Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

41 minutes ago, JohnnyDragon said:

Mislim. I ko mene može da ubedi god i nešto dana zdrav, prav, kinuo nisam bre godinama, i pazi sada baš ovo. 

Meni logika govori drugačije od onoga što kažu naši stručnjaci. 

A sto bi te neko ubedjivao? Ko da moze da te ubedi u suprotno. Ja znam zdrave, prave, ful profi sportiste koji su od te iste korone umrli ili jedva preziveli respirator. 

Dobro je sto si primio vakcinu, pa makar u medju vremenu i zakacio koronu. Nije isto kad (ne)imas temperaturu od 37 i bije te adrenalin od panike pa dobijes tahikardiju, i kad ne mozes da udahne i rastajes se sa zivotom pod maskom u covid bolnici... 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 
Pa da, vidim da su lekari u de bas ljuti. 
Rece Lauterbach resice se ovo za par dana ali je gubitak poverenja ogroman. 
I pre suspenzije su imali puno otkazivanja vakcinacije Astrazenekom. 
 
Za to vreme USA cepa 2.4 miliona doza dnevno. 
Sta je Lauterbach?

Ja znam za hardverski debager, ali sumnjam da je to :-)
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Clash said:

Pa kad porucujete te vakcine kao da je donesi.com.

Te hocu ovu al ne u ovaj petak, hocu onu al da nije hladna nego iz gajbe...

Narucis brate turu Sputnika za drustvo i mirna Backa.

Ti, posto sam ti sredio ovo mućkanje sa glasovima, da preko svojih drugova vidiš sto mi ćaleta ne zovu na vakcinaciju, odavno sam mu naručio turu Sputnika

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ras kass said:

za antivaksere penal samo takav.

 

Nesto se mislim, ko je u stanju da poveruje antivakserima, njemu ionako nema pomoci. Automatska kandidatura za Darvinovu nagradu. A onda ovi koji su izmedju pa valjda vagaju 'argumente', i ovo im prevagne, ni njima ne vredi mnogo titrati.

Dovoljna je zavrsena osnovna skola za jedan jedini razlog za vakcinaciju. 1. Od milion ljudi koji dobiju virus, 200000 ce imati ozbiljne probleme, 10-30000 ce umreti. Plus, ugrozene su prakticno sve demografske kategorije.

2. Na milion vakcina, deset ce imati vecu koagulaciju a jedan ce umreti (i neke bude da je bas od toga, premda to ne znamo).

Dakle, ko smatra da je 10>200000, a da je 1>10000, slobodno neka prati vesti i vaga da li da se vakcinise. Zar ne bi sve vesti o posledicama virusa zadnjih godinu dana trebalo svakoga da nateraju da pojuri glavom bez obzira da se vakcinise. Pa nisu valjda oni ljudi od 70 godina sto su i pre poziva jurili u dom zdravlja/sajam i posle vakcine izlaze i vicu 'hvala Vucicu' slovesniji od urbane, energicne i 'slobodnomislece' omladine?

U 21. veku kada imamo vise dostupnih izvora informacija nego ikad, ljudi koriste internet kao dete kad dobije cekic u ruke. Tras u TV, tras po posudju, tras po svojim prstima. Cekic je fantasticno koristan, ali dzabe kad su mu ga dali bez uputstva za upotrebu.

Stvar je u poverenju. Ali ono je pogresno usmereno. Nije vazno verujes li Vucicu, evropskoj administraciji, komunistickom rezimu, Putinu...za vakcinaciju je jedino pitanje da li verujes virusu. Ali eto, zivimo u vreme kad ljudi iz mog okruzenja nece Fajzerovu vakcinu jer je to farmakomafija, ali gutaju razne druge lekove gde na kutiji pise 'Fajzer'. Go figure...

Edited by handys
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oce to kad si mator i zbunjen: naravnoi da nisam procitala one papire koji se i Srb. potpisuju pre vakcinacije, bilo mi je sasvim normalno da tamo pise da svi peru ruke od eventualnih negativnih posledica vakcine, i proizvodjac i drzava i da sve svaljuju na mene koja se, eto, dobrovoljno vakcinisem. 

Da li se takva izjava potpisuje i u drugim drzavama? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, JohnnyDragon said:

Mene će žena da zapali vrv. 

Lepo mi rekla, NE VAKCINIŠI SE, svi su naši drugovi dobilo koronu posle vakcine. 

Ja jok, to je civilizacijska tekovina. 

Nju boli grlo, ja temperatura posle 7 dana od vakcine. 

Isto se ponašam, nisam dobio koronu god i nešto dana.. 

Neverovatno! 

Esi gledo najnovijeg Borata? i njemu su u Kazakstanu ubrizgali vakcinu pre nego je otisao u Ameriku.

9 hours ago, Clash said:

Guglam sad nuspojave posle vakcinisanja Sputnikom nema nista.

Odoh na dark web mozda tamo ima nesto.

Probaj na XXX ako nema na tamnoj strani :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pletilja said:

Oce to kad si mator i zbunjen: naravnoi da nisam procitala one papire koji se i Srb. potpisuju pre vakcinacije, bilo mi je sasvim normalno da tamo pise da svi peru ruke od eventualnih negativnih posledica vakcine, i proizvodjac i drzava i da sve svaljuju na mene koja se, eto, dobrovoljno vakcinisem. 

Da li se takva izjava potpisuje i u drugim drzavama? 

 

 

Juce bilo nesto na TV ovde u FR oko vakcinacije, pa pokazivaju neki cica sedi na stolici i dok teta priprema vakcinu on cita neki papir. Kontam da je to to.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ras kass said:

Nemacki virolog. 

 

Epidemiolog, da budemo precizniji. Ekonom zdravstva i političar, tj. poslanik u Bundestagu, član SPD-a, da budemo još precizniji. 

 

1 hour ago, Pletilja said:

Oce to kad si mator i zbunjen: naravnoi da nisam procitala one papire koji se i Srb. potpisuju pre vakcinacije, bilo mi je sasvim normalno da tamo pise da svi peru ruke od eventualnih negativnih posledica vakcine, i proizvodjac i drzava i da sve svaljuju na mene koja se, eto, dobrovoljno vakcinisem. 

Da li se takva izjava potpisuje i u drugim drzavama? 

 

Ovde se potpisuje "Aufklärung", iliti informisani pristanak, gde pristaješ na sve moguće komplikacije, uključujući i smrt. Nema tu ništa od tužbi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kum zakačio koronu pre dve nedelje. I krčkao se sa sitnom temp. par dana, pa 4 dana jezive temp do 39.5, kašalj, malaksalost, jedva do toaleta išao. Petak (pre dve nedelje) pluća čista. Ništa. Ponedeljak (2.5 dana kasnije), pluća se ne vide, obostrana upala. Primljen u zemunsku, na kiseoniku 5 dana. Izašao juče. Ddimer povišen. Nakrkali ga antibioticima tamo. Sad kući pije neka sranja protiv zgrušavanja krvi. Britanski soj u najboljoj formi. Čovek zdrav, prav, nikad bolestan, čak i mršav (apropo gojaznosti kao faktora), trenira....razbilo ga. Pritom se lik sprda uvek i sa svim, sada vidim baš mu nije svejedno bilo. Kaže iz sobe gde je ležao samo u dva dana, dvojica izašla u kesi....jezivo. 

 

Tako da, da ne razmišljate previše hoćete li ovu ili onu vakcinu. Ovo sranje će biti tu godinama i pelcovaćemo se na kilo. Sada je važno da se odmah svi vakcinišemo, nebitno kojom vakcinom (sem ako nema neke postojeće boljke koja zahteva određenu vakcinu) da se ovakve jezive kliničke slike spreče i da se što pre obori ova kriva. 

  • Like 17
  • Thanks 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da je nesto ucinjeno, ali bi mnogo zivota bilo spaseno da se ranije poseglo za ovakvom akcijom. 

Kad bi mene pitali, kao sto me ne pitaju, dozvolio bih gradjevincima, auto-perionicama I auto-mehanicarskim radnjama da normalno rade, a I vecina fabrika ima uslove da normalno radi uz odrzavanja fizicke distance+maske.

Takodje, da bi se izbegle ove korona zurke, policijski cas od 23h-5h je dobra stvar.

Link to comment
Share on other sites

Ma od koga vi očekujete da donese odluku o nekim efikasnim merama, od kona,vesića i brnabić. Čuvajte se sami koliko ste u mogućnosti, pelcujte se pa će valjda biti nekog efekta. Ja evo već treća nedelja od kad  sam primio Astru, sad vidim pola Evrope je neće što me i ne čudi, jasam uvek znao pogrešno da izaberem😕

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...