Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

6 hours ago, Eddard said:


Ovako nećemo da razgovaramo, moderacija nije tepih o koji svako ko poželi može da obriše prljave cipele kako mu se ćefne. Odmori nedelju dana.

 

Hajde nas udostojite odgovora zbog cega je tema USA toliko dugo zakljucana? Bez izivljavanja molim

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

Glasam da tema ostane zakljucana do novembra.

 

To bi bilo dobro mada van pravila foruma. Preliće se na druga mesta pa onda još posla moderaciji.

Ima 4-5 Trampovih botova koji su svugde.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Honey Badger said:

Glasam da tema ostane zakljucana do novembra.

 

 

Temu treba ukinuti, posto ocigledno o US nema sta da se prica sve je receno. Svi je mrze, ali bi sutra otrcali tamo da zive. Da ne bude zabune, cim slete bi poceli da je transformisu u rupetinu iz koje su dosli. Za bolje ne znaju. 🙂

prc!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Temu treba ukinuti, posto ocigledno o US nema sta da se prica sve je receno. Svi je mrze, ali bi sutra otrcali tamo da zive. Da ne bude zabune, cim slete bi poceli da je transformisu u rupetinu iz koje su dosli. Za bolje ne znaju. 🙂

prc!

 

Sta trabunjas ti? KO bi otrcao u US? Ko mrzi US?

 

Idi spavaj mrde, pijan si.

Edited by Honey Badger
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mrd said:

Temu treba ukinuti, posto ocigledno o US nema sta da se prica sve je receno. Svi je mrze, ali bi sutra otrcali tamo da zive. Da ne bude zabune, cim slete bi poceli da je transformisu u rupetinu iz koje su dosli. Za bolje ne znaju. 🙂

prc!

 

16 minutes ago, Honey Badger said:

 

Sta trabunjas ti? KO bi otrcao u US? Ko mrzi US?

 

Idi spavaj mrde, pijan si.

 

Odmoricete 24h.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne treba da banujete trajno zbog trolovanja. Konkretno mislim na mrava. Po mojim procenama radi se o članu SNS koga je sramota da to javno kaže i on nastupa sa te pozicije. Obzirom da veruje u propagandu sa režimskih medija što smo videli na osnovu onoga što piše nije mu za zameriti. Realno on se dikreditovao do te mere da čak i mi koji smo mu najviše odgovorali smo ga više zavitlavali nego što smo hteli neku ozbiljnu komunikaciju sa njim. Ponekad sam mu odgovaro iz proste dosade jer je najaktivniji branilac lika i dela predsednika. S druge strane on i nije bio nešto posebno aktivan a retko kad vređa sagovornike tako da mislim da treba da ostavite takve ljude na forumu. Juče se jeste "preforsirao" jer je dobio dosta kritike pa se verovatno iznervirao, tako da ste mogli da ga pošaljete na nedelju dana odmora.

 

Ako ćemo realno sutra može po istom principu da se banuje i onaj koji kritikuje ili brani Trampa jer većina ima sličan nastup kao i mrav kad brani Faraona. Treba da napravite otklon od toga jer upravo mogućnost da mogu da pričam sa neistomišljenicima je ono što mene privalči ovom forumu. Ovako se spuštate na nivo onih rusofilskih foruma koji banuju bez razmišljanja svakog ko je protiv Putina jer za njih je trolovanje svaka kritika istog.

 

To što imate članove koji misle drugačije od vas nije loše po forum nego upravo potvrda kvaliteta. Sa druge strane razumem i da takvi kao mrav izbacuju iz takta mnoge i na taj način prave haos ali imamo takvih i na drugim temama pa ih ne banujete trajno.

 

Eto da vidi mrav kad napravi novi nalog da je neko stao i u njegovu odbranu 🙂

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Mislim da ne treba da banujete trajno zbog trolovanja. Konkretno mislim na mrava. Po mojim procenama radi se o članu SNS koga je sramota da to javno kaže i on nastupa sa te pozicije. Obzirom da veruje u propagandu sa režimskih medija što smo videli na osnovu onoga što piše nije mu za zameriti. Realno on se dikreditovao do te mere da čak i mi koji smo mu najviše odgovorali smo ga više zavitlavali nego što smo hteli neku ozbiljnu komunikaciju sa njim. Ponekad sam mu odgovaro iz proste dosade jer je najaktivniji branilac lika i dela predsednika. S druge strane on i nije bio nešto posebno aktivan a retko kad vređa sagovornike tako da mislim da treba da ostavite takve ljude na forumu. Juče se jeste "preforsirao" jer je dobio dosta kritike pa se verovatno iznervirao, tako da ste mogli da ga pošaljete na nedelju dana odmora.

 

Ako ćemo realno sutra može po istom principu da se banuje i onaj koji kritikuje ili brani Trampa jer većina ima sličan nastup kao i mrav kad brani Faraona. Treba da napravite otklon od toga jer upravo mogućnost da mogu da pričam sa neistomišljenicima je ono što mene privalči ovom forumu. Ovako se spuštate na nivo onih rusofilskih foruma koji banuju bez razmišljanja svakog ko je protiv Putina jer za njih je trolovanje svaka kritika istog.

 

To što imate članove koji misle drugačije od vas nije loše po forum nego upravo potvrda kvaliteta. Sa druge strane razumem i da takvi kao mrav izbacuju iz takta mnoge i na taj način prave haos ali imamo takvih i na drugim temama pa ih ne banujete trajno.

 

Eto da vidi mrav kad napravi novi nalog da je neko stao i u njegovu odbranu 🙂

 

Ne radi se ovde o različitom mišljenju. Lik konstantno troluje i uništava svaku diskusiju. Pritom ljudi mu odgovaraju i zatrpava se tema bezveze. Juče je tako o Bošku i robijašama ispisano preko 20 postova gde on nije mogao da odgovori na postavljeno pitanje. Mora postojati neka granica jebanja u zdrav mozak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Takozvani proletni masakr botova... Prvo izgibenie na Twitteru ,sada ostrel na forumima...pa gde ljudi da zarade leba?

Zezam se... Nije trebao trajni ban.. Dovoljno 30 dana, da prikupi podatke o zloj opoziciji pa da nam prezentuje pred izbore....:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Klotzen said:

Mislim da ne treba da banujete trajno zbog trolovanja. Konkretno mislim na mrava. Po mojim procenama radi se o članu SNS koga je sramota da to javno kaže i on nastupa sa te pozicije. Obzirom da veruje u propagandu sa režimskih medija što smo videli na osnovu onoga što piše nije mu za zameriti. Realno on se dikreditovao do te mere da čak i mi koji smo mu najviše odgovorali smo ga više zavitlavali nego što smo hteli neku ozbiljnu komunikaciju sa njim. Ponekad sam mu odgovaro iz proste dosade jer je najaktivniji branilac lika i dela predsednika. S druge strane on i nije bio nešto posebno aktivan a retko kad vređa sagovornike tako da mislim da treba da ostavite takve ljude na forumu. Juče se jeste "preforsirao" jer je dobio dosta kritike pa se verovatno iznervirao, tako da ste mogli da ga pošaljete na nedelju dana odmora.

 

Ako ćemo realno sutra može po istom principu da se banuje i onaj koji kritikuje ili brani Trampa jer većina ima sličan nastup kao i mrav kad brani Faraona. Treba da napravite otklon od toga jer upravo mogućnost da mogu da pričam sa neistomišljenicima je ono što mene privalči ovom forumu. Ovako se spuštate na nivo onih rusofilskih foruma koji banuju bez razmišljanja svakog ko je protiv Putina jer za njih je trolovanje svaka kritika istog.

 

To što imate članove koji misle drugačije od vas nije loše po forum nego upravo potvrda kvaliteta. Sa druge strane razumem i da takvi kao mrav izbacuju iz takta mnoge i na taj način prave haos ali imamo takvih i na drugim temama pa ih ne banujete trajno.

 

Eto da vidi mrav kad napravi novi nalog da je neko stao i u njegovu odbranu 🙂

 

Problem je sto se ovde ne radi o trolovanju, vec botovanju. Imamo nekoliko trolera na forumu i uvek se kaznjavaju na vremenske kazne kad preteraju, nikad nije razmatrano njihovo trajno banovanje. Ovo je vec nesto sasvim drugo. On ne zeli normalnu diskusiju, ignorise sagovornike i vrti ciljano jednu istu politicki motivisanu pricu.

 

Mi se sa njim znamo dugo, pisao je na B92 godinama, bio je trajno banovan hiljadu puta. Na starom Voxu sam imao nastup slican tvom, mislio sam da ga ne treba banovati i da je bitno da forumu postoje razlicita misljenja te sam o tome i pisao. Medjutim kasnije sam video da sam pogresio, trajno je banovan posle mog reporta. On nema svoje misljenje, njegovo misljenje je misljenje SNSa. Kako oni menjaju stavove tako ih menja i on. Plasira dijametralno suprotne stavove da se ni ne osvrne, a sve u skladu sa zvanicnim stavom SNSa. O relativizacijama, kao ovom poslednjom sa Djilasovom decom da ni ne govorim. Jednostavno, ne vidim svrhu i smisao njegovog daljeg bivstvovanja ovde i diskusija sa njim, posebno jer je on vec imao hiljadu sansi da barem malo promeni svoje ponasanje. Vise puta se vec na moderaciji pokretala rasprava o njegovom trajnom banovanju i uvek smo se odlucivali na vremenske kazne i da mu se da sansa. Jednostavno nema vise svrhe, i tu se celokupna moderacija slaze. Ima vise forumasa koji imaju negativan odnos prema opoziciji, ima onih koji misle da je Vucic bolji od opozicije i sa njima se moze diskutovati, sa Mravom se nikad nije moglo diskutovati.

 

Sa Trampom i USA je drugacije. Obe strane imaju identican nastup, a najveci problem je nekulturno ponasanje koje primenjuje veliki broj forumasa sa obe strane. Zbog toga ce i topik ostati zakljucan neko vreme, jer bi u suprotnom preveliki broj forumasa bio banovan. Retko ko tu zeli normalnu diskusiju. 

 

Ponavljam ne radi se o suprotnom misljenju, vec o nemanju misljanja. Ti imas razlicito misljenje od mene, pa nikad nisam razmisljao da te banujem zbog toga, mada razmisljam o tome zbog pisanja o BB. 

Edited by A sad
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • botovanje = 
  • bot = 
  • trolovanje = 
  • trol = 

sto jasnije to bolje.

 

...

 

evo, neka stoji ovdje kao prijedlog za (vec duze od godinu dana ocekivani) novi Pravilnik. i onda nema "moderatori to tumace na jedan, a ja na posve drugi nacin".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niti likujem sto je banovan,niti cu da prolivam suze za njim...sto kaze A sad - imao je pet miliona prilika da prestane da botuje i nijednu nije iskoristio (hehe..ispade skoro kao 1 od 5 miliona)..

@Klotzensamo jos tebi da se obratim jer nisi bio clan starog foruma,a ne znam ni da li si ga citao. Mrav (najvise poznat kao Kwak) se,koliko se ja secam,jednom prilikom outovao da je poverenik SNS za jednu opstinu,tako da je vise od obicnog clana. Kazem..tako mi je ostalo u secanju..mislim da neki forumas moze da potvrdi.

Nebitna prica u svakom slucaju..samo sam tebi zeleo da pruzim svojevrstan uvid u situaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je jedan mod eitketirao kao bota Dveri. Obzirom da nije ni opomenut zbog toga verovatno ću i ja ovako pa da se pozdravim unapred. Neki drugi me etiketiraju kao bota SZS i tako redom. Realno svako ko ne misli kao većina leti sa ovog foruma i to nije moje mišljenje nego činjenica. To je upravo glavna odlika onih rusofilskih foruma. Takođe nama koji smo diskutovali sa mravom ste dozvoljavali veći stepen agresije što izaziva i njega. Ne može se sve gledati samo sa jedne strane. Šta ćete ako dođe neki prosečan glasač SNS koji gleda isključivo Pink ? Pošten čovek koji je pod uticajem propagande (takvom imam u kući pa znam šta pričam) ? Oćete i njega proglasiti za bota i banovati ga ? A takvi su još gori od Mrava.

 

Što se tiče BB stigao sam do 5. epizode sačekaću do kraja prvog serijala pa ću ukratko dati mišljenje o seriji a kritike će definitivno biti 🙂

 

@Crni

 

Ja sam to i predpostavio, to sam i napisao u postu, zato mi je još interesantnije bilo da sa njim razmenjujem postove. Prepoznajem taj stari radikalski stil gde niko nije za SRS a na izborima dobiju 30%. Vidim da koristi informer i pink informacije a sramota ga da linkuje. Ali čovek ne vređa a naš je problem ako se iznerviramo zbog kritike političara kojima smo mi bliski.

 

Ja sam bio član starog foruma ali sam sa njega otišao baš zbog ovakvih situacija. Jednostavno nije bilo sa kim da se priča sa one strane a i ogadilo mi se koliko je Kiniku i ekipi bilo dozvoljeno da poliva sve redom kofama govana.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

...

To je upravo glavna odlika onih rusofilskih foruma.

...

Ja sam bio član starog foruma ali sam sa njega otišao baš zbog ovakvih situacija. Jednostavno nije bilo sa kim da se priča sa one strane a i ogadilo mi se koliko je Kiniku i ekipi bilo dozvoljeno da poliva sve redom kofama govana.

 

Ne znam odakle ti to da ovaj forum ima nešto slično sa "rusofilskim" forumima. Čak i ne znam da ih ima, ako ih ima, tamo nikada nisam zašao. Ako mora da se kaže na kojoj je strani (a nije, baš drastično) ovaj forum će pre biti proamerički. Ako sam te pogrešno shvatio, izvinjavam se.

 

Za ovo drugo, oko Kinika i ekipe se slažem, zato sam i ja otišao sa starog foruma.

Link to comment
Share on other sites

  Sa Trampom i USA je drugacije. Obe strane imaju identican nastup, a najveci problem je nekulturno ponasanje koje primenjuje veliki broj forumasa sa obe strane. Zbog toga ce i topik ostati zakljucan neko vreme, jer bi u suprotnom preveliki broj forumasa bio banovan. Retko ko tu zeli normalnu diskusiju. 

 

 

Po mom mišljenju, apsolutno netačno.

Ako je neko identičan mravu to su Trumpovi botovi na ovoj temi. Kada su krenule da pristižu loše vesti iz Amerike, nedostatku zdravstvenih kapaciteta i suludim idejama tog čoveka, zaključala se tema.

Apsolutno svako DT saopštenje i Fox News objave se podržavaju od strane ovih botova. Ide se čak dotle da se nasuprot epidemiološkim merama i naučno potvrđenim činjenicama podržava otvaranje društva i to se širi i na druge, ozbiljne teme o SARS- CoV- 2 (iako stoji u zaglavlju teme da se učesnici drže naučnih činjenica).

Poslednji primer je mrdova provokacija o tome da svako ko drugačije misli od DT želi sve najgore Americi i da ne moraju ni da dolaze u tu zemlju, da ne govorim o etiketiranju neistomišljenika da su komunisti, socijalisti i sl.

S druge strane, vrlo su retki primeri (Atreid je izuzetak) gde se antitrumpisti direktno obraćaju njegovim fanovima.

 

Samo se držimo činjenica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, melankolic said:

 

Po mom mišljenju, apsolutno netačno.

Ako je neko identičan mravu to su Trumpovi botovi na ovoj temi. Kada su krenule da pristižu loše vesti iz Amerike, nedostatku zdravstvenih kapaciteta i suludim idejama tog čoveka, zaključala se tema.

Apsolutno svako DT saopštenje i Fox News objave se podržavaju od strane ovih botova. Ide se čak dotle da se nasuprot epidemiološkim merama i naučno potvrđenim činjenicama podržava otvaranje društva i to se širi i na druge, ozbiljne teme o SARS- CoV- 2 (iako stoji u zaglavlju teme da se učesnici drže naučnih činjenica).

Poslednji primer je mrdova provokacija o tome da svako ko drugačije misli od DT želi sve najgore Americi i da ne moraju ni da dolaze u tu zemlju, da ne govorim o etiketiranju neistomišljenika da su komunisti, socijalisti i sl.

S druge strane, vrlo su retki primeri (Atreid je izuzetak) gde se antitrumpisti direktno obraćaju njegovim fanovima.

 

Samo se držimo činjenica.

 

Tvoje je pravo da se ne slazes, ali nemoj samo ti da pricas o cinjenicama. Hiljadu puta je vec na ovim topicima posvecenim moderaciji dokazano da lazes. Tako da pusti ti cinjenice nekim drugima. Eto, npr nigde u zaglavlju teme ne pise da se ucisnici moruja drzati naucnim cinjenicama. 

 

Ti prvi se direktno obracas drugoj strani I etiketiras ih, kao sto etiketiras I moderaciju. Ponasas se identicno kao oni koje kritikujes. Jednostavno nisi u stanju da vodis normalnu diskusiju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Tvoje je pravo da se ne slazes, ali nemoj samo ti da pricas o cinjenicama. Hiljadu puta je vec na ovim topicima posvecenim moderaciji dokazano da lazes. Tako da pusti ti cinjenice nekim drugima. Eto, npr nigde u zaglavlju teme ne pise da se ucisnici moruja drzati naucnim cinjenicama. 

 

Ti prvi se direktno obracas drugoj strani I etiketiras ih, kao sto etiketiras I moderaciju. Ponasas se identicno kao oni koje kritikujes. Jednostavno nisi u stanju da vodis normalnu diskusiju. 

Etiketirao si mrava kao bota i udelio mu trajni ban a ovamo mene koji nisam nikoga imenovao proglašavaš lažovom.

Nije u redu.

 

Apsolutno stojim iza toga da se na slepo i u skladu sa Trumpovom politikom vrši kampanja na toj temi.

 

Ako nije tačno to što pričam onda izvoli pa ti izlistaj sve postove gde se ljudi nekulturno obraćaju jedni drugima, da vidimo ko, kako i na koji način, a ne ovako na poverenje da ti verujemo.

 

Prošlo je skoro nedelju dana od tvoje objave da se će se “raščistiti” a i dalje nemamo odgovor na pitanje kada će se tema otključati. Sada se doduše razjasnilo da je to zbog nekulturnog ponašanja učesnika ali se i dalje ništa ne zna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, A sad said:

 

Tvoje je pravo da se ne slazes, ali nemoj samo ti da pricas o cinjenicama. Hiljadu puta je vec na ovim topicima posvecenim moderaciji dokazano da lazes. Tako da pusti ti cinjenice nekim drugima. Eto, npr nigde u zaglavlju teme ne pise da se ucisnici moruja drzati naucnim cinjenicama. 

 

Ti prvi se direktno obracas drugoj strani I etiketiras ih, kao sto etiketiras I moderaciju. Ponasas se identicno kao oni koje kritikujes. Jednostavno nisi u stanju da vodis normalnu diskusiju. 

 

Pa ti si taj koji je zaključao topik kada su Trampovi botovi uvukli rogove i , kao Amerika se plašila šta će biti sa Trećim svetom ako to njih zahvati a upravo tako prolazi, kao bespomoćna i jadna Budžumbura. Nepripremljenost & incompetence, ljudi im rade kao mravi a narod umire kao muve.

Mike Pence ne poseti neku od bolnica gde preminule utovaruju viljuškarima a poseti Mayo Clinic.

 

Propusti bilo gde, treba da se kažu. A ti zaključao topik. Možda je i dobro, ovako veliku nesreću, veću od same Amerike, niko nije mogao da predvidi, pa ni sama Amerika sa svojim današnjim vođstvom i svojom arogancijom.

Pa poslednje autobuske stanice na planeti, Australia & New Zealand bi trebale da ih nauče.

 

A ti napade doktora koji sigurno zna bolje od tebe šta priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...