Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

nba.png

 

Da ne bude da hejtujem LeBrona ili tako nešto, čovek je stvarno redefinisao košarku i ako do sada nije definitivno bio drugi najbolji igrač ikad, posle ove titule se zacementirao na tom mestu. Međutim, reći da je isped Džordana ili, kako ne neki potenciraju, daleko bolji od njega je van svake pameti...

 

Vidim pominje se kako je MJ oko sebe imao najjači tim ikad (a realno je i Dejvis bolji od Pipena, o ostatku Bulsa da ne pričamo) ili da je konkurencija bila nikad slabija, kao da je igrao protiv neke dečurlije a ne protiv velikana kakvi su Malon, Stokton, Barkli, Dreksler, Bad Boys...

 

MJ je bolji i ofanzivno i pogotovo defanzivno, ima više titula (pritom bez izgubljenog finala ili loše playoff serije), sva statistika ide u njegovu korist... Sve u svemu razlika između njih dvojice je i dalje očigledna.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kosta said:

Wow,nisam znao da je GoT ovako deep 😆

Povratak u Cleveland ti je otprilike nesto kao da je Jordan rekao '96 da ide u New York osvojiti titulu. Jel ti sad jasnije?

 

Al si ga uporedio:lol_2: Veze sa vezom nema. Jednostavno Lebron se vratio u Klivlend jer je mislio da ce tamo imati bolji tim nego u Majamiju, cak je unapred znao da ce Viginsa trejdovati za Kevina Love-a, pa ga je izostavio iz onog povratnickog pisma, jbg neki od nas ovde imaju barem jace pamcenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro, malo zajebancije. Nije jos uvek stigao MJ-a, ali je definitivno drugi najbolji igrac ikada. To se ne moze opovrgnuti nikako.

 

MJ je u poslednjih osam sezona osvojio 6 titula, dok je u dve otislo u vetar zbog bejzbola. To je tako mocan argumenat za GOAT-a da je to tesko prestici. Pritom je otisao u penziju sa 35. Mozda je mogao on jos negde da formira novu ekipu i da ide u pohod na prsten, ali je resio da se povuce. Onaj kasniji povratak nije validan za ovu debatu.

 

Bron ima dosta nesrecno izgubljenih finala, zbog povreda, losih timskih igraca itd, ali nasuprot svemu tome, nije mu bilo toliko tesko odvuci ekipu do finala. Bronu je potreban jos koji prsten da bi usao u ozbiljnu pricu po pitanju GOAT-a, jer se 4 ipak ne cini dovoljnim. Kada bi imao 5, to bi vec bilo ozbiljno oruzje za tu debatu, jer bi za jedan prsten bio kraci od MJ-a uz mnostvo odigranih finala, plus brojnih timskih i licnih rekorda u regularnoj sezoni i PO-u po pitanju poena, asistencija i raznih drugih statitistika. Sinoc je Bron oborio rekord po broju odigranih meceva u PO-u. Covek ce jos dugo igrati PO, postavice takve brojeve da niko nece moci ni da mu primirise.

 

 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

 

 

Bron ima dosta nesrecno izgubljenih finala, zbog povreda, losih timskih igraca itd, ali nasuprot svemu tome, nije mu bilo toliko tesko odvuci ekipu do finala. Bronu je potreban jos koji prsten da bi usao u ozbiljnu pricu po pitanju GOAT-a, jer se 4 ipak ne cini dovoljnim. Kada bi imao 5, to bi vec bilo ozbiljno oruzje za tu debatu, jer bi za jedan prsten bio kraci od MJ-a uz mnostvo odigranih finala, plus brojnih timskih i licnih rekorda u regularnoj sezoni i PO-u po pitanju poena, asistencija i raznih drugih statitistika. Sinoc je Bron oborio rekord po broju odigranih meceva u PO-u. Covek ce jos dugo igrati PO, postavice takve brojeve da niko nece moci ni da mu primirise.

 

Dok uzimanje titule sa Rej Alenovom i Irvinovom trojkom nije bilo srecno po njega posto ga nigde nije bilo u zavrsnici, to jest chokirao je.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kosta said:

Wow,nisam znao da je GoT ovako deep 😆

Povratak u Cleveland ti je otprilike nesto kao da je Jordan rekao '96 da ide u New York osvojiti titulu. Jel ti sad jasnije?

 

Pa ni najjaci ni najslabiji tim, on i Juing bi odmah bili zajeban duo, jbg masim poentu. 

LBJ se u Klivlend nikad ne bi vratio da nije znao da ce napraviti jak tim, sto meni licno govori da bi uradio sve, prodao saigrace, fransizu (not 1, not 2 not 3... odoh u Klivlend pozz), samo da dodje do prilike da osvaja, sto i nije nesto sto je extra pohvalno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

Dok uzimanje titule sa Rej Alenovom i Irvinovom trojkom nije bilo srecno po njega posto ga nigde nije bilo u zavrsnici, to jest chokirao je.

Jbg, tih argumenata imas i za MJ-a. Ko da nijedan njegov saigrac nije pogodio neke kljucne poene u PO-u koji je prelomio dalji tok serije i PO-a.

 

Kada gledamo odnos srece i nesrece, mnogo vise ima nesrece Bron. Pogledaj samo irelevantnos njegovog tima u finalima protiv GS-a i prvom mandatu u Klivlendu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drakaris said:

Jbg, tih argumenata imas i za MJ-a. Ko da nijedan njegov saigrac nije pogodio neke kljucne poene u PO-u koji je prelomio dalji tok serije i PO-a.

 

Kada gledamo odnos srece i nesrece, mnogo vise ima nesrece Bron. Pogledaj samo irelevantnos njegovog tima u finalima protiv GS-a i prvom mandatu u Klivlendu.

 

Mesas babe i zabe, ili sto bi Draskovic rekao don't mix grandmothers and frogs. MJ nikada nije chokirao u 4/4 , drugo i te trojke da su promasli i Pekson i 2p Ker kada je Dzordan bio udvojen,Chikago bi imao jos jednu sansu za titulu te sezone, dok da su ova dvojica promasila Lebron bi ostao bez titule u utakmicama u kojima je chokirao.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Iako nisam i nikada neću biti neki Lebronov fan, stvarno je smešno osporavati mu košarkaški greatness. Jeste lik teški drama queen, jeste sebi birao situacije u toku karijere kojima bi maksimizovao šanse za titulu, jeste preletačević, jeste pasivno agresivan često, jeste da ima potrebu da skreće pažnju na sebe, jeste da se već godinama pomalo šlepa u odbrani, jeste da ne izgleda elegantno na terenu, jeste da i dalje skromno šutira bacanja itd itd, ali ne postoji igrač na svetu bez mana, posebno karakternih. Da li je drugi na GOAT listi (jer prvi ne može biti još uvek) ili treći, četvrti - to nije ni bitno. Era Lebrona traje već skoro 20 godina i prošao je svašta, od Spursa, Celticsa, Warriorsa do kvazi-contendera, iznova i iznova potvrđujući nenormalan kvalitet i dugotrajnost, a osim toga i kao lik uopšte nije negativac kakvim ga predstavljate, posebno u poređenju sa najvećima od najvećih, čovek radi mnogo dobrih stvari i van parketa i koristi na pravi način svoj status i popularnost. Iritira ta Đokovićevska potreba da se svidi svima al jbga, ima i gorih osobina od toga. Za Majkla (pa i Kobea kojeg trpaju u taj najuži krug bez pokrića) je karakter i po i saigrač i po. Za mene je Majkl košarkaški bez ikakve dileme no.1, ali Lebron je odmah tu ispod gde još jedino Kareem, Magic i Russell imaju neke argumente protiv LeBrona. 

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Mesas babe i zabe, ili sto bi Draskovic rekao don't mix grandmothers and frogs. MJ nikada nije chokirao u 4/4 , drugo i te trojke da su promasli i Pekson i 2p Ker kada je Dzordan bio udvojen,Chikago bi imao jos jednu sansu za titulu te sezone, dok da su ova dvojica promasila Lebron bi ostao bez titule u utakmicama u kojima je chokirao.

Pa dobro, posle g6 i Alenove trojke, Bron ih je razbio u g7 sa 37 poena. Znaci, tu je potvrdio klasu.

 

Otkud ti znas da bi osvojili titulu te sezone? Mozda bi se bas u g7 raspali. MJ se nije pitao bas za sve, jedan igrac ne cini tim, nije pogresno reci da je imao fantastican tim, trenera, podrsku itd. A tu dolazimo i do konkurencije, Dzordan nije imao ovakve ratnike za konkurenciju. Evo vec su krenuli komentari sa osporavanjem ove Bronove titule samo zato sto GS nije ucestvovao.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Nicklord said:

Nikada nisam razumeo argument o finalima. Lebron je samo jednom izgubio kao favorit ali je jednom i dobio kada nije trebao tako da je 4-6 skroz realno i apsolutno nikakav minus

 

 Ni protiv OKC nije bio favorit, dakle uzeo je 2x titulu kad nije bio favorit (OKC '12, GS '16) i izgubio od Dalasa, tako da ... Svakako najgluplja moguca argumentacija.

 

   

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

cestitke i sa moje strane pravim navijacima lejkersa i lebrona. bili su ubedljivo najbolja ekipa balona i potpuno zasluzeno osvojise trofej.

lebron isto zasluzeno mvp finala i ponovo se vraca na tron kao  najbolji igrac na planeti posle sezona lenarda i durenta. zajedno sa dejvisom bili su nezaustavljiv  tandem za koji ostali rivali nisu nikako mogli da pronadju resenja, skoro kao miki i delgisa ovde na 4umu :classic_tongue:

 

u najavi sezone znali smo sta mozemo da ocekujemo od lebrona i dejvisa, dokazanih igraca ali bili su i tu manji upitnici po pitanju osvajanja prstena  zbog lbj-ove proslogodisnje povrede i veceg igrackog staza i obrvine nedokazanosti na najvecoj sceni pre svega zbog losih saigraca iz pelikana. obojica su prosli sa 10tkom sto i nije veliko iznenadjenje koliko to da su sporedni igraci odradili svoj deo posla. lebron i dejvis su bili toliko prejebeni igraci na oba kraja parketa da su i ove  objektivno gledano prosecne i ispodprosecne saigraca ucinili da izgledaju bolji nego sto igracki zaista jesu. kad se protivnici plase sta ce im lbj i ad uraditi u reketu u napadu a dejvis u odbrani puno je bilo lakse ostatku sastava da da svoj manji ali vrlo znacajan doprinos osvajanju titule. rondo, kcp, dvajt, deni boj, karuzo, moris, kuzma..., svi su imali momente kada su radili za ekipu i pogadjali  a narocito su grizli u defanzivi i tu dolazimo do. u vogela su postojale sumnje posle epizode u orlandu ali i za njega se znalo posle staza sa indijanom da nije nikako los trener. vogel je imao dejvisa elitnog defanzivca ali prodati svoju odbrambenu filozofiju lebronu koji se dugo nije ovoliko trudio u odbrani kao u ovoj sezoni i ostalim legionarima nije nimalo lak posao u nba, ligi igraca. tu dobija  najvece zasluge i to sto je uvek  na vreme reagovao u plejofu kao i osnovno trenersko da nije pravio greske i stetio svom timu.

 

cestitke i navijacima majamija na odlicnoj sezoni i iznenadjujucem ulasku u finale. borili su se stvarno lavovski citav plejof i izbacili dva favorita na putu do finala, od toga jednog za titulu. batler je jos jednom pokazao zasto je vrhunski igrac i da srce moze dosta toga da nadomesti po pitanju igrackih kvaliteta. mozda im ostaje zal sto su  im u vecini finala bili povredjeni vazni igraci i sto nismo mogli da vidimo da li bi sa njima bili u sansi da osvoje prsten  ali to je isto nazalost deo sporta. 

 

ova organizacija u orlandu od svih ukljucenih je isto odradjena vrhunski  i na tome im svakako treba cestitati.

 

sto se tice naredne sezone vidim da pominjete katolicki bozic kao pocetak sezone. jos uvek se naravno ne zna kada ce i kako poceti liga ali informacije koje sada kruze idu u pravcu da bi to mogao da bude na dan martin luter kinga, 18-tog januara.

Edited by riviera
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kolege forumaši, bez uvrede, ali ovako sa strane (ovu temu uglavnom samo čitam) sad izgledate kao deca koja se igraju klikera. Ranije je bilo "najjači je moj kliker", sad je "najjači je ovaj što pratim na Tviter". 

 

Ne znam zašto ste uzeli tu formulu američkih medija da je najvažniji JEDAN igrač, koja i počela, koliko znam (nisam stručnjak) od prvog GOAT-a, Džordana. Košarka je timska igra, i svi znamo da Lebron ovu titulu ne bi mogao ni da sanja bez Entonija Dejvisa. A ko od njih ima veće brojeve u bilo kojoj statističkoj kategoriji, isto kao i ti argumenti u GOAT priči... koga briga, košarka se valjda gleda očima.

 

Uostalom, sve je ovo zabava (jer je u Evropi prava košarka 😁) pa pogledajte šta su na tu temu još u maju rekli neki koji znaju malo više od nas -

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Za mene je Majkl košarkaški bez ikakve dileme no.1, ali Lebron je odmah tu ispod gde još jedino Kareem, Magic i Russell imaju neke argumente protiv LeBrona. 

Slažem se naravno za Džordana, ali jedno pitanje za tebe kao stručnog forumaša. Zašto se ovde (pa i ti sad) Tim Dankan nekako stalno izostavlja sa te liste? Zato što se ne pominje u SAD, pa smo zaboravili, ili stvarno misliš da nije u toj kategoriji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Majak said:

Slažem se naravno za Džordana, ali jedno pitanje za tebe kao stručnog forumaša. Zašto se ovde (pa i ti sad) Tim Dankan nekako stalno izostavlja sa te liste? Zato što se ne pominje u SAD, pa smo zaboravili, ili stvarno misliš da nije u toj kategoriji?

 

Nema potrebe da braniš Timmya od mene, to mi je daleko omiljeni superstar još od Penny Hardawaya. On je svakako negde od petog do desetog mesta u GOAT raspravi, zavisno od afiniteta. Velika njegova vrednost je što je i kao starac/veterančina nalazio načina da bude itekako koristan za svoju ekipu, ali u tome je verovatno i twist, jedan solidan deo svoje karijere on zapravo nije ni bio superstar već komplementaran igrač i, kao što sam jednom rekao "najbolji saigrač u istoriji košarke". Njegovi PPG proseci su ipak bili skromni kada se priča o GOAT raspravi, uzeo je nekoliko titula u jednom malo posnijem periodu za ligu kad je u pitanju overall kvalitet, a zanimljivo je da je najbolji FG% imao u svojoj prvoj NBA sezoni. Za mene svakako ikona sporta i čovek koji je mogao u senku da baci i jednog Shaqa, a svakako smatram da je iznad Kobea na imaginarnoj GOAT listi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

a svakako smatram da je iznad Kobea na imaginarnoj GOAT listi.

 

Baš me interesuje zašto misliš (a i ostali koji to pominju) da je Kobe na listi najboljih ispod Duncan-a, Magic-a, Russel-a, Bird-a ili koga već? 

 

Ne osuđujem ili tako nešto, već me samo interesuju koji su argumenti za takvo mišljenje.

 

Što se mene tiče, jedina dva igrača za koje gotovo sa sigurnošću može da se kaže da su isped njega su MJ i LeBron i tu bih još dodao Kareem-a. Svi ostali pomenuti su stvatno vanserijski igrači, ali nisam siguran da bih mogao da ih stavim ispred Mambe.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Za mene svakako ikona sporta i čovek koji je mogao u senku da baci i jednog Shaqa, a svakako smatram da je iznad Kobea na imaginarnoj GOAT listi.

 

Apsolutno se slažem. S tim što je za mene - ako već kategorišemo - ne samo iznad Kobija, već i u rangu sa Lebronom. Naravno, apsolutno drugačiji stil igre, ali ako uzmemo njegov značaj u timu (pogotovo defanzivno i skakački) i vrednost kao saigrača, on i Lebron, obojica u prime-u, su mi tu negde.
AD bi mogao možda i da ga prestgine, ali još mu treba staža da ga dostigne.  

Link to comment
Share on other sites

Cestitke Lejkerima i Bronovcima.

 

Kolko god da mi nije drago sto su Lejkersi uzeli titulu, ok mi je zbog Lebrona, zasluzio je ovo s obzirom koliko dugo igra na neverovatnom nivou.

 

Takodje svaka cast Butleru, pokazao je svima kakva je igracina u pitanju, neverovatan nivo u finalu.

 

Jeste malo sranje kad ne moze da se prati uzivo, ali sam odgledao sve sto sam mogao u reprizi. Sve u svemu vrlo zanimljiv plejof, jedan od boljih od kako aktivno pratim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Majak said:

 

Apsolutno se slažem. S tim što je za mene - ako već kategorišemo - ne samo iznad Kobija, već i u rangu sa Lebronom. Naravno, apsolutno drugačiji stil igre, ali ako uzmemo njegov značaj u timu (pogotovo defanzivno i skakački) i vrednost kao saigrača, on i Lebron, obojica u prime-u, su mi tu negde.
AD bi mogao možda i da ga prestgine, ali još mu treba staža da ga dostigne.  

Timi je sigurno top 10 igrac lige ali ne moze on nikako ici ispred Kobija.

Igrao je u fenomenalnom sistemu, sa sjajnim trenerom i odlicnim igracima kroz cijelu svoju karijeru. Jeste da je tu njegova uloga velika ali Pop je izvukao maksimum kako od njega tako i od Parkera, Manua i kasnije Kawhija. On ni u jednom momentu svoje karijere nije igrao u ocajnom timu.

Meni je velika zamjerka npr sto nikad nije uzeo b2b titulu, ne samo njemu vec i Pop a kao sto rekoh nije da su bili neki autsajderi vec uvijek jedan od favorita da izadju sa zapada.

SA kad su Lejkersi bili u igri za titulu, nisu se toliko pitali za istu. Mozda da se kaze 2003 da su isli preko jakih Lejkersa ali i tu bi bilo elemenata za pricu kako su Lejkersi bili narusene hemije, zdravlja i uopste umora nakon 3peata.

Moze da se kaze da je bio idealan superstar kako za saigrace tako i za trenera ali ne moze se uzeti za zlo recimo Kobiju i MJ sto su bili drugacijeg sklopa i sto su zeljeli da pobjede vise od svega pa su time nekog malo vise uzrujali od saigraca, trenera. Jbg, kad daju toliko od sebe onda najlogicnije moguce je da ocekujes i od saigraca, trenera da i oni daju svoj maksimum

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...