Jump to content

VN Australije 2022, 10. april


Radoye

Recommended Posts

19 minutes ago, Downforce said:

Vrlo moguce. I to bi trebalo ispratiti.

 

Da napravimo fantasy "Na kojoj stazi će Alonso prvo da izdominira ove godine"? 😁

 

Matori je ove godine oduševio, pobeđuje ishajpovanog Okona. Ako bi povukli paralelu mogli bi jednio da ga uporedimo sa Šumijevim povratkom 2010. koga je Rozberg lagano dobijao sve 3 zajedničke sezone. Fernando ne pokazuje ni znak posustajanja.

Link to comment
Share on other sites

Alonso je lavčina od vozača, kojemu fali, koliko, 6‐7 bodova do 4 titule? 

Nadam se, da če da rasturi ove godine.

Isto mi je žao Hamiltona. Mogao je lagano da uzme gidišnji odmor za 2022, pa da bira tim 2023. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drago said:

Ako bi povukli paralelu mogli bi jednio da ga uporedimo sa Šumijevim povratkom 2010. koga je Rozberg lagano dobijao sve 3 zajedničke sezone. Fernando ne pokazuje ni znak posustajanja.

 

Za mene ovo nije uopste neocekivano jer dok je Sumi bio u punoj penziji 3 godine Alonso se konstantno takmicio i odrzavao formu dok je pauzirao u F1. Zato ni traga rdje nema kod njega, jednako vozi kao da nikad nije ni odlazio. Jedino ovo prirodno sto vozac malo izgubi ostricu godinama ali zato ima iskustvo da to nadoknadi, ali ima matori jos kapaciteta ohoho dok datum u LK ne postane nepremostivi problem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drago said:

Ja tipujem na Hungaroring. 😎

 

 

 

Planiram zajebavanje motorom po Mađarskoj od 10-ak dana ovog leta sa odlaskom na Hungaroring pa bih taj scenario najviše voleo, ali jako teško. Hungaroring je pun sporih krivina koje su nam ove godine, kao i nekoliko prethodnih, slaba tačka. Majami što kaže Borko ima više šanse, možda Spa...

 

Auto nam je dobra baza za početak, sve promene u menadžmentu su odlične... Jedino čega se realno treba plašiti u Alpini je "nacionalna" struja u Parizu. Ovo može da bude gorući problem pa ako nekoga interesuje na šta mislim može više o svemu na Alpininoj temi...

 

 

Iznenadio me dobar rezultat McLarena, bez obzira što im ova staza odgovara. Lando mi je posle Džede zvučao kao da je sezona izgubljena. 

 

RB i Ferrari veoma izjednačeni sezona ima uslove da bude klasik

 

 

 

 

Edited by alpiner
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

 

Za mene ovo nije uopste neocekivano jer dok je Sumi bio u punoj penziji 3 godine Alonso se konstantno takmicio i odrzavao formu dok je pauzirao u F1. Zato ni traga rdje nema kod njega, jednako vozi kao da nikad nije ni odlazio. Jedino ovo prirodno sto vozac malo izgubi ostricu godinama ali zato ima iskustvo da to nadoknadi, ali ima matori jos kapaciteta ohoho dok datum u LK ne postane nepremostivi problem.

 

Španski lovni terijer. 

 

Jedan od najboljih vozača svih vremena. Drago mi je što možemo da ga gledamo uz Maxa, Leclerca, Landa i Russella. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alpiner said:

Iznenadio me dobar rezultat McLarena, bez obzira što im ova staza odgovara. Lando mi je posle Džede zvučao kao da je sezona izgubljena. 

 

 

Bice ovo vrlo sarena sezona, menjace se poredak od staze do staze. Jedino sto je izvesno je da Ferari i RBR imaju prednost u odnosu na ostale, a sad koliko tacno je ta prednost velika i koji je redosled iza njih to je skroz otvoreno. Ne treba zato da cudi ako se kojegde neko treci umesa medju njih pa im cak i skine skalp ponekad, a jos manje treba da cudi ako taj neko ne bude Mercedes. Mada ce i Srebrni da budu gore na vrhu cim (ako) rese problem s poskakivanjem i pocnu da voze bolid nisko onako kako je i dizajniran.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, staneC said:

Alonso je lavčina od vozača, kojemu fali, koliko, 6‐7 bodova do 4 titule? 

Nadam se, da če da rasturi ove godine.

Isto mi je žao Hamiltona. Mogao je lagano da uzme gidišnji odmor za 2022, pa da bira tim 2023. 

9 bodova do 5 titula. 2007. je poduvao za 2 (110-109 za za Pijanca ali imao je 6 pobeda a Alonso 4), za 5 bodova od Fetela 2010. (256-252, ali bi u slučaju da su imali isti broj bodova Fetel bio sampion jer je imao jedno cetvrto mesto vise) i 4 boda 2012. (282-279 za Fetela, Fetel 5 pobeda, Alonso 3).

 

Nego Stane, otkud ova promena? Pre si imao drasticno drugacije misljenje o najbržem fosilu u Formuli 1, a sada je lafčina 😀

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, da sam menjao mišljenje o njemu kao vozaču.

Možda u žaru borbe, ali za njega sam navijao u borbama sa Šumaherom (još na šaranskom forumu protiv Gloda) i kad je vozio u Mclarenu. Ali nisam više u borbi sa Vettelom.

Alonso je kvaran u timu, kada mu ne ide i to me smetalo. Ali da je vozačina, je.

Link to comment
Share on other sites

A zašto ne bi bilo u redu? Zar kvalifikacije ne služe, pazi sad, da se kvalifikuješ za trku? Nekada vozači nisu mogli na grid ako su im obrisana vremena u kvalifikacijama (npr zbog nelegalnog bolida).

Link to comment
Share on other sites

To je samo ime ostalo jer si nekad mogao da dođeš sa formulom iz garaže koja ima motor kosilice i da probaš da se kvalifikuješ za trku. Sad kvalifikacije znače bukvalno samo za određivanje redosleda starta i to nije nova stvar

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne bi bilo u redu jer nije on bio spor da bi ucescem u trci ugrozio bezbednost drugih vec je bilo u pitanju krsenje nekih tehnickih regulativa vezano za uzorke goriva i slicno.
 
Ovo mu je sasvim dovoljna kazna, po meni.
Kazna je u saglasnosti sa važećim pravilima. To je sve.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...