Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

1 hour ago, Sector said:

Koja vam je omiljena muzara petorka?

 

Mojih 5:

 

Klobucar

Brown

Peiners

Gordon

Parahuski

 

 

Što Gordon? Misliš na manje poznatog brata?

1 hour ago, Sector said:

Koja vam je omiljena muzara petorka?

 

Mojih 5:

 

Klobucar

Brown

Peiners

Gordon

Parahuski

 

 

Što Gordon? Misliš na manje poznatog brata?

Link to comment
Share on other sites

Jamont je vec bio osakacen brojnim povredama kad je dosao u KKP. U najboljim danima je bio bek EL kalibra. Meni licno jedan od najboljih stranaca  u istoriji ABA lige, ako gledamo samo ucinak u tom takmicenju. Onu sezonu u Ciboni je porobio. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

O da,Č-Marko je na papiru imao dosta ozbiljnu platu.Koliko mu je isplaćeno,ne znam.

 

Klobučar,Peiners,Čakarević i Parahuski prvi padaju na pamet.

 

Meni je Drew Gordon bio skroz okej,a posebno uzevši u obzir da nije imao veliku platu.

 

Bane Đekić u pogledu obeštećenja svakako,mada smešnu platu je imao.I dalje mislim da je možda nešto moglo biti od njega da je Dule ostao.

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Referent said:

Što Gordon? Misliš na manje poznatog brata?

Što Gordon? Misliš na manje poznatog brata?

 

Drew, nogiran pred dolazak Lovernja ali sve dobro naplatio. 🙂

 

Moze i Jamont ali je Drew po meni veca muza. 🐮

Link to comment
Share on other sites

Koliku je platu mogao da ima Drew? Svez igrac sa koledza, bez profesionalne kosarke u karijeri. Pored toga on je meni bio sasvim korektan u Partizanu. Imao je ispada, ali na terenu je odradjivao posao u svojim okvirima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sector said:

 

Drew, nogiran pred dolazak Lovernja ali sve dobro naplatio. 🙂

 

Moze i Jamont ali je Drew po meni veca muza. 🐮

Da, da, na njega sam mislio. Nije on toliko loš bio, nije baš da može u kategoriju muzara.😁

8 hours ago, nemanjaol said:

Dajte najbolji tim u sezonama 2015 - 2018.

 

Ja se pola igraca jedva i secam

Magdevski, Robinson, Milutinović, Gavrilović, BOŽO

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 11:21 PM, pendulum said:

Ja se isto ne slažem sa SF-om oko Boa. Čast celom F4 timu jer su oni stvarno kao tim izborili tu završnicu, ali meni je Bo bio cheat code u toj sezoni. Imali smo mi tu i Marića kao dominantnu peticu i Veselog kao trojku sa visinom petice i Robertsa kome niko nije mogao da uzme skok, ali ako bih jednog morao da izdvojim to bi bio Bo. Protivnicima je bukvalno bio nemoguć za čuvanje.

U vezi sa onom najboljom petorkom - ja bih definitivno ubacio prajm Novicu na 4, Veselog mrdnuo na 3, što je igrao u KKP, a Bertu na klupu.

Dakle: Bo, Bogdan, Veseli, Novica, Peković.

 

On 5/3/2020 at 11:14 AM, laki pepe said:

A niko Miloja ne zarezuje, vidim.

 

Da se nadovežem..vidim da nas je pepe lepo opomenuo za Miloja. On je stvarno bio dominator na nivou ABA, pa čak i u EL gde je nekoliko puta bio igrač kola. Jednom imao indeks 55. On je igrao kao četvorka, međutim u današnjoj košarci bi svakako bio ta neka skraćena 5. I on zaslužuje definitivno da konkuriše za mesto u 5. Sad kad prevrtim sve igrače za ovih 15 godina u ABA, stvarno ima tu šta da se probere. Što neko reče, mogli bismo opušteno da napravimo neki 3. ili 4. tim koji bi konkurisao za titulu.

Bo, Gos, Palasio, Gordić, Džerels, Kamings...
Bogdan, Milosav, Kecman, Step, Tripković...
Veseli, Bertans, Lučić, Kinsi, Pavlović (iz prve sezone)...
Novica, Milojević, Mačvan, Lovernj, Roberts, Drobnjak (igrao drugi put 2006/07), Gist, Kevin Džons...
Peković, Marić, Lazme, Milutinov, Perović, Džavaj, Raduljica, Mozli...

Neki igrači koje ste pominjali nisu igrali ABA: Vujanić, Haus, Vesa Petrović, Krstić...

 

I jedna trivija: gledajući Milojevu statistiku iz sezone 2005/2006 zaključio sam da smo u timu imali 4 igrača koji su kasnije igrali za CZ: Boris Bakić, Borovnjak, Strahinja Dragićević, Predrag Samardžiski i Luku Bogdanovića koji je igrao za CZ pre KKP.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 11:14 AM, laki pepe said:

A niko Miloja ne zarezuje, vidim.

 

Pa ne moze niko da ga zarezuje jer je igrao u timu koji je bio bas los u evroligi.

 

Prirodno je da se ljudi secaju igraca koji su svojim kosevima doprineli pobedama nad najvecim klubovim u evroligi. To su bili i McCalebb i Maric i Pekovic i Velickovic i Roberts, Vesely i mnogi drugi.

 

Kad se sastavlja najbolja petorka vise smisla ima sastaviti petorku koja ce biti najvise funkcionalna na terenu, inace bi mogli da sastavimo petorku sa pet bekova ili pet centara.

 

Kad vec sastavljamo petorke, petorka KK Partizan u ovom veku (ako sam dobro shvatio, biramo najboljih 5 iz prethodnih 20 godina?) bi bila:

 

McCalebb - igrac iz zlatnih dana srpske klupske kosarke, kada su vecina tima cinili domaci igraci i taj jedan bek koji je pravio razliku. Bo McCalebb je pravio razliku kada je bilo najpotrebnije.

Kecman - Mislim da ne treba objasnjavati znacaj ovog igraca i doprinos uspesima kluba.

Vesely - nije pokazao koliko je mogao, ali ne mogu da se setim boljeg krila.

Velickovic - dok nije presao u Real bio je mozda i najbolja cetvorka u Evropi. Vukao je kontre kao bek, skakao, pogadjao trojke, sve ono sto je ostalo samo san za kasnije srpske cetvorke.

Pekovic - dominacija pod kosem koja vise nije vidjena ako racunamo mlade evropske centre.

 

Mislim da bi ova petorka bila i najjaca zajedno, odnosno ne znam da li bih mogao da nadjem neko bolje resenje od ovih ostalih igraca (Bogdanovic, Pavlovic, Macvan ...).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su Novica i Lorenco mrtva trka na 4. Vrv je prime Novica bolje resenje za prvu petorku, ali opet, ono sto je Roberts pokazao ja nikada necu zaboraviti, taj nivo borbe i zverstva u odbrani i na skoku, pritom sasvim odlican u napadu.

 

Jako napeto je i na 2, Kec vs Bogi. Meni je Kec svakako drazi, nekako je esencija Partizana u ovih pomenutih 20 godina. Inteligencija, potezi koji odusevljavaju a prave razliku. Poezija. A opet, Bogi je jedan od nasih najsavrsenijih bekova ikada, masina, svakako najblizi tome od 2000te.

 

Na 1,3.5 sam bez dileme. Bo, Jan, Pek.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...