Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

16 minutes ago, Eddard said:

Ko ga samo dovede na vlast?

Kakve to veze ime? Znači li da ga moramo trpeti po svaku cenu ako ga je doveo Tadić.
Ovo jeste tema o opoziciji, ali opozicija ne postoji bez vlasti, loša opozicija ne opravdava vlast u njenom divljanju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GlennGould said:

Polazimo od pretpostavke:

...............

Ima li se opozicionog sluha? 

Zasto polazimo od pretpostavke kada imamo cinjenicu:  NEMA. 

Dokaz: da li si ikada video 1 zastavu evropske unije na takozvanim protestima? Nisi. E pa neces ni videti :).

Dokaz 2: to bi bilo pocepano/zapaljeno, a "barjaktar" masakriran. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Zasto polazimo od pretpostavke kada imamo cinjenicu:  NEMA. 

Dokaz: da li si ikada video 1 zastavu evropske unije na takozvanim protestima? Nisi. E pa neces ni videti :).

Dokaz 2: to bi bilo pocepano/zapaljeno, a "barjaktar" masakriran. 

Netačno, Nova stranka nosi zastavu EU...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Zasto polazimo od pretpostavke kada imamo cinjenicu:  NEMA. 

Dokaz: da li si ikada video 1 zastavu evropske unije na takozvanim protestima? Nisi. E pa neces ni videti :).

Dokaz 2: to bi bilo pocepano/zapaljeno, a "barjaktar" masakriran. 

Zasto lazes? U Novom Sadu redovno imas zastave EU.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Zasto polazimo od pretpostavke kada imamo cinjenicu:  NEMA. 

Dokaz: da li si ikada video 1 zastavu evropske unije na takozvanim protestima? Nisi. E pa neces ni videti :).

Dokaz 2: to bi bilo pocepano/zapaljeno, a "barjaktar" masakriran. 

Zastava EU na istom barjaku sa srpskom se pojavljuje na 1 od 5 miliona. Činjenica. 

Dosta ljudi nije srećno sa njom, ali opstaje. 

Link to comment
Share on other sites

Meni licno kod SZS ne smeta ni Bosko ni Djilas ni Jeremic...Smeta mi to sto su se u svakom smislu pokazali nesposobnim da budu predvodnici bunta i nezadovoljstva koji postoji.Navescu nekoliko primera.Zadnji lokalni izbori u 4 opstine.Izlazi se sa pricom da se u 3 opstine bojkotuje jel nema uslova za fer izbore ali se u Lucanima izlazi jel tu imaju jakog kandidata i stvorili su uslove za koliko-toliko regularne izbore.I desava se da ih tu Av odvali najstrasnije i onda krece prica dzipovi itd,pa cekaj prijatelju sta si pricao pre 5 dana???.Dobro sto ih N1 nije nagazio oko toga nego je proslo nezapazeno.Ili bojkotujes sve ili ne bojkotujes nista.Sl izbori ce biti i parlamentarni i lokalni najverovatnije.Hoce li izaci Zelenovic,Bastac itd na lokalne a ostalo da se bojkotuje...e pa ne moze tako,deluje neozbiljno u najmanju ruku.Isto je i sa upadom u Rts i sl...akcija kao akcija i da se slozim sa njom ali bez plana itd...koliko sam skapirao to.je Bosko sam sa svojima krenuo pa se.ostali tek kasnije prikljucili...kakonsu ih navukli ispred skupstine grada to tek da ne pricamo...Mora da postoji jasan politicki predvodik bunta a SZS organizaciono nije dorastao tome

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zvezdarac said:

Meni licno kod SZS ne smeta ni Bosko ni Djilas ni Jeremic...Smeta mi to sto su se u svakom smislu pokazali nesposobnim da budu predvodnici bunta i nezadovoljstva koji postoji.Navescu nekoliko primera.Zadnji lokalni izbori u 4 opstine.Izlazi se sa pricom da se u 3 opstine bojkotuje jel nema uslova za fer izbore ali se u Lucanima izlazi jel tu imaju jakog kandidata i stvorili su uslove za koliko-toliko regularne izbore.I desava se da ih tu Av odvali najstrasnije i onda krece prica dzipovi itd,pa cekaj prijatelju sta si pricao pre 5 dana???.Dobro sto ih N1 nije nagazio oko toga nego je proslo nezapazeno.Ili bojkotujes sve ili ne bojkotujes nista.Sl izbori ce biti i parlamentarni i lokalni najverovatnije.Hoce li izaci Zelenovic,Bastac itd na lokalne a ostalo da se bojkotuje...e pa ne moze tako,deluje neozbiljno u najmanju ruku.Isto je i sa upadom u Rts i sl...akcija kao akcija i da se slozim sa njom ali bez plana itd...koliko sam skapirao to.je Bosko sam sa svojima krenuo pa se.ostali tek kasnije prikljucili...kakonsu ih navukli ispred skupstine grada to tek da ne pricamo...Mora da postoji jasan politicki predvodik bunta a SZS organizaciono nije dorastao tome

sustina je da se ovaj psiho srusi... i da se izborni sistem kolko tolko upristoji...i da se krene u izbore... ucestale , da se u njima traze novi ljudi

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdarac said:

Meni licno kod SZS ne smeta ni Bosko ni Djilas ni Jeremic...Smeta mi to sto su se u svakom smislu pokazali nesposobnim da budu predvodnici bunta i nezadovoljstva koji postoji.Navescu nekoliko primera.Zadnji lokalni izbori u 4 opstine.Izlazi se sa pricom da se u 3 opstine bojkotuje jel nema uslova za fer izbore ali se u Lucanima izlazi jel tu imaju jakog kandidata i stvorili su uslove za koliko-toliko regularne izbore.I desava se da ih tu Av odvali najstrasnije i onda krece prica dzipovi itd,pa cekaj prijatelju sta si pricao pre 5 dana???.Dobro sto ih N1 nije nagazio oko toga nego je proslo nezapazeno.Ili bojkotujes sve ili ne bojkotujes nista.Sl izbori ce biti i parlamentarni i lokalni najverovatnije.Hoce li izaci Zelenovic,Bastac itd na lokalne a ostalo da se bojkotuje...e pa ne moze tako,deluje neozbiljno u najmanju ruku.Isto je i sa upadom u Rts i sl...akcija kao akcija i da se slozim sa njom ali bez plana itd...koliko sam skapirao to.je Bosko sam sa svojima krenuo pa se.ostali tek kasnije prikljucili...kakonsu ih navukli ispred skupstine grada to tek da ne pricamo...Mora da postoji jasan politicki predvodik bunta a SZS organizaciono nije dorastao tome

Dobra čulo nije. Znaju oni šta da pitaju i pitali bi sigurno, da na obzorju postoji makar jedna, iole valjana, politička opcija. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdarac said:

Meni licno kod SZS ne smeta ni Bosko ni Djilas ni Jeremic...Smeta mi to sto su se u svakom smislu pokazali nesposobnim da budu predvodnici bunta i nezadovoljstva koji postoji.Navescu nekoliko primera.Zadnji lokalni izbori u 4 opstine.Izlazi se sa pricom da se u 3 opstine bojkotuje jel nema uslova za fer izbore ali se u Lucanima izlazi jel tu imaju jakog kandidata i stvorili su uslove za koliko-toliko regularne izbore.I desava se da ih tu Av odvali najstrasnije i onda krece prica dzipovi itd,pa cekaj prijatelju sta si pricao pre 5 dana???.Dobro sto ih N1 nije nagazio oko toga nego je proslo nezapazeno.Ili bojkotujes sve ili ne bojkotujes nista.Sl izbori ce biti i parlamentarni i lokalni najverovatnije.Hoce li izaci Zelenovic,Bastac itd na lokalne a ostalo da se bojkotuje...e pa ne moze tako,deluje neozbiljno u najmanju ruku.Isto je i sa upadom u Rts i sl...akcija kao akcija i da se slozim sa njom ali bez plana itd...koliko sam skapirao to.je Bosko sam sa svojima krenuo pa se.ostali tek kasnije prikljucili...kakonsu ih navukli ispred skupstine grada to tek da ne pricamo...Mora da postoji jasan politicki predvodik bunta a SZS organizaciono nije dorastao tome

Ne bih se slozio sa ovim. Ja ne mislim da su oni nedorasli da naprave dobar plan i da povedu bunt protiv rezima. Problem je u tome sto oni ne zele da bunt uspe, tj jos uvek ne zele da bunt uspe. I to ne samo da ne zele da bunt uspe, ne zele ni da ozbiljnije uzdrmaju rezim. Oni zele da kontrolisu ove proteste i da ih iskoriste da se nametnu za lidera opozicije. Sto se njih tice rusenje Vucica treba da saceka neki povoljniji momenat, npr mozda da se resi nesto oko Kosova...

 

Takav je bar moj utisak, vec neko vreme. Prottesti uspevaju nasuprot opozicije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Doc Holiday said:

sustina je da se ovaj psiho srusi... i da se izborni sistem kolko tolko upristoji...i da se krene u izbore... ucestale , da se u njima traze novi ljudi

Slazem se zato i kazem da mi oni ne smetaju i u principu cu uvek glasati za one koji imaju najvise sansi

 

3 minutes ago, A sad said:

Ne bih se slozio sa ovim. Ja ne mislim da su oni nedorasli da naprave dobar plan i da povedu bunt protiv rezima. Problem je u tome sto oni ne zele da bunt uspe, tj jos uvek ne zele da bunt uspe. I to ne samo da ne zele da bunt uspe, ne zele ni da ozbiljnije uzdrmaju rezim. Oni zele da kontrolisu ove proteste i da ih iskoriste da se nametnu za lidera opozicije. Sto se njih tice rusenje Vucica treba da saceka neki povoljniji momenat, npr mozda da se resi nesto oko Kosova...

 

Takav je bar moj utisak, vec neko vreme. Prottesti uspevaju nasuprot opozicije. 

Vidi covek kada razmisli mozda i imas pravo,toliko glupih odluka i poteza u kratkom vremenu mozda i ne mogu da budu slucajne

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

Ok, recimo da resim da glasam za SzS, ali opet ta koalicija ne moze da osvoji na izborima vise od 15ak posto glasova. Kako onda zamisljas da ce oni da sruse Vucica? Na koji nacin ?

Oni su ubedjeni da bi na " fer, postenim i slobodnim izborima" osvojili bar 50% glasova.

Sustina svih njihovih zahteva je dobijanje bar delimicne kontrole nad medijima - i tu bi Djitler, kao veliki medijski mag i manipulator, automatski bio u velikoj prednosti, vrlo brzo bi odhebao i Boska i Jeremiju i sam mozda dogurao i do 20%! Sto bi bio najbolji uspeh Demokratske stranke ikada! I onda napravi koalicionu vladu sa - kojim drugim nego socijalistima i mozda jos par satelitskih partija koje bi prosle cenzus.

A narod bi gledao " the same shit different asshole". Vec vidjeno. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Walking Dravot said:

Netacno.

Oni su ubedjeni da bi na fer i postenim izborima osvojili vise glasova od Stranke nakaradnih sendvicara.

Mnogo ste ljubomorni na te sendvice.

Pa Vucko je ponudio da i vama napravi sendvice za taj vas miting 13-og.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nemanjaol said:

Mislim da ovde lezi deo problema. Tebi i svima ostalima koji nisu sigurni u urgentnost skidanja ove pošasti sa vlasti predlazem da nedelju dana malo gledate kako izgledaju jutarnji programi na Pinku i Happy-u, kao i da pratite naslovne strane Informera, Alo-a i Srpskog Telegrafa. 

 

Ovo pre svega nije korektno. Prvo, ne pada mi na pamet da gledam režimske medije niti da čitam režimsku štampu. Ne zanima me šta kažu i kako kažu, ali to nije toliko ni bitno.

NIgde, ali nigde nisam napisao da nisam siguran u urgentnost skidanja, kako ti kažeš "ove pošasti". Ono što sam rekao je da onaj ko želi da skine ovu vlast, mora da ima jasan i precizan program šta posle. Moramo da znamo gde će nas odvesti nova vlast i šta da očekujemo od široke koalicije koja će nastupiti posle toga. Takođe sam izrazio strah da posle toga ćemo imati ideološke sukobe frakcija na vlasti, koje će sigurno dovesti do dodatnog jačanja desnice, a gde to može da nas odvede, verovatno i sam znaš.

Dakle program, jasan, ne ugovor sa narodom, nego jasan program - EU, Nato, Kosovo. Dalje, vraćanje institucija sistema, Ustavni sud, promena zakona o Narodnoj skupštini, REM, usvajanje EU standarda u svim oblastima, uključujući i zaštitu ljudskih prava (kako nacionalnih, tako i seksualnih manjina), pa onda, zaštita životne sredine, oprovak ruralnih oblasti, oživljavanje privatnog preduzetnišva, smanjenje javnog duga, i tako dalje, i tako dalje. Mene priča, naše je da imamo vlast godinu dana, da bi smo se spremili za sledeće izbore ne zanima previše. Lepo je što oni sami sebi ograničavaju vladavinu (verovatno je jedan od razloga i ideološka razlika), mene zanima šta do tada.

Zašto je problem da se prihvati drugačiji stav i drugačije viđenje od onog koje ima Boško Obradović, ili bilo oko u opoziciji, i zašto se odmah udaraju ovakve etikete? 

Moja nesigurnost u to šta može biti, je više nego opravdana, ali ako grešim želim da imam čvrste garancije za to. A Vučić, što se tiče mene, može sutra da ode. Ali ovi ljudi, sa ovom politikom ga neće srušiti ni sada, ni za godinu dana, ni za pet godina. A neće ga srušiti zato što nemaju jasnu politiku (uradili su dosta, ali nedovoljno), nemaju lidera koji će se suprostaviti Vučiću i koji će mu parirati, plus gomila stvari koje ljude gura od njih. Plus, naravno neregularni izborni uslovi, mediji, pritisci, i slično.

Edited by DonJuan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...