Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Naravno da je uticala suspenzija na broj pobeda, pa ja ne mogu da verujem da se to uopste dovodi u pitanje. Bangers se vrlo brzo nakon nje povredio i spali smo na to da nam valja vaditi fleke sa Frank The Tankom. A za cetvorku smo znali da je suplja i pre starta sezone jer nije bas uradjen sjajan posao u ofsezoni. Nije nikakva tajna da ne cenim Aytona narocito, to say the least, ali ako nista bar ima vrednost prosecnog startera. Plus ne pricamo o 3,5 ili 10 tekmi, vec prakticno o trecini sezone. Uz sve povrede koje su se dogodile kasnije i na drugim pozicijama, bilo je de fakto nemoguce doci do nekakvog momentuma i stabilne forme uz ovakav raspored kakav je vec godinama na prebrutalnom zapadu.

 

Sto se Blazersa tice, ne mogu se sloziti da su zdravi nuzno za top4/5 jer su citave sezone igrali prilicno slabu kosarku, a zapad je izuzetno dinamican i svake godine dobijemo neke nove ekipe koje iskacu i dizu lestvicu tako da se na osnovu starih (proslosezonskih npr) zasluga ne mogu nikako svoditi racuni i davati ucene predikcije. 

 

Na kraju, poruka za boda, sunseta i ostale - jasno mi je da vas je opeklo ovo sve, i mene je u odredjenoj meri, ali nema potrebe da skacete na ljude i uzimate toliko srcu ono sto drugi forumasi napisu. Sustina je da svako ima pravo ako zeli i da mrzi Sunse i ne sme mu se onemogucavati da to eksplicitno i napise, a jednako nije duzan ni da bilo kome taj svoj stav pravda.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da su draftovali nekog drugog umesto Darka, titulu ne bi osvojili godinu dana kasnije. Ovako su taman uspostavili dobar balans i peglali opasnu kosarku. Dumars je doneo Detroitu sve tri titule, tako ispalo.

 

Dobio je 2003. nagradu Executive of the Year, bas godine kad mu se desio najveci kiks u karijeri. Samo oni koji ne procesljaju malo istoriju mogu doneti pogresne zakljucke o njemu.

 

 Dve fransize cije dresove sa pijace imam, nece skoro imati rezultate iz prosle decenije.😄

 

Da ne smaram ljude nepotrebno, ko hoce otvorice.

 

Spoiler

Elem ja sam zbog Darkelje poceo da navijam za Detroit i ne samo u basketu, iako je bio irelevantan. Igraci su prolazni, fransiza ostaje. Jos sam bio jedan od onih koji se upecao na Eminemov hajp pa je bilo jos logicnije da izaberem Detroit. Toliko sam dobijao hintova, a imali su onaj bogovski grb pre dolaska Darkelje zbog cega sam birao njih u NBA. I bejzbol iako uopste ne pratim, simpatisem Tigerse. Samo ne mogu u NFLu da navijam za njih.

 

Pazarim ja na buvljaku NHL 2004, udjem u egzibicione meceve i mogu da biram prvo izmedju Anahajma i Nju Dzerzija. Ubrzo nakon toga sto sam izabrao Anahajm zato sto su se tada zvali Mighty Ducks, zbog Darkelje posle izaberem Detroit i prvo sam uocio za mene gomila cudnih prezimena gde stvarno ima malo Amera. Nisam znao uopste ostatak lige, ali rekoh sebi da mi se svidja ova legija stranaca. Nisam pratio nijednu sezonu dok SK nije krenuo da prenosi, ubrzo sam bio upoznat sa istorijom fransize kako je ADSL dosao u moj dom. Kad sam vec kod Red Vingsa, samo zbog njih mi je drago sto niz SA prekinut jer sam se od 2017 pa na ovamo plasio da ce SA da prebaci rekord Detroita u hokeju koji je trajao 25 godina.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ta'veren said:

Da su draftovali nekog drugog umesto Darka, titulu ne bi osvojili godinu dana kasnije. Ovako su taman uspostavili dobar balans i peglali opasnu kosarku. Dumars je doneo Detroitu sve tri titule, tako ispalo.

 

Uh, ovo je nemoguce utvrditi. I ja sam blizi ovom stavu aka Ben Wallace izjavi da bi neki Melo harusio timsku atmosferu u svlacionici. Sorry uini. Ali sve je to sbbkbb. Mozda bi bas Brown znao da svira instrument zvani Melo i to sve lepo poslozi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mr clutch said:

 Lako je sada palamuditi, ali svi strucnjaci i gmovi su tada gledali u Darka kao na bozanstvo. Nije da bi Milicic bio kasni pik da ga Dzo ne uze, vec bi se neko drugi zajebo. 

 

poslušaj ako si dokon prvu polovinu tog book of basketball 2003 draft podcasta: gost, zaboravih ko je, neki relevantan novinar koji je tome svemu uživo prisustvovao  kaže da je melo došao na taj ugovoreni trening sa nekim likovima i uopšte u stanju za koje kaže da će možda jednom pričati kada melo završi karijeru. sada ga ionako svi trpaju pa kao neće da doprinosi.

 

na sve to, zadesi se da darkelja, za kojeg su ionako bili zagrejani, pukim sticajem okolnosti, pravo iz aviona kojim je doleteo u ameriku, odlazi na privatni trening na isto mesto na kojem detroit u drugoj sali završava svoj. i kao, neko dođe i kaže dimarsu i ekipi "jel znate da je darkelja tu?" i ceo tim, bukvalno i igrači, odu tamo da se pozdrave s'njim (iako je protiv pravila) i svi budu impresionirani onime što neplanirano vide - kažu da je darkelja imao neki neverovatan performans, da su i poslovično uzdržani igrači padali na dupe. i tu oni reše da je on njihov pik no matter what. inače taj lik veruje da bi možda birali chris bosha da nisu darkelju, kaže, mela nema šanse.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Zdrav Portland, je oko 4-5. mesta bez problema. Nikakva priča oko borbe za 8. mesto.

 

nemoj zajebavati. nije ovo vise ona ekipa iz prosle sezone kada ste ocigledno imali bolju ekipu, pre svega zbog bolje odbrane.

aminu i harkless iako nisu neki bogzna kakvi igraci ipak su klasa u odbrani za sve sto imate sada u ekipi.

 

ovo je sve samo zbog lillarda i njegove igre nakon sto se odmorio. i pored toga ste jedva pobedjivali ekipe koji su odmarali igrace ili cak i gubili takve utakmice. svaka utakmica je bila na jednu loptu i moliti se bogu da lillard da 55 poena po utakmici pa da se pobedi sa kosem razlike. 

 

vec vidim scenario gde lillard nakon ovih osam + dve ili tri utakmice udje u playoff i tamo odigra ispodprosecno i bude pociscen. kao prosle godine u playoffu kada je razvalio protiv okc a posle bio prosecan protiv denvera.

 

vec se vidi da je crko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa da, splet okolnosti je jako bitan u svakom poslu gde dobar deo budućnosti zavisi od jedne odluke. Ponekad se sve svede na to da imaš više sreće nego pameti a posle te smatraju nekim vizionarom.

 

Imam utisak (topla voda) da će u godinama koje dolaze Begli sve više biti prozivan da je Sem Bouvi III (drugi je Darkelja, ofkors). Dobro, to već ne ide u isti koš sa gornjim pasusom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mr clutch said:

Uh, ovo je nemoguce utvrditi. I ja sam blizi ovom stavu aka Ben Wallace izjavi da bi neki Melo harusio timsku atmosferu u svlacionici. Sorry uini. Ali sve je to sbbkbb. Mozda bi bas Brown znao da svira instrument zvani Melo i to sve lepo poslozi.

 

Imas u dalekoj istoriji igrace koji su kao ruki imali znacajnu rolu u osvajanju prstena ili barem da im ekipa dogura do finala. Niz se zavrsava sa Magicom 1980 . Mnogo vise ima primera rukija koji imaju veoma male uloge, jer njihovo prisustvo ne narusava hijerarhiju u timu i znaju svoje mesto. Za neki duzi period od tih godinu dana to jeste sbbkbb, i zato sam samo naglasio na period od godinu dana. Svakako ne vidim zasto bi se veci deo stanovnistva u Detroitu puno nervirao sto su fejlovali na draftu. Broji se ta titula, to ostaje urezano. 2005. su isto bili blizu prstena. Ni jaci timovi od Detroita nisu uspeli da osvoje vise titula nakon njih.

 

Tako da su sanse veoma male da se tako nesto desi. Taj vremenski razmak je vec sada predugacak i ko zna kada bi se to sledeci put desilo. Logicno da se odmah stvori ogroman hajp oko tog igraca zato sto je izuzetak od pravila.

Link to comment
Share on other sites

Ma niko nije omasio Darkanov potencijal, nego glavicu, dok sa druge strane, ako je vec krenula prica da se poredi Dumars i Vlada, Begliju Trecem su dali veci stepen slobode, docekali ga u celom gradu kao buducu zvezdu, prema instagramu vidim da je full posvecen basketu, ali decko sem punjenja statistike nista nece doprineti Sakramentu, niti bilo kojoj ekipi. 

SAC jedini na zapadu nema nikakav asset oko koga moze da krene. To je jedino FOX, ali pod uslooovom da jos podigne nivo igre i decision making. 

Do malopre je bila diskusija oko PHO i sansi za PO sledece godine, kad se na sve ove ekipe vraca i Stefan Karic. PHO ima Bukera i Deandriju, MIN ima KATa i Diandjela, jedino ko je mozda u goroj opciji je SAS ako im ode Pop a i Oldridz ima 35 godina.

Treba tankovati naredne 2 sezone, jer iz ove pozicije ne postoji potez koji moze da se odradi a da udju u PO. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ta'veren said:

 

Imas u dalekoj istoriji igrace koji su kao ruki imali znacajnu rolu u osvajanju prstena ili barem da im ekipa dogura do finala. Niz se zavrsava sa Magicom 1980 . Mnogo vise ima primera rukija koji imaju veoma male uloge, jer njihovo prisustvo ne narusava hijerarhiju u timu i znaju svoje mesto. Za neki duzi period od tih godinu dana to jeste sbbkbb, i zato sam samo naglasio na period od godinu dana. Svakako ne vidim zasto bi se veci deo stanovnistva u Detroitu puno nervirao sto su fejlovali na draftu. Broji se ta titula, to ostaje urezano. 2005. su isto bili blizu prstena. Ni jaci timovi od Detroita nisu uspeli da osvoje vise titula nakon njih.

 

Tako da su sanse veoma male da se tako nesto desi. Taj vremenski razmak je vec sada predugacak i ko zna kada bi se to sledeci put desilo. Logicno da se odmah stvori ogroman hajp oko tog igraca zato sto je izuzetak od pravila.

Sve 5, ali ipak mislim da vise Pistons fanova oseća nezadovoljstvo i žal za ne draftovanje Mela ili Bosa/Vejda i razmišljaju kao Chonsi da bi Dertroit da je uzeo Meloa napravio Dinastiju. Pogotovo kezual fanovi. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mr clutch said:

Sve 5, ali ipak mislim da vise Pistons fanova oseća nezadovoljstvo i žal za ne draftovanje Mela ili Bosa/Vejda i razmišljaju kao Chonsi da bi Dertroit da je uzeo Meloa napravio Dinastiju. Pogotovo kezual fanovi. 

 

melo je svakako igrao na u pistonsima deficitarnoj poziciji trpacha. plus je to 2003, tih godina je iso dominantan način da obezbedis poene. u najgorem slučaju bi ga trejdovali za tri igrača petorke 

 

ali svakako su obavili kratkoročno posao i bez tog drafta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

Ma niko nije omasio Darkanov potencijal, nego glavicu, dok sa druge strane, ako je vec krenula prica da se poredi Dumars i Vlada, Begliju Trecem su dali veci stepen slobode, docekali ga u celom gradu kao buducu zvezdu, prema instagramu vidim da je full posvecen basketu, ali decko sem punjenja statistike nista nece doprineti Sakramentu, niti bilo kojoj ekipi. 

SAC jedini na zapadu nema nikakav asset oko koga moze da krene. To je jedino FOX, ali pod uslooovom da jos podigne nivo igre i decision making. 

Do malopre je bila diskusija oko PHO i sansi za PO sledece godine, kad se na sve ove ekipe vraca i Stefan Karic. PHO ima Bukera i Deandriju, MIN ima KATa i Diandjela, jedino ko je mozda u goroj opciji je SAS ako im ode Pop a i Oldridz ima 35 godina.

Treba tankovati naredne 2 sezone, jer iz ove pozicije ne postoji potez koji moze da se odradi a da udju u PO. 

Bukvalno. SAS i SAC jedine 2 ekipe koje će i treba da tankuju.Svi drugi imaju nekog mladog prospekta kojeg ako hoće da zadrže moraju da zapnu. Biće na zapadu ozbiljno krljanje za PO poziciju.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gggggggg said:

okc ce najverovatnije tankovati

 

OKC je u neverovatno dobroj situaciji. Verovatno ne postoji tim u ligi koji ima bolju dugorocnu buducnost. Ne samo da su dobili ogroman broj pickova od LAC i Houstona nego su pritom uspeli da udju u PO sa dobre pozicije i nije nerealno da izbace Houston so obzirom na povredu Westbrooka ili da u najmanju ruku pruze odlican otpor. Ovo sto su ucinili ove sezone im je donelo ogromno iskustvo za mlade igrace plus garantujem da ima solidan broj timova koji ce biti u win now modu sledece godine koji gledaju na CP3 kao moguci asset. CP3 je (kako izgleda) zdrav i igra na sjajnom nivou. Ugovor jeste ogroman, ali umesto da bude teret koji su delom preuzeli da dobiju sve te pickove, CP3 je odjednom postao asset. Sasvim je moguce da ce se naci tim koji ce da im posalje gomilu pickova za njega koji ce doci na naplatu kad se taj tim raspadne i kad ti pickovi dobiju na vrednosti. Tu je i Gallinari koji takodje ima odlicnu sezonu i zdrav je, jos jedan asset.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ako ne moze freethrow da vodi onaj predictions, evo mogu ja da otvorim temu, pa cu rucno biljeziti bodove. Samo da mi objasnite sistem bodovanja. Otvorio bih cim zavrse Portland i Memfis ovaj baraz.

 

Hajde mi daj (te) do kraja dana da vidim da li stižem, kada počinje PO?

 

Ovako je bilo pre:

Quote

za svaku seriju u kojoj je pogođen pobednik, dobija se 15 poena.


Tačan rezultat serije donosi još 10 poena. Greška od jedne pobede (na primer bilo je 4:2, a prognozirao si 4:1) donosi još 5 poena, greška od 2 pobede donosi još 2 poena.


Pobeda gostujuće ekipe (slabiji seed) donosi još 5 poena.

 


Promašen pobednik serije donosi 0 (nula) poena.

 

E sada, ja mislim da bi ovo poslednje, pobednik slabijeg seeda trebalo potpuno da se ukine, jer niti ima gostujućeg i domaćeg terena, niti su se ekipe nameštale po tome... Ne znam, to razmotrite.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...