Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Quote

 

Niški "Čair" sedmi put zaredom biće domaćin finalnog turnira Kupa "Radivoja Koraća". Najbolji klubovi Srbije boriće se za "Žućkovu levicu" od 13. do 16. febrauara,

po istom principu kao i prethodnih godina.
Žrebom su određeni parovi četvrtfinala, ali i "kostur" takmičenja.

Četvrtfinalni mečevi biće odigrani u dva dana, 13. i 14 februara, u subotu 15. na programu svu oba polufinala, dok je meč za trofej u nedelju 16. febrauar.


ČETVRTFINALE

četvrtak:

Mega – Sloboda 17.00
Crvena zvezda - Radnički 19.30

petak

FMP - Dinamik 17.00
Partizan – Borac 19.30

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

 

Bogme jeste. Majstorski to radi.

 

okej. kada porediš štimca i trinkijerija, moraš da imaš dobar razlog, zato što, makar po meni, oni nisu ista kategprija;

 

jel' trinki = štimac zato što lepo priča? ne bih rekao, štime je prosečan orator.

jel' se trinki besramno uvlači navijačima u guzicu? jedini primer koji znam a da naslućujem da može biti tema je priča kada je dolazio u partizan - šta taj klub predstavlja u evropi. slažem se sa svakim zarezom izrečenim na temu. partizan je veliki evropski košarkaški klub po svim relevantnim osnovama.

 

štime je za mene okej momak, nije prevarant, makar ne do kraja. ali reći da se trinki uvlači u guzicu isto kao i štime je uvreda za zdrav razum, pošto se to ne dešava

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sector said:
Efes je dobio Darusafaku 6 razlike. Partizan je dobio nas 3 razlike a Darusafaku 12 razlike.
 
Sto ce reci da je Partizan bolji od Darusafake za 12 a od nas za 3 poena, znaci mi smo bolji od Darusafake za 9 poena koja je losija od Efesa sa 6 poena.
 
Tako da sutra dobijamo, +3.

 

računica ko suza...drugačije bi bilo neispravno.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

okej. kada porediš štimca i trinkijerija, moraš da imaš dobar razlog, zato što, makar po meni, oni nisu ista kategprija;

 

jel' trinki = štimac zato što lepo priča? ne bih rekao, štime je prosečan orator.

jel' se trinki besramno uvlači navijačima u guzicu? jedini primer koji znam a da naslućujem da može biti tema je priča kada je dolazio u partizan - šta taj klub predstavlja u evropi. slažem se sa svakim zarezom izrečenim na temu. partizan je veliki evropski košarkaški klub po svim relevantnim osnovama.

 

štime je za mene okej momak, nije prevarant, makar ne do kraja. ali reći da se trinki uvlači u guzicu isto kao i štime je uvreda za zdrav razum, pošto se to ne dešava

 

Sem kreveljenja sve drugo me podseća. Jbg, takav mi je osećaj za filing glede njega i javnosti.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, laki pepe said:

Jel se Stimac besramno uvlaci navijacima u guzicu

 

šta sad treba da ti kažem a da ima smisla? jel' si potpisao pristupnicu za delije sever pa moraš ovako da vodiš razgovor ili si samo otkrio shitposting kasno u svojoj forumaškoj karijeri?

Just now, Laki21 said:

 

Sem kreveljenja sve drugo me podseća. Jbg, takav mi je osećaj za filing glede njega i javnosti.

 

drugim rečima, to je tvoja percepcija, kao i pepe delije severova, nije činjenica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

šta sad treba da ti kažem a da ima smisla? jel' si potpisao pristupnicu za delije sever pa moraš ovako da vodiš razgovor ili si samo otkrio shitposting kasno u svojoj forumaškoj karijeri?

Samo sam htio malo da te zezam. Sto moramo biti ozbiljni uvijek.

 

A sada ozbiljno. Zanemari moje poredjenje sa Stimcem. Posmatraj samo Trinkijerija i onda mi reci bi li mogao da nadjes ijednog trenera sa strane koji bi tako pjevao o Parizanstini? Ni od domacih niko nakon Duleta nije bio tako dobar u tome. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki21 said:

 

Daleko su jači i ispod koša.

Ne bih se slozio sa tim, skracene petice bez obzira na sav hustle nisu u prednosti u odnosu na cetvorku Kuzmic, Gist, Stimac i Ojo.Defanzivno mozda da, ali mislim da nasi visoki ipak mogu vise da daju, nego sto ce se primiti preko njih

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, laki pepe said:

Samo sam htio malo da te zezam. Sto moramo biti ozbiljni uvijek.

 

A sada ozbiljno. Zanemari moje poredjenje sa Stimcem. Posmatraj samo Trinkijerija i onda mi reci bi li mogao da nadjes ijednog trenera sa strane koji bi tako pjevao o Parizanstini? Ni od domacih niko nakon Duleta nije bio tako dobar u tome. 

 

kada rešiš da me zezaš, molim te da baciš daleko bolju foru.

 

što se bolda tiče, zato sam se i pitao da li si pristupio nekoj organizovanoj navijačkoj grupi; ukoliko te hvalospevi o istoriji kluba od strane aktuelnog trenera asociraju na štimca. to je za mene teška disproporcija i nerazumevanje onoga što se dešava.

 

ali i to je okej, ja sam naučio nešto danas što će mi koristiti ubuduće  ( :

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Ne bih se slozio sa tim, skracene petice bez obzira na sav hustle nisu u prednosti na cetvorku Kuzmic, Gist, Stimac i Ojo

Slazem se,mi sa pametnom igrom i spustanjem lopte dole i dobrim pozicioniranjem mozemo da ih brzo napunimo licnim a bogami da ih i umorimo.Problem je odbrana od pika ali i to moze da se resi .Mene vise brine kako cemo da branimo Efesov napad nego li komsiski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gudura said:

Ne bih se slozio sa tim, skracene petice bez obzira na sav hustle nisu u prednosti na cetvorku Kuzmic, Gist, Stimac i Ojo

 

Džabe bilo gabarita, kada zbog raznoraznih razloga ne možeš da ih eksplatišeš na pravi način. Kuzmić je fizički u kurcu, ko zna kada će ličiti na starog. Em je slabiji, em je izgubio na brzini, naročito na lateralnim kretnjama, bekovi ga pretrčavaju kako im se svidi. U jednom trenutku pre nekih petnaestak dana delovalo da je malo došao sebi ali je to bila samo epizoda. Ko zna do kada i hoće li ikada u stvari doći na ono od nekada.

 

Štimac - da se ne ponavljam, suviše neatletičan za ove zveri.

 

Odžo - ima fiziku, nema skil. Tu u stvari i gajim najveće nade da ćemo naneti štetu u reketu, ukoliko bude uspeo da se pozicionira i da primi loptu, ovi ne mogu da ga čuvaju.

 

Gist - neće igrati na pet tako da tu nema šta da se diskutuje.

Link to comment
Share on other sites

@uini

Ok. Stimac jeste neartikulisan u ponasanju na terenu i kupi poene kod dijela navijaca na zvezdastvo. Ali nikada nije pokazao nepostovanje prema bilo kome od protivnika, ni u zemlji ni vani. 

Znam da je aktuelno siljenje neke stvari po Stimcu, ako je u to ukljuceno i nesto od ovoga sto sam naveo, ne podrzavam.

 

Mnogi igraci imaju pretjerane gestikulacije za vrijeme igre i dok su vruci. Ja to nikada nisam uzimao za zlo/dobro, ni svojim, ni igracima protivnickog tima. Mozda mi se u trenutku to ne svidi, saberem se pa me prodje.

U istoriji diskusija na forumu, stekao sam utisak da si boleciviji prema protivnickim nego svojim igracima kada su ispadi tog tipa u pitanju. Nema veze je li to neki igrac iz domace ili NBA lige. 

 

Ponavljam, kod Stimca mi se ne svidja samo jedno, sto hvata dio javnosti na emociju i sto to prolazi. Ni igracki nemam problem sa njim, takav je kakav je, ima pros and cons, moze da funkcionise u tim okvirima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Gudura said:

Ne bih se slozio sa tim, skracene petice bez obzira na sav hustle nisu u prednosti u odnosu na cetvorku Kuzmic, Gist, Stimac i Ojo.Defanzivno mozda da, ali mislim da nasi visoki ipak mogu vise da daju, nego sto ce se primiti preko njih

 

da, kada bi visoke gledao po nekom nominalnom kvalitetu, izolovano od uticaja koji imaju na tim. npr kada bi igrali basket 1 na 1, siguran sam da bi stimara odrao mozlija, ali 5 na 5 je malo drugacije. mozlijev uticaj na njegov tim je gotovo iskljucivo pozitivan, stimara koliko dobrog uradi u napadu, jos vise zasere u odbrani, ne moze da brani pik, bekovi polazu preko njega kao da ga nema, ne moze da napravi blok... mozli je od koristi i cini boljim ostalu cetvoricu sa kojima je na terenu, stimara igra za sebe i statistiku, a njegovi saigraci se muce sa njim dok je on na terenu. i onda je veliko pitanje da li je stimara bolji od mozlija. mislim da nije. slicna prica otprilike vazi i za odza.

kuz i gist vec jesu igraci koji donose kvalitet i mogu biti prevaga, ali znamo i njihove probleme. jedan nije ni na 30% spremnosti, drugi je frustriran cele sezone, i tek u poslednje vreme je nesto poceo da igra.

mi imamo bolje (skuplje) igrace, oni su zasad bolji tim.

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde se komsije ili bas precenjuju ili bas potcenjuju... Partizan je dobar tim, koji igra dobro, bice tesko, verujem da ih dobijamo ali se ne bih iznenadio ni da nas dobiju.

 

_____

 

Pre toga nam sledi dosta bitna tekma protiv jednog od najboljih timova u evropi trenutno...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

okej. kada porediš štimca i trinkijerija, moraš da imaš dobar razlog, zato što, makar po meni, oni nisu ista kategprija;

 

Nisu, definitivno.

 

Trinkijerijeva reakcija posle naše tesne pobede nad Bambergom u Radonjinoj eri je bila prilično ružna, i jako licemerna, s obzirom na neke odluke koje su prethodile toj koja ga je pogodila. 

 

Takođe, ono poređenje sa boksom pred plej-of seriju, iako ne izlazi iz okvira "pesničke slobode", je bio veoma proračunat pokušaj da se dodatno zagreje već uzavrela atmosfera. Što jeste malo neosetljivo s obzirom na to u kakvim se okolnostima igraju te utakmice. Ono što mi još više smeta je njegova reakcija na poklon koji je dobio posle serije (rukavice). Ako igraš tu igru, igraj do kraja. Nasmej se, pruži ruku, traži revanš. 

 

Štimac, s druge strane, je mnogo bliži Novici. Nikad nisam voleo igrače koji se tako ponašaju, ali ne vidim tu neku skrivenu nameru, osim što im pomaže da se bolje osećaju na terenu i da motivišu saigrače. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preteruješ Laki.. Mozli uz Hajnsa najbolji u Evropi pa jbm mu miša... Mozli preuzme Ozdemira ili Đokovića a Hajns preuzme Larkina ili Albisija. Nivo takmičenja, to je ključ. Evo taj osporavani Štimac (koji je daleko od mog omiljenog centra) će iškolovati Mozlija u ponedeljak, imaće više i poena, i skokova,i pobediće njegova ekipa.
Ali pre toga da vidimo šta ćemo sa Singltonom i Danstonom, jeste da nisu kao Mozli ali nisu ni mačji kašalj :)

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno zašto se stvorila neka frka od KKP. Da, ozbiljni su ove godine jako, nikad veću rotaciju nisu imali, pri tome jako kvalitetnu! Da, imaju te visoke koji preuzimaju sve, ali tako nešto možemo imati i mi. Tj imali smo kad si igrali Boriša i Faje na 4, a Gist na 5, pa i Kuzmić, koji je sporiji, ali se odlično pozicionira. Uživao sam npr gledajući mučenje Fenera u BG. Da ne pričam kad podignemo ove naše trojke na 4. Biće to sve ok kad se svi vrate u rotaciju! Dalje taj  Boriša je zalepio jednog Šveda iz čiste mismatch izolacije i naterao ga na 2 preteška šuta spolja, niko ga više i ne napada posle sviča, osim na low postu. Sa ovim Mekaduom su dobili malo više mesa pod košem, isti upgradeovani Mozli, ali smo i dalje u prednosti na low postu!

 

Bolja smo šuterska ekipa i to dosta, što može doći do izražaja baš u PO seriji kad ne bude više bilo kalkulacija i kad ćemo svi igrati na 100%. Brine me jedino to što smo generalno matora ekipa, mada me ni to ne bi toliko brinulo da me ne zabrinjava Šakota sa svojom rotacijom. Širinu imamo!

 

Sve u svemu, nikad izjednačeniji nismo bili, odlučivaće nijanse u svim takmičenjima, bukvalno verujem da je 50/50% i nebitno je da li ćemo igrati na dve ili 3 dobijene! Smešna mi je ta frka od KKP. Prošle godine smo takođe bili egal, s tim što je bio dosta manji kvalitet na obe strane i ni jedna ekipa nije imala dubinu kao ove godine!

 

Lično očekujem pobedu u ponedeljak, zato što njima ne treba pobeda koliko nama, ali nije tragedija ni da se izgubi, znali smo od njih da izgubimo u regularnom delu takmičenja i kad smo bili 3x jači! Biće bitno ono što se bude dešavalo u aprilu! Bilo bi mi milo i da uzmemo kup, iako je obezvređen i uzima dosta energije. Trofej je trofej!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mister-no said:

Preteruješ Laki.. Mozli uz Hajnsa najbolji u Evropi pa jbm mu miša... Mozli preuzme Ozdemira ili Đokovića a Hajns preuzme Larkina ili Albisija. Nivo takmičenja, to je ključ. Evo taj osporavani Štimac (koji je daleko od mog omiljenog centra) će iškolovati Mozlija u ponedeljak, imaće više i poena, i skokova,i pobediće njegova ekipa.
Ali pre toga da vidimo šta ćemo sa Singltonom i Danstonom, jeste da nisu kao Mozli ali nisu ni mačji kašalj :)

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 

Danston ne igra,Micic se vraca ali verovatno sa skracenom minutazom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene duša boli i za superkup. Svaki trofej je bitan, kakav umor, kakve zajebancije. ABA i ovako ne donosi ništa osim prestiža, tako da nema potrebe fokusirati se samo na to takmičenje. Da mi završimo sezonu sa ova tri trofeja što se još mogu osvojiti pa posle da vidimo šta i kako dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...