Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Nama ne treba kompiuter i program za obradu podataka pracenjem. Samo sendvic i da se podigne armija od 3.500000 gradjana koji ce biti rasporedjeni po mestima u Srbiji i pratiti ljude, ko se sa kim druzio vise od 15 minuta i to je to. kakvi kompiuteri, softveri, 

Potomci balkanskih špijuna

Malo drugačiji pogled na lokot https://www.zerohedge.com/markets/covid-deaths-mount-france-czech-republic-lockdowns-fail

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska ima manji proj pozitivnih (1973), ali zato vise na respiratoru (235), a preminulo je  45 osoba. 

Stožer se obraća javnosti; Capak tvrdi: Slovenija i Austrija imaju veću incidenciju od Hrvatske. 'Time smo na 24. mjestu zemalja EU. Po mortalitetu smo na 13. mjestu. Mortalitet raste u cijelom svijetu, pa tako i u Europi'.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/uzivo-na-respiratoru-235-pacijenta-u-zagrebu-pocinje-brzo-testiranje-na-12-lokacija-foto-20201123

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

Ima li u drugim drzavama ovakve gluposti u medijima kao kod nas ova Kocoviceva kriva raspodele epidemije, i Konov koeficijent?

 

Nema, ali nema ni protojereja koji su u isto vreme stafordi. "Novinarska" glupost (jer to nisu novinari) kod nas je bezgranicna...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

 

A ne znam sta da pijem za tu mucninu, bas nista ne mogu da jedem? 

Probala bih caj od djumbira da sam na vasem mestu, preporucuju ga kod mucnina, neka bude blag jer je djumbir bas jak zacin. Svez djumbir je delotrvorniji od onog u prahu.

https://www.krenizdravo.hr/prehrana/zdravi-recepti/caj-od-dumbira

i, naravno, pileca supica, nije urbana legenda da ona oporavlja, zaista deluje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Laki21 said:

👌

 

 

 

Gala. Treba sve ove ljude popisati i zabraniti im glasanje, kakav lakmus papir.

 

U ostalim vestima, krusevacki episkop koji je juce sluzio na sahrani, vec u Dragisi Misovicu zbog pozitivnog nalaza i kaslja, sto 99% znaci da se covek nije zarazio juce pa da tako ekspresno razvije simptome i moguce da je zarazio solidan broj (pre)ostalih vladika. 

  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Ima li u drugim drzavama ovakve gluposti u medijima kao kod nas ova Kocoviceva kriva raspodele epidemije, i Konov koeficijent?

izvinjavam se na glupom pitanju (nisa u toku), ali sta je tacno po definiciji taj Konov koeficijent i ta Kocoviceva kriva?

Link to comment
Share on other sites

Konov koeficijent je odnos broja inficiranih u odnosu na broj testiranih... Znači običan procenat.

 

Kočovićeva kriva ti je kriva verovatnoće događaja, to jest raspodele verovatnoće. Statistička kategorija.

 

U prevodu transfer blama. Izmišljeni termini kako bi neobrazovani narod mislio da ima pametne ljude u vrhu.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Terry said:

Konov koeficijent je odnos broja inficiranih u odnosu na broj testiranih... Znači običan procenat.

 

Kočovićeva kriva ti je kriva verovatnoće događaja, to jest raspodele verovatnoće. Statistička kategorija.

 

U prevodu transfer blama. Izmišljeni termini kako bi neobrazovani narod mislio da ima pametne ljude u vrhu.

hvala. sad ni ja vise necu biti glupa u drustvu :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Probala bih caj od djumbira da sam na vasem mestu, preporucuju ga kod mucnina, neka bude blag jer je djumbir bas jak zacin. Svez djumbir je delotrvorniji od onog u prahu.

https://www.krenizdravo.hr/prehrana/zdravi-recepti/caj-od-dumbira

i, naravno, pileca supica, nije urbana legenda da ona oporavlja, zaista deluje.

 

Sad bas pijem caj, prejak ukus. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, John Terry said:

Konov koeficijent je odnos broja inficiranih u odnosu na broj testiranih... Znači običan procenat.

 

Kočovićeva kriva ti je kriva verovatnoće događaja, to jest raspodele verovatnoće. Statistička kategorija.

 

U prevodu transfer blama. Izmišljeni termini kako bi neobrazovani narod mislio da ima pametne ljude u vrhu.

Procenat inficiranih u odnosu na broj testiranih generalno svi racunaju - sto bi rekli positivity rate. Iako se slazem da cifra ne znaci mnogo.

Ako sam pravilno izracunala taj Konov koeficijent. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Procenat inficiranih u odnosu na broj testiranih generalno svi racunaju - sto bi rekli positivity rate. Iako se slazem da cifra ne znaci mnogo.

Ako sam pravilno izracunala taj Konov koeficijent. 

Mašiš poentu.

 

Naravno da svi računaju, ali to nije nikakav Konov koeficijent niti ga je Kon izmislio. To je procenat ispod kojeg se popuštaju epidemiološke mere i iznosi 5%. Dakle kad padne ispod 5% odjavićemo treći talas.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, John Terry said:

Mašiš poentu.

 

Naravno da svi računaju, ali to nije nikakav Konov koeficijent niti ga je Kon izmislio. To je procenat ispod kojeg se popuštaju epidemiološke mere i iznosi 5%. Dakle kad padne ispod 5% odjavićemo treći talas.

Ah nisam skontala da je on to prisvojio - izvinjavam se. 

Mislila sam ne znaci mnogo zbog toga sto ukljucuje suvise faktora, tipa ko se sve testira. Sta mi znaci positivity rate ako testiraju samo one sa simptomima? na to sam mislila ad ne znaci, ali u pravu si da na osnovu toga odredjuju mere, iako je i to arbitrarno.

Eto u NYC odlucili da zatvore skole na 3%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...