Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Nije bilo jednostavno. Ko zna kako bi se do kraja odvijala rejs trka da je tajbrejk otisao na drugu stranu, jer vidimo da Medo odrzava dobru formu u njemu omiljenom delu sezone.

 

ovako, velika pobeda za novo veliko dostignuce – neprikosnoveni Y.e.n.1

 

nova ciglica u zidanju i cementiranju goatstva

 

a kao perspektivni 34-godisnjak, reklo bi se da ima sasvim pristojne izglede da dodatno obogati svoju kolekciju ostvarenja i jos vecim slovima upise u istoriju ove igre

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ej bre! Htela sam da kažem da je uzeo Sinsinati posle Rima [emoji38]_2:
Hahahhahahahh

Onda #TeamNMX [emoji23] jer stvarno mislim da necw vise uzimati masterse. Sto iz razliga dolaska mladje generacije koja na dva seta mozda nesto i moze sto zbog fokusa na slemove.

Neka me sutra demantuje [emoji2960]
Link to comment
Share on other sites

Pa ne vidim zašto ne bi uzeo još koji, treba samo da mu se poklopi da se glavni konkurenti raspadnu kao u IW ili Majamiju ove godine. Biće toga sigurno još, samo da pažljivo bira masterse. Zapravo mislim da mu šanse umanjuje najviše to što će ih mnogo preskakati.

A za sutra ni ja ne vidim kako može da dobije, ali do penzije će ih odigrati dovoljno da ubode bar još jedan ili dva :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Samo da znate da su na Tennis ch. sad "objasnili" kako Stefi Graf ima vise YE#1 titula od Novaka - ona ima 8.

:classic_rolleyes::twak:

A objasnili su i da je Agasi jedini jedini koji je vezao u istoj godini RG i masters u Parizu (to bi Novak mogao sutra da ponovi).

 

Tako da: uvek ima nesto sto "fali" Novaku kad se prica o njegovim uspesima :classic_dry::classic_rolleyes:

 

  • Like 4
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

#Djokovic: Huge achievement, I am very proud and grateful to be in this position once again. It is incredible for me to surpass my childhood hero Pete Sampras. This is for my close ones as well, who are supporting me and enabling me to go on.

I enjoyed my time off, I wasn't concerned (about coming back). I spent time at my tennis centre in Serbia, I wasn't bored without tennis, but I love competing. It is a huge relief to reach YE no. 1, but know the job is not done. Hopefully I'll have a great match tmrow.

Last time we met Daniil overplayed me, I overplayed him in Melbourne. Hopefully I will be able to turn the tables around again. He is serving big, not missing much (against Zverev), we played a close practice set recently.

I value all records and achievements. Being the historic number one is probably the paramount achievement of our sport. YE no. 1 requires consistency and being the best at the biggest events. I didn't play much, and that is going to be the case in the future as well.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ništa, ako oni tako kažu mora da igra dok ne poosvaja sve to, nema druge :classic_tongue:

Inače red je da se uspostavi konsenzus povodom ženskih rekorda da ni Federer niti iko drugi iz ATP-a ne može biti GOAT jer nisu ni blizu Štefi.

Naravno ni Serenu da ne zaboravimo, a što da ne i Navratilovu koja ima najviše titula na W između ostalog.

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NMX said:

Sa igrom od juce i danas, Novak nema sta da trazi protiv ovakvog Mede. Da vidimo moze li bolje.

Ovde sam #teamAlcesta. I ja mislim da je Sinsi 2020 bio vrlo verovatno poslednji Novakov masters.

 

5 hours ago, alcesta said:

Ej bre! Htela sam da kažem da je uzeo Sinsinati posle Rima :lol_2:

Kakvi smo mi to Novakovi fanovi, potpuno smo zaboravili da je Rim igrao posle Sinsinatija.

5 hours ago, alcesta said:

Zašto mora? 

Ako Rafa završi sa najviše slemova biće nebitno i da Novak ima 5-6 mastersa više. A isto važi u obratnom smeru.

Inače mislim da mu je Sinsinati prošle godine poslednja titula.

Zato što su mastersi posebna kategorija takmičenja, kao za sebe slemovi, WTF ili broj nedelja na prvom mestu.

 

Novak što više bitnih rekorda bude imao u ruci, imaće veće dokaze za goatstvo.

 

Ja sam šokiran što mislite da Novak više neće osvojiti masters, pa on će moći osvojiti i kada bude imao 38. godina, a ne sa 35. :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Le Figaro:

Novak Djokovic, the record hunter strikes again

FDi6oZLXsAMgx0d?format=png&name=small

FDi7rwqWUAM9arv?format=png&name=small

greska
 

Quote

 

"He remains to this day the only one of the Open era to have won at least 72 matches in the four Grand Slam tournaments."

Djokovic has won at least 79 matches at all four. 82 - AO, 81 - RG, 79 - W, 81 - USO.

 

 

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

 

Kakvi smo mi to Novakovi fanovi, potpuno smo zaboravili da je Rim igrao posle Sinsinatija.

Zato što su mastersi posebna kategorija takmičenja, kao za sebe slemovi, WTF ili broj nedelja na prvom mestu.

 

Novak što više bitnih rekorda bude imao u ruci, imaće veće dokaze za goatstvo.

Za mene se šljaka igra u sezoni šljake, stvarno ne mogu da pamtim još i ove poizvrtane rasporede svake godine, kao da nam nije dosta ATP bodovanje :classic_tongue: my bad, ali u svakom slučaju dakle uzeo je dva mastersa prošle godine.

Mislim da Novak već ima više nego dovoljno bitnih rekorda i da još neki više ili manje neće ništa promeniti, jedini još stvarno bitan rekord za njega je broj slemova. GOAT je subjektivna kategorija. Nekome je i ovo sada dovoljno, kome nije taj će i posle još slemova i mastersa moći da traži dlaku u jajetu, a nemoguće je pokriti apsolutno sve kategorije. Ako bude imao i najviše mastersa još uvek će mu faliti zlato na OI, i taki dalje.

I zasad niko osim NMX-a ne tvrdi da Novak ne može više da osvaja masterse. Mada očekujem ako izgubi sutra, što je verovatno, da će ta škola mišljenja dobiti na težini, kao i posle svakog poraza :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kakva dva dana u Parizu, prvo overen broj 1, a onda i opet preuzet vrh i broju Masters titula i pobedjen najveci rival u ovom trenutku. Potajno sam se nadao bas ovakvom raspletu uoci turnira, hvala bogu sa Novakom se zamisljeni raspleti pocesto i ostvare :smiley53:

 

Samo 10 odigranih turnira ove godine i ubedljivo prvo mesto na listi, nestvarno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...