Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

Stvarno neobicna utakmica Danske i Egipta, ali nicega ne bi bilo da se malo ne pravi neizvesnost na silu. U poslednjem napadu Danaca podignuta ruka maltene kako su presli centar, ako je proslo mozda 10 sekundi. Bezveze.

 

Doduse da je Hansen spustio na zemlju takodje ne bi bilo nicega.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo Hansen napravio epic fail.

I pivot Egipta je napravio epsku glupost.

 

Ja ne mislim da je pravljena vestacka neizvesnost. Egipat je igrao vrhunski u napadu.

U produzecima su oba tima bila jalova, Landin jeste junak, al nije skinuo neke ludacke lopte.

Meni je Spanija favorit ako uzmemo u obzir igru do sada.

Link to comment
Share on other sites

Još jedna luda utakmica Danaca. Bili su konstantno u prednosti od 3-4 gola, ali Španija se nekako stalno primicala, na kraju su imali zicer za produžetke. 

 

Hansen je vjerovatno najveći igrač modernog rukometa, istinski predator. Danci su dobili konačno i desnog beka, dugo su kuburili sa tom pozicijom, Gidsel je sjajan igrač. Tu je i pivot Saugstrup, koji igra vrhunski na ovom prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 1:59 AM, Del Piero said:

Lopta za produzetke od precke pada pred gol i zaustavlja se tu...kakvi detalji odlucuju.

Isti lik 2 ili 3 zicera zapucao u zadnjih 6-7 minuta. Ali dobili bi ih Danci i da se otišlo u produžetke. Španjolci su porađali svaki gol, a s druge strane sam imao osjećaj da Danska može zabiti kad hoće. Ogroman favorit su i u finalu i mislim da Švedska ima jako malo šanse. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Relano je meč Spanija-Danska bio meč finala, pre finala. Šveđani jesu borbeni i jedini na borbenost mogu nešto da izvuku.

Ma moraju odigrati najbolju obranu od početka turnira, golman treba skupiti 20 obrana, i tad imaju šanse. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Dancima, al' moja je prognoza da njima sledi susni period nakon povlacenja Hansena, slicno Svedjanima sa pocetka dvehiljaditih pa sve do pre par godina. Sve zavisi jos koliko ce Hansen igrati za reprezenatciju i jos koliko ce biti na ovom nivou. I Landi ima 33 god, ali za njega ne brine jer golmani mogu da brane i do 40.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nakon 21 godinu propuštamo OI. Kvalifikacijski turnir se igrao u Francuskoj, za 2 mjesta su se natjecali Tunis, Hrvatska, Francuska i Portugal. Ostvarili smo očekivano, pobjedili Tunis i Portugal i izgubili od Francuske. Nažalost, Francuzima utakmica protiv Portugala nije značila ništa i izgubili su u zadnjim sekundama. Da je raspored bio drugačiji, i da smo mi zadnju igrali s Fra, ta utakmica vjerojatno ne bi odlučivala o ničemu. Ali to su sad šbbkbb priče. Talentom, odnosom igrača prema reprezentaciji, i kvalitetom kadra zaslužujemo biti tamo. U svemu ostalom sve više zaostajemo. Bojim se da ćemo se načekati da budemo ono što smo bili zadnjih 15-20 godina. Da nam slijedi rupa od par godina. Vraćanje Červara je bio promašaj i izgubljeno je par godina. Mladih igrača je sve manje i manje. Godinama u napadu igramo na improvizaciju i individualno silovanje. Jasno je da nikad nećemo biti roboti kao skandinavci, ali nešto se uigrati mora. To je prolazilo dok si i imao Balića i svjetsku klasu na 5/7 pozicija. Danas je to mučenje. Portugal u rukomet ulaže, napreduju iz godine u godinu i ovo im je nagrada. A mi bi trebali razmisliti zašto od +6 protiv Fra završavamo utakmicu s -4. Da bar ovo donese neke promjene, ali neće. Tako nam je kako smo zaslužili. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bistru vodu mutim said:

Pa da nitko nije (pro)komentirao mečeve vaše ženske reprezentacije u kvalifikacijama za OI? Baš sam neugodno iznenađen. Nisu uspjele, ni blizu, ali nema veze, treba(lo) ih (je) podržati.

U Srbiji samo fudbaleri imaju privilegiju da se o njima priča i ako nemaju rezultate. Ostalo se ne prati. Jeste tužno, ali takvi smo ljudi. Posebno ako se uzme da se i rukomet u zadnje vreme, generalno slabo prati. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...