Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 7/30/2021 at 2:55 PM, oubrevo. said:

 

Likovi kao Tišma su nekako živi primeri... Sad sam hteo da kažem nešto izlizano, kao primer kako ne treba suditi sadržaj po spoljašnjosti, no palo mi na pamet nešto drugo: Relevantni marginalac. Neko od koga možeš svašta čuti/naučiti, ali ko je do te mere van sadašnjosti, da je teško zamisliti kako bi proveo i minut u njegovom društvu, a da nije priča ovog tipa (ovo kažem nevezano za to koliko godina ima, kod njega je to nebitno). Milion puta sam ga video u gradu: Uvek ide pogrbljen, pogubljen, sa nekom mučenom grimasom, kao po kazni, neugledan da neugledniji valjda ne može biti. Par puta sam hteo da mu se javim, pošto znam da zna dosta mojih, ali kako smarati nekog takvog na ulici 😄 NS je mali grad i svi se manje više znaju, sve sa dođošima, jer uglavnom i oni postaju naširoko "znani" posle 10-ak god ovde. Inače, komšija zna Tišmu još od sredine '70-ih, pričao mi je o njemu i još nekima oko njega iz tog vremena, (pitaću ga, između ostalog, od čega ST boluje, jer mi je nepojmljivo da je neko takva pojava iz čistog nemara). 2004 kad je Luna bila na Exit main stageu, nije mi značilo da odem, jer nisam znao previše ni o njima ni o celoj ex-Yu novotalasnoj sceni, plus me uvek mrzelo da idem gore dok je još dan. Za NIN nagradu: Kad se zna kakvi su klanovi, lobiji na kulturnoj sceni, ko je tu čiji, sa kim je ko dobar, ta nagrada je misterija, jer on je baš samo svoj, po svojoj suštini ne može ni da pripada krugovima koji vedre i oblače u kulturi. Videću se sa komšijom ovih dana, pa će biti vol2, znam da ima nekih dobrih anegdota i fora iz onog vremena...

Link to comment
Share on other sites

Dok smo jos na ovoj sixsixsix strani, pitao sam se koji me je dogadjaj najvise triggerovao pa sam se okrenuo black metalu i odgovor je jednostavan-lizanje kasike u doba covida i slicne manifestacije koje su se izdesavale u tom periodu zbog kojih mi je brzo prekipelo. I vec neko vreme unazad su mi toliko isli na zivci, da sam morao ostro da reagujem. Vec 2014 bio sam zreo da slusam Behemoth i imao bih sta da slusam u toj godini(😄), ali ne tada sam vise preferirao filmsku muziku ili muziku bez vokala posto su mi se skoro svi vokali, van par bendova, usrali u pesme. Trebala mi je vec tada promena sredine (i to u znatno brzu) kako bih muziku mogao drugacije da dozivim i da imam veci kapacitet kako bih to upio. Nije da sam reagovao promptno na ove dogadjaje oko crkve, ali mi se ubrzo nakon lizanja kasike ukazalo. Prvo Zumbul mi pise o Mayhemu, setam ja ulicom, prolazim pasazom i vidim neko napisao Mayhem na zidu pored jos par bendova. Nisam video ribu u majci Mayhema, ali jesam u majci Slayera na nekom brodu-restoranu. Pila sa drugaricom kafu, ali sam zaboravio koju je majcu nosila. Nisu bile neke. Odmah sam se nakon toga setio scene iz americkih filmova kada lik/likusa kaze ''Please God give me a sign'' i dobije kisu. 😄 Nakon Mayhema znao sam sta dalje prosle godine i sada cekam hladnije mesece da poslusam novo i preslusam staro gradivo, muzicki izbor mi je tada siri i raznovrsniji. Ako nista drugo, ovaj mirniji period mi itekako odgovara i mnogima sam nestao sa mape i neki me nisu videli od 2019, odlicno znam na osnovu nekih dogadjaja da brze alociram potrebe i sta da radim. Nesto u cemu nisam briljirao ranije, ali imam neki svoj tempo i uspevam da postignem mnogo visu radnu temperaturu kada radim od kuce. Nesto mi govori da svi ljudi koji vole filmove o Betmenu imaju  istu boljku i slicno se ponasaju. Nisam naleteo na normalnog fana Betmena. To bre sve voli mrak, cim se upali svetla reaguje ko slepi mis.

 

Vala koliko sam nekada bio filmove i serije i trazio visok kvalitet, sada kada spojim sa muzikom koju sam vratio u svoj zivot, nema sta postao sam avangarda.😄 Simbioza nespojivog🖖

 

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...