Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Just now, uini said:

 

čisto radi preciznosti, trebalo bi da mu je rekao "bitch ass black boi"

ne znam koji je ekvivalent "nigga" za bijelog čoveka ali nije white boy

 

jeste džiber montrezl ali ovo je običan trashtalk a ne rasizam

Tacno. 
 

Znaci da mu je rekao ‘’ bitch ass black boy’’ ne bi bio kaznjen? uh koliko ne verujem u to. 
 

na stranu to sto bi ga internet nebo pojelo

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

 

Znaci da mu je rekao ‘’ bitch ass black boy’’ ne bi bio kaznjen? uh koliko ne verujem u to. 

 

uopšte ne ulazim u to. neka ga kazne, što da ne. dele tehničke za mrke poglede, mogu da rebnu milionaša sa xy hiljada i za ovo

 

samo sam skrenuo pažnju haosu da "nigga" i "white / black" nije baš isto, nisam ovde da branim harrella, fantazi sezona je završena  : i

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

https://www.instagram.com/p/CELJAdhn_j4/?igshid=11fkkxmiydj93

 

Da li ce liga reagovati i suspendovati ovog smecara kao sto bi uradila da je situacija obratna? 

Pa normalno je da nece. Ako ga bude i kaznila, to ce biti utakmica ili dve. Ne smem ni da zamislim sta bi bilo da je to belac rekao crncima, pogotovo u ovoj situaciji kada vlada haos u Americi povodom ove situacije. Crnci jesu u podredjenom polozaju u SAD, ali bas zbog toga Herel nece biti kaznjen. Da bi se NBA dodvorila crncima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

@delgado, @Miki28

 

ćaskam sa nekim nyk fanovima, i kažu mi da svi navijaju za blazerse ali da misle da će se igrati 5 na 8 ostatak serije. šta vi kažete 😶

..ja čekirao jutros tviter, nije bilo nikakvog pritiska na sudije 😬

 

 Polako, nemoj da se istrosis puno na Blazerse, treba posle bodriti Houston a mozda cak i LAC. Znamo da gotivis Polovicu  a imas i predstavnika u vodu Mooka tamo.

 

   Inace, svi ovi sto pricaju kako ne mogu da smisle Clipperse i da ce eto mozda sacuvaj Boze navijati za Lakerse -> nece navijati za Lakerse, nego za Clipperse. 

 

   

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

 

 Polako, nemoj da se istrosis puno na Blazerse, treba posle bodriti Houston a mozda cak i LAC. Znamo da gotivis Polovicu  a imas i predstavnika u vodu Mooka tamo.

 

   Inace, svi ovi sto pricaju kako ne mogu da smisle Clipperse i da ce eto mozda sacuvaj Boze navijati za Lakerse -> nece navijati za Lakerse, nego za Clipperse. 

 

   

 

Evo, ja ti obećavam da neću navijati za Lejkerse, biću dosledan. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ti si posten decko Stefi, i to se ceni. Napredujes iz dana u dan, kako na privatnom tako i na nba planu. Osvojio si  B liga fantazi, plasirao si se u elitu, sada je sledeci korak da ne ispadnes odmah u B ligu, kao recimo Malkolm/Zumbul prosle godine. 

 

   Vidjali smo do sada vec X puta, svake godine, kako neko pise u fazonu 'Uuu kakva gamad od ekipe, moracu za Lebronovu ekipu da navijam' -> naravno, niko nikad nije ispostovao i ostao dosledan. 

 

  ----

 

  Odgledao sam snimak utakmice Lakersa juce, posto sam se probudio na tipa 4min pred kraj trece kad je sve vec bilo reseno. I dalje sut ne ide dobro, ali eto KCP je nabo 4 trojke Dejvis 3, Deni jednu i bilo je dovoljno da malo prodisemo. Dao bih Kuzmi malo vecu minutazu pa cak ga i turio na poziciju 2 malo kao juce Vogel u bigball petorci, prosto bekova nemamo a Kuzminho je bar pokazao da ce se truditi u odbrani i smanjio je wtf momente i poklonjene lopte rivalima na podnosljiv nivo. Probao bih da ubacim vise Qooka, Waitersa pa cak i JR-a kad smo u prevelikom suterskom kurcu. Trpece odbrana, ali nije lose da se malo pogadjaju trojke, da shvate i ostali da to nije nemoguce da lopta prodje kroz obruc kad se sutira iza linije 7.24

 

    LBJ je lako dolazio do pozicija za poene, ali neobjasnjivo mnogo kikseva je imao pod kosem sto zicera sto nekih cudnih izgubljenih gde njegov pas ni blizu ne pronalazi igraca. Sve u svemu, mic po mic budzimo formu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
čisto radi preciznosti, trebalo bi da mu je rekao "bitch ass black boi"
ne znam koji je ekvivalent "nigga" za bijelog čoveka ali nije white boy
 
jeste džiber montrezl ali ovo je običan trashtalk a ne rasizam
Da je Luka to rekao, vec bi mu MAGA kacket nakacili i Trump bi ga na twitteru pohvalio. Izasao bi na dresu nekog od ovih igrača kao primjer rasizma.
 
Recimo honky
Cracker :)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Drakaris said:

Pa normalno je da nece. Ako ga bude i kaznila, to ce biti utakmica ili dve. Ne smem ni da zamislim sta bi bilo da je to belac rekao crncima, pogotovo u ovoj situaciji kada vlada haos u Americi povodom ove situacije. Crnci jesu u podredjenom polozaju u SAD, ali bas zbog toga Herel nece biti kaznjen. Da bi se NBA dodvorila crncima.

Cist izliv rasizma jednog bednika, nista vise, nista manje. Trash talk je ono sto je radio Larry Bird, a covek nikada nije upotrebio rec "nigger" ili "black" . Pridje coveku koji ga cuva, kaze sasucu ti toliko i toliko poena i to i uradi. Kraj price. Cinjenica je da je americko drustvo trenutno najvise polarizovano na svetu, ali ta tema nije za ovaj topik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da niko ne povezuje da su minut kasnije i Luka i Trez dobili tehnicke kad mu je Luka uzvratio na parketu. Trez nije zasluzio tehnicku konkretno za tu situaciju, ali se pre toga nakupilo. Sam je sebi prizvao glupu situaciju iz koje ce dobiti tehnicku.

 

Sudije su imale uvid u celu situaciju, a veci deo publike ne bi ni znao da ovaj video nije iskocio.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MrTwister said:

Da je Luka to rekao, vec bi mu MAGA kacket nakacili i Trump bi ga na twitteru pohvalio. Izasao bi na dresu nekog od ovih igrača kao primjer rasizma.Cracker 🙂

 

naravno, zato što je aktuelni kontekst takav. mislim da je malo bezveze tražiti pravdu i jednakost na ovu temu i u ovom trenutku, pogotovo što je jasno ljudima koji su metar dana igrali basket da ovo nije rasizam, iako nemam nikakav problem sa time da ga kazne, jer je nba takva organizacija

 

po mom nekom osećaju, treba ponekada i preći preko nekakve stavke, ukoliko misliš da crna populacija u americi ima debeo razlog zašto se buni. ukoliko se traži reciprocitet na ovakvom primeru, verovatno si (ne Ti, pričam uopšteno) mišljenja da je sve to težak bulšit tih krimi-neradnika koji samo oće da teraju lopte, jedu pohovano pile i prodaju droge.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Većina igrača na dresu nosi reč equality tako da bi po tom principu ovog mamlaza trebalo kazniti po istom principu kao da je njemu neko rekao "bitch ass nigga". 

Mislim, tesko bi se proslo sa tom pricom tamo. Kod crnaca je to vise stvar istorije porobljavanja i mucenja. Tako da njih svaka rasna uvreda daleko vise pogadja nego sto bi mene da mi kazu da sam debela belcuga. Pre svega jer taj izraz nema istoriju diskriminisanja. 

^ Komplikovan deo lezi u tome sto celo to pc proseravanje kurca ne vredi ukoliko apsolutno nisi nista uradio za zajednicu konkretno (sto mnogi kosarkasi rade). Dem forsiranje blm je samo nacin da na bedan nacin ucare neki glasic i nastave da jebu izbeglice i manjine bas kao prezreni Tramp. S tom razlikom sto ce ih jebati, ali i staviti #blm da ne ispadne slucajno da su rasisti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

naravno, zato što je aktuelni kontekst takav. mislim da je malo bezveze tražiti pravdu i jednakost na ovu temu i u ovom trenutku, pogotovo što je jasno ljudima koji su metar dana igrali basket da ovo nije rasizam, iako nemam nikakav problem sa time da ga kazne, jer je nba takva organizacija

 

po mom nekom osećaju, treba ponekada i preći preko nekakve stavke, ukoliko misliš da crna populacija u americi ima debeo razlog zašto se buni. ukoliko se traži reciprocitet na ovakvom primeru, verovatno si (ne Ti, pričam uopšteno) mišljenja da je sve to težak bulšit tih krimi-neradnika koji samo oće da teraju lopte, jedu pohovano pile i prodaju droge.

 

Ne, upravo zato sto se (opravdano i konacno) ponovo forsira prica o rasizmu i jednakosti u americkom drustvu, upravo zato svaki izliv rasizma i sa afro-americke strane mora da se kazni.

 

Zasto?

 

Jer inace samo jacas municiju MAGA i celoj neo-con/alt-right ekipi da su belci i ne-belci neprijatelji, da je citav gradjanski pokret protiv rasizma lazan i licemeran, i zapravo pokusaj da se na perfidan nacin uspostavi tiranija manjine.

 

Da ne pricamo o moralnosti i ideji vladavini prava, da zakoni moraju da vaze za sve jednako...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Horium said:

Ne, upravo zato sto se (opravdano i konacno) ponovo forsira prica o rasizmu i jednakosti

Tu je kontekst vazan. Reci nekome da je beo ili crn nije rasizam (iako je besmisleno i glupo).

Postoje tzv. politicki nekorektni izrazi i to najvise jer su kroz istoriju vukli negativnu konotaciju. Sad, da je situacija obrnuta — ne bih bio u kozi Doncicu. Godine diskriminacije na osnovu boje koze bi to ucinile da zvuci neprijateljskije nego u obrnutom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

@delgado jel se prati vcrs? Koja su ocekivanja?

 

 Ne znam Miki rodjeni, moram u 10h ujutru kod psidze na kontrolu, jedino da zaspim pre 11 pa da izvedem neku vratolomiju. 

 

   U svakom slucaju malo sam mirniji sad sto se tice ove serije, ali idemo tekmu po tekmu, mi smo gritNgrind ekipa u mori ovih shootera. Da je jos i Bredli tu da prati protivnicke plejmejkere, kakva bismo tek defanzivna masinerija bili, a i ovako nismo losi. Steta sto je Caruso operisan od napada, skoro nisam gledao pametnijeg defanzivca.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Død said:

Tu je kontekst vazan. Reci nekome da je beo ili crn nije rasizam (iako je besmisleno i glupo).

Postoje tzv. politicki nekorektni izrazi i to najvise jer su kroz istoriju vukli negativnu konotaciju. Sad, da je situacija obrnuta — ne bih bio u kozi Doncicu. Godine diskriminacije na osnovu boje koze bi to ucinile da zvuci neprijateljskije nego u obrnutom slucaju.

 

Ma znam ja to, no svejedno. Nece se smanjiti polarizacija drustva tako sto povladjujes jednoj strani.

Vec kada neko napravi prekrsaj, ne zanima te jel je beo, crn, gej, strejt, dzedaj, sit...

Udaras ga jednako po dzepu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...