Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nikakav trol nego izgleda nemaš šta da kažeš osim da mrziš svoju vlast. Kako se smenjuje, ti slobodne izbore proglašavaš trolom.

 

Uživaj u toj vlasti.

Pa ti kažeš "znači smenjujete ih na sledećim izborima", ja kažem "nema slobodnih izbora", ti onda pominješ izbore iz 2012. godine. Ne znam ni što zalaziš na temu, ako te očigledno ne interesuje, nego bi samo da provociraš.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Pa ti kažeš "znači smenjujete ih na sledećim izborima", ja kažem "nema slobodnih izbora", ti onda pominješ izbore iz 2012. godine. Ne znam ni što zalaziš na temu, ako te očigledno ne interesuje, nego bi samo da provociraš.

 

Nisam ja rekao 2012. Dobro si me podsetio da su ti izbori gde je AV pobedio bili te godine. Ili Nikolić?

 

Slobodni su izbori gde te niko ne tera da zaokružiš neko ime (ili to radi umesto tebe). Kampanje koga da zaokružiš imaju svi, i Amerika. Tvoje je da zaokružiš koga ti hoćeš.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nisam ja rekao 2012. Dobro si me podsetio da su ti izbori gde je AV pobedio bili te godine. Ili Nikolić?

 

Slobodni su izbori gde te niko ne tera da zaokružiš neko ime (ili to radi umesto tebe). Kampanje koga da zaokružiš imaju svi, i Amerika. Tvoje je da zaokružiš koga ti hoćeš.

 

U tome i jeste problem, što preko 30% njihovih glasova i jesu pod prisilom, najčešće pod pretnjom da mogu da izgube posao.

Link to comment
Share on other sites

2012. je smenjena vlast jer glasači nisu bili zadovoljni s njom. Tada se za TV koja je najviše naklonjena vlasti smatrao B92 a primera radi ja sam o svim aferama te vlasti slušao upravo u vestima i emisijama na toj televiziji. Na RTS se gostovali svi, tada je bilo više političkih emisija nego danas, SNS je bio u skoro svim emisijama, na RTS su se uglavnom smenjivali Nikolić i Vučić dok su na drugim televizijama ponekad gostovali pored ove dvojice i Mihajlovićka, Selaković i Mirović koliko se ja sećam moguće i neki drugi.

 

Sada od toga više nema ništa. Na nacionalnim frekvencijama je zabranjena kritika vlasti, imamo jednu emisiju nedeljno gde radi alibija dođe jedan gost iz opozicije pa dok on govori predstavnik SNS se dere u glas da se ne čuje šta opozicija ima da kaže (kao u nekom realitiy-ju) a voditeljka to sve gleda i zove duelom :) . U takvim uslovima nemoguće je smeniti ovu inače totalno nesposobnu vlast. Vlast koja nas je dovela da nas spuste u rang delimično slobodnih zemalja, koja prodaje oružje ISIS-u, gde je sloboda medija manja nego u nekim afričkim državama koje su skoro pa diktature, vlast koja je digla zaduženost sa 15 na 23 milijarde dolara, kojoj 50k ljudi odlazi iz zemlje svake godine i da ne nabrajam dalje ne gubi nego naprotiv diže svoj rejting. Jasno je i detetu da tu nešto nije normalno no dok god ima ovaca biće i ovakve vlasti, vazda bilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da su izbori slobodni, ne bi bilo protesta, ne bi bilo bojkota..izbori u Srbiji od 2012 do danas nisu slobodni. 

 

Tacno tako, jer  jos je gore izgubiti na slobodnim i potpuno fer izborima

 

pa se posle pitas - kud sam i kukao da izbori budu slobodni :classic_wink:

 

za ovu ovakvu opoziciju daleko je bolje da se pretvara kako im izborni uslovi nisu odgovorajuci pa onda protestuju, bojkotuju

i koriste sve ostale paravane da prikriju cinjenicu da ni namestene niti slobodne izbore ne bi u ovom trenutku dobili.

I odmah ce neko da se ne slozi tek zbog toga da se ne slozi, jer drugi razloga nema.

 

...nije meni to jasno, posebno mi nije jasno cemu se nadaju oni koji podrzavaju nesto nejasno.

 

Mislim da sam se vec nekoliko puta zapitala zbog cega, ako su sigurni u sebe, ne izadju na izbore, na tim izborima pobede, Av ih pokrade

a onda masovno krenu na Ava - ako vec pokusavaju da kopiraju neka opoziciona `pomagala` i vestine iz proslosti - eto im.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

Tacno tako, jer  jos je gore izgubiti na slobodnim i potpuno fer izborima

 

pa se posle pitas - kud sam i kukao da izbori budu slobodni :classic_wink:

 

za ovu ovakvu opoziciju daleko je bolje da se pretvara kako im izborni uslovi nisu odgovorajuci pa onda protestuju, bojkotuju

i koriste sve ostale paravane da prikriju cinjenicu da ni namestene niti slobodne izbore ne bi u ovom trenutku dobili.

I odmah ce neko da se ne slozi tek zbog toga da se ne slozi, jer drugi razloga nema.

 

...nije meni to jasno, posebno mi nije jasno cemu se nadaju oni koji podrzavaju nesto nejasno.

 

Mislim da sam se vec nekoliko puta zapitala zbog cega, ako su sigurni u sebe, ne izadju na izbore, na tim izborima pobede, Av ih pokrade

a onda masovno krenu na Ava - ako vec pokusavaju da kopiraju neka opoziciona `pomagala` i vestine iz proslosti - eto im.

 

 

Verujem da si se zapitala nekoliko puta i odgovor je isti:

 

Nije ni bitno da li se tih 2,3 ili 5% ukrade na izborima, bitno je da uslovi za izbore odavno nisu demokratski, da mediji nisu slobodni i da vlast 24 sata na dan glumi opoziciju umesto da radi ono sto je svaka vlast do 2012. (a od 2000.) radila - trpi kritike ako postoje razlozi zbog kojih se kritikuje.

 

Potpuno je tu nebitna opozicija i da li je u njoj Tadic, Stefanovic, Jeremic ili Paja Patak. Bitno je da zemlja barem lici na neku Cesku, Belgiju ili Grcku gde je, gle cuda, dozvoljeno svim opcijama od krajnje levice do krajnje desnice da iznesu svoje programe i javnosti da prihvati ili sa gnusanjem odbaci te programe.

 

Ovde imamo vladavinu lazi i Cedoidnu opoziciju koja tvrdi da se jadni Vucic bori protiv zlih antizapadnih snaga pa ga zato zapad podrzava i Seseljoidnu opoziciju koja tvrdi da zapad organizuje rusenje Vucica jer hoce da dovede podobne na vlast.

 

I kad sam napomenuo Cedoidnu i Seseljoidnu opoziciju nisam mislio samo na C. Jovanovica i V. Seselja nego na sve one koje guraju te dve potpuno suprotne price u nadi da ce A.Vucic i njegova kamarila moci do njegove smrti da odrzi tih 65% podrske u birackom telu (jer su meni i SNS i SPS i Cedoidna i Seseljoidna opozicija u istom bloku) uz ogromnu apstinenciju i nekih 20% ljudi koji glasaju protiv njih.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Yoyogi said:

 

Nikakav trol nego izgleda nemaš šta da kažeš osim da mrziš svoju vlast. Kako se smenjuje, ti slobodne izbore proglašavaš trolom.

 

Uživaj u toj vlasti.

Yoyo- ti izbori su kao da npr nas dvojica igramo partiju saha a ti imas unapred topa i laufera fore! 

Mislim, izbori su slobodni kao sto je u Kini slobodno delovanje Falun Gonga! Mozda ne bas toliko lose - ali nije ni daleko od toga. 

Vidis da prete ljudima , pogotovo onim koji rade u drzavnoj administraciji da moraju da glasaju za SNS?! I da moraju ici na njihove mitinge! 

7 hours ago, Yoyogi said:

 

Nikakav trol nego izgleda nemaš šta da kažeš osim da mrziš svoju vlast. Kako se smenjuje, ti slobodne izbore proglašavaš trolom.

 

Uživaj u toj vlasti.

Yoyo- ti izbori su kao da npr nas dvojica igramo partiju saha a ti imas unapred topa i laufera fore! 

Mislim, izbori su slobodni kao sto je u Kini slobodno delovanje Falun Gonga! Mozda ne bas toliko lose - ali nije ni daleko od toga. 

Vidis da prete ljudima , pogotovo onim koji rade u drzavnoj administraciji da moraju da glasaju za SNS?! I da moraju ici na njihove mitinge! 

Link to comment
Share on other sites

Ruske sluzbe drmaju vlast u Srbiji, u meri dovoljnoj da se postave u poziciju da ucenjuju, a to ne sme niko jasno i glasno da kaze - smesna i jedinstvena situacija. Politicki ovi nasi vladari hoce da upotrebe Ruse (kao da su ovi sisali vesla), a Rusi da upotrebe ove nase ako treba i gazenjem (a drugacije i ne znaju). Bratski pa kom opanci kom obojci. Meni dovoljan znak da ne budem korisni idiot kad kurvini sinovi dolaze.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zima said:

Ruske sluzbe drmaju vlast u Srbiji, u meri dovoljnoj da se postave u poziciju da ucenjuju, a to ne sme niko jasno i glasno da kaze - smesna i jedinstvena situacija. Politicki ovi nasi vladari hoce da upotrebe Ruse (kao da su ovi sisali vesla), a Rusi da upotrebe ove nase ako treba i gazenjem (a drugacije i ne znaju). Bratski pa kom opanci kom obojci. Meni dovoljan znak da ne budem korisni idiot kad kurvini sinovi dolaze.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad sam gledao Jovu Bakića na N1. U suštini čovek pravi light verziju Komunističke partije. Pretpostavljam da puca na stariju populaciju koja se sa divljenjem seća SFRJ. Spominje konfiskacije imovine (kao primer spomenuo je Mitrovića i Peconija), Kosovo i EU će za tu stranku biti sporedna pitanja baviće se samo socijalom. Neće sarađivati sa nikim, onda mi nije jasan smisao glasanja za stranku kao što je ta, jer realno sa ovakvom pričom može da bude novi SPS i to je maksimum, ali zašto bi ja glasao za "novi SPS" koji sa nikim neće sarađivati. Nisam li bacio glas ?

 

Ne znam, više imam novih pitanja za Jovu nego što je dao odgovora. Stranka će početi sa radom 22. decembra (dan JNA) pa ćemo videti ko će sve tu biti. Jedva čekam da čujem reakcije SPS jer ovo će pre svega biti njihov takmac, ovima drugima će vrlo malo glasova uzeti sa ovakvom politikom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Sad sam gledao Jovu Bakića na N1. U suštini čovek pravi light verziju Komunističke partije. Pretpostavljam da puca na stariju populaciju koja se sa divljenjem seća SFRJ. Spominje konfiskacije imovine (kao primer spomenuo je Mitrovića i Peconija), Kosovo i EU će za tu stranku biti sporedna pitanja baviće se samo socijalom. Neće sarađivati sa nikim, onda mi nije jasan smisao glasanja za stranku kao što je ta, jer realno sa ovakvom pričom može da bude novi SPS i to je maksimum, ali zašto bi ja glasao za "novi SPS" koji sa nikim neće sarađivati. Nisam li bacio glas ?

 

Ne znam, više imam novih pitanja za Jovu nego što je dao odgovora. Stranka će početi sa radom 22. decembra (dan JNA) pa ćemo videti ko će sve tu biti. Jedva čekam da čujem reakcije SPS jer ovo će pre svega biti njihov takmac, ovima drugima će vrlo malo glasova uzeti sa ovakvom politikom.

 

Tudje hocemo, svoje ne damo, a i nemamo. Klasicna levica na odlicnom trzistu sirotinje.

 

Medjutim, besperspektivna zbog zanemarivanja srbstva i religije, kolikogod zvucalo nenormalno. To sve mora da se ukomponuje, kao neunistivi SPS, znaci pravoslavni komunizam.

 

EU nije bitna, to je ionako samo minus.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2019 at 6:18 PM, goldberg said:

 

Potpuno je tu nebitna opozicija i da li je u njoj Tadic, Stefanovic, Jeremic ili Paja Patak. Bitno je da zemlja barem lici na neku Cesku, Belgiju ili Grcku

 

naravno da je opozicija nebitna, pominjem je iskljucivo zbog toga sto je tema tako naslovljena,

inace ta opoziciona nebitnost traje vec dugo,

zapocela je jos na starom forumu sa temama o njima i nastavlja se ovde - takva dugogodisnja nebitnost je prilicno zabrinjavajuca

 

bas otuda i moj skepticizam da neko nebitan i nepostojeci moze da ucini da srb zalici na pomenute zemlje...

a ako si mislio da ce

bojkot izbora to da ucini - mislim da stvori bitnu opoziciju i nebitnu vlast, a od srb nesto pozeljnije - onda sjajno,

ja i tako ne glasam i dozivecu sva ta povoljna desavanja kao licni uspeh u napretku jedne drzave i drustva. Jos ako i kosovo sacuvaju, ostanu neutral, svrgnu diktaturu, korupciju....

partokratija ce se naravno automatski ukinuti jer se nece znati koja stranka od svih nebitnih je bila zasluzna za sve ove promene

pa tako nece ni moci da dodje do zloupotrebe vlasti.

 

ja to pozdravljam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

...ako nije dovoljno ono gore nabrojano i ako ni zbog cega,

onda ova vlast neka bude srusena zato sto nema smisla za humor i zato sto je bukvalno shvatila naslovnu stranu danasa sa koraksovom karikaturom

 

Quote

Uzalud su naš karikaturista Predrag Koraksić Koraks i brojni slobodnomisleći ljudi pokušavali da objasne da je u pitanju ironija, i da nacrtani Aleksandar Vučić nije meta, već meta na njegovim grudima ispred praznog snajpera predstavlja metafora na sve navodne napade na njega koje „hrabro“ prihvata.

 

 

a sve zbog toga sto se nisu setili da umesto imena Danas,  svoje novine naslove: Charlie Hebdo

 

onda bi (mozda bi) svako ko nije zlonameran razumeo da je rec o satiri, karikaturi - znaci o podsmehu na umetnicki nacin

 i tada ne bi izgledalo kao diletantsko politicko prepucavanje slikom koju posle moras i da i objasnjavas i ponovo iscrtavas...a oni sada

potpuno prestravljeno vicu nije av meta nije av meta to je samo jedna mala malecka metafora ....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mama_mia said:

..ako nije dovoljno ono gore nabrojano i ako ni zbog cega,

onda ova vlast neka bude srusena zato sto nema smisla za humor i zato sto je bukvalno shvatila naslovnu stranu danasa sa koraksovom karikaturom

Shvataju oni odlicno Koraksovu satiru,samo se prave blesavi...

Uvek je dobro iskoristiti priliku da predstavis sebe kao zrtvu...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2019 at 6:01 PM, mare80 said:

Shvataju oni odlicno Koraksovu satiru,samo se prave blesavi...

Uvek je dobro iskoristiti priliku da predstavis sebe kao zrtvu...

 

 

ma kakva satira,

kada opozicija `besplatno` da priliku vlasti da je iskoristi to se zove glupavost.

 

Kada neces da radis za AVa - ne dajes mu priliku, Av se tada i ne oglasava i ne predstavlja kao zrtva,

ako i dalje neces da radis za Ava a dajes mu priliku kao u ovom slucaju - glupav si.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

ma kakva satira,

kada opozicija `besplatno` da priliku vlasti da je iskoristi to se zove glupavost.

 

Kada neces da radis za AVa - ne dajes mu priliku, Av se tada i ne oglasava i ne predstavlja kao zrtva,

ako i dalje neces da radis za Ava a dajes mu priliku kao u ovom slucaju - glupav si.

 

Secam se pre par godina,neki odbornik opozicije pomenu Orvelovu  "Zivotinjsku farmu" za skupstinskom govornicom u kontekstu politickog stanja u zemlji...

Skocise svi SNSovci optuzujuci ga da uporedjuje gradjane srbije sa zivotinjama...

Ne mozes se na bilo koji nacin raspravljati sa njima kada oni i njihovi mediji svaku rec izokrenu pa makar rekao samo "dobar dan"....

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

Kada neces da radis za AVa - ne dajes mu priliku, Av se tada i ne oglasava i ne predstavlja kao zrtva,

Sajku ne treba prilika ni izgovor da se predstavlja kao zrtva, to je njegova patologija i ispoljila bi se i bez pomoci sa strane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...