Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

^^

mmmmmmm razvodnjenica, tamte vamte + showtime ima naaaaaajgori interface za streaming..

Kada zavrshih dextera odmah se odjavih, pogledao 4 (cini mi se) zutih-jaknica.. mmmm



Arhiv 81 netflix

Nije lose, malo okult malo horor, ok prica, par rupica.
Zena nije smela sama od dnevne do spavace tako da dobije prelaznu (i malo vishe) ocenu 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Squabbit said:

^^

mmmmmmm razvodnjenica, tamte vamte + showtime ima naaaaaajgori interface za streaming..

Kada zavrshih dextera odmah se odjavih, pogledao 4 (cini mi se) zutih-jaknica.. mmmm
 🙂

Pa dobro, jeste, rupa koliko hoćeš, i plus su bas mogli da zavrse na jednoj sezoni, ali izbor muzike je do jaja :classic_smile: Jedno trećina od onoga mi je u plejlisti koju slušam kad šetam kuče :classic_biggrin:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Preporuka za seriju Reacher. Mada finale nije po meni na nivou prethodnih epizoda, ipak za ljubitelje akcije, koja uz to ima i zanimljiv slučaj koji treba razriješiti, fino izabrane likove, sveukupno serija zaslužuje dobru ocjenu. Dobro je urađena, glumci su okay, scene tučnjave su dobre, nema nekih rupa u scenariju i priči jer je rađeno po jednoj od knjiga. Serija je po mnogima vjernija ekranizacija knjiga od Tom Cruiseovih filmova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Radoznalko said:

L'amica geniale je po meni trenutno najbolja evropska serija koja je u toku. Neki dan je počela treća sezona i prve dve epizode održavaju visok kvalitet koju je serija pokazala u prve dve sezone. Apsolutna preporuka.

Dobre su baš bile prve dve epizode. Prva sezona mi je bila odlična, druga uglavnom dobra do odlična, malo više varira, treća opet počinje dobro... Svakako, dok god ne odstupaju mnogo do knjiga ne mogu mnogo ni da zabrljaju, samo glumci da iznesu sve kako treba. Pojedini glumci su stvarno pogođeni fenomenalno i fizički, posebno Elenina majka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, christofer said:

Preporuka za gde gledati / skinuti The Mandalorijan i The Book of Boba Fett? Disney jos ne da pretplatu za stari kontinent, a ne bi da se zezam sa VPN-ovima i ostalim...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Za gledanje online je vipserije.com ok varijanta..meni fino fercera..prevod nije vrhunski,ali moze da prodje..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, christofer said:

Preporuka za gde gledati / skinuti The Mandalorijan i The Book of Boba Fett? Disney jos ne da pretplatu za stari kontinent, a ne bi da se zezam sa VPN-ovima i ostalim...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

 

Kodi Elementum opcenito, za sve filmove i serije. Izguglaj.

Link to comment
Share on other sites

Hanna bez sestara, jedinica, neznam da li ćerka nekog gazde, ali jeste ženski Jason Bourne. Serija inspirisana istoimenim filmom, po meni bolja od filma. Tri sezone, najzad sam dovršio gledanje zadnje, priča je zaokružena. Šta reći? Ko voli super-heroje bez super-moćiju, već super istrenirane od malena ratnike (pošteniji izraz operativce - čitaj: CIA, snajka), koji se bore protiv bad guys, onda je ovo serija za njega. Sve sezone su pristojno odrađene, nije to neka visoka produkcija, gluma tu ne dolazi posebno do izražaja, ali sve je korektno. Ne bih ovde dužio, ko voli akciju, vrijedi pogledati.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 12:12 AM, Radoznalko said:

Preporuka za seriju Reacher. Mada finale nije po meni na nivou prethodnih epizoda, ipak za ljubitelje akcije, koja uz to ima i zanimljiv slučaj koji treba razriješiti, fino izabrane likove, sveukupno serija zaslužuje dobru ocjenu. Dobro je urađena, glumci su okay, scene tučnjave su dobre, nema nekih rupa u scenariju i priči jer je rađeno po jednoj od knjiga. Serija je po mnogima vjernija ekranizacija knjiga od Tom Cruiseovih filmova.

 

Reacher deluje OK nakon dve epizode, jedina malo veća zamerka je glavni glumac...možda je ipak  trebalo da se ide sa nekim ko ima malo manje mišića  i malo više harizme. Sve ostalo je sasvim dovoljno da i više nego pokrije taj nedostatak. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, der Gabelschwanz Teufel said:

 

Reacher deluje OK nakon dve epizode, jedina malo veća zamerka je glavni glumac...možda je ipak  trebalo da se ide sa nekim ko ima malo manje mišića  i malo više harizme. Sve ostalo je sasvim dovoljno da i više nego pokrije taj nedostatak. 

Ali, Reacher je upravo tako opisan u knjigama. Baš sve što ti zamjeraš.

Link to comment
Share on other sites

Ja ti verujem da je to tako, i to nas vraća na staru istinu da film/seriju rađene po knjizi drugačije doživljavaju oni koji su knjigu čitali ( ili imaju određeno predznanje o istoj ) od onih koji nisu. Ja nađem zamjerku koja je iz mog ugla objektivna, ti kažeš da je to dobro jer je urađeno baš tako kako je u knjizi. To ne znači da je bilo ko od nas u krivu, nego samo da imamo različite percepcije uzrokovane različitim početnim pozicijama. 

 

Link to comment
Share on other sites

Izasla mini serija na Netflix-u "Inventing Anna" po istinitom dogadjaju o pravarantkinji Anna Delvey. Inace tematika koju volim (Catch me if you can, The wolf of wall street...), a u glavnim ulogama Ruth iz Ozarka i Veda iz My girl. Solidno odradjeno, mozda malo rastegnuto, mogli su ga skratiti (nisam odgledala do kraja jos), ali Anna Chlumsky, Veda, pravi takve izraze lica da je jedva gledljiva, a pola serije je ona u kadru. Znam kraj iz novina, ali me interesuje kako ce se serija zavrsiti, samo svaki put kada joj vidim lice pocne stomak da me muci. Zasto li su odabrali nju pored toliko glumaca da mi je znati 😞 Mislim, pola ekipe je nekako pogresno odabrano. Ruth (Julia Gardner) je odlicna u Ozarku, ali ovde igra ruskinju, koja bi trebalo da ima ruski naglasak, a ona samo malo guta slovo R i razvlaci ponekad juznjacki. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...