Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 minutes ago, riviera said:

meni vise ova dole prica pije vodu ali bice interesantno testirati i tu teoriju tj. da li ce moris u naredna dva dana biti zaista trejdovan.

 

 

bar su se resili  coveka iz senke koji je povlacio vec 20 godina katastrofalne poteze u saradnji sa vlasnikom , dolan je naravno najveci problem tu ali kako da covek otpusti sebe :lol_2:

EP8qTW_XUAM2s3_?format=jpg&name=900x900

Meni nekako sve više pije vodu nego što izola napiše

 

3 minutes ago, uini said:

 

i nije ga baš našutirao, več mu je našao posao u nekoj sestrinskoj firmi

 

 

 

Nisam ni mislio bukvalno nego iz kluba, a ovde ga nije premestio nego vratio jer je tu već i bio i svi su znali da će ga vratiti  jer su mlatili ozbiljnu lovu tamo i to mu donosi 95% prihoda u odnosu na Nikse.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

kakvi ste to ljudi. tata brada bi vas vodio u strptiz klubove i sve

 

@AgroLaki

 

 

ovaj riviere baš ne razume načine naše tajne organizacije bluz adventista

@oɹəd™

pisao sam ti da promene trenera nista nece znaciti dok se mils a onda i vlasnik ne  promene. dzabe menjas trenera kad ti je gm doveo zbrda zdola igrace koji se ne uklapaju.

i mils vrlo brzo ode.  #hardfacts :cigar:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, riviera said:

pisao sam ti da promene trenera nista nece znaciti dok se mils a onda i vlasnik ne  promene. dzabe menjas trenera kad ti je gm doveo zbrda zdola igrace koji se ne uklapaju.

i mils vrlo brzo ode.  #hardfacts :cigar:

 

mills samo otišao na pozajmicu, računaj kao da je tu

 

perry je zajebao i sa trenerom i sa rosterom. doduše, nije grdno zajebao, u smislu da samo randle ima ugovor 

perry se loži na te igrače kao što su mudiay i elfrid. eto sada se pominje kuzma, to je tipičan perry-igrač, jedino što ga već nije ranije negde imao

 

ne kapiram kako to ljudi očekuju da se vlasnik promeni? knicksi zarađuju odlične pare, finansijski im super ide. zamisli da sastave ekipu koja se recimo kanta za 6-9 mesto u ligi, pa to bi bio procvat

 

 

inače, sve je to bullshit najobičniji

 

neke ekipe "imaju sreće", kao npr memphis grizzlies i new orleans hornets pelicans, pa "poskoče" na lutriji do prvog ili drugog mesta, u dve sezone se eliminišu sve greške front officea. i onda kao uau, kako rade ovi ljudi iz unutrašnjosti. i onda čitamo neke lolknicks narative i ostalo

 

edit za to vreme, knicksi obaveznu padnu par mesta niže

eto sada nema nikakvog game changera na draftu pa očekujem da budu prvi

 

ja se samo nadam da ovo što je perry POBO do kraja sezone, zapravo znači da nema dozvolu da pravi neke velike rezove sa omladincima i pikovima. pikove ionako ne daje ali se plašim da će frenkija da mi odvedu : (

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

mills samo otišao na pozajmicu, računaj kao da je tu

 

perry je zajebao i sa trenerom i sa rosterom. doduše, nije grdno zajebao, u smislu da samo randle ima ugovor 

perry se loži na te igrače kao što su mudiay i elfrid. eto sada se pominje kuzma, to je tipičan perry-igrač, jedino što ga već nije ranije negde imao

 

ne kapiram kako to ljudi očekuju da se vlasnik promeni? knicksi zarađuju odlične pare, finansijski im super ide. zamisli da sastave ekipu koja se recimo kanta za 6-9 mesto u ligi, pa to bi bio procvat

 

 

inače, sve je to bullshit najobičniji

 

neke ekipe "imaju sreće", kao npr memphis grizzlies i new orleans hornets pelicans, pa "poskoče" na lutriji do prvog ili drugog mesta, u dve sezone se eliminišu sve greške front officea. i onda kao uau, kako rade ovi ljudi iz unutrašnjosti. i onda čitamo neke lolknicks narative i ostalo

 

ja se samo nadam da ovo što je perry POBO do kraja sezone, zapravo znači da nema dozvolu da pravi neke velike rezove sa omladincima i pikovima. pikove ionako ne daje ali se plašim da će frenkija da mi odvedu : (

logika je da dolana gde god da izadje regular joe  ljudi smaraju da je govno od coveka sta je uradio sa niksima pa i njemu mozda malo nekad bude neprijatno :classic_biggrin:. u svakom slucaju pare moraju da bude bas ogromne, bezos-amazon nivo love. sto se tice udirija javlja mi se da vas koristi kao levarege da  izmuze torontu ali dobro to je jos na dugom stapu, jos dve sezone ima ugovor a ako bi dolan hteo da ga dovede ranije i masaji trazio transfer u nikse morali bi da daju i neke pikove za njega kao kompenzaciju. mislim da od toga ipak nece biti nista.

 

 pelikani su stvarno los izgovor za fransizu  i imali su srece da im ulete dva super igraca,  dejvis (koga su sad dobro unovcili) i zajon, medjutim pokazali su se se do sada nesposobni za nesto vise sa dejvisom  i napadom sa njim na titulu, sada sa ovim novim igracima videcemo sta ce uraditi. medjutim memfis je dosta ozbiljan klub, brzo si zaboravio gritt & grind i koliko su kvalitetnih igraca pronasli i rezultate koje su sa njima pravili. nije bilo titule ali dobre plejof rezultate su pravili i to na prejakom zapadu.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, riviera said:

 

 

 pelikani su stvarno los izgovor za fransizu  i imali su srece da im ulete dva super igraca,  dejvis (koga su sad dobro unovcili) i zajon, medjutim pokazali su se se do sada nesposobni za nesto vise sa dejvisom  i napadom sa njim na titulu, sada sa ovim novim igracima videcemo sta ce uraditi. medjutim memfis je dosta ozbiljan klub, brzo si zaboravio gritt & grind i koliko su kvalitetnih igraca pronasli i rezultate koje su sa njima pravili. nije bilo titule ali dobre plejof rezultate su pravili i to na prejakom zapadu.

 

nisam zaboravio gritt n grind nego mislim da se nekim franšizama debelo pomaže zato što bi bez instant-sređene budućnosti izgubili publiku do sledećeg vikenda

ajde prošle pred-sezone padnu sa druge na četvrtu poziciju ali je dubok draft i uzmu JJJa za kojeg smo čak i wook i ja znali da će biti jako dobar.

 

onda memfis ove godine hop sa 8. pozicije na drugu

pelicansi hop sa 7. na prvu

lebron lakers hop sa 11e na 4.

 

tako možemo dolan, wook koji ne gleda više nba i ja da oporavimo knickse za dve sezone

 

 

7 minutes ago, Bobby Axelrod said:

5 milijardi vrede NYC,ima ko bi dao te pare,samo Dolan i dalje odbija da ih proda.

 

nema potrebe da prodaje. to što vrede, vrede, nego što donose profit svake godine

lik je vlasnik i MSGa btw

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

nisam zaboravio gritt n grind nego mislim da se nekim franšizama debelo pomaže zato što bi bez instant-sređene budućnosti izgubili publiku do sledećeg vikenda

ajde prošle pred-sezone padnu sa druge na četvrtu poziciju ali je dubok draft i uzmu JJJa za kojeg smo čak i wook i ja znali da će biti jako dobar.

 

onda memfis ove godine hop sa 8. pozicije na drugu

pelicansi hop sa 7. na prvu

lebron lakers hop sa 11e na 4.

 

tako možemo dolan, wook koji ne gleda više nba i ja da oporavimo knickse za dve sezone

 

 

 

nema potrebe da prodaje. to što vrede, vrede, nego što donose profit svake godine

lik je vlasnik i MSGa btw

ako mislis da se rade namestaljke za draft onda bi svi ovi ostali timovi konkurenti koji ucestvuju u samom procesu izvlacenja (sve ekipe imaju svoje predstavnike + predstavnici lige + mediji) bili zesci debili da dopuste da ih tako pokradu i prevare.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se rade opasne namestaljke drafta i da je to cesto precutni dogovor medju vlasnicima. Konkretno NO u zivotu ne bi dobio Zajona da AD nije trazio trejd. Ima u usa dosta sentimenta prema nju orleansu jer je jedinstven grad tamo i zbog katrine i svega, a i LAL su pogurali jer je to svima finansijski interes. 

Generalno mislim da sve fransize svremena na vreme dobiju neku vrstu vetra u ledja, samo je pitanje kako ko to koristi. Niksi su uspeli da zajebu sve sto su ikad dobili.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, riviera said:

ako mislis da se rade namestaljke za draft onda bi svi ovi ostali timovi konkurenti koji ucestvuju u samom procesu izvlacenja (sve ekipe imaju svoje predstavnike + predstavnici lige + mediji) bili zesci debili da dopuste da ih tako pokradu i prevare.

 

mislim da je moguce namestati i mislim da je tesko dokazati

a isto tako mislim i da svaka od tih fransiza ima svoju ulogicu i dokle god kaplju pare, sve je okej

 

klivlend, pelicans, cavsi - kome god je bilo zivot ili smrt (u smislu da su u velikim finansijskim gubicima i da bi morali da se presele ili odreknu franšize), draft je izlazio u susret više puta

 

mi od kada nemamo frozen envelope duvamo samo tako, jer, šta fali, kaplje lova, espn i ringer i ostali imaju materijal za klikove i doviđenja

 

bolje knicksi da budu najgori nego neko ko to ne može da izdrži poslovno

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

 Niksi su uspeli da zajebu sve sto su ikad dobili.

 

jedan jedini put su knicksi bili prvi na draftu (ewing, 1985) - sve ekipe su imale jednake šanse, pošto je bila prva lutrija. a i to smo morali da namestimo

 

nakon toga mislim da nikada više nismo "skočili" na lutriji za poziciju, samo niže padali

 

Link to comment
Share on other sites

Da , ali osim KP-a ja ne mogu da se setim nekog dobrog uboda u posldnjih 20 godina, nevezano za poziciju sa koje biraju. Jedino je prosle godine bilo jasno da je Zion prvi pik, a da su pretprosle godine imali prvi pik tesko da bi izabrali npr.Luku ili Treja. I tada su cini mi se propustili SGA. Mislim da ne izmisljam toplu vodu ako kazem da lose rade, a cinjenica je da im niko ne pomaze kao nekim manjim fransizama tipa NO koje bi se ugasile bez velike zvezde iz prstog razloga jer im ne treba finansijska pomoc. Jedina nepravda je sto se po meni pomaze LAL koji isto nema finansijski problem, a i to se cini mozda zbog lebrona i marketinga cele lige.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da se rade opasne namestaljke drafta i da je to cesto precutni dogovor medju vlasnicima. Konkretno NO u zivotu ne bi dobio Zajona da AD nije trazio trejd. Ima u usa dosta sentimenta prema nju orleansu jer je jedinstven grad tamo i zbog katrine i svega, a i LAL su pogurali jer je to svima finansijski interes. 

Generalno mislim da sve fransize svremena na vreme dobiju neku vrstu vetra u ledja, samo je pitanje kako ko to koristi. Niksi su uspeli da zajebu sve sto su ikad dobili.

ali koji bi motiv bio da niksi pomognu lejkerse ili pelikane. cak i da im ne treba 1.pik (a kvalitetni igraci trebaju svakome, narocito losim ekipama) niko nije lud da pomaze konkurente jer su svi u istoj ligi sa ogranicenim resursima (u vidu igraca) a draft je jedan od nacina kao se oni  pribavljaju i to uzgred budi receno tako sto se kvalitetni mladi igraci potpisuju za unapred fiksne cene, najcesce ispod njihove stvarne  trzisne vrednosti tj. imaju duplu vrednost u odnosu na ostale igrace.

 

 

@uini niksi i nba  liga bi pravili mnogostruko vise para da zajon ili neki drugi vrhunski igrac igra u nyk nego u nop tako da je ta teorija (zavere :classic_biggrin:) dosta netagnuta.

prodji kroz istoriju drafta poslednjih 30 godina  https://stats.nba.com/draft/history/ i videces koliko je razlicitih ekipa uzimalo prva mesta na lutriji (i onda vise ili manje uspesno draftovalo sa njima)  i da je pravilo da nema pravila. zato se i zove lutrija jer sreca odlucuje koje ces poziciju zauzeti a posle i za izbor koji prave klubovi  gde odlucuje kombinacija srece i znanja. uostalom zato sam i propagirao ideju da draft  i tankovanje kao osnovni princip izgradnje ekipe je poprilicno limitiran nacin pravljenja ozbiljnog tima koji ima cilj da juri kasnije titulu.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, riviera said:

 

@uini niksi i nba  liga bi pravili mnogostruko vise para da zajon ili neki drugi vrhunski igrac igra u nyk nego u nop tako da je ta teorija (zavere :classic_biggrin:) dosta netagnuta.

prodji kroz istoriju drafta poslednjih 30 godina  https://stats.nba.com/draft/history/ i videces koliko je razlicitih ekipa uzimalo prva mesta na lutriji (i onda vise ili manje uspesno draftovalo sa njima)  i da je pravilo da nema pravila. zato se i zove lutrija jer sreca odlucuje koje ces poziciju zauzeti a posle i za izbor koji prave klubovi  gde odlucuje kombinacija srece i znanja. uostalom zato sam i propagirao ideju da draft  i tankovanje kao osnovni princip izgradnje ekipe je poprilicno limitiran nacin pravljenja ozbiljnog tima koji ima cilj da juri kasnije titulu.

 

mrze nas jer smo najstariji narod franšiza

 

ne prave nba ekipe pare pa ih stavljaju na gomilu. neke ekipe ne posluju dobro ili posluju na ivici. neke ekipe posluju jako dobro

+ kakve ima veze koliko je različitih ekipa pobedilo na lutriji kada uglavnom one kojima je to neophodno uzimaju kada im je to neophodno

 

edit cavsi 4 x prvi pik za 10 godina, važi.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OnionKnight said:

 

Ne vidim sta mogu da daju za njega. Ako se ne varam, ove igrace koje su nabavili sad u trejdu ne mogu ukljucivati u drugi trejd ako nije 1-1. Ne znam kako mogu izjednaciti plate.

 

imaju  sad taj pik i Morisa i Sljivu i Harrisa koji se toliko raspada da ce ga tesko neko uzeti

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

mrze nas jer smo najstariji narod franšiza

 

ne prave nba ekipe pare pa ih stavljaju na gomilu. neke ekipe ne posluju dobro ili posluju na ivici. neke ekipe posluju jako dobro

 

+ kakve ima veze koliko je različitih ekipa pobedilo na lutriji kada uglavnom one kojima je to neophodno uzimaju kada im je to neophodno

niksi su amebe ali vise po nacinu razmisljanja vlasnika i uprave :lol_2:

 

jedan deo novca (i to ne mali) se pravi zajedno (nba je ustvari udruzenje klubova a ne nezavisno telo od njih) i raspodeljuje se tako sto oni timovi koji su ispod zadatog praga dobija deo prihoda od klubova koji zaradjuje mnogo vise, vrsi se preraspodela. isto oko sponzora i tv prava liga nastupa jedinstveno i onda se novac raspodeljuje pojedinacnim klubovima. deo prihoda koji timovi ostvaruju na utakmicama, u samoj hali ostaje samo njima i od lokalnih tv prava.

 

naravno da je bitno  kada si pobornik teorije  da se pomaze odredjenim timovima a to je potpuno netacno kada se pogleda koliko razlicitih klubova je uzimalo a i ubuduce ce uzimati pikove u zavisnosti od sansi pre lutrije i kako ih srece usere to dato vece.

Link to comment
Share on other sites

pa dobro neki su pisali da nema sanse da finiks da dobije prvo mesto na lutriji pa eto :classic_biggrin:. mada na kraju im ni to nije pomoglo. :default_coffee:

 

poenta je da razni slepci tokom 50+ godina  istorije dobijaju razne pikove, neki ih iskoriste (pametniji klubovi ), glupe i nesposobne fransize (i ne toliko) i posle onda kukaju na nba ligu, draft, sudije ili nesto deseto a osnovni problem je oduvek bio  u samim tim klubovima i njihovom neradu i nesposobnosti. :classic_sleep:

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jel ovo schlenk konacno uradio jedan dobar posao...

 

osim ako nemaju jos ugovoren jos jedan deal (trade ili bo), ne kontam ovo od houstona. da li ne cene toliko centarsku poziciju u danasnjoj kosarci ili sta je vec ali igrati sa tuckerom i jos jednim zelenim centrom u playoffu je bas rizik. mozda covington bude primoran da tamo igra. moreyu izgleda jasno da mu je ovo poslednja godina, pa se jos malo zajebava. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto radi Hjuston je za mene kao ljubitelja kosarke bukvalno uvredljivo.

Dakle nije dovoljna dekadencija sa brojem suteva za 3, nego jos pride menjaju igrace da bi odgovorili imaginarnim protivnicima u finalu zapada.

Da je neke poetske pravde da ih izbaci neka Juta ili Dalas u prvom krugu PO

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...