Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Moze i Gobeljic na DM (mada je davno to igrao).

 

Sad vidim da Sanogo nije igrao ni u jednom mecu protiv Maccabija. DM su igrali Kangwa ili Srnic. U nasoj ligi i nije neki problem da se izadje sa ofanzivnim veznim redom, za EL je dovoljan Sanogo. Imamo mi vecih rupa od DM, a to su oba beka.

Link to comment
Share on other sites

Ovo stvarno izgleda lose, ali ljudi zaboravljaju da smo se i prosle sezone bas mucili. Grobari su nas nekoliko puta imali na konopcima.

- Vojvodina kuci 0:0

- Napredak kuci jdva 1:0 pred kraj utakmice

- Metalac kuci 3:1 ali dugo je bilo 1:1 gde smo nekoliko puta spasavali zivu glavu 

- Surdulica poraz tamo

- Surdulica 1:1 ovde

- Vojvodina u gostima gde oni vode i jedva okrecemo na 2:1

- Groblje u gostima Katai u 80 i nekom za 1:1

- TSC u gostima gde oni dva puta vode na kraju 3:2 za nas

- Proleter u gostima Pavkov daje dva minuta pre kraja za pobedu

- Vozdovac kuci 1:0 ali bila je bas losa igra gde Degenek zamalo pravi penal u nadoknadi. Posle te utakmice zvizduci i Stankovic ulazi u raspravu sa zapadom

Mi vec dve sezone izgledamo kao ispusena mustikla a ljudi predstavljaju kao da je ovo sad nesto novo. Da je dobro, nije, ali tako je vec 2-3 sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To ako pratiš fudbal preko teleteksta i pogledaš samo krajnji rezultat i iz toga izvučeš zaključke. 

Igra i broj stvorenih šansi ne mogu da se porede sa prethodnom sezonom. 

Da, dešavalo se da smo imali loš dan i ranije, ali smo sad odigrali očajno svaku utakmicu u ligi otkad je došao Milojević. Neka alibi igra bez konkretne ideje šta ćemo s loptom, nego samo centriraj do iznemoglosti pa će ući u gol. Igrači se vuku, dodaju loptu i stoje u mestu. 

Sa TSC-om je bio kiks, Javor i Napredak rešeni tek u zadnjih 20 minuta i to sve na domaćem terenu. 

Kad budemo zaređali gostovanja, a čekaju nas odložene utakmice sa Vojvodinom i Čukaričkim, daj Bože da ne odemo u minus na polusezoni. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Od tih utakmica gde smo kiksnuli prosle sezone moze se reci da smo lose igrali protiv Surdulice oba puta i taj prvi derbi na JNA. Vojvodina u prvom kolu nije presla pola, Psiholjub parkirao autobus. TSC tamo deluje rezultatski da je bilo tesno, ali jedna od utakmica na kojima smo bas lepo igrali, videla se razlika u klasi.

 

Milojevic samo treba da nadogradi ono sto smo igrali do sad, a ne da izmislja toplu vodu. Sinoc Ivanic kad je usao ekipa se nesvesno prebacila na ono sto smo ranije igrali, znaci kombinacija Rodic-Katai-Ivanic levo, utrcavanja, sve je bilo kako treba. A ne brate ono nabijanje na bokove i onda Gobeljini baloni, bole me oci od onoga. Mora da se igra kroz sredinu. Ne volim te trenere sto imaju neku maltene ideologiju i onda besomucno to guraju. Ko kad je Gvardiola terao Bajern da igraju tiki taku. Igraj brate ono sto moze, sta filozofiras.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Predragdjape said:

Ali uzece potencijalno fudbalsko  ime koje je proslo kroz klub.  Imamo primer kao sto je Real angazovao Zidana, Artetu Arsenal...

Evo upravo idu spekulacije da je Sampdorija na korak od promene trenera a da je kandidat da sedne na klupu Sampa upravo Stankovic.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, suptil said:

Evo upravo idu spekulacije da je Sampdorija na korak od promene trenera a da je kandidat da sedne na klupu Sampa upravo Stankovic.

 

Супер. Можда одведе Срнића и Гобељића пошто је образлагао да они могу без проблема на везне, бекове и крила.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Olako se prelazi preko toga da smo prethodne 4 utakmice i jučerašnje prvo poluvreme igrali bez Ivanića, koji nam je možda i najkvalitetniji igrač u timu i za koga apsolutno nemamo adekvatnu zamenu. Sa njim na terenu mi igramo mnogo jednostavnije i fluidnije, on je taj koji podstiče protok lopte i svojim pasovima i kretnjama pravi ključnu razliku u zavšnoj trećini, posebno kada se izvuče (polu)levo i kombinuje sa Kataijem i Rodićem. Ovi ostali ofanzivni igrači su itekako skloni nepotrebnom soliranju, često imaju previše kontakata sa loptom, nedovoljno se kreću bez iste, a rekao bih i da imaju solidnu dozu sebičluka, dok je Ivanić sve suprotno od toga. Mislim da ćemo njegovim povratkom ipak zaigrati znatno bolje, a taman imamo i ovu reprezentativnu pauzu da se malo konsolidujemo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je falio Ivanić, ali za šta nam onda služi trener ako ne ume baš ništa bez njega, protiv osrednjih superligaških timova?

Mi izgledamo kao reprezentacija dugi niz godina. Spori, mrzovolini, bezidejni u završnici. 

Juče npr Rodić dolazi do ivice 16 i dodaje levo Kataiju i samo stane, bukvalno se ukopa u mestu i čeka šta će ovaj uraditi, da li možda predriblati igrača ili centrirati, jer se njegova uloga tu završila. To je fudbal za drugu ligu. Naše kretanje bez lopte je za oduzimanje licence treneru. 

Ali eto, ide pauza, pa da vidimo na šta ćemo ličiti posle toga. Nisam baš optimista. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sportsko društvo Crvena zvezda uskoro kreće sa organizacijom tzv. Zvezdinog foruma.

Ovaj oblik diskusije zamišljen je da članovi SD, ali i drugi istaknuti ljudi iz različitih branši učestvuju u razgovorima o brojnim temama u okviru ove organizacije. Tema prvog okupljanja sutra od 13 sati na stadionu Rajko Mitić tiče se šampionskih ciljeva i kako ih ostvariti. Predavač će biti dr Vladimir Borković. 

Forum će otvoriti predsednik SDCZ Zvezdan Terzić, koji je i funkcioner fudbalske sekcije. Uz njega će biti i trener crveno belih vaterpolista i selekcije Srbije Dejan Savić.

–Osnov i svrha projekta Sportskog društva Crvena zvezda „Zvezdin forum“ predstavlja izgradnju i utvrđivanje identiteta i imidža Zvezdinog trenera kroz međusobnu komunikaciju i upoznavanje, razmenu iskustava, ideja i vizija 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pominje nas bolesnik, trn u oku smo. 
 

Quote

O navodnom vređanju navijača Zvezde na utakmici sa Napretkom, Vučić je rekao:

"Nikada i nisu bili uz nas. Miloš Veliki je govorio: 'Koje sam li to tako veliko dobro učinio, pa me toliko mrziš'? To se odnosi na sve navijače".


https://www.kurir.rs/vesti/politika/4014045/obracanje-predsednika-vucica-iz-njujorka

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Spisak Zvezdinih promašaja od 2014 -2022...Avramovski,Mbodj,Onjilo,Salami,Parker,Vered,Matos,Babunski,E.Silva,Ruiz,Fibel,Mouce,Mičel,Auco,Viveiros,Firmpong,Rikardinjo,Kafu,Ebisilio,Sumaila,Jirka,Kanjas,Garsija,LaPara,Tomane,Zander,Marong,Spiridonovic,Senić,Falko,Bakajoko,Odada,Dioni,R.Zivkovic,Motika,Picini,Krsticic,Kulibali,Azarov?Prucev?

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Отвара се Ред кафе

 

Сви звездаши ће од сутра моћи да се опусте на Маракани у оквиру Ред кафеа! Локал који се налази на западној страни нашег стадиона биће отворен сваког радног дана од 9 до 17 часова, а навијачи ће имати прилику да уживају на нашем стадиону, поједу сендвич или колач, али и попију пиће (безалкохолно). Наш клуб зна колико заљубљници у црвено-беле боје воле да проводе време на стадиону "Рајко Митић", а то могу да учине и када утакмица није у току.

 

306979686_10160544236834884_653261963233

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ovako rezonujem: trener je jucerasnjom pobedom obezbedio ostanak na klupi jedan period. Dobio je priliku da tokom pauze popravi formu igracima, realizuje neke svoje ideje, uigra dodatno tim i "podigne" ga na mentalnom planu.
Videcemo hoce li to doneti boljitak na terenu i rezultate. I dalje smatram da ce ga prvi kiks u domacici kostati posla.

Inace nisam hejter,pa ni ovog Milojevica,ali uopste mi se ne dopada kada Zvezdin trener da ovakvu izjavu:
 

Quote

- Već treća ili četvrta utakmica u kojoj imamo ogroman broj šuteva, veliki broj njih završi u okviru gola, ali nam fali realizacija i to je nešto s čim treba da se pozabavimo. Dobra i odnos u smislu dolazaka u zadnju trećinu, međutim, imali smo protivnika koji je došao da se brani. To je legitimno, ali ne podiže nivo srpskog fudbala. Nije nam lako, svakog moramo da pobedimo, a svi protiv nas igraju i sa više od maksimuma, ali za to treba da se spremimo. Zadovoljan sam što smo pobedili, ali znam da možemo bolje.

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, suptil said:

Отвара се Ред кафе

 

Сви звездаши ће од сутра моћи да се опусте на Маракани у оквиру Ред кафеа! Локал који се налази на западној страни нашег стадиона биће отворен сваког радног дана од 9 до 17 часова, а навијачи ће имати прилику да уживају на нашем стадиону, поједу сендвич или колач, али и попију пиће (безалкохолно). Наш клуб зна колико заљубљници у црвено-беле боје воле да проводе време на стадиону "Рајко Митић", а то могу да учине и када утакмица није у току.

 

306979686_10160544236834884_653261963233

 

 

Svi zvezdasi sem piksija i deje...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, suptil said:

Отвара се Ред кафе

 

Сви звездаши ће од сутра моћи да се опусте на Маракани у оквиру Ред кафеа! Локал који се налази на западној страни нашег стадиона биће отворен сваког радног дана од 9 до 17 часова, а навијачи ће имати прилику да уживају на нашем стадиону, поједу сендвич или колач, али и попију пиће (безалкохолно). Наш клуб зна колико заљубљници у црвено-беле боје воле да проводе време на стадиону "Рајко Митић", а то могу да учине и када утакмица није у току.

 

306979686_10160544236834884_653261963233

 

 

 

Pa ovo je vec bilo otvoreno pre par godina, ali se vrlo brzo od sasvim lepo sredjenog mesta pretvorilo bukvalno u jazbinu. S obzirom kakva ekipa dolazi tesko da ce biti drugacije i sada.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Venger said:

 

Pa ovo je vec bilo otvoreno pre par godina, ali se vrlo brzo od sasvim lepo sredjenog mesta pretvorilo bukvalno u jazbinu. S obzirom kakva ekipa dolazi tesko da ce biti drugacije i sada.

Dolazio sam ja u taj red kafe. Znam da je bila neka poruka ispisana na papiru na vratima baksis nije letovaliste u Turskoj. U fazonu ostavite baksis ... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dropkick Murphys said:

Naravno da je falio Ivanić, ali za šta nam onda služi trener ako ne ume baš ništa bez njega, protiv osrednjih superligaških timova?

Mi izgledamo kao reprezentacija dugi niz godina. Spori, mrzovolini, bezidejni u završnici. 

Juče npr Rodić dolazi do ivice 16 i dodaje levo Kataiju i samo stane, bukvalno se ukopa u mestu i čeka šta će ovaj uraditi, da li možda predriblati igrača ili centrirati, jer se njegova uloga tu završila. To je fudbal za drugu ligu. Naše kretanje bez lopte je za oduzimanje licence treneru. 

Ali eto, ide pauza, pa da vidimo na šta ćemo ličiti posle toga. Nisam baš optimista. 

 

Ako trener ne zna kako, uzme snimak sa Makabijem pa gleda kako protivnik igra, pa onda pokuša da kopira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Milojevic je prakticno ponovio sve Dejove greske i na to dodao neke svoje nove. A Dejanov autoritet i sampionski mentalitet svakako nema. Meni je bilo dovoljno da vidim samo forsiranje defanzivnih zadnjih veznih i nedostatak bilo kakve hrabrosti po bokovima. Igra kukavicki kao pravi Miloje, a nikakav takticar. Tako mi barem deluje za sada i tesko da ce se tu nesto menjati. Pitanje je da li je uopste i samostalan i moze li bilo sta da odluci sam.

 

Sad kad Pixi malog Mitrovica gurne na bok i tako se popiski na nase strucnjake kojima igraju Gobelja i Srnaldo.

 

A vec sam pisao o sekti koja postoji u nasem fudbalu, bukvalno je kampanja sa svih strana krenula kada je Dejan uvezao Kangu i Kangvu zajedno bez def specijalaca. Bukvalno smo punili sve redom, pa cak i protiv Makabija smo sa njima dvojicom primili tek 1 od 5 golova i za to poluvreme smo razbili Makabi sa 2 data gola i jos 2-3 mrtve sanse. Ne kazem da uvek moze da se igra tako, ali to mora da bude Zvezda vodilja. Nazalost sekta je pobedila, Sanogo, Srnic i sada Miijailovic su nam osiguraci, cak i protiv Napretka i Javora. Tugica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A kad pomenuh F. Mladenovica na repki, samo podsetnik da pre 2 godine nije dosao u Zvezdu kao slobodan igrac jer sipka nije dala. Tada je imao 29 godina. Ne moram da objasnjavam koliko smo izgubili u fudbalskom smislu sto Rodic nije imao takvu alternativu. Bukvakno bi kidali po levom boku sa takvom rotacijom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...