Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

17 minutes ago, Guru said:

 

Uh, meni je njegova mehanika šuta daleko od perfektne, mislim da mu je kroz karijeru to zapravo glavna mana... Pre svega dosta loš položaj šake na lopti, lakat i prsti nisu okrenuti direktno ka obruču nego udesno, zbog čega ima prilično sidespin-a... On je u tri sezone pre ove šutirao bacanja 100 od 156, što je 64.1%, znači nije nikakvo iznenađenje što ih i kod nas slabo izvodi. Mada je istina i da nema baš neku konstantnu rutinu i da često zbrzava kod izvođenja... I da: skoro svi promašaji su mu kratki, kod nekih jedva dobaci do obruča.

 

Za mene je veće iznenađenje to što su mu trojke za sada u sezoni na 37.7%, njih bukvalno nikada bolje nije šutirao...  Mada tu baš tri put meri-jednom seče, šutira samo kada mora ili kada oseti da je u ritmu.

 

 

 

Primjetio sam to za polozaj sake, i tu treba vise rada, dok bi se to popravilo, ode on iz KKCZ. Ovo ostalo mi je skoro perfektno, distribucija energije, prirodni pokreti, plozaj stopala, kukova, cak i ugao lakta mi je skroz ok (sto tebi smeta?).. Ne znam, 60% je bas mizerija. Za taj procenat treba mehanika da bude bas rogobatna. Na ovu osnovu, ne bi trebalo puno korigovanja da dodje do 75%+.

 

Spoiler

 

Naletih na snimak koji ima dobar ugao, nije slobodno bacanje, ali vide se dobro detalji.. Ne znam, meni je blagi sok da sa ovakom mehanikom ima tako slabe procente sa bacanja.

 

Edited by Princeton
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Guru said:

 

Uh, meni je njegova mehanika šuta daleko od perfektne, mislim da mu je kroz karijeru to zapravo glavna mana... Pre svega dosta loš položaj šake na lopti, lakat i prsti nisu okrenuti direktno ka obruču nego udesno, zbog čega ima prilično sidespin-a... On je u tri sezone pre ove šutirao bacanja 100 od 156, što je 64.1%, znači nije nikakvo iznenađenje što ih i kod nas slabo izvodi. Mada je istina i da nema baš neku konstantnu rutinu i da često zbrzava kod izvođenja... I da: skoro svi promašaji su mu kratki, kod nekih jedva dobaci do obruča.

 

Za mene je veće iznenađenje to što su mu trojke za sada u sezoni na 37.7%, njih bukvalno nikada bolje nije šutirao...  Mada tu baš tri put meri-jednom seče, šutira samo kada mora ili kada oseti da je u ritmu.


Vidiš nisam obratio pažnju na sveukupni procenat u EL kroz karijeru, valjda jer mi je ostalo u pamćenju da u prvom madnatu kod nas to nije bilo uopšte tako loše (sad vidim da je bilo 78,125%)

A za mehaniku se slažem, mada što se tiče bacanja rekao bih da više do izražaja dolazi rutina i nedovoljna koncentracija.

Kad smo kod mehanike, pogledajte ova slobodna bacanja u odnosu na ono što imamo danas, jedino je isto što idalje koristi desnu ruku 
 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Kakva čistoća od banančuge...još onaj momenat kad onako mlitav, kakav izgleda, izdominira u odbrani protiv onog švabe, pa ovaj prosto ne zna sta ga je snašlo...jednostavno hodajuća košarka je DeDa...

 

Ovaj potez je hajlajt sezone...sve je prvenstveno u predikciji i tajmingu jer do atleticizma sigurno nije.

Deda je tehnički još uvek na prstima u trenutku kontakta sa loptom...a čistije od ovoga ne može.

Džaba Polonari taj frejm, brzina i skočnost kada je pročitan na vreme i rešen tako atraktivno da nije znao šta bi sa loptom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nažalost ovaj ratni sukob baca sport u drugi plan, ali opet treba se nadati najboljem, da će se što pre završiti sa što manje žrtava. Nijednom učesniku rat nije ništa dobro doneo.

 

S druge strane, nadam se da Čović ima pameti da prepozna trenutak. Treba da budemo dostojanstveni, da ponudimo pomoć svima kojima možemo pomoći. U ovom trenutku gledano iz ugla košarke, možda da budemo neka vrsta neutralnog terena ako to zatreba. S druge strane, gledati u budućnost i izneti argumente zašto Zvezda i Beograd treba da budu deo EL trajno.

 

Zaslužujemo i organizaciono i košarkaški, a valjda će ova država umeti da podrži i nas kao neke druge.

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Mislim da prvo treba trener da se resi za sledecu sezonu. A onda i koju cemo ligu igrati. Doduse,rastu nam sanse sada kada je Cska otpao kao sigurna destinacija za DR.

 

Pa onda da se vidi da li ce Cska,Zenit uopste igrati El sledece sezone , 20 igraca odmah u ponudi na trzistu plus Unix i Lokomotiva Kuban igraci.

 

O tome dokle ce rat trajati i koliko ce imati posledica na zivot uopste u Evropi je druga tema , ali steta sto davec sada ne uxmemo Loyda,Shengeliju ......upisati po zelji. 

Imamo dzebane od ustede na centru i beka sutera. 

Je l se samo meni čini ili u doslovno svakom tvom postu (ili bar delu) ima elemenat neke poluironije polu saltiness-a, nazovimo to uvredjena dalja tetka?

  • Like 3
  • Love 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

@Princeton i  @Ridji

 

Sada sam mu pregledao bacanja u EL, od 13 promašaja 12 je kratkih... U prilog teze o nedostatku koncentracije:

 

Spoiler

ezgif-com-gif-maker-8.gif

 

Ovo kao da mu neko sa naše klupe nešto dobacio tik pre nego što će da izvede, još posle prstom pokazuje... I ovaj follow through mu je prilično čudan, maltene skroz zgrči i iskrivi prste...

 

Evo i bolji ugao:

 

Spoiler

ezgif-com-gif-maker-9.gif

 

Meni je ovo baš pogrešno, nema šanse da prilikom follow through-a prsti smeju da završe u ovom položaju... Na onom snimku što si okačio je trojka iz driblinga, mnogo bolji ritam prilikom šuta i fluidniji izbačaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još jedna zamerka koja ide ovoj ekipi i Radonjiću jeste da smo nekad suviše ekstremni u šablonima. Kao i kod mnogo prethodno pomenutih stvari opet se vraćamo na poznatu činjenicu i fakat da Radonjić voli i neguje disciplinovanu košarku, gde se znaju tačno definisane uloge u ekipi, ko šta i kako radi, poštuju se principi i načela koja je trener uspostavio te se na tome i dobroj odbrani zasnivaju sve pobede i uspesi. Ništa novo sa Dejom, uostalom zato volim i cenim njegov rad jer generalnovolim ozbiljnu, odgovornu i pametnu košarku. I tu smo, na tom poslednjem pametna košarka, kod problema koji po meni povremeno imamo. Najsvežiji primer od sinoć, prva četvrtina vodimo 7-0 i imamo napad iz polutranzicije gde se igrači Fenera nisu vratili kako treba i bukvalno svaki od naših 5 igrača je bio u mismatch-u, a mi ne da nismo uspeli to da napadnemo i iskoristimo već se napad završio tako što nam je isteklo vreme dok je Volters nadriblao loptu sebi u nogu. Neshvatljivo mi je da ni jedan igrač ne prepozna situaciju, posebno što su na terenu bili plej (Volters) i dva pametna igrača Kalinić i Davidovac. I to se ponavlja, nije jedini primer. Btw odsustvo "pameti" dešava se povremeno i u odbrani, sinoć završavamo 1/4 sa 5 primljenih poena i faulom do bonusa, gde nam se u poslednjem napadu bek prošetao do koša...


Da li je reč o izboru ekipe, tj pojedinih igrača a pre svega na poziciji 1, ili je Radonjić još ekstremnije zagazio u šablone pa igrači više gube slobodu i osećaj za intuitivnim rešenjima ne znam, nisam siguran. Moguće da je i do jednog i do drugog ali eto povremeno mi se ne svidjaju situacije poput pomenutih

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ridji said:

Još jedna zamerka koja ide ovoj ekipi i Radonjiću jeste da smo nekad suviše ekstremni u šablonima. Kao i kod mnogo prethodno pomenutih stvari opet se vraćamo na poznatu činjenicu i fakat da Radonjić voli i neguje disciplinovanu košarku, gde se znaju tačno definisane uloge u ekipi, ko šta i kako radi, poštuju se principi i načela koja je trener uspostavio te se na tome i dobroj odbrani zasnivaju sve pobede i uspesi. Ništa novo sa Dejom, uostalom zato volim i cenim njegov rad jer generalnovolim ozbiljnu, odgovornu i pametnu košarku. I tu smo, na tom poslednjem pametna košarka, kod problema koji po meni povremeno imamo. Najsvežiji primer od sinoć, prva četvrtina vodimo 7-0 i imamo napad iz polutranzicije gde se igrači Fenera nisu vratili kako treba i bukvalno svaki od naših 5 igrača je bio u mismatch-u, a mi ne da nismo uspeli to da napadnemo i iskoristimo već se napad završio tako što nam je isteklo vreme dok je Volters nadriblao loptu sebi u nogu. Neshvatljivo mi je da ni jedan igrač ne prepozna situaciju, posebno što su na terenu bili plej (Volters) i dva pametna igrača Kalinić i Davidovac. I to se ponavlja, nije jedini primer. Btw odsustvo "pameti" dešava se povremeno i u odbrani, sinoć završavamo 1/4 sa 5 primljenih poena i faulom do bonusa, gde nam se u poslednjem napadu bek prošetao do koša...


Da li je reč o izboru ekipe, tj pojedinih igrača a pre svega na poziciji 1, ili je Radonjić još ekstremnije zagazio u šablone pa igrači više gube slobodu i osećaj za intuitivnim rešenjima ne znam, nisam siguran. Moguće da je i do jednog i do drugog ali eto povremeno mi se ne svidjaju situacije poput pomenutih

 

Slazem se sa napisanim, Radonja je neko ko ima svoj sistem iz kog se ne iskace puno, a kada se iskace to je onda ili problem za protivnika ili problem za nas.

 

No, realno je da ne moze svaka sekunda meca da protekne u njegovom sablonu, nesto moraju i igraci da primete. Cist primer, ako imas faul do bonusa i 20ak sekundi do kraja, ne treba valjda trener da ti kaze da pravis faul da saseces ritam. U napadu isto, ako je Davidovac ostao u missmatchu protiv De Koloa, spusti mu loptu i uradi neki cut, moras da imas taj osecaj za utakmicu. To npr Dzoni nema u dovoljnoj meri, jer zbog nedostatka fizikalija, a i iskustva igranja na visem nivou gde je potrebno brze citati situacije i prilagodjavati se njima, svaki njegov pokusaj improvizacije ce se svesti na sut za 3 iz step backa koji ce pogoditi jednom u pet puta.

 

Sablon je sampionski, ali kvalitet iskakanja iz istog i improvizacije na EL nivou je upitan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neko je pravio tabelu gde se brisu rezultati ruskih ekipa, mislim da smo mi tu malo osteceni sada , a najvise su profitirale  nase komsije jer

 

jer  su jednog  konkurenta za osvajanje EC izbacili iz daljeg takmicenja.

ako neko ima ili moze da izbaci tu tabelu bio bih zahvalan. Da vidimo imali li cemu da se nadamo ili ne

Edited by Šarac
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

БАРСА : 17-4
РЕАЛ : 16-5
АРМАНИ : 15-6
ОЛИ : 14-10
МОНАКО : 10-12
ЕФЕС : 11-8
ФЕНЕР : 9-12
БАЈЕРН : 12-9
МАКАБИ : 10-10
АЛБА : 7-12
АСВЕЛ : 7-15
БАСКОНИЈА : 7-13
ПАО : 6-14

ЗВЕЗДА : 8-12

 

 

ПАЛИТЕ ДИГИТРОНЕ

31 minutes ago, Šarac said:

Neko je pravio tabelu gde se brisu rezultati ruskih ekipa, mislim da smo mi tu malo osteceni sada , a najvise su profitirale  nase komsije jer

 

jer  su jednog  konkurenta za osvajanje EC izbacili iz daljeg takmicenja.

ako neko ima ili moze da izbaci tu tabelu bio bih zahvalan. Da vidimo imali li cemu da se nadamo ili ne

Ја сам рачунао сад, мсм да нисам нигде зајебао

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Урош19 said:

БАРСА : 17-4
РЕАЛ : 16-5
АРМАНИ : 15-6
ОЛИ : 14-10
МОНАКО : 10-12
ЕФЕС : 11-8
ФЕНЕР : 9-12
БАЈЕРН : 12-9
МАКАБИ : 10-10
АЛБА : 7-12
АСВЕЛ : 7-15
БАСКОНИЈА : 7-13
ПАО : 6-14

ЗВЕЗДА : 8-12

 

 

ПАЛИТЕ ДИГИТРОНЕ

Ја сам рачунао сад, мсм да нисам нигде зајебао

A sto ga ne slozi po redosledu , zamalo me slog ne strefi kada videh sada da smo poslednji 🙂

  • Like 4
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

По броју победа смо 10. Монако има 2 победе више али и 2 утакмице више одигране. Макаби 2 мање утакмице али 2 победе више и Фенер 1 више победа и 1 утакмица више. То су нам најближи конкуренти.

Ефес и Бајерн у овом случају баш добро пролазе док је монако момачки најебао

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

barsa 17-4   -2
real 16-5  -3
armani 15-6  0
oly  14-7 +1

bayern  12-9 +3

efes  11-8 +2

maccabi  10-10 +2
monaco  10-12 -3

------------------------

fener 9-12, -3
zvezda 8-12 +1 
alba  7-12 +2
asvel  7-15 0
pao  6-14 +2
baskonia 7-13 +4
zalgiris 5-15 +4

 

bayern, macabi i efes imaju najvecu korist, monako najvecu stetu..

ovo +/-/0  su odigrane utkamice sa rusima, i koja "korist" proizilazi

Edited by n4l1m
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Урош19 said:

БАРСА : 17-4
РЕАЛ : 16-5
АРМАНИ : 15-6
ОЛИ : 14-10
МОНАКО : 10-12
ЕФЕС : 11-8
ФЕНЕР : 9-12
БАЈЕРН : 12-9
МАКАБИ : 10-10
АЛБА : 7-12
АСВЕЛ : 7-15
БАСКОНИЈА : 7-13
ПАО : 6-14

ЗВЕЗДА : 8-12

 

 

ПАЛИТЕ ДИГИТРОНЕ

Ја сам рачунао сад, мсм да нисам нигде зајебао

Izbacio si i Žalgiris

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...