Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

13 hours ago, đubrivo. said:

 

paul george trenutno ima 30 godina a u 32. očekuješ pad?

 

damian lillard ima trenutno 30 godina. u kojoj sezoni ugovora očekuješ pad?

 

2020/21 $31,626,953

2021/22 $43,750,000

2022/23 $47,250,000

2023/24 $50,750,000

2024/25 $54,250,000

 

Po meni je pad već počeo. Plejof jedva 20ak ppg uz 35% šuta. To ne vredi 45m godišnje.

 

Lilard je po meni osetno  iznad PGa. Njegove brojke su iz godinu u godinu sve bolje, dokazao se kao vođa, uz to, za 8 godina u ligi je propustio 20ak tekmi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, realno *w said:

 

Po meni je pad već počeo. Plejof jedva 20ak ppg uz 35% šuta. To ne vredi 45m godišnje.

 

 

ne znam da li si primetio ali paul george je prošle sezone igrao 29.6minuta po utakmici, što je isto kao i u njegovoj drugoj sezoni u ligi (29.7mins 2011/12);

 

u svim ostalim sezonama paul george je igrao između 35 i 37 minuta po tekmi & davao između bednih 17+pts u trećoj sezoni, do 28 pts u pretprošloj -> ali je zapravo najčešće davao između 22 i 24 poena.

 

fg% prošle sezone mu je drugi najbolji u karijeri (isti kao i pretprošle), šut za tri mu je najbolji u karijeri, šut za dva na nekom proseku karijere, nit' najbolji, nit' najgori, ft% najbolji u karijeri, skokovi tu negde na karijernom proseku, imao je 0.2 asistencije više 3 x u karijeri a ta tri puta je igrao 6min do 7ipo minuta više po utakmici, ukradene malo ispod proseka karijere, blokade na nivou proseka - treba li još kednom da pomenem da je igrao 4 minuta ispod proseka karijere (koje je inače umanjen rookie sezonom i sezonom u kojoj se vratio na par tekmi iz one grozne povrede.

 

https://www.basketball-reference.com/players/g/georgpa01.html

 

daklem, "pad" je naša percepcija o njegovim igrama koja nam je ostala iz plej ofa.

i u tom plej ofu je od 13 utakmica 5-6 odigrao očajno a 7-8 dobro. nije to njegova mera ali je poenta da nam je taj plej of stvorio percepciju da je paul george u padu a zapravo nije.

 

za lillyja sam te pitao isključivo zato što si referisao na georgeove godine, kao sledeća godina će se isplatiti, onda u drugoj kreće pad a treća i četvrta horor.

nisu ni paul george ni lillard russell westbrook pa da sa gubitkom fizikalija (koji ni kod jednog ni kod drugog neće po meni biti drastičan u 32. godini) oni toliko padnu u igri da se njihovi ugovori ne isplate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, đubrivo. said:

 

ne znam da li si primetio ali paul george je prošle sezone igrao 29.6minuta po utakmici, što je isto kao i u njegovoj drugoj sezoni u ligi (29.7mins 2011/12);

 

u svim ostalim sezonama paul george je igrao između 35 i 37 minuta po tekmi & davao između bednih 17+pts u trećoj sezoni, do 28 pts u pretprošloj -> ali je zapravo najčešće davao između 22 i 24 poena.

 

fg% prošle sezone mu je drugi najbolji u karijeri (isti kao i pretprošle), šut za tri mu je najbolji u karijeri, šut za dva na nekom proseku karijere, nit' najbolji, nit' najgori, ft% najbolji u karijeri, skokovi tu negde na karijernom proseku, imao je 0.2 asistencije više 3 x u karijeri a ta tri puta je igrao 6min do 7ipo minuta više po utakmici, ukradene malo ispod proseka karijere, blokade na nivou proseka - treba li još kednom da pomenem da je igrao 4 minuta ispod proseka karijere (koje je inače umanjen rookie sezonom i sezonom u kojoj se vratio na par tekmi iz one grozne povrede.

 

https://www.basketball-reference.com/players/g/georgpa01.html

 

daklem, "pad" je naša percepcija o njegovim igrama koja nam je ostala iz plej ofa.

i u tom plej ofu je od 13 utakmica 5-6 odigrao očajno a 7-8 dobro. nije to njegova mera ali je poenta da nam je taj plej of stvorio percepciju da je paul george u padu a zapravo nije.

 

za lillyja sam te pitao isključivo zato što si referisao na georgeove godine, kao sledeća godina će se isplatiti, onda u drugoj kreće pad a treća i četvrta horor.

nisu ni paul george ni lillard russell westbrook pa da sa gubitkom fizikalija (koji ni kod jednog ni kod drugog neće po meni biti drastičan u 32. godini) oni toliko padnu u igri da se njihovi ugovori ne isplate.

 

Sve je to jasno i potpuno se slažem da pišem iz perspetkive plejofa gde je bio očajan. Njemu su i prošle godine brojke opale u plejofu, zaključno sa nestajanjem u 7. tekmi protiv Denvera.

 

Ne znam, po meni je taj supermax ili kako se već zove, nešto što može i treba da dobije samo prvo lice franšize i neko ko može sam neku polovnjačku ekipu da vodi u plejof. Moje mišljenje je da PG ni sada nije to, a naročito neće biti za 2 godine.

I da će za te dve godine njegov ugovor biti teret, koji će samo gledati kome da se uvali.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ne znam, po meni je taj supermax ili kako se već zove, nešto što može i treba da dobije samo prvo lice franšize i neko ko može sam neku polovnjačku ekipu da vodi u plejof. Moje mišljenje je da PG ni sada nije to, a naročito neće biti za 2 godine.

I da će za te dve godine njegov ugovor biti teret, koji će samo gledati kome da se uvali.

 

jebiga, ti si u fazonu jebeš zakone tržišta, ako neće xy igrač za manje od toga, nećemo nikoga da uzmemo. to je neka priča koju nikada nisam razumeo - ako superbogatom vlasniku clippersa pronađu računicu, otići će preko salary capa koliko treba, tako da ne vidim razliku u 10-15 miliona gore-dole u smislu "isplati se" ili "ne isplati se". te finansijske računice se naprave verovatno pre nego što ponudiš takav ugovor.

 

ako imaš tih nekih 30ak igrača u ligi koji su allstar i borderline allstar, a ujedno imaš i 30 timova u ligi - ne možeš ti sada da kažeš tom top 30 igraču, "ejhej, evo ti ugovor na 2 godine", kada će makar 15 ekipa da mu da ugovor na 4-5, jer takvi igrači ne rastu na drvetu

 

što se plej ofa tiče, po toj logici su onda najbolji igrači trenutno u ligi 1 davis 2 lebron 3 murray 4 lillard 5 mitchell 6-7 luka i jokić, jer su oni najbolje odigrali prošli plej of. zajebavam se naravno.

 

btw, napisao si kako je lilly propustio 20ak tekmi u karijeri a paul george ne znam šta

- pa sad gledam, osim ruki sezone i one u kojoj se povredio, lik ako propusti 5 tekmi u proseku. daklem, jedan od igrača koji je u 90% slučajeva na terenu

 

nemam ništa protiv da ti se ne dopada ni on kao igrač, niti njegov ugovor, samo bih da nekako pričamo objektivno a ne u odnosu na percepciju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, realno *w said:

Kasnim, ali nema veze...

 

Sjajan ugovor PGu :Hail:

 

Isplatiće im se koliko toliko na godinu dana, mooožda dve, mada u toj drugoj već očekujem pad, a poslednje dve će biti pakao. Ali ok, takvi su "trendovi".

a rajicka trlja ruke. 50% svega stecenog u braku ide na racun poreske uprave republike srbije.

 

medju ozbiljnim temama:

131275804_3625977530819713_2967609743828

klosari iz hjustona. sta nam rade...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, stefan81888 said:

Ajde nek otvore samo ovaj put. 😄

 

Šalim se, fer je da otvori Lejker, najbolje Miki zbog staža s Lejkersima i forumom, nek uzme NBKov post i malo pohvali titulu (nemoj mnogo) i to je ok. 

 

 

Necemo Stefanovice, tj plagijatore. Iako jednom Lejkeru to prilici xD

 

Ako ne moze neko svoje reci i misli da slozi na papir onda nek i ne otvara. Glupo je da se pejstuje nbkov trud na neciji post, a covik je tu na forumu, tako da ako neki forunas ne moze niko da sa originalnim radom otvorli temu, nek je otvara nbk aka ggg sa svojim spisima.

Edited by mr clutch
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HAMMER said:

a rajicka trlja ruke. 50% svega stecenog u braku ide na racun poreske uprave republike srbije.

 

medju ozbiljnim temama:

131275804_3625977530819713_2967609743828

klosari iz hjustona. sta nam rade...

Pokusavaju da nam uzdrmaju hemiju nepristojnim ponudama, zna se cije je ovo maslo.

 

THT je buduca legenda Lejkersa i Medzik ovog doba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki28 said:

Ali je spreman da udje ako zatreba, cak i da pogodi trojku i flexuje misice a ne samo da mase peskirom😀

Kuzmi  brojke da se pumpaju, da se nadje neki tim da im ga uvalimo

Ma Dadli je maskota, ali nebitno.. S jedne strane bi bilo dobro što izvući za Kuzmu, ali opet se treba naoružati strpljenjem i gledati istog na terenu.. 🤯😣

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mr clutch said:

Necemo Stefanovice, tj plagijatore. Iako jednom Lejkeru to prilici xD

 

Ako ne moze neko svoje reci i misli da slozi na papir onda nek i ne otvara. Glupo je da se pejstuje nbkov trud na neciji post, a covik je tu na forumu, tako da ako neki forunas ne moze niko da sa originalnim radom otvorli temu, nek je otvara nbk aka ggg sa svojim spisima.

 

U pravu si, tnx. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ja mislim da bi mc hammer trebao da otvori novu temu kao pravi Lejker, plus sto su mu je svaki post dubokouman i ima se sta procitati jer je vrsni poznavalac nba prilika.   :classic_cool:

 

apsolutno. plus što bi bio oneliner što je trostruko značajno u ovom trenutku: relevantno je za današnju komunikaciju, malo se čita o lejkersima i pomenuće boru ili slavišu (preferably slavišu)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...