Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

8 hours ago, DJORDJE said:

A sta si ti ocekivo od coveka kojem je to prvi trenerski posao? Da nisi mozda mislio da ce biti bolji od Pep-a? Eto promovisao je udarm te loptom u glavu Mitrovica.

Čemu ovaj ton u raspravi?  Ja sam neko ko.je Krstajica prilicno kritikovao posle prvih.njegovih poteza. Naravno da nije samo njegova krivica i bas to potenciram na ovoj temi. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2019 at 3:43 PM, perkos said:

Dmitrovic tek treba da se.dokaze u dresu Srbije. Dobar je golman ali funjarska sklanjanje Stojkovica nije dobar primer za igrace.

 

Stojković je postao prvi golman reprezentacije tako što je Jevrić funjarski sklonjen u Pragu momenat pre objavljivanja sastava. Terzić je bio predsednik Saveza, Klemente selektor. Prvi meč reprezentacije Srbije. Karma, bato, karma.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, perkos said:

Čemu ovaj ton u raspravi?  Ja sam neko ko.je Krstajica prilicno kritikovao posle prvih.njegovih poteza. Naravno da nije samo njegova krivica i bas to potenciram na ovoj temi. 

Prijatelju, u pitanju je bila sala, samo sam zaboravio da stavim :classic_biggrin:.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2019 at 10:37 AM, perkos said:

Krstajić je bio promašaj po svemu, nema rezultat, nema igru, nema atmosferu u ekipi, čak nije ni promovisao nekog igrača sem Milenkovića( to bi svako uradio). Lutao je u postavi igre i menjao sastav po svom nahođenju. Zbog svega toga trebalo je da leti još posle SP ali neko je i dalje verovao u njega. sad bi i taj neko trebalo da zajedno sa Krstajom leti a ne da nam prodaju ponovo priču o tobože nekim ponudama za solidne trenere kad će na kraju na klupi biti tumba, lalat ili simo krunić

Sta god mislio o Krstajicu kao coveku (a nista dobro ne mislim), nista od ovog sto si napisao ne stoji, a boldovano je u stvari sustina. Nije on menjao sastav po svom nahodjenju vec pod pritiskom imbecila naprdnih, koji su opet gurali igrace pod pritiskom javnosti. Ubacivanje SMS-a u nasledjenu, odlicno slozenu Muslinovu ekipu je dovelo do raspada na SP,  isto kao guranje Jovica pred utakmicu sa Ukrajinom. Covek je morao da promeni postavku jer Jovic ne moze da igra sa Mitrom, vec samo umesto njega, isto vazi i za SMS-a i Tadica. Logicno resenje za 'strucnjake' je bilo da se izbaci desni bek koga ionako niko ne moze da gleda i promeni sistem. Naravno da je Mitar popizdeo, kao i vecina igraca i desilo se to sto se desilo (na zalost, nisam prosao na kladzi jer sam igrao 7+).

Dalje, rezultate je imao odlicne, obzirom na potpuno podmladjivanje ekipe.  Nije promovisao ni jednog igraca??? Maksimovic, Lukic! Dao je sansu i Veljkovicu, Rodicu, Radonjicu, Zivkovicu, SMS-u...

Mislim i da smo, onako fudbalski, igrali bolje nego pod Muslinom. Mozda bolje nije prava rec, lepse sigurno. Kod Muslina se sve svodilo na odbranu i doturiti loptu Tadicu da on nesto izmisli i bunarenje na Mitra. Kod Krstajica je bilo i poseda, duplih pasova, igre preko krila...

Atmosfera je bila odlicna i svi su ginuli na terenu do utakmice sa Ukrajinom.

Naravno daleko od toga da je Krstajic neki veliki trener ali da je neznalica, nije.

Neiskustvo se videlo uglavnom u samom vodjenju utakmice, odnosno neblagovremenim i pogresnim izmenama.

ps

Murinjo danas izjavio kako hoce da preuzme neku reprezentaciju!? Mozda sam vidovit, jbt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, kako vi vidite formaciju reprezentacije nakon što se Kolarov povuče iz iste. Ja bih ipak pokušao ono što je protiv Ukrajine propalo (zbog pogrešnog izbora igrača za tu taktiku), tj. 3 štopera i 2 krilna beka (razlog: nedostatak kvalitetnih klasičnih bekova na obe strane, u budućnosti). Ta 2 krilna beka bi po meni, bili Kostić i Lazović, samo što bi u toj situaciji drugačije rešio trojku na sredini (Milivojević, Gaćinović i SMS). U špicu Jović i Tadić (ovaj potonji bi dobio široku slobodu u igri kakvu ima u Ajaksu, u smislu čestog delovanja iz drugog plana). Mislim da bi na taj način, makar rešili problem kompaktnosti ekipe (dosta je tu igrača koji igraju u oba smera).

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, drgnk said:

Ne znam, kako vi vidite formaciju reprezentacije nakon što se Kolarov povuče iz iste. Ja bih ipak pokušao ono što je protiv Ukrajine propalo (zbog pogrešnog izbora igrača za tu taktiku), tj. 3 štopera i 2 krilna beka (razlog: nedostatak kvalitetnih klasičnih bekova na obe strane, u budućnosti). Ta 2 krilna beka bi po meni, bili Kostić i Lazović, samo što bi u toj situaciji drugačije rešio trojku na sredini (Milivojević, Gaćinović i SMS). U špicu Jović i Tadić (ovaj potonji bi dobio široku slobodu u igri kakvu ima u Ajaksu, u smislu čestog delovanja iz drugog plana). Mislim da bi na taj način, makar rešili problem kompaktnosti ekipe (dosta je tu igrača koji igraju u oba smera).

Problem koji mi imamo kod 3-5-2 formacije je nedostatak kvalitetnih centralnih bekova. Odnosno, trebao bi nam centralni bek koji zna sa loptom u smislu da je iznese i da poveže zadnju liniju sa sredinom. Bez takvog igrača, formacija je manje više besmislena. Naravno, imali smo i kod Muslina nešto slično (mada realno to nije bila klasična 3-5-2 formacija, nego više 5-3-2), ali treba imati na umu da ni protivnici u tim kvalifikacijama nisu bili svetska klasa. Mi smo probali nešto slično protiv Ukrajine sa Kostićem po desnoj strani, ali se i to pokazalo kao jako loše rešenje (šta sam ja ranije i pisao), tako da nam i tu treba jak igrač koji igra dobro i napred i nazad, a takvog za sada nemamo.

Link to comment
Share on other sites

Dosta je to komplikovanije nego sto vam izgleda. U sustini je manje bitno u kom sistemu cemo igrati, mnogo je vaznije da oni koji igraju, igraju slobodno i daju sve od sebe. Zato je prevashodan selektorski posao da odabere igrace, motivise ih i opusti. Potpuna je glupost da najbolji igraci moraju da igraju. Pa jedan Mesi ne moze da se sastavi kada igra za Argentinu.

Kostic je dobar primer kod nas, strah od greske ga paralise i ne igra ni blizu kao za klub.

Najgore od svega za igraca je da zna da ako odigra lose ispasce iz tima. Niko ne igra dobro u toj situaciji.

Mladi igraci imaju drugu vrstu pritiska, i potrebne su desetine utakmica u kontinuitetu da pocnu da igraju kako umeju. Ali kako im obezbediti te utakmice?

Na primer, Jovic ne moze da igra pre Mitra, iako je realno bolji igrac, jer svako objektivan vidi da Mitar doprinosi na terenu mnogo vise. Jednostavno, ekipa je naviknuta na njega, znaju gde ce on biti, a i on zna gde treba da bude. Zato se desi da Luka jedva da pipne loptu na celoj tekmi, a covek je u Realu, jbt.

Zato je selektorski posao zajeban, jer za razliku od klupskog trenera, nemas vremena i svaki eksperiment kosta!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, slavisa said:

Vidim vest da je Tumbakovic placen 300000evra. Pitanje je zasto se mora platiti domacim trenerima, da budu selektori reprezentacije? Zasto se onda i igracima ne plati ?

Pa tim trenerima je to jedini posao, igrači su plaćeni od strane kluba. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro sto je Tumba selektor. To znaci da gore ne moze, da smo stigli do dna kace. Ako je vec godinama projektovan na to mesto, najbolje sto je dosao sada, da ga potrosimo dok je ovaj opsti raspad u toku, pa da oteramo i njega i bagru iz FSS i da krenemo ispocetka. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Duh koji lebdi said:

Dobro sto je Tumba selektor. To znaci da gore ne moze, da smo stigli do dna kace. Ako je vec godinama projektovan na to mesto, najbolje sto je dosao sada, da ga potrosimo dok je ovaj opsti raspad u toku, pa da oteramo i njega i bagru iz FSS i da krenemo ispocetka. 

Ne znam na cemu gajis taj optimizam. Ono sto je sigurno niko bolji jece da dodje. Mozda neki fudbalski filip covic.... nema nade za nas dudbal.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...