrdio da ga prati.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ljudi sebi daju za pravo da se sprdaju sa Novakovim ubedjenjima:smiley26:

Sta ako je to nivo iznad tvoga? Sta ako ti to ne mozes da dosegnes jer si ogranicen materijalnim pogledom na svet? On veruje u holisticki pristup ti ne, ja verujem u homeopatiju i kvantnu medicinu, ti ne, mogu li te omalovazavati zbog toga? Ne, moze samo da mi te bude zao.. 

27 minutes ago, McLeod said:

Sve to su segmenti istocnjacke sekte cije ucenje prati.... 

I sta s tim? Jel to zabranjeno? Jel time nekom naudio? 

Bacio je dve godine zbog holistickog nacina zivota? Po tebi. Po njemu ne, naucio je nesto i otisao jos dalje i vislje u duhovnom razvoju svoje licnosti. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milica said:

Kako ljudi sebi daju za pravo da se sprdaju sa Novakovim ubedjenjima:smiley26:

Sta ako je to nivo iznad tvoga? Sta ako ti to ne mozes da dosegnes jer si ogranicen materijalnim pogledom na svet? On veruje u holisticki pristup ti ne, ja verujem u homeopatiju i kvantnu medicinu, ti ne, mogu li te omalovazavati zbog toga? Ne, moze samo da mi te bude zao.. 

I sta s tim? Jel to zabranjeno? Jel time nekom naudio? 

Bacio je dve godine zbog holistickog nacina zivota? Po tebi. Po njemu ne, naucio je nesto i otisao jos dalje i vislje u duhovnom razvoju svoje licnosti. 

 

Samim svojim postom i pitanjima koja si mi postavila si nacinila svaku dalju diskusiju besmislenom, ali ja cu ti udovoljiti.

 

Postoje dva nivoa - to sto je tebi sprdnja sa necijim ubedjenjima i verovanjima, meni je ukazivanje na potencijalno opasne posledice praktikovanja tih verovanja. Ako se radi o osobi poput Novaka Djokovica, koji ima svoje obozavaoce, i realno ono sto prica ima odredjenu tezinu, to znaci da osim opasnosti po sebe, na sta treba ukazivati ako ga zapravo volis i postujes, ima opasnosti i po drustvo, jer njegovo guruisanje utice na one koji ga postuju i cene, sto vidimo i po tome sto si i sama napisala.

 

Drugi nivo je privatno i licno verovanje, sloboda da zivis svoj zivot kako hoces, i to apsolutno niko ne spori, pogotovo ja, ja sam pobornik apsolutno svake slobode, dok se ne ogranici sloboda drugog.

 

Dakle da li je Novak Djokovic licno ravnozemljas, antivakser, budista, konfucijanac, sajentolog, pravoslavac, satanista ili ateista, mene se savrseno ne tice. Ali, kada pocne javno da promovise odredjene stvari, onda nas se tice svih, i onda se mora reagovati ako su te stvari stetne, a jesu stetne.

 

Inace, to sto ti verujes u kvantnu medicinu i holisticki pristup je tvoja stvar, nemam nista protiv. Nemam nista protiv ni njegovih privatnih ubedjenja, kao sto sam vec rekao.

 

Problem je sto cinjenice, nauka i priroda ne poznaju verovanje. Ja mogu da verujem da je neka kamencuga zivo bice i da mi salje radio talasima poruke koje samo ja mogu da desifrujem i da je moja obaveza da povedem svet u bolje sutra i budem prorok tog mocnog kamena.

 

Ili recimo mogu da verujem da gravitacija ne postoji. Sta me briga za Njutna i to sto efekte gravitacije vidis svuda oko sebe, to je sve privid, i svi koji veruju u gravitaciju su ovce.

 

Nauka ne poznaje verovanje. Nauka poznaje cinjenice. Cinjenice su da su kvantna medicina i holisticki pristup budalastine, jer je to naucni princip dokazao, nepobitno, ti mozes u to da verujes do sutra.

 

Licno verovanje i praktikovanje nekih sujevernih radnji da bi se olaksala sebi svakodnevica je tuzno i besmisleno, a ponekad i skupo, ali ako se time niko ne ugrozava - otvaraj cakre i hodaj bos, grli drvece, obozavaj djavola ili Hrista ili Muhameda dokle hoces. Ali ako se javno propoveda nesto sto ide protiv nauke, sto je dokazano budalastina, onda je to opasnost za moderno drustvo i civilizaciju izgradjeno na naucnom principu.

 

I svaki odgovorni clan drustva ima obavezu da svoj glas digne protiv toga.

Edited by McLeod
  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

 

Samim svojim postom i pitanjima koja si mi postavila si nacinila svaku dalju diskusiju besmislenom, ali ja cu ti udovoljiti.

Dalje necu ni da citam jer me ne interesuju tvoja prepotentna izlaganja. 

Ne znam zasto sam i onaj prethodni post procitala. 

Razlicite su nam frekvencije, ne razumes ti to...

Edited by Milica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro Mek kako ti ne dosadi !

 

ozbiljno pitanje za Zoe : da li su fan teme teme za fanove ili nisu? Ako jeste Mek molim te nemoj vise da pisee hiljadu puta iste price svi ih znamo napamet

Ni ja vise ne citam posle prve recneice, dosta breee

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

ozbiljno pitanje za Zoe : da li su fan teme teme za fanove ili nisu?

Nisu, nema takvih tema na forumu koji mogu da imaju samo "kvalifikovano" clanstvo :classic_smile: stavise teranje sa topika je prekrsaj.

Ovde samo imamo malo vise obzira (i stvarno ne moze vise od ovoga, mada znam da se necemo sloziti) prema javnoj licnosti o kojoj se radi a za konkretan slucaj, Novakovi postupci su vec okarakterisani kao "nekovencionalni" i na prethodnim stranama, mada nema potrebe da uplicete licne stavove o drugim temama koje lice ali ipak nisu isto jer ne znam gde cu sa tim ako se nastavi diskusija :lol_2:

Nazalost, ovo je kontraverzna tema i takve reakcije izaziva. 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i da je tema samo za fanove i ni za kog drugog, ne znači ako smo fanovi da treba da hvalimo sve što uradi u bilo kom kontekstu i da nije podložan kritici. Ja kao fan imam transfer blama od ovakvih stvari i trudim se da ne pratim šta objavljuje na društvenim mrežama. Znam da je takav i da je to neodvojivo od njegove ličnosti, niko nije savršen, da ne traži sebe u sličnim stvarima vrlo je moguće da ne bi imao ni ovakvu karijeru počev od 2011. Na kraju krajeva niti pije, niti se drogira, niti pravi skandale kakve sportisti normalno prave, mora valjda neki ventil da ima za toliki pritisak pod kojim je stalno.

Mogu to da prihvatim dok zadržava za sebe to kao privatnu stvar, na kraju krajeva dijete i slične praktične stvari očigledno za njega funkcionišu, ali kad objavljuje celom svetu i svim medijima i još preporučuje drugim sportistima da idu u bosanske tunele da se leče od povreda kod onog prodavca magle, stvarno ne mogu da odobravam to kao da je otišao tamo turistički pa njegova lična stvar. Na kraju krajeva njegov imidž trpi, ako ništa drugo, a već ga u medijima dovoljno napadaju i bez toga da im stalno daje nove povode. Nije da ću sad zbog toga prestati da navijam za njega, ali nemam obavezu da mi se dopada i ta njegova strana.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...