Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Evo i ovde. Running Up That Hill je izašla 1985. godine i bila na vrhuncu u novembru te godine na Hot 100 chart-u (30. mesto). Čak 37 godina nakon tog trenutka, ova pesma je trenutno na 1. mestu na Spotify-u i iTunes, a 191. na TikTok-u. 

 

 

Sve to zahvaljujući novoj sezoni serije Stranger things. Izgleda da bismo mogli poveriti Netflix-u akciju "vraćanja" hitova iz 80ih. 🙃

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 9:18 AM, DameTime said:

 

 

 

Ne znam kako da citiram ovo sto je citirano, ali evo da ja napisem moj utisak. Pisem iskljucivo o ovom slucaju, ne generanlo. 

 

Pre jedno dve tri godine je izasao snimak razgovora izmedju JD i AH i nije me mrzelo da odslusam. Do tada sam mislila da je moguce da ju je na neki nacin zlostavljao, tip je cudak na razne nacine, pa cak i igra veoma cudne uloge. Posle slusanja tog njihovog razgovora od nekih, ne secam se tacno, sat, sat i po, sam promenila misljenje i pocela da razmisljam na drugi nacin. 

 

AH, ispod-prosecna glumica lepog izgleda zeli da se ubaci na A listu glumaca. Ne ide joj najbolje iako ima par projekata iza sebe koji bi trebalo to da joj omoguce, ali ambicija je ne popusta. Nailazi na ne mnogo inteligentnog Depa koji joj udeljuje ulogu u Rum diary. On, onako polu omatoreo, koji je sklon totalno zaljubljivanju (winnona forever i slicno) pada na AH i krece klupko da se zapetljava. 

 

Gledajuci njegov nacin na koji zloupotrebljava drogu i alkohol, mislim da je sklon samo-unistenju i na neki nacin mazohista. Ulece u ludu vezu sa AH, gde ona u njemu vidi put ka zvezdama, a i $ znak. Medjutim, on ne poteze previse da joj obezbedi A uloge i ona polako pocinje da odlepljuje (kao sto je to radila u prethodnim vezama). Javlja se u sadisticka crta. 

 

Onda krece ovo sudjenje, koje sam gledala sporadicno koliko mi vreme dozvoljava. I krece njegova poruka sa drugim glumcem sa kojim je igrao nekoliko projekata i verovatno ostvario prisniji kontakt gde on pise da bi je spalio i svasta nesto jezivo. On na sudu kaze da je to bio Monti Pajtonovski tip fazona (iz epizode Burn the witch) i ja sam sklona da mu poverujem. Prvo zato sto su svi oko njega izjavili da je veoma duhovit, da su mu sale cesto na ivici crnog humora. Drugo, mislim da je vec totalno revoltiran njenim suludim ponasanjem ali i zaljubljen i nemocan da ista uradi osim da tako trabunja gluposti, stokholmski sindrom. 

 

U toku sudjenja ona prosiruje konstantno svoje optuzbe, te od pre braka, te od 2012 kada su poceli da se zabavljaju, te uradio je ovo, te ono... i na kraju cele price ona njemu, zlostavljacu kupuje noz za rodjendan (WTH?!). Ni jednog momenta me ne napusta misao ako je on nju zlostavljao i pre braka, zasto nije napustila sve i otisla svojim putem. Ljubav? Ne nije. Nije ona neka sirotica koja nema gde da se smesti (iako je tako predstavila kada mu je udelila zabranu prilaska dok on nije bio tu 2-3 meseca i promenila kljuc na bravi njegovog stana i isto vece dovukla novog tipa u taj isti stan). Ona je neko ko je zaradio desetak miliona dolara. Nije klasicna zrtva cija egzistencija zavisi od opstanka u zajednici. 

 

Nije da mislim da je on totalno nevin i ne bi mrava zgazio, nego mislim da je u ona u tom njenom izazivanju i zlostavljanju mentalnom, pa i fizickom isla do toga da on reaguje, ali ne uvek koliko ona to predstavlja. Nije ga ostavljala na miru cak i kada se sklanja i zakljucavao u drugu sobu ili kupatilo (ima snimak kada on sedi zakljucan u kupatilu i svira gitaru, ona sumanuto udara u vrata. Isto tako ima verbalni snimak kada joj on govori da ne moze da se konfrontira jer se problem ne resava nego produbljuje i bolje je da se skloni dok se ne olade). 

 

Sudjenje: Ona kao i u filmovima odigrava svoju losu ulogu, u sudu, pokusavajuci na lepotu i na to sto je zena (ko ce verovati da si zlostavljan ako izadjes i kazes "ja JD muskarac sam zrtva zlostavljanja") svo vreme okrece glavu ka poroti trazeci bilo kakav kontakt da gledaju u njeno lepo lice i smiluju se nad njenim neprolivenim suzama. Njene facijalne transformacije iz slama mi se srce, do prigovora i face koja se pegla u iscekivanju sudijske odluke su trenutacne. Neko ko place, place, pa i bez suza, ali ne menja face iz sekundu u sekundu. Ovim njenim potezima je samo naterala porotu da ne poveruju ni u jednu jedinu njenu rec. Celo sudjenje je bilo, sam pao, sam se ubio. 

 

To sto je on njoj rekao da ce da dozivi globalno ponizenje, da, ne zato sto je on JD, ne znato sto je posebno mocan, ne zato sto je mogao da zna iskod ovog suda gde je otkrio svoje najgroznije delove sebe i ogoleo holivudsku najvecu tajnu - privatnost, nego zato sto ju je poznavao bolje od svih nas znajuci njene limite pritom to je recenica koja ga je naterala da je tuzi, jer mu je prekipelo izigravanja strasne zrtve JD zlostavljaca, ambasadora protiv nasilja u porodici i ko zna koje jos uloge koje je sebi dodelila kada vec nije mogla da dobije neku zeljnu da je odvuce tamo gde je zacrtala. 

 

Da skratim. Ja sam iskljucivo za zrtve zlostavljana, seksualnog, fizickog, mentalnog... i sada se svi pojavljuju sa misljenjem kako je sudska odluka naskodila te me too, te zrtvama, te ovom, te onom... a ustvari jeste, ali ne kako oni to predstavljaju, nego tako sto je nadogradila svoju laz i napravila da ce ponovo da se manje veruje drugim zaista pravim zrtvama. Njemu ovaj sudski cirkus nije trebao, njemu ne trebaju njene pare (mislim da ona ni nema taj novac da isplati ostetu), nije mu trebala ni AH (niko pre nje nije rekao da je on zlostavljac, osim Ellen Barkin, za koju isto mislim da je negde nusput uvredjena za njihov brief sex relationship a ne vezu. Isto su imale razloga da se okrenu protiv njega njegove bivse zene/devojke i nisu, javno su izjavile da to nije JD kojeg oni poznaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Baby

 

Jako je komplikovan slučaj, pre svega jer se radi o dve psihički nestabilne osobe. Već sam spomenula da o tome dovoljno govori činjenica da su oboje tražili ljubav i utehu u osobi koja je toliko mlađa/starija od njih samih. 

 

Jasno je da je Amber lagala za većinu izrečenog na sudu, da je pokušala da iskonstruiše priču u koju će ubediti porotu, ali za to jednostavno nije imala dovoljno dokaza. Džoni je ovo dobio fair and square, jednostavno je imao dovoljno dokaza da njegova verzija događaja bude plauzibilna, za šta može da zahvali i svom timu advokata. Amber je imala dve šanse koje je mogla da iskoristi:

 

  • poruke u kojima preti da će je "ubiti i zapaliti" (montipajtonovski, my ass, ali iskreno)
  • poruke u kojima joj obećava "globalno poniženje"

Nije ih iskoristila jer je imala jako loše advokate, čiji se rad sastojao iz unakrsnog ispitivanja Džonija koristeći naslove iz Daily Mail-a i udeljivanja prigovora samom sebi. 

 

Što se tiče Amber, tokom suđenja je otkriveno da ima dijagnozu histrioničnog i graničnog poremećaja ličnosti. U nastavku su simptomi:

 

Quote

Histrionic personality disorder

 

Be uncomfortable unless they are the center of attention

Dress provocatively and/or exhibit inappropriately seductive or flirtatious behavior

Shift emotions rapidly

Act very dramatically, as though performing before an audience, with exaggerated emotions and expressions, yet appears to lack sincerity

Be overly concerned with physical appearance

Constantly seek reassurance or approval

Be gullible and easily influenced by others

Be excessively sensitive to criticism or disapproval

Have a low tolerance for frustration and be easily bored by routine, often beginning projects without finishing them or skipping from one event to another

Not think before acting

Make rash decisions

Be self-centered and rarely show concern for others

Have difficulty maintaining relationships, often seeming fake or shallow in their dealings with others

Threaten or attempt suicide to get attention

 

Quote

Borderline personality disorder 

 

An intense fear of abandonment, even going to extreme measures to avoid real or imagined separation or rejection

A pattern of unstable intense relationships, such as idealizing someone one moment and then suddenly believing the person doesn't care enough or is cruel

Rapid changes in self-identity and self-image that include shifting goals and values, and seeing yourself as bad or as if you don't exist at all

Periods of stress-related paranoia and loss of contact with reality, lasting from a few minutes to a few hours

Impulsive and risky behavior, such as gambling, reckless driving, unsafe sex, spending sprees, binge eating or drug abuse, or sabotaging success by suddenly quitting a good job or ending a positive relationship

Suicidal threats or behavior or self-injury, often in response to fear of separation or rejection

Wide mood swings lasting from a few hours to a few days, which can include intense happiness, irritability, shame or anxiety

Ongoing feelings of emptiness

Inappropriate, intense anger, such as frequently losing your temper, being sarcastic or bitter, or having physical fights

 

Dakle, jasno je da je vrlo moguće, čak verovatno, da je ona mnoge događaje iz njihove veze preuveličala, predramatizovala i stvorila sliku u koju ona sama veruje ali koja nema dodira sa stvarnošću.

 

Generalno se slažem sa tvojim upisom pa te neću kvotovati, samo sam napisala ovih par stvari kao dodatne informacije koje mogu poslužiti za razumevanje slučaja. Jedino bih možda ukazala na to da to što Džoni nije bio agresivan u prethodnim vezama ne znači da nije mogao biti agresivan sa Amber, mada takođe postoji i to da su zlostavljači uglavnom ispoljavali slične obrasce ponašanja i u ranijim vezama.

 

Istakla bih ovo: Ja sam iskljucivo za zrtve zlostavljana, seksualnog, fizickog, mentalnog... i sada se svi pojavljuju sa misljenjem kako je sudska odluka naskodila te me too, te zrtvama, te ovom, te onom... a ustvari jeste, ali ne kako oni to predstavljaju, nego tako sto je nadogradila svoju laz i napravila da ce ponovo da se manje veruje drugim zaista pravim zrtvama.

 

Upravo to je motiv mog pisanja na ovu temu, što će nažalost slučaj Amber biti izgovor da se opet ne veruje žrtvama. 

 

Inače jasno je da je Džoni ušao u ovaj sudski postupak da bi očistio svoje ime, da je hteo samo da je dobije ili samo pare, mogao je to da uradi iza "zatvorenih vrata" sudnice.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

@Baby

 

Jako je komplikovan slučaj, pre svega jer se radi o dve psihički nestabilne osobe. Već sam spomenula da o tome dovoljno govori činjenica da su oboje tražili ljubav i utehu u osobi koja je toliko mlađa/starija od njih samih. 

 

Jasno je da je Amber lagala za većinu izrečenog na sudu, da je pokušala da iskonstruiše priču u koju će ubediti porotu, ali za to jednostavno nije imala dovoljno dokaza. Džoni je ovo dobio fair and square, jednostavno je imao dovoljno dokaza da njegova verzija događaja bude plauzibilna, za šta može da zahvali i svom timu advokata. Amber je imala dve šanse koje je mogla da iskoristi:

 

  • poruke u kojima preti da će je "ubiti i zapaliti" (montipajtonovski, my ass, ali iskreno)
  • poruke u kojima joj obećava "globalno poniženje"

Nije ih iskoristila jer je imala jako loše advokate, čiji se rad sastojao iz unakrsnog ispitivanja Džonija koristeći naslove iz Daily Mail-a i udeljivanja prigovora samom sebi. 

 

Što se tiče Amber, tokom suđenja je otkriveno da ima dijagnozu histrioničnog i graničnog poremećaja ličnosti. U nastavku su simptomi:

 

 

 

Dakle, jasno je da je vrlo moguće, čak verovatno, da je ona mnoge događaje iz njihove veze preuveličala, predramatizovala i stvorila sliku u koju ona sama veruje ali koja nema dodira sa stvarnošću.

 

Generalno se slažem sa tvojim upisom pa te neću kvotovati, samo sam napisala ovih par stvari kao dodatne informacije koje mogu poslužiti za razumevanje slučaja. Jedino bih možda ukazala na to da to što Džoni nije bio agresivan u prethodnim vezama ne znači da nije mogao biti agresivan sa Amber, mada takođe postoji i to da su zlostavljači uglavnom ispoljavali slične obrasce ponašanja i u ranijim vezama.

 

Istakla bih ovo: Ja sam iskljucivo za zrtve zlostavljana, seksualnog, fizickog, mentalnog... i sada se svi pojavljuju sa misljenjem kako je sudska odluka naskodila te me too, te zrtvama, te ovom, te onom... a ustvari jeste, ali ne kako oni to predstavljaju, nego tako sto je nadogradila svoju laz i napravila da ce ponovo da se manje veruje drugim zaista pravim zrtvama.

 

Upravo to je motiv mog pisanja na ovu temu, što će nažalost slučaj Amber biti izgovor da se opet ne veruje žrtvama. 

 

Inače jasno je da je Džoni ušao u ovaj sudski postupak da bi očistio svoje ime, da je hteo samo da je dobije ili samo pare, mogao je to da uradi iza "zatvorenih vrata" sudnice.

 

 

 

Nisam se ja osvrnula na tvoje pisanje, nego na pisanje iz clanka koji si ti citirala. 

 

Moram samo ovo da prokomentarisem.

 

Quote
  • poruke u kojima preti da će je "ubiti i zapaliti" (montipajtonovski, my ass, ali iskreno)
  • poruke u kojima joj obećava "globalno poniženje"

 

Ni jedna od ove dve stvari nije bila njoj receno, nego izvucena iz njegovih poruka. Ona za ovo nije ni morala pod obavezno da zna. 

 

1. On nije pretio, nego rekao trecoj osobi, "ajde da je zapalimo, pa udavimo...." a mi smo skloni svi teskim recima pa cak u verbalnim komunikacijama, a ne kada pricamo koliko smo revoltirani nekom trecem. Ne smatram da ovo ima istu tezinu kao stvarna pretnja. Elem, nije ju zapalio ni udavio, nego ozenio. 

 

2. Ni globalnu pretnju nije njoj izgovorio, nego opet pisao nekom trecem i opet pisao svoje stanje/dogadjaje na koje ona utice u odnosu na njega i njegova reakcija je eto ta. 

 

Ona nije imala ni jedan jedini dokaz osim fotografija koje su mogle biti isminkane. Ni jedan razgovor, ama bas nista gde on njoj preti. Imala je video gde on lupa namestaj po kuhinji. Iskreno, navodi se na zakljucak da ga je navela na situaciju da odlepi i onda lepo postavila kameru, pijuci kafu sa sve "pa sta je bilo, nista se nije desilo ovog jutra..." da on napravi neko sranje da bi ona u perspektivi imala dokaz za njegovo agresivno ponasanje. Na drugu stranu ima par snimaka gde ona govori da ga je udarila i par gde se izvinjava jer ga je udarila. Mislim, za porotu veoma cisto, mogu da se ljute sve oraganizacije ovog sveta, ona jeste sama krenula u situaciju globalnog ponizenja, a ocekivala je krunu. 

 

Od ambasadora do pretnja zrtvama. Problem i jesu ovi koji izmisljaju jer prave zrtve nece naci svoju pravdu na ovaj nacin. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Baby said:

 

Nisam se ja osvrnula na tvoje pisanje, nego na pisanje iz clanka koji si ti citirala. 

 

Aha, jasno, izvini, nije mi prikazalo koji tekst si kvotovala, a mrzelo me da vraćam stranice. 😄 

 

22 minutes ago, Baby said:

 

Moram samo ovo da prokomentarisem.

 

 

Ni jedna od ove dve stvari nije bila njoj receno, nego izvucena iz njegovih poruka. Ona za ovo nije ni morala pod obavezno da zna. 

 

1. On nije pretio, nego rekao trecoj osobi, "ajde da je zapalimo, pa udavimo...." a mi smo skloni svi teskim recima pa cak u verbalnim komunikacijama, a ne kada pricamo koliko smo revoltirani nekom trecem. Ne smatram da ovo ima istu tezinu kao stvarna pretnja. Elem, nije ju zapalio ni udavio, nego ozenio. 

 

2. Ni globalnu pretnju nije njoj izgovorio, nego opet pisao nekom trecem i opet pisao svoje stanje/dogadjaje na koje ona utice u odnosu na njega i njegova reakcija je eto ta. 

 

Znam, ali meni je iskreno to simptomatično svejedno... Baš zato kažem da mi smeta romantizacija Džonija koja je u toku, daleko je on od cvećke. No, ni to nisu uspeli da okrenu u njenu korist.

 

22 minutes ago, Baby said:

 

Ona nije imala ni jedan jedini dokaz osim fotografija koje su mogle biti isminkane. Ni jedan razgovor, ama bas nista gde on njoj preti. Imala je video gde on lupa namestaj po kuhinji. Iskreno, navodi se na zakljucak da ga je navela na situaciju da odlepi i onda lepo postavila kameru, pijuci kafu sa sve "pa sta je bilo, nista se nije desilo ovog jutra..." da on napravi neko sranje da bi ona u perspektivi imala dokaz za njegovo agresivno ponasanje. Na drugu stranu ima par snimaka gde ona govori da ga je udarila i par gde se izvinjava jer ga je udarila. Mislim, za porotu veoma cisto, mogu da se ljute sve oraganizacije ovog sveta, ona jeste sama krenula u situaciju globalnog ponizenja, a ocekivala je krunu. 

 

Od ambasadora do pretnja zrtvama. Problem i jesu ovi koji izmisljaju jer prave zrtve nece naci svoju pravdu na ovaj nacin. 

 

Ako sam dobro ispratila, i za te fotografije su eksperti sa Džonijeve strane pokazali da su iscenirane. Generalno slučaj je čist - ona nije imala dokaze na svojoj strani, on jeste, ali mi kao društvo moramo posmatrati širu sliku svega ovoga. Jedino što je meni zasmetalo i gde sam osetila empatiju prema Amber, jeste kada joj je Camille zatražila da se priseti vremenskih sekvenci događaja koji se prema njenim rečima dogodio, da ju je Džoni silovao flašom. To mi je kao ženi bilo veoma neprijatno. 

 

Jedan od smešnijih trenutaka jeste kad prikazuju fotografije koje je Amber usnimila - na stolu su flaše alkohola, linije kokaina, i Camille koja kaže: ali niste uspeli da fotografišete gospodina Depa kako ih konzumira, ili čak kako stoji pored njih. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Jedan od smešnijih trenutaka jeste kad prikazuju fotografije koje je Amber usnimila - na stolu su flaše alkohola, linije kokaina, i Camille koja kaže: ali niste uspeli da fotografišete gospodina Depa kako ih konzumira, ili čak kako stoji pored njih. 🙂 

 

Jos je smesnije sto on nikada nije poricao da ne konzumira droge i alkohol. 

 

Nije on cvecka sigurno, ali cela situacija da neko ovoliko planira da te optuzi za nesto za sta nisi uradio samo zato sto nisi cvecka (a ko jeste?) te ucini boljim nego sto jesi, otud romantizacija verovatno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 10:09 AM, uini said:

 

 

Moj favorit kad' me ufati depresija nostalgija i slicna sranja najcesce izazvni jutranjom smenom :default_coffee:

 

 

 

 

 

 

E da , vratiJo se BB :Hail:  čekajući @McLeod :classic_biggrin:

 

Edited by Tri Korne Penal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 10:56 AM, BattleBender said:

I da, ljudi koji idu u teretanu teretanu, da guraju, vuku, podizu... kako izgleda vasa introspekcija, kako ubedite sebe da ovo nije gubljenje vremena 😄


Cime motivisem sebe? Hocu da izgledam dobro nag i da budem sposoban da jebem svoju zenu against the wall, ako je ikada budem imao ofc, a necu.

Salu na stranu (doduse, nije da sam se 100% salio, mozda 73%), krenuo sam pre oko mesec danaa, i i te kako razumem ljude, pogotovo overthinkere, kojima mozak cak i u toku tih teskih fizickih napora i dalje kontemplira i zamara se glupostima, a to sto sam zardjao vise od ruske ratne mehanizacije samo dodaje i dimenziju fizickog napora koji je tesko podnosljiv. Jebeni anksiozni um, jebali ga problemi, "ucuti i treniraj" 😠

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tri Korne Penal said:

 

Moj favorit kad' me ufati depresija nostalgija i slicna sranja najcesce izazvni jutranjom smenom :default_coffee:

 

 

 

 

 

 

E da , vratiJo se BB :Hail:  čekajući @McLeod :classic_biggrin:

 

 

Tu sam ja, al me mrzi i nemam vremena da se natezem.

 

A teretana >>>> anything naravno, pogotovo njegove dosadne aktivnosti, ali zna on to vec.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...