Jump to content

Drustvene igre


Magia

Recommended Posts

39 minutes ago, Manu said:

Je l igrao neko Ark Nova? Gledajući pravila i utiske ne mogu da razumem zašto je ovaj okrečeni Teraforming Mars toliko glorifikovan?

 

Vidim da je baš hvale razne stranice o društvenim igrama na insta što mi iskaču. 

Ja nisam igrao ni jednu ni drugu, tako da ne mogu ništa reći. 

 

_________________

 

Upravo odigrah prvi put Pljačkaše Severnog mora.

 

Likovi iz Mipla su napravili i tutorijal, tako da najbolje da se pogleda:

 

Zanimljiva mehanika igre za sakupljanje resursa. Pogotovo bude zanimljiva kako igra odmiče, jer prethodni potezi drugih igrača jako puno utiču na potez igrača koji je na redu. 

 

Tokom osvajanja se za bolji rezultat koriste i kockice. Neko ih ne voli, ali je ok jer nije veliki uticaj. 

 

Igra je prilično i kartična, pa karte koje slučajno izvučeš mogu da odrede partiju. Mnogo više utiču na igru od kockica. 

 

Igrali smo i Papreno.

Ko je nekada igrao Liar's dice brzo će skontati ovu igru, mada je svakako  jednostavna.

Kartična igra, igra blefiranja i hvatanja protivnika u laži. 

Super za druženja i zezanciju. Dobar je poklon s obzirom da je oko 1500 din, a brzo se uči i verujem da bude zanimljiva i početnicima što se tiče društvenih igara. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ark Nova je ok, ali u sustini nije lose poredjenje sa Teraformacijom 😄

 

Inace, kad smo kod Teraformacije, na istom mestu novi turnir sutra u cini mi se 4 sata.

 

Ovaj put nazalost ne mogu da dodjem, ali bice ekipa iz Kragujevca pa ko zeli da se oproba protiv najboljih u zemlji moze da ode 😛

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Samo da javim da smo prešli Gloomhaven, posle on/off igranja od jedno 2 godine (ako ne i više) pre nekoliko dana. Samo reči hvale imam za igru 😄

 

Od preporuka nekih drugih, igrao sam par puta Dune: Imperium, jako dobra igra. Nisam igrao baš milione ovakvih igara ali najbolja worker placement igra koju sam probao (mada nije čista worker placement igra)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Probao novu igru 6 nimmt:
https://boardgamegeek.com/boardgame/432/6-nimmt

 

Jako je dobra za druženje, brzo se nauči, brzo se igra, moraš da imaš dosta sreće, ali i da razmišljaš. Može da igra čak do 10 osoba, što je strava za druženja.

Svako dobije 6 karata, a 4 karte se stave u sredinu i od te 4 će se praviti 4 niza. Na kartama su brojevi od 1 do 104.
Svaki od igrača odabere jednu kartu iz ruke i spusti je licem na dole. U isto vreme svi okreću karte i poređaju ih od najmanje do najveće. Tim redosledom se karte slažu u niz kraj ove 4 karte u sredini, stavljajući ih u red gde je najmanja razlika između brojeva, ali tako da se pravi rastući niz.
Kada neka od karata bude 6. u nizu, taj igrač čija je karta dobija 5 karata koje su bile pre te koju je on poslednju postavio i to su "kazneni" bodovi. A njegova karta se postavi kao novi početak niza.
Svaka karta nosi određen broj "kaznenih" poena.
Takođe, ako je igrač izbacio kartu čiji je broj manji od poslednjih karata u sva 4 niza, taj igrač bira jedan od nizova koji će da uzme za kaznu, a svojom kartom "restartuje" niz i stavlja je kao prvu.
Niz se bira gledajući da pokupiš što manje kaznenih poena, a i eventualno da napraviš lošu situaciju za druge igrače (npr. da im namestiš da njihova karta bude 6. u nekom nizu).

 

6-nimmt-25-jahres-54528.jpg?&format=webp

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...