Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Mozda je samo razmatran. Generalno se za neku ulogu pomene ogroman broj glumaca. Pa malo novine to prehajpuju jer eto i to je vest. 

 

Za Gospodar prstenova Piter Dzekson je u glavi imao ogroman broj glumaca a kontaktirano je samo nekoliko. E sad gde je veza ovo dvoje, naravno glumac John Rhys-Davies koji igra Salaha u Indijani i patuljka Gimlija u LOTR. 

Inace dve male trivije John Rhys Davies je igrao patuljka a u stvarnosti je bio najvisi clan druzine prstena, takodje jedino on nema tetovazu od svih 9 clanova. Umesto njega tetoviran je dubler koji je proveo vise sati snimajuci od orginalnog glumca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ne mogu da slusam jebeni podkast... Napisite lepo ovde sta je to tako duboko dojajno u prvom Indyu, da vidim je li mi promaklo ili za mene prosto nije dovoljno big deal...

 

iz perspektive 2022. svakako ništa što bi te sad nateralo da promeniš mišljenje.

raiders je prvi moderni akcioni film, gde rollercoaster kreće na prvom minutu i završava se na poslednjem. bukvalno postoje 2ipo predaha od po 2ipo minuta u celom filmu. danas je to standard ali je onomad bilo iz never done before registra.

 

naravno, nije to jedina stavka ali nije ni važno. indijana džons svakako nije umetnost, već feelgood movie koji je napravio takve standarde za avanturistički (a zapravo overall akcioni) film, da se retko kad šta i pokušavalo na temu nakon toga a još ređe uspevalo. možda je lov na zeleni dijamant retki izuzetak.

 

ono što je takođe zabavno (meni lično) je fakat da je te 1981. film bio udaljen od 1936. = 45 godina a meni kao klincu je to delovalo kao drevno vreme (a zapravo nije baš toliko bilo, vremenski); npr, danas smo udaljeni 40 godina od premijere filma  ( :

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Poštujem, meni je njesra ali verovatno zato što sam ga gledao mnogo kasnije nego kad je izašao, verovatno je bio nešto sasvim novo tek kad je izašao. Ali zato je SP epizoda perfektna.

 

indiana jones mi je kao klinji bio idealan heroj, vrlo kul a nije svemocan, tj vrlo je ranjiv. pri tome, vodi double life kao regularni super heroji, samo sto nije ( :

cenjeni profesor kojeg smara skola a prica studentima kako je arheologija proucavanje knjiga u biblioteci a ne jurnjava za zakopanim blagom. 

onda juri to isto blago da bi ga smestio u muzej. 

 

na sve to, jako me je lozila ta nazi potera za relikvijama i okultnim orudjima za dominaciju. 

 

ali jednako se radujem back to the future ili beverly hills cop. sve to mogu da gledam uvek, imaju tu neku zajednicku feelgood crtu koju sam pominjao. ne znam da li je to nostalgia ili se prosto potrefilo da su pravili takve filmove neko vreme. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

iz perspektive 2022. svakako ništa što bi te sad nateralo da promeniš mišljenje.

raiders je prvi moderni akcioni film, gde rollercoaster kreće na prvom minutu i završava se na poslednjem. bukvalno postoje 2ipo predaha od po 2ipo minuta u celom filmu. danas je to standard ali je onomad bilo iz never done before registra.

 

naravno, nije to jedina stavka ali nije ni važno. indijana džons svakako nije umetnost, već feelgood movie koji je napravio takve standarde za avanturistički (a zapravo overall akcioni) film, da se retko kad šta i pokušavalo na temu nakon toga a još ređe uspevalo. možda je lov na zeleni dijamant retki izuzetak.

 

ono što je takođe zabavno (meni lično) je fakat da je te 1981. film bio udaljen od 1936. = 45 godina a meni kao klincu je to delovalo kao drevno vreme (a zapravo nije baš toliko bilo, vremenski); npr, danas smo udaljeni 40 godina od premijere filma  ( :

 

Razumeli smo se mi. Upravo sam i pisao iz te entertainment perspektive - u istim godinama sam prvi put pogledao i prvog Indya i prvi Jurski ParkTM. Tada, kao i sada, kao sto rekoh, history/archaeology/adventure, ali i dinosaur dzanki. Prvi sam gotovo zaboravio, a drugi pogledao jedno 76x aproksimativno do neke 14e dine. O tome pricam. Ne umem objasniti zasto je to tako, cak se cudim jer je to postavka koja bi kao takva po difoltu morala da mi bude opsesija i obelezi detinjstvo. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

O tome pricam. Ne umem objasniti zasto je to tako, cak se cudim jer je to postavka koja bi kao takva po difoltu morala da mi bude opsesija i obelezi detinjstvo. 

 

moja pretpostavka je da je jurassic park bio takav quantum leap u tehnici, tj produkciji, da nije bilo šanse zanemariti ga u određenim godinama. indiana jones onda izgleda jako matoro.

 

ja sam raiders i ostalo gledao u bioskopu, u real timeu, ili sa godinu-dve zakašnjenja, jer premijere nisu bile u isto vreme kada i u americi ali ni život nije bio toliko brz  ( :

 

ja sam kao klinja obožavao sve vezano za dinosauruse ali nikada nisam odgledao niti jedan jurassic park, jer sam već bio u nekim drugim godinama, jbga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...