Jump to content

GRUPA F (FRA, POR, GER, HUN)


Grupa F, grupa smrti...  

14 members have voted

  1. 1. Dalje prolaze:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

2 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Francuska je trebala ovo i ubjedljive da dobije. Minimalan ofsajd kod gola Benzeme, nedosuđen penal, itd. Odbrana je odigrala praktično bez greške. Vezni red prejak, tu imaju igrače raznoraznih profila. Pogba je odigrao odličan meč. Grizman u ovoj ekipi više igra kao vezista, dosta se spušta i traži loptu. Mnogo bitan za izgradnju napada i kombinatoriku. Mbape bi bio opasan da igra sa random 10 likova, a ne sa ovim zvijerima. Onaj maestralni gol i ostavljanje Humelsa u prašini su najbolji potezi na utakmici. 

 

Imaju imena i kvalitet da igraju puno puno atraktivnije ali sa ovakvim pristupom realno tesko ko ih moze probit. U odbrani fakticki igraju sa 4 stopera (realno i Pavard i Lucas su vise stoperi nego bekovi u danasnjem fudbalu) plus ispred njih Pogba i Kante kao 2 fizicki dominantna igraca. Treci veznjak je tu nebitan bio on Rabiot il Tolisso kad mu je svakako uloga da trci i pokriva. Od ofanzivaca Griezman radi isto strasan posao u defanzivi citavu karijeru dok Benz i Mbappe imaju nesto vise slobode. Stvarno strasna ekipa al meni se i dalje ne svidja sto ne koriste sav potencijal koji imaju bez obzira sto cilj cesto opravdava sredstvo. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sprivel said:

Kakva je kanta Pogba, koliko kasni sa pasom.

 

Nadam se da se šališ, čovek ih je "pojeo" sinoć. 

 

Koliko samo dominantan vezni red imaju Francuzi, ma celu ekipu, ali veza sa Kanteom i Pogbom i podatak da nikada nisu izgubili u tandemu. 

Oduševili su me, toliko taktički dobar meč, nemam reči. Mislim da je Lev promašio sa napadom, Miler se slabo snašao na toj poziciji, a Gnabry se nije video, možda da proba trio Foland, Werner, Haverc. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, bistru vodu mutim said:

Impresivni Francuzi zasad.

 

Kakav ti je komentator @Bugl Khan? Da gledam sam istog bih trena stavio na mute.

Meni je i Balog koplje iznad ovoga. A još ga forsiraju.

Bio sam razbijen jako jučer. Ne sjećam se komentatora, tj. nisam primijetio da je posebno loš. Ko je bio? Znam da prenose Šapit i Viki, ne znam ko još. Jel Balog isto radi prijenose, ili je on sad urednik? Vidim da je Ferlin u studiju, to me iznenadilo, od kud on u sportu? Al studijska emisija je ok. Od kad su prije 10ak godina odustali od skečeva i glazbe i okrenuli se isključivo nogometu u tim emisijama, ja zadovoljan. Naravno da nije na nivou Zabivake, to je bio vrh i teško da će se ponoviti. Svaku emsiju osjećaš preko ekrana da i oni uživaju, da imaju kemiju među sobom, da nije samo odrađivanje posla. Na to je, naravno, utjecao rezultat Hrvatske. A i nema Jeličića i Pletikose više. Vojska, Ivković, Žuti, Cvita i Carević ovaj put. Nije loše. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Bio sam razbijen jako jučer. Ne sjećam se komentatora, tj. nisam primijetio da je posebno loš. Ko je bio? Znam da prenose Šapit i Viki, ne znam ko još. Jel Balog isto radi prijenose, ili je on sad urednik? Vidim da je Ferlin u studiju, to me iznenadilo, od kud on u sportu? Al studijska emisija je ok. Od kad su prije 10ak godina odustali od skečeva i glazbe i okrenuli se isključivo nogometu u tim emisijama, ja zadovoljan. Naravno da nije na nivou Zabivake, to je bio vrh i teško da će se ponoviti. Svaku emsiju osjećaš preko ekrana da i oni uživaju, da imaju kemiju među sobom, da nije samo odrađivanje posla. Na to je, naravno, utjecao rezultat Hrvatske. A i nema Jeličića i Pletikose više. Vojska, Ivković, Žuti, Cvita i Carević ovaj put. Nije loše. 

 

Radi Balog i prijenose. Užas.

 

Ferlin je nekad prenosio utakmice na radiju (ne znam radi li to još uvijek), tako da nije baš došao niotkuda.

 

U studijskoj emisiji malo fali Beusan. Nije Strahonja loš, ali Beusan je ipak bio živopisniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Bio sam razbijen jako jučer. Ne sjećam se komentatora, tj. nisam primijetio da je posebno loš. Ko je bio? Znam da prenose Šapit i Viki, ne znam ko još. Jel Balog isto radi prijenose, ili je on sad urednik? Vidim da je Ferlin u studiju, to me iznenadilo, od kud on u sportu? Al studijska emisija je ok. Od kad su prije 10ak godina odustali od skečeva i glazbe i okrenuli se isključivo nogometu u tim emisijama, ja zadovoljan. Naravno da nije na nivou Zabivake, to je bio vrh i teško da će se ponoviti. Svaku emsiju osjećaš preko ekrana da i oni uživaju, da imaju kemiju među sobom, da nije samo odrađivanje posla. Na to je, naravno, utjecao rezultat Hrvatske. A i nema Jeličića i Pletikose više. Vojska, Ivković, Žuti, Cvita i Carević ovaj put. Nije loše. 

 

Viki je bio. Meni on i komentiranje nogometa ne idu u istu rečenicu. Za košarku je još i ok al nogomet nikako. Znam da ti vjerojatno drukčije misliš, ako ništa drugo onda zato što je navijač Liverpoola :classic_tongue: Samo sam ovu i još jednu tekmu cijelu pogledao a emisije uopće ne. Ne mogu podnijet ona lupetanja Samovojske a ne sviđaju mi se ni Robijevi komentari, izgleda mi kao da ga je netko puškom natjerao da dođe. Balog radi prijenose. Mislim da Ferlin još radi prijenose na radiju. Jeličić, koliko god možda nadmen bio, je meni bio za koplje iznad ostalih stručnih komentatora.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Imaju imena i kvalitet da igraju puno puno atraktivnije ali sa ovakvim pristupom realno tesko ko ih moze probit. U odbrani fakticki igraju sa 4 stopera (realno i Pavard i Lucas su vise stoperi nego bekovi u danasnjem fudbalu) plus ispred njih Pogba i Kante kao 2 fizicki dominantna igraca. Treci veznjak je tu nebitan bio on Rabiot il Tolisso kad mu je svakako uloga da trci i pokriva. Od ofanzivaca Griezman radi isto strasan posao u defanzivi citavu karijeru dok Benz i Mbappe imaju nesto vise slobode. Stvarno strasna ekipa al meni se i dalje ne svidja sto ne koriste sav potencijal koji imaju bez obzira sto cilj cesto opravdava sredstvo. 

Svi misle isto kad vide kakav roster ima Francuska. Zašto ne igraju otvorenije, napadački, s više kombinatorike, više s loptom itd. Imaš osjećaj da je nedopustivo s tako kvalitetnim i potentnim igračima igrati tako reaktivan nogomet. Ali, kao što si rekao, cilj opravdava sredstvo. Igrali finale EP-a 2016. i uzeli SP 2018. gotovo rutinski. Kontra im je ubitačna, kako i ne bi bila kad imaju Mbappea. Ali koliko god izgledali moćno, mislim da bi im Portugal mogao biti prilično zajeban. Pogotovo ako Portugalci povedu. Tu bi volio vidjeti kako će se postaviti. Portugal i eventualno Španjolsku vidim kao momčadi koje bi ih mogle zaustaviti. Hrvatska ih je npr. potpuno nadigrala u prvom poluvremenu finala. Znači, najjači su, ali mislim da su ranjivi protiv momčadi koje imaju talentiran vezni red. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Viki je bio. Meni on i komentiranje nogometa ne idu u istu rečenicu. Za košarku je još i ok al nogomet nikako. Znam da ti vjerojatno drukčije misliš, ako ništa drugo onda zato što je navijač Liverpoola :classic_tongue: Samo sam ovu i još jednu tekmu cijelu pogledao a emisije uopće ne. Ne mogu podnijet ona lupetanja Samovojske a ne sviđaju mi se ni Robijevi komentari, izgleda mi kao da ga je netko puškom natjerao da dođe. Balog radi prijenose. Mislim da Ferlin još radi prijenose na radiju. Jeličić, koliko god možda nadmen bio, je meni bio za koplje iznad ostalih stručnih komentatora.

Tako sam ja na početku doživljavao Samovojsku. Al onda sam promijenio mišljenje. Jer te emisije ne gledamo samo mi koji nogomet pratimo desetljećima, gledamo utakmice redovno (nekad češće, nekad rijeđe, ali gledamo), i znamo većinu toga što on izgovori. Velika natjecanja gledaju svi i vjerujem da ima puno ljudi kojima je zanimljivo što priča. Neki dan je pričao o Nizozemskoj na EP 1988 i kakva je to momčad bila (nabrojao prvih 11 ofc 🙂 ). A i vidi se da je baš fanatik,da je uvijek pun entuzijazma i da mu je nogomet život. A i nije neki novinarčić koji nije loptu puknuo. Bio je sjajan igrač malog nogometa, osvajao je kutiju, Žuti ga npr. jako cijeni kao igrača.

Ali definitivno se slažem za Žutog u studiju. Djeluje kao da čeka kad će biti gotov segment da može na cigaretu i negdje u fotelju. On je manje više uvijek takav. Uglavnom baca floskule i izgleda kao da mu se ne da biti tamo. Ima jedan klip di izgleda kao da je pijan i da se trudi ostati koncentriran. Budem potražio. 😄

Meni je Viki ok. Popravio se dosta od početaka. U biti svi naši komentatori su mi OK. Svaki ima nešto svoje. Balog je takav kakav je, i ne bi bilo prirodno da glumi Ćosića. Trenutno mi je Šapit najbolji. Em razumije nogomet, em je profesionalan (nema "gospodo suci" brabonjanja nakon prve krive odluke, niti "navijanja" ako ne igraju naši), em je dovoljno zanimljiv da podigne i utakmice koje nisu baš magnet za publiku.

I za Jeličića se slažem da se iskristalizirao kao najbolji (najzanimljiviji, pravi odnos stručnih i laičkih komentara, nekad kaže kako stvari stoje iako to možda nije "korektno") stručni komentator trenutno kod nas. Zato ga ni nema ove godine na HRT-u.

Evo Žuti:

 

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Bugl Khan said:

Svi misle isto kad vide kakav roster ima Francuska. Zašto ne igraju otvorenije, napadački, s više kombinatorike, više s loptom itd. Imaš osjećaj da je nedopustivo s tako kvalitetnim i potentnim igračima igrati tako reaktivan nogomet. Ali, kao što si rekao, cilj opravdava sredstvo. Igrali finale EP-a 2016. i uzeli SP 2018. gotovo rutinski. Kontra im je ubitačna, kako i ne bi bila kad imaju Mbappea. Ali koliko god izgledali moćno, mislim da bi im Portugal mogao biti prilično zajeban. Pogotovo ako Portugalci povedu. Tu bi volio vidjeti kako će se postaviti. Portugal i eventualno Španjolsku vidim kao momčadi koje bi ih mogle zaustaviti. Hrvatska ih je npr. potpuno nadigrala u prvom poluvremenu finala. Znači, najjači su, ali mislim da su ranjivi protiv momčadi koje imaju talentiran vezni red. 

 

Portugal je slican njima po stilu igre samo sto Portugalu sredinu drze dva fizikalca koja su tehnicki limitiraniji od Pogbe i Kantea. Plus Santos ne odstupa od konzervativnog stila koji mu je i donio Euro 2016. iako je ovaj Portugal 10 puta talentovanija ekipa od tog. 

 

Spancima iskren da budem nimalo ne vjerujem. Puno je tu upitnika van veznog reda, a kao dodatni faktor ona ameba Alba im je kapiten. Ni totalna katastrofa Spanije me nimalo ne bi iznenadila. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Portugal je slican njima po stilu igre samo sto Portugalu sredinu drze dva fizikalca koja su tehnicki limitiraniji od Pogbe i Kantea. Plus Santos ne odstupa od konzervativnog stila koji mu je i donio Euro 2016. iako je ovaj Portugal 10 puta talentovanija ekipa od tog. 

 

Spancima iskren da budem nimalo ne vjerujem. Puno je tu upitnika van veznog reda, a kao dodatni faktor ona ameba Alba im je kapiten. Ni totalna katastrofa Spanije me nimalo ne bi iznenadila. 

E da, i Nizozemska bi im mogla biti zanimljiv protivnik. 

Engleze bi baš rutinski pregazili. 

Al vidjet ćemo, bit će baš jaka završnica. Mislim da ove godine nećemo vidjeti Wales, Tursku, Rusiju ili sl. reprezentaciju u polufinalu. Samo teškaši.

Link to comment
Share on other sites

@Bugl Khan

 

U biti se za skoro sve slažem osim za Vikija. Meni je on gori nego na početku, tada mi ni blizu nije bio ovako iritantan. Nema mi taj glas za prijenose prije svega a kad dođe neka (polu)šansa ubrza govor jedno 5 puta samo da ga ubrza, ne osjećam tu nikakvu emociju. Plus se još pravi pametan s nekim nazovi stručnim komentarima koji baš nemaju veze s vezom. Rekao je jučer nakon prvog dijela (a i na kraju) da je utakmica razočarala, da tu ničeg nije bilo za vidjeti maltene.

Što se Samovojske tiče, i meni je to što pišeš ok, mislio sam na ono kad analizira upravo završene tekme kao što je bio slučaj sa Ligom Prvaka, e tu mi je očajan. 100 puta ono utakmica je bila fantastična, famozna, on je genijalan, neviđen igrač i sl. Sve neke floskule koje i sam koristim ovdje na forumu :classic_biggrin: S tim da moram dodati da osim Šapita, nijedan HRT komentator mi nije baš dobar za nogomet. Možda nisu loši ali definitivno nisu ni nešto posebno dobri. Vela je tata-mata za sve, a i Hodoba mi je dobar sa SK.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Kako Kante i fizički dominantan idu u istu rečenicu? Čovek je fenomen upravo zbog toga što je neverovatno racionalan i pouzdan na odgovornoj poziciji uprkos tome što je fizički jako sitan. 

Jeste sitan, ali je dosta brz i žilav, isto kao da je napravljen od neke gume. Sitan je i Mesi, ali ne možeš ga srušiti u duelu, nevjerovatna snaga nogu. To je u suštini bitna snaga za fudbal, gabariti ne baš toliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

E da, i Nizozemska bi im mogla biti zanimljiv protivnik. 

Engleze bi baš rutinski pregazili. 

Al vidjet ćemo, bit će baš jaka završnica. Mislim da ove godine nećemo vidjeti Wales, Tursku, Rusiju ili sl. reprezentaciju u polufinalu. Samo teškaši.

Holandija je prototip reprezentacije koju ova Francuska gazi 4-0 ako hoce i ako im se otvori. Potpuno busna odbrana, sredina bez mogucnosti da drzi posed, fizicki nedorastao napad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Holandija je prototip reprezentacije koju ova Francuska gazi 4-0 ako hoce i ako im se otvori. Potpuno busna odbrana, sredina bez mogucnosti da drzi posed, fizicki nedorastao napad.

Da. Malo je reprezentacija koje ne bi tako prošle s Francuskom ako se ispuni boldano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Holandija je prototip reprezentacije koju ova Francuska gazi 4-0 ako hoce i ako im se otvori. Potpuno busna odbrana, sredina bez mogucnosti da drzi posed, fizicki nedorastao napad.

 

Sve je to u domenu teorije, Francuska toliko ne bi dala ni slabijim reprezentacijama. Ne otkrivaju se karte u ranim rundama ili cak eliminacijama, jer ne prolaze dobro reprezentacije na prvenstvima koje se izivljavaju na drugima. Btw, mladja reprezentacija je dobila nabudzenu Francusku u21 pre otprilike dve nedelje, tako da nisam siguran u buducnosti kada bi se sastale te dve repke da bi pored odnosa snaga isao rezultat u korist Francuske. Ovo kako si opisao trenutni roster, vise se uklapa u opis nekog Velsa.

 

Francuzi su ga najebali kada Kante izadje iz prajma, bez njega i jos par igraca su skup zvezda a to ne izlazi na dobro.

 

Sem ako se stvari malo ne poklope, ovo nije trebalo da bude godina kada ce Holandija da napravi rezultat sto zbog izostanka van Dajka sto zbog drugih mladjih igraca koji tek treba da se razvijaju. Njima ce kroz par godina da fali samo malo bolji golman, dok ce na drugim pozicijama da budu dobro popunjeni. Zato sam pre par dana napisao da ocekujem od njih vrhunski rezultat 2024 ili 2026.

 

Jedino sto mi se tu ne svidja je kako igraju pod de Burom, steta sto im je Barsa uzela Kumana. Znao je vise da izvlaci iz igraca i imali su malo bolje rezultate nego kako ih je preuzeo de Bur.

 

Posle toliko godina suse, nakon duzeg vremena ponoso se izbacuju igraci koji su potencijalno WC. Mora sve da krene od Ajaksa, a drugi klubovi da isprate koliko mogu.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se uzimaju rezultati mladjih reprezentacija za reper i da se preslikavaju na seniorsku repku, mi bismo bili dominantna sila u Evropi, a bogme i u svetu. Necu da kazem da sam gledao jer nisam, pratim pojedine igrace ima tu talenta svakako, ali niti je to nesto novo za Holandiju, niti to znaci da drugi nisu talentovani, tako da bih bio vrlo rezervisan prema njihovim uspesima u bliskoj buducnosti. Licno ih ne vidim ni blizu top 5 reprezentacija u Evropi u narednih 10 godina, sem ako se nesto drasticno ne promeni. Ova nova reprezentacija Italije koja se gradi ima mnogo veci potencijal.

 

Sto se tice Francuza slazem se, Kante je ovde glue guy, da ga nema prolazili bi oni kao PSZ.

Link to comment
Share on other sites

Biće Holandija opet moćna kad tad. Velika je to fudbalska sila, mnogo su dali fudbalu. Avangarda fudbala, dosta su uticali na razvoj igre. Imali su barem tri velike generacije kroz istoriju. Bili su u ćorsokaku jedno vrijeme, ali polako se dižu. Ajaks je krenuo opet da izbaca ozbiljne igrače, PSV i AZ isto imaju dobru školu.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Da se uzimaju rezultati mladjih reprezentacija za reper i da se preslikavaju na seniorsku repku, mi bismo bili dominantna sila u Evropi, a bogme i u svetu. Necu da kazem da sam gledao jer nisam, pratim pojedine igrace ima tu talenta svakako, ali niti je to nesto novo za Holandiju, niti to znaci da drugi nisu talentovani, tako da bih bio vrlo rezervisan prema njihovim uspesima u bliskoj buducnosti. Licno ih ne vidim ni blizu top 5 reprezentacija u Evropi u narednih 10 godina, sem ako se nesto drasticno ne promeni. Ova nova reprezentacija Italije koja se gradi ima mnogo veci potencijal.

 

Sto se tice Francuza slazem se, Kante je ovde glue guy, da ga nema prolazili bi oni kao PSZ.

 

Nije u tome poenta, ta Holandija ce dati sigurno 4-5 A reprezentativaca, poenta je da znaju kako se dobija Francuska u mladjim kategorijama kada su underdogovi i rezultat sa u21 je relevantniji od onih iz mladjih kategorija. Rezultati u mladjim kategorijama su samo naznaka sta bi moglo da se desi u buducnosti, ali ne reper jer je svaka zemlja prica za sebe i sami najbolje znaju zasto nije ispunjen puni potencijal ekipe. Stoji da je pitanje kako ce se razviti, ali ne vidim da ovih par generacija Holandije mogu da budu progutane. Imali su slucajeve poput Rojstona Drentea i Rajana Babela, a isto tako su izbacili legende holandskog fudbala par godina pre tog prvenstva kad su bili sampioni. Mislim da je potrebno naci mix dobrih rezultata u mladjim kategorijama+da izbacis vrhunske igrace ciklus-dva ranije/kasnije i da to nekako spojis u seniorskoj konkurenciji. Imas jake individualce koji nose ekipu+timski uspeh.

 

Svajcarska sa glavnim nosiocima pre 10 godina igrala finale u21 protiv Spanaca. Ne preslikavaju se rezultati, ali te pogotovo manje reprezentacije se podignu na visi nivo. Ti rezultati sa u21 ponekad mogu da budu dobra smernica, a i igraci u tim godinama uveliko igraju redovno u seniorskom fudbalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Da se uzimaju rezultati mladjih reprezentacija za reper i da se preslikavaju na seniorsku repku, mi bismo bili dominantna sila u Evropi, a bogme i u svetu. Necu da kazem da sam gledao jer nisam, pratim pojedine igrace ima tu talenta svakako, ali niti je to nesto novo za Holandiju, niti to znaci da drugi nisu talentovani, tako da bih bio vrlo rezervisan prema njihovim uspesima u bliskoj buducnosti. Licno ih ne vidim ni blizu top 5 reprezentacija u Evropi u narednih 10 godina, sem ako se nesto drasticno ne promeni. Ova nova reprezentacija Italije koja se gradi ima mnogo veci potencijal.

 

Sto se tice Francuza slazem se, Kante je ovde glue guy, da ga nema prolazili bi oni kao PSZ.

Mnogo se digao hajp oko Italije na ovom prvenstvu. Ne kazem da nece da naprave dobar rezultat(od dosta ljudi oko mene sam cuo Talijani osvajaju, ja licno ne verujem), kompaktni su realno, ali kad se govori o potencijalu, gde ga oni toliko poseduju?  Ko ce da zameni ovaj stoperski dvojac od 37 i 34 godine, Immobile 31 godina, a elitni napadac ni na vidiku, Insigne kao jedan od najboljih u timu takodje ima 30, Jorginho 30... 

 

Od mladjih su tu Barella, Donnaruma, Chiesa i jos po neki, ali nisam siguran da su to igraci koji ce u buducnosti biti top world class.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su Italijani zestoko potcenjeni, mada delom i zbog toga sto svi vide Francuze sa titulom vec sad.

 

Cela sredina im je mlada i poletna, to je najvaznije, to je i ono sto ih je oborilo u poslednjih nekoliko godina, jer im je Pirlo sa 40 godina i dalje bio najbolji veznjak. Verati tek ulazi u najbolje godine, a i bez njega odlicno izgledaju.

 

Stopere i napadace ce uvek moci da izmisle, pa makar imali po 40, to njima apsolutno nikada nije bio problem.

Link to comment
Share on other sites

Imaju Francuzi Camavingu koji ce biti brutalan igrac. Zapravo mislim da je vec sad bolja opcija od Rabiota il Tolissoa koje je Deschamps ovdje poveo. Aouar je po mom misljenju isto tako trebao biti na spisku, fenomenalan mladi veznjak. Imaju Francuzi vec sad strasnu sirinu sa mladim igracima, a ko zna koliko ce im jos igraca iskociti u medjuvremenu. Cherki iz Lyona npr je isto strasan potencijal, a nema jos ni 18. 

Link to comment
Share on other sites

Tesko ce Nemci sa ovom ekipom da urade nesto. Od kada je Klose otisao u penziju nemaju centarfora, a od kada je sveta i veka po tome su bili poznati. Svaka generacija je imala golgetera, makar i da nsu nista osvojili kao recimo 82ge ili 86te. Werner je mladi brat Morate, mada moram mu priznati da doprinosi igri barem trcanjem i ako nista stalnim uletanjem u ofsajd.

 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Tesko ce Nemci sa ovom ekipom da urade nesto. Od kada je Klose otisao u penziju nemaju centarfora, a od kada je sveta i veka po tome su bili poznati. Svaka generacija je imala golgetera, makar i da nsu nista osvojili kao recimo 82ge ili 86te. Werner je mladi brat Morate, mada moram mu priznati da doprinosi igri barem trcanjem i ako nista stalnim uletanjem u ofsajd.

 

 

Pa ozbiljna rotacija je potrebna u napadu, skroz je promašio sa Milerom na toj poziciji. Mislim da Haverc i Werner mogu mnogo da doprinesu + da se ubaci Foland kao drugi špic ili eventualno Miler - Werner - Haverc, možda i da proba sa Gnabrijem po desnom boku a da Kimiha gurne na DMF (ali u takvom sistemu nema mesta za Haverca i to je problem). 

Nojer GK

Ridiger CB - Humels CB - Ginter (Zile) - CB

Kros CMF - Gindogan CMF - Haverc AMF - Gosens LMF, Kimih RMF

Werner CF - Miler CF

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...