Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

A velike usluge (al' medjedje) su cinili tipovi koji su samo protiv Vucica a nemaju zrno soli u glavi..koji su tvrdili da je virus Vuciceva laz da naseli migrante, 5G i sta sve ne znam jos. I da je vazno prkositi mjerama. A prati ih dobrano velika grupa ljudi. Rezultat...sad svima redom eksplodira u lice svako sranje koje su izvalili. Od Vucica pa do njegovih protivnika. Da ce se nauciti ista...nece. Nikad i nije.  

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Ja ukljucio tv tacno na ovaj momenat sa zatvaranjem dzamija i ovo teatralno preglumljeno hvatanje za glavu.

Reko nije valjda opet poceo nesto 100 za 1 izvuceno iz konteksta.

 

Nije znao da muslimani vole d'idu u dzamiju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ko nije osetio ukus govana u ustima tokom obraćanja, sigurno ima koronu... Vučić nam se još jednom posrao u ista...

 

I tu je policijski čas najmanji problem... Poenta je da su šerpe krive za sve... Ako, i treba da nas ovi urnišu kad ne znamo gde udaramo kao narod... I u koga...

  • Like 13
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Vreme je da predsednik Srbije i covek koji odlucuje o svemu u zemlji podnese ostavku!

 

Da smo normalan narod, kao sto nismo, da imamo iole kicme, skupili bismo se sa zahtevom da covek koji nece i ne zeli da radi svoj posao, koji je prvo sve otvorio, a onda bi da zatvara prestane da bude na toj funkciji jer prosto nije za taj posao.

 

Neka smislja sam kako ce da spasava kapacitet bolnica, neka sam smislja kako ce da drzi ovo pod kontrolom, a mesec dana se pravio lud i on i svi oko njega, ukljucujuci i taj krizni stab koji je samo paravan jer odluke donosi iskljucivo On. Ne ume sad da se bori sa epidemijom? Ostavka i neka neko drugi radi taj posao.

 

Ovo je sramota.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Hoću još jednom, valjda poslednji put, da pozdravim sve koji su 2012te bili beli listići i poslali "snažnu poruku" žutoj bandi.

 

Tako je, 8 years later za sve su i dalje krivi beli listići. Verovatno i za Koronu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Nije mi jasno kako imamo toliko respiratora. Zar nismo imali pre epidemije 1100, plus kineski sto sto su dosli kasnije i brojne donacije. Kako sada odjednom ima slobodnih 376 respiratora?

poklonio je 10 valjda Italiji 5 u Republiku Srpsku, i to je to.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Donekle off topic...u gradu u kojem zivim...lokalni opozicioni agitatori dobrim dijelom ne vjeruju u virus..sve je to Dodikovo maslo kazu ili neka vec zavjera. Ja vam zelim opoziciju koja valjda ima malo vise soli u glavi. 

A lokalni aktivisti su jako bitni. Oni stvaraju ili unistavaju stranke. 

Edited by wrecktangle
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...