Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

22 hours ago, Luchifer89 said:

@uini jel puštao MKDSL zidarevu ljubav za Facunda danas? 😉

 

Jeste.

 

22 hours ago, uini said:

nisam bio, posao i dalje bio zivahan u 5, dete se igralo sa drustvom, pa smo izdali.

 

zao mi je sto nisam bio, lepo izgleda

 

Ja otišao jer sam video tvoju najavu ovde, baš je bilo dobro.

 

Elem, ko se slaže sa mnom da su Misfitsi najbolji američki pank bend, dakle Misfits >>> Ramones?

 

 

Čak su i u post Glenn Danzig eri imali nekih vrhunskih numera, npr. Helena i Devil Doll sa Famous Monsters.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jesu, kenjam ja, ali mi nikad nisu bili nešto osobito, valjda stvar ukusa i estetike... Ramones, Stooges, Kennedys, Husker Du, Descendents, Dead Boys, NY Dolls, MC5, Minor Threat, Fugazi, Suicidal Tendencies, Black Flag, Richard Hell, Wayne County+ Electric chairs, Sonic Youth, pa sve do ranog Mudhoneya, Agent Orange... Sve to je meni bliže od Misfitsa kada pričamo o US punku.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

Glenn Danzig je inače jedan ozbiljan baja, čovek je napravio tri različita benda koja su dosegla kultni status. Okej, Misfitsi i Samhain baš i nisu za široke mase, ali solo rad je prilično komercijalan i prijemčiv. Holivudski satanizam, bdsm, weightlifting, malo tvrđi zvuk umotan u blues i rockabilly, sa Glennom koji je na mikrofonu izgubljena veza izmedju Elvisa i Morrisona? Ne bi trebalo da radi, ali radi. Nisam do sad upoznao osobu koja je fan Danzigovog solo rada, što je velika šteta, tri vrhunska albuma, četvrti dobar do odličan.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

spacer.png

 

Vulkan, 500 dindži.

P.S. Bogijeva karta je na poleđini.

P.P.S. Nisam dete i nemam dete, ali kupiću ovo (sebi). 

 

Ako su ovo tvoja ruka i nokti što drže knjigu, dete nisi sigurno 😁

 

A ako jednog dana rešiš da imaš decu, imaćeš šta da mu/joj čitaš kao uspavanku 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Ako su ovo tvoja ruka i nokti što drže knjigu, dete nisi sigurno 😁

 

A ako jednog dana rešiš da imaš decu, imaćeš šta da mu/joj čitaš kao uspavanku 😁

 

Jesu. :classic_happy: A i rekoh da nisam dete haha

 

Dobra je stvar za klince eto, ima i na još tema pored košarke. 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam pokrenuo diskusiju mislio sam prevashodno na klasičan punk, Bad Brains su odlični, ali su ipak hc, na to gledam kao na drugi žanr. Tu su mi favoriti:

 

Cro-Mags - The Age of Quarrel

Negative Approach (možda i najbolje ime za bend ikad) - Tied Down.

Adolescents - Adolescents (Rikk Agnew verovatno najbolji gitarista u žanru)

Germs - GI

 

Interesantno da je Germs osim ovog albuma jedino izdanje muzika za Cruising sa Pacinom, jedan od mojih omiljenih filmova. 

Edited by robespierre
typo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...