Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Niko da pomene big time čouk Lua, čovek zaboravio da je trener Klipersa u završnici, Idiot nije zvao tajm, kako bi iskoristili prisustvo Gobera (? :O) i njegovu sporost (?). Jes vala spor, a i sa rasponom ručerdi pokrije pola terena, baš defanzivno neupotrebljiv igrač.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ta'veren said:

Sedmo MVP priznanje koje nije otislo americkom kosarkasu, peti strani igrac koji je dosao do MVPa, treci Evropljanin koji je dosao do te nagrade i treci osvajac MVP titule koji nije prosao kroz americki koledz sistem ili barem igrao u srednoj skoli. Roknucu se kako sam ovo srocio. Jasno je da ce i Luka kad-tad da upadne u ove liste.

 

Jos jedna zanimljiva stvar, ponovo se desilo da je MVP priznanje zaobislo ''domace'' igrace tri godine zaredom. Prethodni put se desilo u period 05-07, dva puta Nes i jednom Dirk.

 

Lakse bi ti bilo u jednoj recenici. Prvi igrac iz 2.runde drafta koji je postao MVP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Liska Manjina said:

Niko da pomene big time čouk Lua, čovek zaboravio da je trener Klipersa u završnici, Idiot nije zvao tajm, kako bi iskoristili prisustvo Gobera (? :O) i njegovu sporost (?). Jes vala spor, a i sa rasponom ručerdi pokrije pola terena, baš defanzivno neupotrebljiv igrač.

Dobro makar je nasao ulogu Kenardu i mozda do kraja serije shvati da Kazins moze da bude stalan clan rotacije, bolje on da mu igra nego Zubac po 30 minuta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Veliki je majstor Jokara, nema sta.

 

Mislim da smo dobili najboljeg ex-Yu kosarkasa svih vremena, jer ovo nisu ostvarili ni Drazen ni Kukoc ni Peja ni Vlada. Drzace Jokic ovi titulu relativno kratko vreme, jer ce u nekom momentu predati stafetu Luki, ali treba imati u vidu da je Luka bio treci pik, dok je Jokic dosao kao apsolutni underdog, a mislim da ce moci duze od Luke da igra na visokom nivou. 

Mozda, samo morat ce sve ovo okruniti nekakvim titulama, na klupskom i reprezentativnom nivou da bi po zavrsetku karijere bio na vrhu liste.

 

Kazem "mozda" iskljuvico zbog Doncica...

 

Sto se tice te iznad ekipe koju si naveo Divac tu nema sta radit, po meni je Kukoc neupitni br 1 pa Peja, pa Drazen...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Embiidova dominacija sasvim ocekivana. Bilo bi sramota da igrac takvog kalibra ne dominira protiv Capele kojeg je prije koju sezonu jedan skraceni Draymond Green fizicki maltretirao. Ima Clint taj kvalitet na preuzimanjima ali za dobru sa vrhunskim visokim kakvi su AD, Embiid il Jokic fali njemu dosta snage i mase. Pogotovo protiv Embiida koji izgleda ko da ima jedno 30 kila vise od Capele. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Budha said:

Mozda, samo morat ce sve ovo okruniti nekakvim titulama, na klupskom i reprezentativnom nivou da bi po zavrsetku karijere bio na vrhu liste.

 

Kazem "mozda" iskljuvico zbog Doncica...

 

Sto se tice te iznad ekipe koju si naveo Divac tu nema sta radit, po meni je Kukoc neupitni br 1 pa Peja, pa Drazen...

Malo je drugačiji kontekst.

 

Ja obožavam Kukija, ali i njegove NBA titule, kao i Pejina su ipak više bile nečija druga zasluga. Ako Jokić osvoji titulu u narednih nekoliko godina biće prvi ili drugi najzaslužniji za istu. Drugo, nije ni bio u prilici da igra u Evropi i uzme neku EL, a i reprezentacija je ipak skraćena u odnosu na SFRJ. Ne verujem da će igrati na nekom EP a za napad na SP/OI treba dosta toga da se poklopi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Malo je drugačiji kontekst.

 

Ja obožavam Kukija, ali i njegove NBA titule, kao i Pejina su ipak više bile nečija druga zasluga. Ako Jokić osvoji titulu u narednih nekoliko godina biće prvi ili drugi najzaslužniji za istu. Drugo, nije ni bio u prilici da igra u Evropi i uzme neku EL, a i reprezentacija je ipak skraćena u odnosu na SFRJ. Ne verujem da će igrati na nekom EP a za napad na SP/OI treba dosta toga da se poklopi.

Al zato Doncic ima EP i svake sledece godine ce biti 1 od glavnih favorita za MVP; i ove godine pre pocetka sezone je bio medju glavnim favoritima.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno postoje šanse da ga Luka nadmaši (kako je dobro kad se raspravlja o tome ko je bolji na tom nivou :classic_smile:), ali za sada je Nidža u prednosti, jer pored ovog priznanja ima i jedno finale zapada, kao i finale OI, što nije mala stvar. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A ima i 5. mesto na svetskom.

 

Jokic jeste jedan od najdominantnijih igraca, ali da budem iskren, ja ne mogu da ga vidim kako osvaja titulu, jos cak u dresu Denvera, a ima i totalno nepostovanje od sudija, kada recimo uporedimo sa Embidom, Jokic bi recimo dobio iskljucenje za guranje Galinarija 1/1. Stoji i da je Dzamal doziveo tesku povredu i da on nece biti na nivou iz babla pa sigurno nekoliko godina, ako bude uopste i bio. Povreda nije ni malo naivna. Ne vidim da Nagetsi mogu biti konkurenti za titulu narednih sezona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa zdravim Marejom i Bartonom to jedna od najboljih ekipa u ligi. Petorka: Marej, Barton, Porter, Gordon, Jokić je odlična na papiru. Moris i Kampaco su zamišljeni kao back-up opcije, dovoljno dobri igrači za 15-20 minuta. Green i Milsap isto imaju smisla u manjim dozama.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

clippersi na kraju imali 'sut' za produzetak, sve to uz nikad gore partije leonarda i georga. ocigledno je bilo da su crknuti i da ih je ovaj tempo od petka pa do nocas ubio i istrosio. videlo se to na gotovo svim najboljim igracima. sudije malo dopustile tucu domacinima dok je jackson realno dobio smesne faulove na kraju. valjda ce se conley vratiti za sledecu utakmicu.

mitchell je car, kako ubaci u vecu brzinu kada je to najpotrebnije u playoff utakmici. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

A ima i 5. mesto na svetskom.

 

Jokic jeste jedan od najdominantnijih igraca, ali da budem iskren, ja ne mogu da ga vidim kako osvaja titulu, jos cak u dresu Denvera, a ima i totalno nepostovanje od sudija, kada recimo uporedimo sa Embidom, Jokic bi recimo dobio iskljucenje za guranje Galinarija 1/1. Stoji i da je Dzamal doziveo tesku povredu i da on nece biti na nivou iz babla pa sigurno nekoliko godina, ako bude uopste i bio. Povreda nije ni malo naivna. Ne vidim da Nagetsi mogu biti konkurenti za titulu narednih sezona.

 

Samo da ohrabrim Nugetlije na forumu - ovo jako povećava šanse Denvera za veliki rezultat u narednom periodu. Na tenisu se pokazuje da Grof polako ali sigurno postaje Mekov najbolji učenik, ne vidim zašto to ne bi vrijedilo i za košarku :classic_biggrin::classic_smile:

  • Like 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Malo je drugačiji kontekst.

 

Ja obožavam Kukija, ali i njegove NBA titule, kao i Pejina su ipak više bile nečija druga zasluga. Ako Jokić osvoji titulu u narednih nekoliko godina biće prvi ili drugi najzaslužniji za istu. Drugo, nije ni bio u prilici da igra u Evropi i uzme neku EL, a i reprezentacija je ipak skraćena u odnosu na SFRJ. Ne verujem da će igrati na nekom EP a za napad na SP/OI treba dosta toga da se poklopi.

Mislio sam na Kukuca u konkurenciji Divca, Peje i Drazena.

 

Treba uzet u obzir i dostignuca izvan NBA lige. 

 

Da recimo Jokic uzme ove godine naslov i MVP nagradi regularne sezone doda i onu MVP finala bio bi vec no 1 - bez dileme.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte samo Kukija uspoređivati sa Nikolom. Kao prvo drugo vrijeme, sasvim različite pozicije  a tek uspjesi sa reprezentacijom bivše nam države. Ste zaboravili Bormio i zlato mlade reprezentacije sa Pesicem na čelu. Dva puta tukli Amerikance koju je vodio Larry Brown s igrali buduće zvijezde Gary Payton i Larry Johnson. U prvom meču im Kuki daje 11 trojki. Pljesak pune Hale Sportova i Pionira kada je 'Jugoplastika' protutnjila njima. A svi znamo kako je završilo  Nikolino prvo pojavljivanje za nasu reprezentaciju. Svaka čast Nikoli na vrijednoj i časnoj nagradi ali barem što se mene tiče nikad neće imati Tonijevu lucidnost.

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...