Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Eh, kako se lako sad licitira desetinama slemova, a nekad...

Danas sam se baš setila na koju smo ga sprdnju svi digli kad je objavljena ona monografija "Moj prvi GS", a taj drugi nikako da stigne... bila je i jedna odlična karikatura koju sad ne mogu više da iskopam  :classic_sad:

Da nam je neko 2009. rekao da će biti ne još jedan nego još 16 slemova, bilo bi pitanje ko će prvi da ga strpa u ludnicu :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StephenBob said:

Ako ne bude ozbiljnih povreda kod Novaka, moja prognoza je da ce igrati jos 6 godina i da ce imati 26 Grand Slamova. Mislim da ce Nadal biti na 24. Federer ostaje na 20 ili 21.

Potpuno nerealno. Novakov stil igre je takav da je nerealno fizicki zahtevan i da sto je stariji bice pogubniji po rezultate. Bio bih zadovoljan da osvoji jos jedan GS, Vimbldon je od sada njegova najveca sansa za GS

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Borko said:

Potpuno nerealno. Novakov stil igre je takav da je nerealno fizicki zahtevan i da sto je stariji bice pogubniji po rezultate. Bio bih zadovoljan da osvoji jos jedan GS, Vimbldon je od sada njegova najveca sansa za GS

 

Novak ima u planu da uskoro smanji broj turnira i produzi svoju karijeru. Mozda ce samo jos ove godine igrati puno turnira da bi uspeo da zadrzi prvo mesto i pretekne Federera koji ima 310 nedelja na prvom mestu ukupno. Za to ce Novaku trebati jos 8 meseci na prvom mestu.

Edited by StephenBob
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno, od poslednja tri GS finala koja je igrao (US Open je bio visa sila zbog povrede) u poslednja dva je izboksovao pobedu na misice, a toga ce biti sve manje i manje u tim godinama u kojima jos planira da igra tenis. Za RG on vise nije najozbiljniji favorit, a samo osvajanje tog jednog Slema u ovoj ili u sledecoj godini bi ga ucinilo zaparavo i najboljim i najkompletnijim igracem u povesti tenisa. Dakle, do kraja karijere prizeljukujem jos jedan Vimbldon, i jos jedan US Open (mada tesko ove godine zbog OI) ili Australiju. To je cini mi se neka realnost kako sada stgari stoje, a sve preko toga bi predstavljalo neocekivani bonus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borko said:

Potpuno nerealno. Novakov stil igre je takav da je nerealno fizicki zahtevan i da sto je stariji bice pogubniji po rezultate. Bio bih zadovoljan da osvoji jos jedan GS, Vimbldon je od sada njegova najveca sansa za GS

Mislim da sada vec nisu ni godine u pitanju, vec ima i citava decenija, otkad slusam ove price za Nadala.

 

Jedna stvar je sigurna, a to je da nista nije sigurno. Sva trojica su bili otpisani i vracali se, niko ne moze da predvidi sta ce biti i sve opcije su u igri. Ko mi nadje jednog coveka da je pre dve, tri, pet ili deset godina pogodio sadasnje stanje - 20,19,17,  u januaru 2020.godine, castim ga sa 100 evra.

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

Potreban mu je sad odmor i tempiranje forme za leto. Da preskoči Dubai, ode na IW, u slučaju ulaska u završnicu da preskoči Majami. Preskoči MC, ode u Madrid, ako tamo dođe u finale preskače Rim. Ovakvim rasporedom čuva prvo mesto i energiju za najzanimljivija 3-4 meseca u istoriji tenisa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ChrisJudd said:

Potreban mu je sad odmor i tempiranje forme za leto. Da preskoči Dubai, ode na IW, u slučaju ulaska u završnicu da preskoči Majami. Preskoči MC, ode u Madrid, ako tamo dođe u finale preskače Rim. Ovakvim rasporedom čuva prvo mesto i energiju za najzanimljivija 3-4 meseca u istoriji tenisa.

Ne moze da preskoci Dubai.. Nadal je samo 325 bodova iza, a igrace Akapulko. Ima tacno 3 nedelje do Dubaija, ne vidim zašto bi preskakao.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kido from Junkovac said:

Dobar plan bi bio odigrati jako IW-M zbog poena koje je mudro odmah stekovati,

zatim neki blazi pristup u sezoni sljake, jer W-OI-USO mora da doceka u najboljoj formi.

 

Post je sa opštih diskusija ali sam ga ovde prebacio...elem

 

Slažem se i sa Kidom i sa Borkom. Sledeća dva meseca su bitnija nego cela sezona šljake maltene. Dakle, nagaziti Dubai zbog Rafinog Akakulka i nagaziti IW i Majami zbog bodova koje ne brani. I onda bukvalno na leru odigrati celu sezonu šljake. Novak je sa ozbiljnim partijama na sezoni šljake ionako završio. Završio u smislu da može da odigra u punoj formi sva tri mastersa i jedan slem. Neka MC i Rim preskoči što se mene tiče (iako bi ono smeće od Madridskog turnira pre trebalo preskočiti ali bodovi...jbg) i neka odigra RG koliko može ali fokus mora biti na W-OI-USO.

 

W jer će kao što se svi slažu to biti turniri koji će u budućnosti osvajati lakše od ostalih slemova.

OI jer su poslednje.

USO jer ću 99% tada biti u NYC :kece:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ako budes na mecevima, nemoj da nas brukas, budi fin i pristojan kao sva publika tamo...

 

I da hoću da budem ober stoka, tamo je nemoguće pokazati se od ostatka publike :classic_sad:

 

Što bi se reklo...gospoda i ljubitelji tenisa iz NYC.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

London ima svog miljenika i to je legitimno. I normalno posle toliko titula i rekorda koji su tamo pali. Umeju da navijaju glasnije ali je to u granicama.

 

NY je bukvalno copy/paste Zvezdinih košarkaških utakmica kada gostuje Galatasaraj. Samo fale guslar, svinjski papci i majmunski urlici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, StephenBob said:

Federer ce od velike trojke na kraju biti najgori, sto me jako raduje.

Nepotreban i vrlo nesuvisao komentar,posebno na ovom topiku. Moderacija da ga prebaci na Opste diskusije mozda? :smiley33:

@planiranje sezone
Potpuno sam saglasan sa @Kido from Junkovac @Borko @NMX.. fokus na dva severno-americka Mastersa,a sezonu sljake da odveze na 'leru'..

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...