Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nije problem poraz kao nesto sto ce (mozda bas taj jedan) odrediti poziciju na tabeli. vec je problem igra i vodjenje utakmice. To je malo zakazalo u drugom poluvremenu i morace da se dovede u red, inace ce biti jos ovakvh "neocekivanih" poraza. 

 

Dakle problem je sto se Khimki nudio, a mi nismo iskoristili. To jednostavno ne sme da se ispusta, moze jednom, dva puta, ali nadam se da nece biti cesta praksa. Mogli su Mek, Shved, Miki da onako kako su odigrali u drugom poluvremenu da nas razvale u prvom. A da onda odigramo egal drugo poluvreme. I onda bi pricali kao "eto, popravili smo se u drugom ali je Khimki ipak prejak bio". I poraz bi bio kao podnosljiviji? 

 

Poraz je poraz, bitno je sta se nauci iz njega i kako se tera dalje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

7p, 3as, 66%fg, 100%ft, uz ubacenu trojku... za 11min

sta vise moze da uradi backup plej za to vreme na terenu?

 

Sve je to lepo ako se pogleda statistika na kraju, medjutim na terenu je delovao dosta skromno. Nekako je dosta pasivan, nije mogao da probije nikoga. Imao je par dobrih povratnih pasova, a ono sto se secam ovako na prvu je da su njegovi ti poeni dolazili na kraju napada kad nije znao sta ce pa je morao da sutne... Ali ne sumnjam da ce biti sve bolji i bolji, videcemo da li ce biti dovoljno da ga nasi produze.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Dakle problem je sto se Khimki nudio, a mi nismo iskoristili. To jednostavno ne sme da se ispusta, moze jednom, dva puta, ali nadam se da nece biti cesta praksa. Mogli su Mek, Shved, Miki da onako kako su odigrali u drugom poluvremenu da nas razvale u prvom. A da onda odigramo egal drugo poluvreme. I onda bi pricali kao "eto, popravili smo se u drugom ali je Khimki ipak prejak bio". I poraz bi bio kao podnosljiviji?

 

znači, zvezda treba uvek da pobeđuje a protivnik da gubi. zvezda jedan, protivnik jadan. ne može makoluma da uradi isto što i loyd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije problem poraz kao nesto sto ce (mozda bas taj jedan) odrediti poziciju na tabeli. vec je problem igra i vodjenje utakmice. To je malo zakazalo u drugom poluvremenu i morace da se dovede u red, inace ce biti jos ovakvh "neocekivanih" poraza. 

kakav neocekivan poraz?

jel se to kkcz preko noci fuzionisao za realom ili cska?

 

koliko ljudi nemaju dodira sa realnosscu...

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Onaj osećaj kada izgubiš od Himkija u gostima u duelu u kojem je Šved za trideset minuta dao samo 15 poena od toga 8 sa bacanja i izgubio 4 lopte...ali je ludak bacio 12 asista. Šved nas je i uz Lazu na grbači previše puta probio, pa smo skupljali reket i zato su Jerebko i Tima sa krila bili sami na ovom svetu za tih 5 trojki.

McColuma ne vredi analizirati i tražiti razlog kako je baš sinoć u prvoj EL tekmi povuko na brata. Gledao sam snimak te četvrtine...dečkonja je bio svežiji, brži i precizniji od bilo kojeg igrača na terenu a rešenja i kretnje su mu bili top level.

Slabiji je atleta i od Lojda i Hala ali su obojica uglavnom trčali za njim jer je baš lagan na nogama i veoma spretan. Lažnjak koji je prodao Teriju pre polaganja preko Woldena ukazuje da ovo neće biti samo ''one night show''.

 

Saši je pored stručnosti i solidnog iskustva najveći booster upravo taj žar za pobedom i sposobnost da to prenese na igrače ali rekao bi da kada razvije viši broj obrtaja često preovlada fajter nad stručnjakom pa povlači ponekad poteze koji u tom trenutku jesu hrabri ali je pitanje koliko će to ukupno da košta na kasi. I dalje mislim da je vraćanje povređenog Lojda u igru protiv Mege njegova odluka iako je bio isključen jer nije želeo da to izgubi i postupi razumnije. Sinoć je nastavio da gura O'Brian-a nakon trojke, poludistance i zaustavljanja Monroa i Time i kada je ovaj počeo da iskače iz opanaka pa rešio da se pokaže i u igri licem ka košu i prodoru pa je izgubio dve bitne lopte. Već kod onog ''hold my beer'' fade away promašaja videlo se da Džoniju povremeno treba umivanje ladnom vodom. Inače ono što zna i može da isporuči...teško je tu staviti soli na rep. Mislim da će se našutati slobodnjaka ove sezone kada navežbamo kombinacije sa njim na niskom postu. Miki je dva faula napravio u pokušaju da ga spreči da primi loptu ledjima ka košu jer teško je tu telesinu izgurati odatle a još teže obikoliti rukama. 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, đubrivo. said:

 

znači, zvezda treba uvek da pobeđuje a protivnik da gubi. zvezda jedan, protivnik jadan. ne može makoluma da uradi isto što i loyd.

A gde sam ja to rekao? 

 

Ako zelimo u Top8, ovakve prilike kada se protivnik nudi (kao sinoc) moramo u vecini slucajeva da iskoristimo. To tvrdim. Ako to nije jasno e jbg onda.

 

 

31 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

kakav neocekivan poraz?

jel se to kkcz preko noci fuzionisao za realom ili cska?

 

koliko ljudi nemaju dodira sa realnosscu...

 

Ne znam da li si primetio, termin neocekivan sam stavio medju znake navoda? Koristio sam taj termin jer takav je utisak zavladao, da smo mi tamo trebali lako da pobedimo... Sto je naravno apsolutno nerealno. Ono sto ja govorim, ako mozete da procitate, jeste da smo imali sansu da dobijemo (vecu nego sto sam ja licno a i vecina ljudi koje znam ili citam mislili). I nismo je iskoristili. Koliko uspesni budemo u iskoriscavanju takvih sansi koje se ukazu tokom utakmice, dobijanju tesnih utakmica, zavisice i eventualni plasman u top8.

 

Ne treba biti genije da se to shvati. Nismo ni Real, ni CSKA, ni Efes, Barsa, Fener... pa da mozeo da ocekujemo "sigurne" pobede. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

BTW Ročesti je odigrao najbolji meč od kada je došao, jedino što bih mu zamerio sinoć su dva naiskorišćena šuta za tri kada je bio neometan, to jednostavno ne sme da se desi, on mora da šutne kada ima otvoren pogled ka košu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ročesti još od Olimpijakosa primetno manje šutira. Da li želi da se podredi timu, da više misli na razigravanje ili je nešto drugo po sredi, ne znam, ali ne gleda više ka košu kao u prošlom mandatu. 4 asistencije na 15 minuta, a samo 7 šuteva ukupno. 

Možda mu je i Obradović nešto sugerisao, ali ovako izgleda kao da je postao više timski igrač pred kraj karijere, možda nekad i preteruje s tim, s obzirom na to da često ne šutira kada ima dobru poziciju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Ludilo da Rit posle one sekvence protiv CSKA ispadne iz 12. Simon bas nista ne igra, cak i protiv Baskonije je bio stetan sve dok se nismo odvojili pa je i on krenuo da ubacuje. 

 

Ideja iza izostanka Rita mi deluje da je nesto u fazonu sa JO'B-om ima dovoljno mase pod kosem, nije potrebna i Ritova masa za Khimki, ali ne bi bilo lose imati dzokera u vidu "Simone poludi".

 

Jedino takvo objasnjenje moze da pije vodu, jos da je poludeo. Ali nije. 

Link to comment
Share on other sites

Juce smo porazeni jer je razlika izmedju prve i druge petorke , kako u odbrani tako u napadu bila prevelika. U trecoj cetvrtini smo imali priliku dok su u igri bili Lojd, Hall i Kuzmic. Njihove izmene nisu mogle da odrze nivo igre i prelome mec. Kuzmic je bio odlican u odbrani. Visinom je prosto zatvorio reket. Treba reci i da je bilo dve tri sudijske odluke na nasu stetu koje su nas sprecile da se odlepimo i samim tim olaksamo ruku pri sutu u nastavku.

Edited by kokodakalo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv Krke Lojd i Kuridza na tribine da odmore, Simon takodje, Hall na kraj klupe i 10tak minuta ako bas mora. Reath, Radanov i Simanic na parket i sto vise Rocha, JOB-a i Terija, kao i Waldena, da se integrisu (prva trojica) i malo vrate samopouzdanje (Walden). Reathu dati ozbiljnije minute, na 4 pre svega,po potrebi samo na 5. Radanovu takodje ozbiljne minute, sa sto vise lopte u rukama

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gudura said:

Protiv Krke Lojd i Kuridza na tribine da odmore, Simon takodje, Hall na kraj klupe i 10tak minuta ako bas mora. Reath, Radanov i Simanic na parket i sto vise Rocha, JOB-a i Terija, kao i Waldena, da se integrisu (prva trojica) i malo vrate samopouzdanje (Walden). Radanovu takodje ozbiljne minute, sa sto vise lopte u rukama

Teško da će biti većih promena, cenim da će igrati u najjačem sastavu da se ova trojica što bolje uklope ... makar još neko vreme.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sale bi trebalo već od sad da sprema Simona za pomoćnog trenera.

Simon out, Teri in

Dobrić i Rit 11. i 12. igrač i da imaju ulogu zavisno od protivnika, rezultata i toka utakmice.

Hol Lojd Davidovac Brajant Kuzmić

Roč Volden Lazić Kuridza Teri

Ovo bi trebalo da bude osnovna rotacija.

 

Ovde me najviše brine Kuz, moram da saznam koju kremu za ruke koristi, počela je sezona kiše, ograda mora da se premaže i zaštiti od iste. 

 

Imamo trenera i domaća takmičenja ne smeju da se dovode u pitanje, ali voleo bih da konačno napravimo iskorak u evropi.

 

Najveći problem u par poslednjih tekmi je kada naši naprave višak ili ostanu u mismeču, kao da nemaju dovoljno samopouzdanja da idu do kraja pa se odlučuju na nepotreban ekstra pas ili još gore bace vruć krompir saigraču.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Laki21 said:

Čitam sad na drugom mestu da je glavni razlog skrajnutosti™ Rita to što ne želi da produži ugovor koji ističe na kraju sezone.

Ta priča ide još od početka sezone. On je (ne znam pravni osnov 😄 ) samo preneo poslednju godinu ugovora iz FMPa i nije hteo da potpisuje novi ugovor. 

Edited by estranged
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

Čitam sad na drugom mestu da je glavni razlog skrajnutosti™ Rita to što ne želi da produži ugovor koji ističe na kraju sezone.

Ma to su nagađanja ... znalo se to u vreme prelaznog roka, da su mu zamerili ostao bi u FMP-u ... propustio jednu utakmicu i sad odma kreću teorije.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...