Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

37 minutes ago, Tamburinjo said:

Repriza gostovanja Obradovica na N1... 

"Ono sto zameram kkp i cz je nedostatak mladih srpskih igraca. Pogotovo kkp. Stranci nemaju kvalitet, ne moze se bez mladih nasih igraca." 

 

 

 

Obozavam te suve pametnjakovice i zabrinute.

 

A neku ideju kako da KKP i KKCZ uvedu mlade domace? Da navede koje mlade domace? Kako da rez. ne trpi decenijama kada ti mladi domaci odu cim postanu polu-kosarkasi...to nista?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ranzo said:

Kako se drzava brine o partizanu mislim na celo sportsko drustvo, treba ljubitelji repke da budu zadovoljni ako ne zabranimo nasim igracima da uopste igraju za reprezentaciju... 

 

Al' si sada lupio... 

 

Ako pricamo o kosarci i fudbalu -  koji su to igraci? Fudbal - Popovic, Urosevic, Jovic, Zdjelar? 🙂 Kosarka: Avramovic? 😄 

 

Uz to, ne znam kako je tacno sa FIBA-om sto se regulative tice (videli smo na sta lice "kvalifikacioni prozori"), sigurno ne kao sa FIFA-om, jer FIFA izricito zabranjuje klubovima da zabrane igracu koji je pozvan u nacionalni tim igranje u istom, ako je to u okviru predvidjenog termina. Moze jedino igrac sam da odustane i da kaze nece, a to onda znamo sta znaci za naredno pozivanje u nacionalni tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nisam mislio sad bukvalno, mislim da to ne bi ni moglo da se stavi na papir tj pravno bi palo i ne bi ispalo lepo i sve to... ali njake mi se od duzebrisnika za reprezentaciju i "interese srpske kosarke" to kad cujem odmah auuuu sta su nam sad spremili

Mada 

Ja da sam neko ne bi iskljucio ni tu opciju pogotovo kad je nas vk i rk u pitanju, znas ono aj zajebavajte nekog drugog nas ste dosta u fazonu

Spoiler

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo "ljubitelji repke" i rukometna i vaterpolo reprezentacija jednostavno ne targetira dovoljno ljudi 🙂

 

Recimo ja pogledam velika vaterpolo prvenstva kad igra nasa repka, a nemam pojma ko gde igra. Za rukomet ni toliko. Ni ne znam imena. Evo guglao sam, na poslednjem okupljanju u Junu, RKP imao jednog golmana i jednog igraca od ukupno svega 8 iz nase lige. 

 

Davno je proslo ono vreme...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Alex_Serbia said:

A neku ideju kako da KKP i KKCZ uvedu mlade domace? Da navede koje mlade domace? Kako da rez. ne trpi decenijama kada ti mladi domaci odu cim postanu polu-kosarkasi...to nista?

 

 

Brate to ti je sve kokoska i jaje problem. Mladi ne dobijaju sansu jer nisu kvalitetni a nisu kvalitetni jer ne dobijaju sansu. Nisu Srbi zaboravili kosarku, nego nasi stubovi kosarke, Zvezda i Partizan, igraju neku wild goose chase igru gde se nadkurnjavaju ko ce vise novca iz budzeta da potrosi, a rezultate toga vidimo na reprezentativnom nivou gde vise nismo sam vrh. Tu smo negde iza Amerike, Francuske i Spanije. Izmedju petog i desetog mesta. I nastavljamo pad.

 

Jebem li ga. Kao da ce dva klinca da upropasne velike ambicije, u picku mateinu bas.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. I ne samo to, vec da podrzi manje klubove, poput Borca, Radnickog, Vojvodine, Radnickog sa Crvenog krsta... ima ih koliko hoces, da bi mladi igraci mogli TU da ostvare par sezona ozbiljne kosarke pre Partizana ili Zvezde ili inostranstvan...nevazno je. Bukvalno ce nam se desiti ono sto se desava u fudbalu. Mladi idu trbuhom za kruhom, preskacu stepenice, ne postaju igraci. 

 

Propast nase kosarke se ne sagleda u tome sto klubovi na najvisem nivou imaju po 7 stranaca, vec u tome sto "mali" klubovi nestaju.

Link to comment
Share on other sites

Bas to 

Nije to ko nekad pozove te kkp ili cz i ti trceci odes brze bolje da se slucajno ne predomisle

Danas klinci imaju svoje uslove od love do minuta i ko zna cega, da ne pricam da su okolo menadzeri porodica devojka ovi oni koji samo tapsu po ramenima i govore kako je novi dzordan... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odmah se setim onog Glišića, čak i ne preterano talentovan igrač, nego jednostavno potencijal za kvalitetnu radilicu. Klinac je prošao mlađe kategorije i kada je došao red na pregovore o prvom profesionalnom ugovoru, tražio nešto tipa 4 puta više od ponuđenog, a nije imao sekundu seniorske košarke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne moze stari model da se primenjuje na novo vreme. 

Nekada nije bilo menadzera i menadzerskih klubova pa se znalo, nakon Hemofarma, FMPa, Borca i slicnih, gde si zaista igrao za stipendiju, ides u KKCZ ili KKP. Retko ko je imao drugaciji put, eventualno jos jednu usputnu stanicu pre KKP/KKCZ (ili potpises pa na pozajmicu/kaljenje). 

 

Sada vise Hemofarma nema, FMP ne radi vise ono sto je ranije radio, jedino Borac sa Malinom nesto tako kao radi. Najbolje klince pokupi Mega, jer roditelji em hoce sto pre do nekih para da im deca dodju, em sto znaju da je tamo opustencija i da mladi zaista dobijaju priliku bez ikakvih pritisaka rezultata. 

 

A imas i one koji odmah zapale napolje, nece cak ni sa Megom profi ugovor nego kofer i bilo gde samo da nije Srbija...  Avramovic, Voja Stojanovic i slicni primeri. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da i nije mnogo prirodno ocekivati da neki klinja sa 18 godina igra u Partizanu ili Zvezdi. Ono sto je daleko prirodnije je da igra u nekim manjim klubovima i stice iskustvo. Jebiga nije svako Luka Doncic, taj je jedan u milion talenata.

 

Ima kod nas kvalitetne dece, ali gube vreme na klupi ili tribini samo zbog novca. Recimo, Borisa je kod nas u pocetku imao 200k evra platu, sa nekih 18 godina... to je potpuno nenormalno.  A sedeo na klupi. Mnogo bolji put je odigras za 50k evra sezonu u Borcu. Onda napredujes do Zvezde pa onda u inostranstvo. Mnogo smo talenata potrosili tako.

 

Da ne budem shvacen pogresno, mozda to nisu top prospekti, ali im je talenat svakako bacen i potrosen jer nisu imali strpljenja. Eto i taj Glisic, gde je on sad, Dinamik?

 

Pisano je, secam se kao juce da je bilo, da je strasan talenat. Jednom sam bio prilicno i odusevljen njime na kupu Radivoja Koraca, odigreao odlicno. Ali kad neko trazi 4 puta vise od nudjenog, a sto kazes nema ni minut seniorske kosarke, o cemu mi pricamo nego o bahatosti roditelja. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

Najbolje klince pokupi Mega, jer roditelji em hoce sto pre do nekih para da im deca dodju, em sto znaju da je tamo opustencija i da mladi zaista dobijaju priliku bez ikakvih pritisaka rezultata.

 

Sa druge strane, ne mogu da se otmem utisku da su nam mladi igrači u priličnom kurcu što se tiče psiholoških aspekata.

U Megi su nekako po default-u u komfornoj zoni, bez pritiska rezultata i osjećaja bilo kakve odgovornosti.

Čim se dođe u neku stani-pani situaciju, svi nedostaci dođu do izražaja, prpa.

 

Uzročno-posljedično se to počelo preslikavati i na reprezentaciju. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...