All Activity
- Past hour
-
uf ovo je najgorih 4 od svih.... cmm butler ojeleye izundu/bolomboy
-
Evo sad sam bila na marketu, ali nažalost nisam je srela. 😊
-
Ne pricam o krivici te devojke, nema je ovde, taman posla. Ja sam se nadovezao na ono tvoje: Za maltretiranje i osvetu nekoj devojci, zato sto te je ostavila, jer nece bude vise sa tobom ili te je odbila u startu iz istog razloga - nema opravdanja i apsurd je razgovor na tu temu. Nije u redu sa njene strane, sto te je zavlacila, ali to nije razlog za osvetu i maltretiranje. Nego se skloni, otpati, prihvati posledice i idi dalje. Da je ta veza valjala, vi bi i dalje bili zajedno. Sve to ne valja, a prekine se bez vecih, nedaj Boze ekstremnih posledica, dobro se zavrsilo.
-
Samo izgleda kao teca, inace je dobar igrac. Nidje veze sa Lesorom.
-
NBA Season 2025/26 - Neki Grme, a neki vise nismo debeli debeli
cabke replied to Ludi za Poli's topic in Košarka
Ne raspravljaj se s njim @Bugl Khan Nema svrhe... 🙂 Pogledaj samo sadrzaj komentara...trola lik opasno. Nadam se da AG nema ozbiljniju povredu...- 2,341 replies
-
- delgi
- ode nam lebron
- (and 5 more)
-
Kada smo dosli u priliku da pobedimo krajem 4/4 i u OT, kako smo zazidali skok, onako nesto nisam video jos od Duletove ere. Sanse nije bilo da ovi prismrde lopti na skoku, bukvalno ih je govor tela Bonge i Bruna odbijao od kosa. Ja sam preko tv video tu njihovu vatru u ocima. Zasto je moralo tek sada, ovako prekasno?
-
Index je bio 5 i tada se prekida igra i navlaci krov, ima kod onih u_penjanju na ig story, bas su to slikali. Slikali su kad je stajalo 4.9 i onda kad je preslo na 5
-
PRIMA - beginning of an era (KKCZ 2025/26)
Shunsuke Nakamura replied to Chaos Is Me's topic in Košarka
Kriza koju smo imali je vjerovatno nastala povratkom velikog broja igrača i traženjem uloga koje najbolje odgovoraju pojedincima. Rotirali smo po 12 igrača konstantno, neki su mislili da mogu više i ulazili u uloge koje im ne odgovaraju baš najbolje. Sve je to prirodno za svakog sportistu, pa i za nas obične ljude, ali da bi kolektiv i grupa funkcionisali mora postojati hijerarhija i adekvatne uloge. Pošto Obradović generalno nije trener koji voli da rotira sve igrače, koliko pamtim Monako je igrao pretežno sa 8-9 igrača, ubrzo je stezao rotaciju i raspodijelio uloge na pravi način. Tu su ostali kratki Grejem i Davidovcac. Jago je dobio povjerenje ispred Grejema, a Davidovac je kvalitetom slabiji od svih igrača na krilnim pozicijama CMM je rapidno smanjio broj šuteva za tri i okrenuo se onim stvarima koje radi najbolje. Nvora i Batler imaju najviše slobode u napadu. Ovo je sasvim logično, jer su to dva najkompletnija napadača u rosteru. Kalinič i Dobrić su svedeni na 3D uloge. Oni su potpuno drugačiji tipovi igrači, ali svaki na svoj način tu donosi neke kvalitete. Jago daje ritam napadu brzom igrom. Mislim da je za njega najbitnije da šut za tri ubaca u pristojnom %. Semi, Čima, Ebuka i Mo manje više od početka sezone ne izlaze mnogo iz opanaka. Čima je tu največa zvijezda i ekscentričan karakter, pa dobija sigurno veći kredit za povremene ispade. Najbitnije je da smo se pronašli i da izvlačimo max iz ovog rostera. Može sigurno još bolje, prostora za napredak ima, ali ovo je trenutno skockan tim iz ugla rotacija i uloga. Kvalitet igre može sigurno još da raste, barem malo na defanzivnoj strani. -
PRIMA - beginning of an era (KKCZ 2025/26)
Petkovic Miroslav97 replied to Chaos Is Me's topic in Košarka
Kodi Nvora Odzelej Moneke To su igraci koje bih ja poveo ako svi domaći uključujući i Plavšića budu spremni. Videćemo šta će Saša da odluči kad bude bilo vremena za to, daleko je februar. -
Pogledala sam, taj mi je fazon već mnogo bliži 😁 Dobar film.
-
Svi, pa i ti, imaju pravo na svoje misljenje o tome. Lagao/la te - najveci razlog je tvoja losa procena te osobe i sto si joj/mu verovalo/la. Da li je to covecno sa njegove/njene strane, naravno da NE! Ali prihvatis svoju gresku i cenu placene skole, pa naucis nesto iz toga. A ne da nastavis da trazis krivicu u drugim ljudima i nastavis da budes njihov dzak za udaranje. Ono sto mozes je da se samo-zastitis od takvih. Tvoja ljutnja na tu osobu zbog toga je tvoje pravo, ali pravo da se svetis ili presudjujes - nije tvoje. Ja sam uvek za istinu, od starta, bez obzira da li mi se ona dopada ili ne. Ali to je retko kod koga, tako da se oslanjam na svoju procenu. Ovo je nesto totalno drugo i nije krivica zrtve i nema je. Ovo je nasilje nad tom devojkom, primer iz citanke. Hteo je da je startuje - to je u redu, a ako je dobio kopacku, treba da se skloni, jer se svaki dalji pokusaj ostvarivanja kontakta smatra i zakonski, a i moralno, uznemiravanjem te devojke. A da dolazi posle sa 5 ortaka, da je maltretiraju - je krivicno delo nasilja - koje mora da bude strogo sankcionisano. I samo mentalno-poremecena osoba moze da ga ucini. Pored zakonske kazne treba da ide i na psihijatrijski pregled, pa na propisano lecenje. Mozda (kazem mozda) bi ,,krivica" zrtve mogla eventualno da bude da je nocu sama, provokativno obucena, negde u nedodjiji cekala autobus, jer nocu, koliko god da poostris i primenjujes zakon, uvek ce da bude pijanaca, narkomana, manijaka i slicnih. Mogu da te napadnu i u centru grada i ako si muskarac, desavalo se ljudima koje poznajem. Sve sto je ona mogla da uradi, je da ne ide u gluvo doba sama. Cak ni to ne moze da se nazove u bukvalnom smislu krivicom, neopreznost je bolja rec, ali daj da sprecimo ono sto mozemo. Kada oni tu devojku napadnu, a takvih ce uvek biti, mozemo da ih kaznimo najgore, ta devojka je vec pretpela traume vece ili manje i time sto cemo da kaznimo pocinioce, a sto cemo svakako, necemo da izbrisemo traume zrtve. Daj da ne pretpi traume i da uradimo sve sto mozemo, da poostrimo i primenjujemo zakon, edukujemo, pojacamo prisustvo organa reda, pokrijemo bolje nadzornim kamerama javna mesta,...Sve sto moze. Mnoge stvari su strogo kaznjive po zakonu i zemljama gde se on mnogo bolje, nego u Srbiji primenjuje, pa se uvek nadje neko ko ih pocini. Ali daj da svime cime mozemo svedemo na realni minimum. Za emotivni ili fizicki napad na bilo koga nista i ni u kojoj meri ne sme da bude opravdanja i olaksavajuce okolnosti. Samo stroga kazna, ako se ne opameti, jos strozija i tako dalje. Koliko je to ozbiljan problem, u globalu se ni problizno kao takav ne posmatra i daleko je od toga da je uradjeno sve sro moze, uradjeno je vrlo malo. Licno nikada nisam razumeo zasto je tesko da se prihvati da te neko nece? Razumem da to nije prijatno, ali nece te - nece te. Sta da radis...Odes, sklonis se. Ako ti je odmah rekla da te nece i nije te zavlacila, treba da joj budes i zahvalan, pored toga, sto ces da se sklonis.
-
'Malečko Brazilče' krenulo da pleše Sambu. Mislio sam da ne ume da igra košarku gde nije glavni baja, da nije EL igrač, ali je poslednje 2,3 utakmice odigrao bas dobro i racionalno u napadu. Kodi 0 izgubljenih lopti na 12 asistencija je bolesno i nerealno. Pri tome je veliki deo meča on bio primarni defanzivac na Edvarcu. Jedva čekam da opet zagrmimo protiv Dubaia (nadam se u Areni).
-
U teoriji je sve moguće, u praksi smo daleko od toga da se elektroenergetski sistemi baziraju na gomili malih proizvođača umesto na centralizovanim velkim proizvođačima iz razloga balansiranja proizvodnje i potrošnje, predvidivosti, itd. Što se tiče isplativosti, i tu je priča složena. U praksi imaš dva modela, model malih solarnih elektrana koji se grade na krovovima privatnih objekata, takozvani kupac - proizvođač model koji funkcioniše na sledeći način. Ti trošiš X kWh mesečno sada, sutra instaliraš solarne panele na svoj krov koji proizvode Y kWh mesečno, na kraju meseca platiš struju EPS-u: Z kWh = X potrošenih - Y proizvedenih. Obračun kilovatsati koje ti na kraju meseca država naplati je dosta složeniji i ne bih sada ulazio u to, samo ću reći da je sistem osmišljen tako da ide na štetu proizvođača, a u korist države. Isplativost ovakvog sistema zavisi od potrošnje struje mesečno, što si veći potrošač više ćeš novca uštedeti (ali ćeš imati i veće kapitalno ulaganje jer ti treba više panela). Recimo da ovakvi sistemi isplate sami sebe za 7-8 godina. Drugi model je komercijalna prodaja struje državi, gde ti proizvodiš X kWh mesečno i država ti na kraju meseca uplati na račun obračun za energiju koji si prodao EPS-u. Problem sa ovim sistemom je što država na početku godine odredi koliko snage hoće da pusti na aukciju, prethodne dve godine je bilo 300 MW za vetar i 125 MW za solar. Elektroenergetski sistem Srbije je ~8500 MW. Projekti konkurišu za te MW na aukciji tako što oni koji ponude najmanju cenu dobijaju svoj deo sve dok se ne ispuni tih 300 MW za vetar i 125 MW za solar, i energija proizvedena iz tih sistema je sve što država garantovano hoće da kupi. Problem sa ovim je što ti sklapaš fiksnu ugovorenu cenu sa državom i onda kad sutra struja poskupi ti kao vlasnik elektrane ostaješ kratkih rukava u korist EPS-a. Druga opcija je da sklopiš ugovor sa nekom firmom pa da njima prodaješ zelenu struju, što mislim da će postati isplativija opcija kad krenu ove ugljenične takse koje će EU da nam uvede.
-
Hvala. Nisam uopšte znao za taj indeks. Slabo se spominje po društevnim mrežama. Ja sam pročitao kao da je bilo 37 stepeni, i da je sve preko 35 zeleno svetlo da se triggerije heat rule.
-
Zato sto je cena bila povoljna a ne zato sto Kinezi bez veneceualanske nafte ne mogu. To je mozda 5% njihovog uvoza nafte, Rusija ima takodje tesku naftu pa ce od nje da kupe vise. Naravno niko ne kaze da Kinezi nece nastaviti da kupuju naftu od Venecuele pogotovo sto je rezim ostao isti. Sto se tice druge recenice, da bi Amerika imala pravi benefit od venecuelanske nafte, naftna industrija Venecuele mora da se obnovi jer propada prakticno od kako je Cavez dosao na vlast. Danas proizvode manje od miliona barela dnevno, a nekada su proizvodili 3.5miliona barela. Venecuela nema pare za obnovu svoje industrije, a americki naftasa nisu uopste zainteresovani da ulazu jer ne mogu da povrate ulaganja niti zele da ulazu u zemlju gde su im vec dva puta nacionalizovali ulaganja: https://www.msn.com/en-us/news/politics/venezuela-is-uninvestible-for-now-exxon-ceo-tells-trump-in-white-house-meeting/ar-AA1TUR3Z
-
Ih, za te pare mogu da uđu u Trampov Board of Peace.
-
-
“When it comes from an ally, it’s not understandable how that even can happen.” 🫤 Čitam ovo i saosećam sa tim izigranim ljudima, nečijim sinovima i očevima, koji su po nekim prašnjavim vuko*ebinama na kraj sveta vodili tudje ratove koje nisu oni izabrali, za interese država koji nisu njihove. I sve to da bi im ti za koje su krvarili i ginuli po nekim pustarama danas nacrtali metu i od njih napravili legitimni cilj. Pajac je na sebi svojstven blatantan i bezočan način izrekao gnusnu laž da su se vojnici koalicije drugih zemalja u Avganistanu “držali daleko od fronta”, sve u nameri da omalovaži i evropsko savezništvo i uopšte smisao bilo kakvih koalicija sa Evropom i svega što ona znači. Ako nema poštovanja za ove koji tamo još žive, trebalo bi da ima bar minimum jbne ljudskosti i poštovanja prema poginulim evropljanima koji su vodili njegove hegemonističke ratove. Istine radi, u Avganistanu više od 30 % poginulih u borbama bilo ne-američkih vojnika, od čega UK 457, Canada 150, Francuska 90, Nemačka 62, Italija 53, Poljska 44, Danska 43, Australija 41, Španija 35 u borbama i 65 vojnika poginulih u padu vojnog aviona u Turskoj na njihovom povratku iz misije, itd itd Poseban paradoks je smrt 32 vojnika iz Gruzije, što obzirom na broj stanovnika znači da su oni imali više poginulih vojnika po glavi stanovnika i od same USA. I onda dodje pajac i pljune na sve te ljude, i na države saveznice koje su ih tamo poslale, jer su verovale u “veliki kišobran”, u koncept uzajamne a ne selektivne bezbednosti, hegemoniji koja se urušava, lažnom savezniku, i zmaju od papira. Ponavljam, dobro je ovo što su maske pale, što je pao sneg pa sad svaka zver ostavlja trag u snegu. Sve je lepo objasnio Carney u svom istorijskom govoru. Možda sila jeste sila, ali ta sila se održavala na prividnom sistemu koji su ostali u sistemu svesno podržavali, a koji je sada sama srušila. Pajac je isekao granu na kojoj je sedeo, ako misli da je to samo povredilo granu i da će biti bez posledica po njega, grdno se vara. U ostalim vestima, pajac poslao a Putin prihvatio poziv za učešće u njegovoj koaliciji kako se najavljuje “naslednici Ujedinjenih Nacija”, Saudijska Arabija, Jordan i Pakistan su već tu, očekuje se još Severna Koreja pa rešavanje svetskih kriza može da počne. America first, baby! Pored ovog morona i rušitelja zapadnog pravnog poretka, pogubljeni i dementni Biden iz ove perspektive deluje kao jbni Marvel superhero mix Roosevelta, Churchilla i De Gaulla. I to ne govori o tome koliko je Biden bio dobar, već koliko je tragično i po budućnost opasno loš ovaj kvarcovani pedofil.
-
Treba da pogledaš Infinity Pool sa istim glumcem da vidiš šta je pravi kronenbergovski hard core.
-
Ефес Бајерн Фенербахче Панатинаикос гостовање Басконија гостовање Барселона гостовање Партизан Париз АСВЕЛ гостовање Реал Мадрид гостовање Руку на срце, стварно делује боље. Болд су дупла кола.
-
Cini se da Moneke nije u stanju da sutne trojku bez da udari jedan dribling u mestu. Uvek to radi, kao da mu je deo ulaska u sut.
-
Nema nista konkretno za sada, verovatno ligaski sistem 10-12 ekipa za prvih par godina. Pošto rade sa Fibom kapiram da ce u početku poštovati fiba prozore, a posle će ih odjaviti ako/kad se proširi liga.
-
Ne mogu da opisem koliko mi ne drago zbog Kartera iskreno nisam ga ocekivao do sledece sezone. Sa igracke strane se tek radujem da vidim kako cemo ga koristiti kad udje u ritam jer je kompatibilan i sa Kodijem i sa Batlerom mada mislim da ce posto su se sad iskristalisale petorke on da upadne umesto Dobrica u startnu petorku jer tako ne bi mnogo izgubili na sajzu a Kodi i Nvora bi dobili jos jednog ball handlera i igraca koji moze da napadne na sve nacine sto je generalno i problem prve petorke i uz Bolomboja na 5 bi bili beton. Sto se utakmice tice raduje sto smo potvrdili da mozemo da igramo i na veci broj poena iako odbrana i dalje skripi impresivno je ubaciti 100+ poena na tri uzastupna gostovanja. Kalini ocigledno vise prija ova uloga sa klupe sto sam ja zagovarao i pre pocetka sezone, Nvori sa druge strane uloga startera, Batler ima suv kvalitet i nije bitno da li ce ulaziti sa klupe ili startovati i tu ne treba nista sad cackati. Zanimljivo je da imamo jos 4 utakmice do pauze za kup i ako ostvarimo 2 pobede bicemo na istom skoru kao prosle sezone. Iako je i prosle godine na oko raspored bio dobar posle pauze ove godine deluje jos bolji, a i pored toga ova ekipa je spremnija, mladja i motivisanija tako da ne verujem da mozemo da potonemo kao prosle sezone. Treba ici utakmicu po utakmicu, u gostima smo napravili odlican rezultat ali sad je vreme da se odbrani domaci teren sto je najbitnije.
-
Sportski komentatori, novinari i mediji
Drug Crni replied to kalistenika u rutini's topic in Košarka
Bolesnik ^^ -
Drago mi je da ste pobedili ovakvim preokretom zbog svih likova - Zvezda pustila derbi jer onakav raspali Partizan ne bi mogao da okrene -16. Komična situacija na kraju 4/4, sudija zaustavlja da proveri silazni putanju, vama ostaje 1s i TO. Bas se i tu bilo otvorilo za pobedu. Svaka čast na borbi i pobedi.
