Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Jel samo ja mislim da je izbor C-Webba u HOF malo preteran? Jeste bio odličan igrač al večiti second tier ipak. Na stranu što je ovako van terena dasa.

 

Što se Russa i odevne kombine tiče, nemam ništa protiv, ovo je 21. vek, al def je ušao duboko u tu neku agendu modne kontroverze kao da je to sad neki intelektualni domet. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

za c-webba uvek pominju tu koledž karijeru kao dodatak na učinak u nba, pojma nemam da li se to zaista računa + da li bi trebalo da bude faktor ako se računa.

mene je webber frustrirao u kingsima, što mu je valjda i najbolji period karijere i lično i timski. imao je sve osim pouzdanog šuta ali se nekako neinteligentno ponašao sa tim što ima, često se uzdao baš u ono što mu nije forte.

 

meni je npr sheed logičniji HoFer nego c-web, mada webber ima značajno bolje statse i sve

 

 

edit 

opet, i divac i rađa su hoferi, kukoč takođe, pa zašto ne bi i webber.

 

Edited by oubrevo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, Rađa sigurno nije ušao u HOF zbog NBA igara. Al hoću da kažem, i u tom HOF mora da ima nekog nijansiranja, mislim da su dosta olabavljeni kriterijumi za prijem, npr zašto ne bi ušao neki LaMarcus Aldridge ako je ušao Webber, a meni LMA koliko ga god voleo nije imao baš HOF karijeru.

Link to comment
Share on other sites

Očigledno da Rađa nije ušao u HOF zbog te NBA epizode (bila je upravo to - epizoda) inače bi HOFeri bili Brandon Roy, Danny Granger, Michael Redd, Al Harrington i ko zna koji sve igrač koji je spojio par solidnih sezona. Međutim izgleda da je nužno da je igrač igrao NBA neko vreme, jer ima evro igrača koji su bara bar sa Rađom ali ipak nisu igrali NBA (ili su ga tek omirisali) pa nisu ni kandidati za HOF. Sve u svemu, mislim da su kriterijumi dosta srozani.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

Očigledno da Rađa nije ušao u HOF zbog te NBA epizode (bila je upravo to - epizoda) inače bi HOFeri bili Brandon Roy, Danny Granger, Michael Redd, Al Harrington i ko zna koji sve igrač koji je spojio par solidnih sezona. Međutim izgleda da je nužno da je igrač igrao NBA neko vreme, jer ima evro igrača koji su bara bar sa Rađom ali ipak nisu igrali NBA (ili su ga tek omirisali) pa nisu ni kandidati za HOF. Sve u svemu, mislim da su kriterijumi dosta srozani.

Srozani su generalno ali Rađa bi ušao uvek u HOF. Dobra internacionalna karijera + dokazivanje da si dobar u NBA kao neamerikanac tokom 80ih, 90ih i početkom 00ih je dovoljno za HOF već dugo vremena

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu Divac, Radja, Kukoc i Webber na primer jednaki HOFer. Prvi su izabrani od strane internationals commitee, drugi od strane american commitee. Slicno Dalipagicu, Drazenu, Novoselu, Zeravici. Svake godine se bira jedna licnost od strane international commitee. Ne 0, 2 ili 3, svake godine 1. 

 

Webber je naravno HOFer, kakvo srozavanje kvaliteta.  22.8 points, 10.4 rebounds, 4.6 assists, 1.6 steals and 1.6 blocks from 1994 to 2003. The number of players who matched that matrix during that nine-year span? Zero. Remove the steals and blocks, and it’s still zero. Narrow it down to scoring and rebounding, and only two others join the list: Duncan and Shaquille O’Neal.
PER, BPM, WS, elitni igrac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, zastotako said:

Pa nisu Divac, Radja, Kukoc i Webber na primer jednaki HOFer. Prvi su izabrani od strane internationals commitee, drugi od strane american commitee. Slicno Dalipagicu, Drazenu, Novoselu, Zeravici. Svake godine se bira jedna licnost od strane international commitee. Ne 0, 2 ili 3, svake godine 1. 

 

Webber je naravno HOFer, kakvo srozavanje kvaliteta.  22.8 points, 10.4 rebounds, 4.6 assists, 1.6 steals and 1.6 blocks from 1994 to 2003. The number of players who matched that matrix during that nine-year span? Zero. Remove the steals and blocks, and it’s still zero. Narrow it down to scoring and rebounding, and only two others join the list: Duncan and Shaquille O’Neal.
PER, BPM, WS, elitni igrac.

 

Iskreno nisam znao za international i USA committee, hvala na pojašnjenju.

 

Što se Webbera tiče, dobra individualna statistika (iako je samo jednom nakon rookie sezone imao FG preko 50%, za tako snažnog igrača koji gravitira ka obruču jako skromno, bacanja na nivou karijere su mu oko 65% - iznenadio sam se kad sam video da je tu značajno slabiji od Duncana koji nije bio neki penaldžija), međutim ostaje utisak da je čak bio underachiever, skroman pod pritiskom i nikada zaista klasa Duncana/Garnetta iako je imao taj nivo talenta. Daleko od toga da je njegov izbor u HOF skandal, nikako nije, al prosto mi je 2nd tier u toj elite NBA nomenklaturi, nikako suva elita.

Link to comment
Share on other sites

Glas za C-Webba. Nemojmo potcenjivati uticaj konteksta i situacije i svega ostalog na NBA karijere. C Webb je zaista bio ludilo 90tih, to je neki period u kojem sam ja još pratio NCAA i osim tog nesrećnog tajmauta imao je zaista zvezdanu koledž karijeru. Posle toga u NBA je pokazao spoj brzine, driblinga, osećaja za asistenciju, pa i šuta spolja koji su činili da dok se gleda utakmica čovek zaboravi da je u pitanju ogroman tip, koji je povremeno igrao i centra... Uneo je puno noviteta u ligu tada, a dok se smestio u pravu ekipu, Sakramento, tu je već razvio i sjajan osećaj za odbranu, blokade, ukradene, asistencije sa posta... Neću da kažem da je bolji igrač bio od Garnetta, ali definitivno bi cela priča bila potpuno drugačija da Sakramento nije potpuno pokraden protiv Lakersa (ne mislim da je ovo teorija zavere, jebiga jesu pokradeni, mislim da je to i dokazano manje više) i da su recimo Lakersi malo jače zapeli protiv Bostona, da Drejmond nije diskvalifikovan protiv Klivlenda itd itd. Suštinski, Webber je meni isti ili vrlo sličan nivo košarkaša kao Garnett. Znam da je Garnett mnogo duže igrao, imao mnogo bolju situaciju sa povredama i ekipom, ali i statistike pokazuju da su u pitanju dva jako slična igrača i opet, uzimajući i kontekt u obzir, ne bih ga ja stavljao mnogo ispod KGja. @oubrevo. Sheed je super, ali daj budimo realni W. Za Bena Wallacea se slažem: lik nije nikad bio košarkaš nego više nekakav priučeni powerlifter koji je svoj powerlifting sjajno prilagodio tako da se uklapa u pravila NBA, but cmon man.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma ja sam probao da koncipiram taj post iz krajnje ličnog ugla, kada sam gledao sakramento - ne sad nešto naročito objektivno. 

webber je sila bio, samo mi je eto, nedostajalo tu nešto. nekako mi nije delovao baš najbolje u decision makingu, da se ne ponavljam sada.

 

to naravno nema veze za hall of fame, ja se iskreno nikada nisam ni interesovao za kategoriju dalje od super igrač kojem odaju počast

 

garnett mi je bolji igrač od webbera, ako je to uopšte važno

ali da, ko zna kako bi se gledalo na karijere webbera, peje, divca pa i kristija i ostalih sidekicksa da nisu onako grdno izbačeni na pravdi boga. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@freethrow daj nemoj zajevavati, KG je nivo ako ne i 2 ispred C Webba. C Webb nikad nije imao uticaj na obje strane parketa kao KG. C Webb je imao taj Sakramento te 3-4 sezone i posle? Nebitan totalno a KG otkad je usao je bio nocna mora i ono sto je radio u Minesoti je bilo za postovanje, cim je imao ozbiljnu ekipu odmah titula i sad bez zajebancije 2009 i 2010 da nije imao povrede pitanje je da li bi Lejkersi uzeli te titule. Mocan igrac koji je mnogo proveo u osrednjoj ekipi. 

Ja npr C Webba da stavim umesto Timi D ne vidim titulu sa SA ali da stavim KG itekako.

Jel bi stavio C Webba ispred Pau Gasola npr?

 

moze objasnjenje ovog konteksta Lejkersi vs Sakramento pa Lejkersi vs Boston i Drejmond vs Cavs?

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fritra je u fazonu da nisu suspendovali Grina, GS bi osvojio titulu, sto je potpuno bzvz, ako mene pitas --> Drej je imao odredjen br. tehnickih i nakon nove je zaradio onaj broj od tehnickih kada propustas prvo sl. mec (Bugi Kazns stajl) -> dakle sve u rangu s pravilima i sportskom igrom, a tehnicku je dobio potpuno zasluzeno, to samo mogu da ospore oni likovi poput Gage koji je istog trenutna rekao cestitke ligi 😞   a uostalom igrao je sledeca 2 meca u King mu se usrao u zivot. Sto je potpuno drugacija situacija od 2015 kada je Lava urnisao Olinik, a Kajri se skrsio u produzektu G1 2015. finala, ali tada se pustala prica -> i bolje za njih sto se Love povredio, pa posle 2-1 u seriji -> ma i Kajri....

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

moze objasnjenje ovog konteksta Lejkersi vs Sakramento pa Lejkersi vs Boston i Drejmond vs Cavs?

 

Ovaj deo: hoću da kažem da osvojene titule užasno puno stvaraju narativ i menjaju percepciju igrača, pogotovo kada prođe dovoljno vremena. I to je u redu, zna se ko su šampioni, imamo spisak. Ali se nekada taj kontekst suviše rasteže po meni, svodi se sve na binarno  - jeste osvojio ili nije osvojio. Naravno da bi percepcija Dirka danas bila potpuno drugačija da se onaj mitski juriš nije završio titulom, iako bi on i dalje bio isti igrač koji je bio, ukoliko me razumeš. Mnogo stvari je potrebno da se potrefi kako bi se osvojila titula, od povreda u ekipi i kod protivnika, od prilagođavanja protivniku ili kriterijumu ili zeitgeistu u ligi, od trenerovog rada do kohezije grupe. Barkli nije osvojio titulu nikada, nije bio nikada neki opasan odbrambeni igrač, da li je mnogo lošiji igrać bio ili preciznije da li je imao mnogo lošiju karijeru od Garnetta? Nisam siguran. James Worthy bi možda doneo barem jednu titulu nekoj jakoj ekipi osamdesetih, ali je igrao sa Magicom ceo svoj prajm i ostao je upamćen kao neka verzija Skotija Pipena od Medžika Džonsona.  Ne umanjujem Garnetovu titulu, imao je sjajan tim, nametnuo se kao vođa te ekipe, Pirs i Alen u prajmu, sjajni klinci, energija, sve se poklopilo i bili su zaista sjajna ekipa. Tima Dankana ne bih gurao u ovu priču jer smatram da je verovatno u priči za GOAT-a, ili je barem tu negde iza Mikela i Lebrona odmah, a ne vidim ni KGja, ni Webbera ni Novickog tu. Mislim da u svim ovim analizama i poređenjima igrača, pogotovo po završetku karijere, prelako prelazimo preko objektivnih okolnosti koje su uticale na ishod neretko i više od samih performansi igrača na terenu. Da, Lejkersi su bili osakaćeni protiv Detroita 89te, ali to ne znači da Worthy (vraćam se na njega) nije tada bio verovatno najbolji košarkaš na svetu ili u top 5. Da je GSW uzeo titulu posle vođstva od 3:1 protiv Kavsa verovatno bi se promenio čitav tok košarkaške istorije i možda bi i dalje smarali sa nekim bostonseltiksovskim nizom, da nije pola ekipe poginulo u finalu protiv Toronta... šbbkbb. Samo pokušavam da koliko je moguće, a verovatno nije, izolujem same igrače i njihove kvalitete, od konteksta koji im je učinio karijeru takvu kakvom je učinio. Chrisov glavni problem je bio pre svega zdravlje, nije mogao da sastavi celu sezonu nikako. I onda se na žalost svrtsva u onu ekipu Penija Hardaveja, Granta Hilla Brandona Roya i svih ostalih igrača koji su dokazali da apsolutno mogu da dominiraju na najvišem nivou, ali jbg. U tom smislu, pošto prihvatam dugovečnost i sposobnost ostajanja na parketu kao jedan od možda najznačajnijih košarkaških i uopšte sportskih kvalitetea: da, KG jeste dve klase iznad i Webbera i svih ostalih pobrojanih (kao i Dirk i Duncan). Što se tiče same igre, kada su svi zdravi i srećni, u kontrolisanom ambijentu, ne, nije mi Garnettova igra bila za klasu iznad Webberove. 

14 minutes ago, delgado said:

Fritra je u fazonu da nisu suspendovali Grina, GS bi osvojio titulu, sto je potpuno bzvz, ako mene pitas --> Drej je imao odredjen br. tehnickih i nakon nove je zaradio onaj broj od tehnickih kada propustas prvo sl. mec (Bugi Kazns stajl) -> dakle sve u rangu s pravilima i sportskom igrom, a tehnicku je dobio potpuno zasluzeno, to samo mogu da ospore oni likovi poput Gage koji je istog trenutna rekao cestitke ligi 😞   a uostalom igrao je sledeca 2 meca u King mu se usrao u zivot. Sto je potpuno drugacija situacija od 2015 kada je Lava urnisao Olinik, a Kajri se skrsio u produzektu G1 2015. finala, ali tada se pustala prica -> i bolje za njih sto se Love povredio, pa posle 2-1 u seriji -> ma i Kajri....

 

 

Ne ne, ništa navijački, čak ne tvrdim da bismo vas tada pobedili, uopšte nije to poenta. Poentu sam objasnio u prethodnom odgovoru, iako je verovatno glupa i nerazumljiva ikome osim meni. Izvinite, umoran sam, ceo dan vozim po gradu i izbegavam Merkelovu...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nema veze ovo sa spiskom sampiona, taj spisak samo pravi jos vecu razliku. Evo taj Barkley nije uzeo titulu pa nema covjeka da ga ne stavlja u top 5 PF svih vremena. 

C Webba niko bar da ja znam ne ubraja u taj spisak Penija, Hilla, Roya ili T Maca iako okej, imao je povreda ali nije on ta klasa.

 

Garnet je imao svakako bolju igru od njega, covjek je bio zver na obje strane parketa a dosao iz srednje skole. To se mora postovati i smeta mi kad se nipodostavaju takvi igraci.

 

Ovo oko Dirka moze mozda stojati ali dirk je toliko dugo trajao i da nije uzeo taj prsten svakako bi bio ispred C Webba a samim osvajanjem prstena je sebe zacementirao u tom samom vrhu.

 

Zasto sam te pitao za poredjenje Gasola i Webbera? Pa eto tu mozes napraviti paralelu s tim ae nek budem objektivan i Gasol mi je bolji igrac i bez titula ali mozda zbog toga sto znam sta je radio sa Spanijom. 

 

Kontam ja tebe u nekom smislu ali igra je ko osvaja, ne ko ucestvuje i naravno da ce se hvaliti ljudi koji osvajaju. Jbg, mozda surovo ali je tako.

Gasol ima 2 prstena, Garnett 1, Barkley 0 ali nikad ga ne bi stavio ispred te dvojice a nadam se ne i ti. Kontekst je sve u siroj slici kad se gleda ko je all time great i njegova pozicija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...