Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Како сам антиталенат за фудбал, одувек ме занимало како у таквим ситуацијама играчима падне на памет да шутирају из велике удаљености, из лошег угла, да је баш тако ударе. 

Edited by Referent
Link to comment
Share on other sites

gerard je baš bio poznat po ovakvim potezima. 

kada si (dobar) fudbaler sa topčinom od šuta, ovakva situacija (sa sve loptom) te moli "šutni rođače, sad je zavali" :lol_2:

 

teško je porediti sa košarkom, osim u smislu da postoji nešto naučeno u memoriji mišića, kako je zavaliti iz određenoh ugla i razdaljine. 

mislim, ne može stiven ili bilo ko da gađa ćoše odavde ali postoji nešto naučeno što ti omogućava da gađaš određeni segment gola.

 

ne znam dal' sam previše zakomplikovao : i

 

edit @Referent

 

edit pt.2 

ovaj šut sa ovakvim rezultatom je naravno moguć samo kada je lopta pre šuta u vazduhu

Edited by oubrevo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Referent said:

Како сам антиталенат за фудбал, одувек ме занимало како у таквим ситуацијама играчима падне на памет да шутирају из велике удаљености, из лошег угла, да је баш тако удари. 

 

Pomaže kad imaš top u nogama kao što imaju Stivi Dži ili Siniša, onda možeš da šutiraš odakle hoćeš. Ali, nije samo to. Prvo, mnogo ima do položaja tela i položaja stajne noge. Čak i nije toliko bitno kako stojiš u odnosu na gol koliko u odnosu na loptu. Kod ovih bombi telo mora da bude nagnuto napred, stajna noga do lopte, inače ide pretvaranje, tj. lopta nebu pod oblake. Kod ovih golova na klipu vidi se kako Džerard to savršeno kontroliše. Kad mu je telo napred, 'nagnuto' nad loptom, ide bomba, šut punom snagom; kada mu telo ostane malo nazad, ide nešto slabiji šut i plasirana lopta. Što se tiče preciznosti, svako ko može manje-više redovno da pogađa ćoškove gola sa 20+ metara, iz igre, iz trka, ili još grđe na dodavanje, 'na prvu', je ono, čudo prirode. Zato su ovi Džerardovi golovi stvarno spektakl, većine ovih najlepših se sećam, samo sam zaboravio da ih ima toliko na gomili. Gol sa gifa je situacija i splet okolnosti kada ti lopta savršneno 'legne', u tom trenutku prosto znaš da moraš da je šutneš, sve ostalo je greh prema fudbalskoj igri. Još kad završi gde treba kao ova, čisto savršenstvo.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Све јасно, вероватно што сам баскеташ цео живот мени то изгледа још лепше и невероватније. 

А и голманима сам се чудио како не могу то да одбране, јбт шут са 30 метара и онда сам из спрдње стао једном пропалом таленту да шутира слободњак. Јбт, гол ми је био величине Београђанке, а лопта попут метеора.😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Referent said:

А и голманима сам се чудио како не могу то да одбране, јбт шут са 30 метара и онда сам из спрдње стао једном пропалом таленту да шутира слободњак. Јбт, гол ми је био величине Београђанке, а лопта попут метеора.😀

Veruj mi, kad šutira neko ko to ume da radi precizno a sa topom je u nogama i na rukometnom golu si pogubljen makar on šutnuo sa 20+ metara.

 

Dade za vikend golčinu neki lik u Šapcu, na meču Prve lige, kao tane je letela lopta. Na snimku deluje suludo brzo, mogu misliti kako je bilo golmanu.

 

MIiha je pričao da misli da deo snage potiče od njegovog malog stopala, kompaktnije je, šta li. Nemam pojma da li ima neke veze ali zanimljiva teorija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Što se tiče preciznosti, svako ko može manje-više redovno da pogađa ćoškove gola sa 20+ metara, iz igre, iz trka, ili još grđe na dodavanje, 'na prvu', je ono, čudo prirode.

Reče već Arsenije. :classic_smile:

 

Možda sam već spominjao nekada, pričao mi je lik da je gledao Piksija na treningu reprezentacije (bili otvoreni treninzi, dolazilo par hiljada gledalaca na Zvezdinom pomoćnom) kako šutira slobodnjake sa onim veštačkim živim zidom i daje 8/10, ništa golman ne može d'uradi. Tehnika level max.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Reče već Arsenije. :classic_smile:

 

Možda sam već spominjao nekada, pričao mi je lik da je gledao Piksija na treningu reprezentacije (bili otvoreni treninzi, dolazilo par hiljada gledalaca na Zvezdinom pomoćnom) kako šutira slobodnjake sa onim veštačkim živim zidom i daje 8/10, ništa golman ne može d'uradi. Tehnika level max.

 

 

To ga gledao dok je igrao još ili sad kad je selektor? :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

 

 

Ovo je mnogo kompleksniji i teži udarac za izvesti. Ovaj udarac zahtjeva baš savršenu tehniku i snagu noge.

 

Ovo je za mene najlepši gol ikada na našim terenima. Voleji su posebna kategorija. Tehnički najzahtevniji, margina greške minimalna.

 

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Reče već Arsenije. :classic_smile:

 

Možda sam već spominjao nekada, pričao mi je lik da je gledao Piksija na treningu reprezentacije (bili otvoreni treninzi, dolazilo par hiljada gledalaca na Zvezdinom pomoćnom) kako šutira slobodnjake sa onim veštačkim živim zidom i daje 8/10, ništa golman ne može d'uradi. Tehnika level max.

 

Iz slobodnog udarca je za nijansu lakše gađati i pogoditi tačno određeni deo gola. Lopta miruje, imaš vremena da se namestiš i koncentrišeš. Plus mnogi igrači kao orijentir koriste upravo živi zid, ako znaš tačno gde lopta mora da prođe iznad ili oko zida da bi u odnosu na rotaciju završila gde treba, svakako je lakše da gađaš metu koja je na desetak metara nego na 30. I to je lakše i da se navežba, recimo šutevi sa nekog dela terena u krugu od 4-5 metara su maltene identični, u igri kad se kreće lopta svaki šut  je različit. Daleko od toga da je lako dati gol iz slobodnjaka i da i to nije veliko majstorstvo, ali ipak tako nešto više igrača može da izvede. I naravno Piksi je bio one of a kind majstor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...