Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

@SteveFrancis#3 @nemanjaol 

Mislim da je cela prica oko UFO stvari samo skretanje paznje sa neceg, ili kad se radi o pisanju individualaca na internetu, samo njihov nacin da privuku paznju.

 

Nasa tehnologija je sasvim dovoljno napredovala da znamo da u Suncevom sistemu nema naprednih civilizacija. Sve i da ima necega u nekom najblizem galaktickom krugu, i da nagare na brzinu svetlosti ima da klackaju poprilicno dugo, sto se ni jednom organskom zivotu nece isplatiti. Ako imaju razvijenu tehnologiju da kreiraju wormholes sa kojom ce da prelome prostor i vreme i iskoce ispred Zemlje, onda sigurno nece u letelicama velicine dvoseda da lebde iznad zemlje (najcesce USA) i skeniraju ljudski rod, vec bi sofisticiranijim tehnologijama pribavili podatke o nama, na nacin da mi toga nismo ni svesni, npr nano roboti ili slicno. 

Pretpostavljam da se tokom hladnog rata cesto eksperimentisalo sa razlicitim tehnologijama koje bi dale prednost u odnosu na drugu stranu, ali da niceg sem toga nema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Hvala puno.

 

Pa to su manje više i stvari koje sam ja ispratio, ali bez poznavanja nekog šireg konteksta.

 

Kad je izašao onaj NYT tekst setio sam se onog što si još pre nekoliko godina pisao ovde, pa onda sad ponovo kad su se ove nove stvari pojavile.

 

Kapiram da je sada povoljan politički momenat da se ova priča malo zavrti i uz push mainstream političara, tj to više nije negativno po nečiju političku karijeru kao što bi ovakvo insistiranje bilo pre 10 godina.

 

Još uvek mi većina stvari koje 'random komentatori' pišu o ovome deluje baš odvaljeno od realnosti, ali ne može više da se porekne da je fenomen stvaran i ozbiljno ispitivan, deluje mi da smo na pragu promene paradigme u načinu na koji se razgovara o UFO/UAP.

 

 

Sto se tice promene paradigme, definitivno se dogodila. Pocelo je bas sa tim clankom NY Timesa, a ovo sada je neka vrsta finala tog procesa.

 

Nikada nisam voleo izbacivanje zakljucaka o ovakvim temama kada su informacije za nas, obican puk, sustinski i dalje vise nego oskudne. Ima dosta ljudi koji u svojim glavama vec odavno imaju neke teorije, konstrukte i samo cekaju da se pojavi neka informacija ove vrste pa da je saviju i prilagode tako da se savrseno uklopi u isti. 

 

Ovde se, zbog prirode same problematike stvarno mora biti potpuno open minded i ne dozvoliti da bilo kakve zelje, predrasude, fiks-ideje ili sopstvena arogancija zamute pogled i rasudjivanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, 40Wins said:

@SteveFrancis#3 @nemanjaol 

Mislim da je cela prica oko UFO stvari samo skretanje paznje sa neceg, ili kad se radi o pisanju individualaca na internetu, samo njihov nacin da privuku paznju.

 

Nasa tehnologija je sasvim dovoljno napredovala da znamo da u Suncevom sistemu nema naprednih civilizacija. Sve i da ima necega u nekom najblizem galaktickom krugu, i da nagare na brzinu svetlosti ima da klackaju poprilicno dugo, sto se ni jednom organskom zivotu nece isplatiti. Ako imaju razvijenu tehnologiju da kreiraju wormholes sa kojom ce da prelome prostor i vreme i iskoce ispred Zemlje, onda sigurno nece u letelicama velicine dvoseda da lebde iznad zemlje (najcesce USA) i skeniraju ljudski rod, vec bi sofisticiranijim tehnologijama pribavili podatke o nama, na nacin da mi toga nismo ni svesni, npr nano roboti ili slicno. 

Pretpostavljam da se tokom hladnog rata cesto eksperimentisalo sa razlicitim tehnologijama koje bi dale prednost u odnosu na drugu stranu, ali da niceg sem toga nema. 

 

Ne znamo. Barem ne ti, ja, nemajaol i slicni, obicni ljudi.

 

Moze biti da jeste skretanje paznje, smoke bomb, moze biti neka nova agenda ili paravan za nesto trece. Treba nastaviti posmatrati. Nisam od onih koji veruju u neku spontanost kada su vlade bilo koje drzave u pitanju, pa cak ni zemalja poput SAD. Zato mislim da je u igri bukvalno na desetine mogucih scenarija i treba sacekati dalji rasplet.

 

Ovaj deo sto si napisao 'najcesce USA' - ne znamo ni to. To sto su oni iz poznatih politickih i drustveno-evolucionih razloga najprominentniji i najotvoreniji i sto do javnosti dolazi daleko najvise informacija odatle, apsolutno ne znaci da se oni susrecu sa fenomenom ista vise od ostalih. Ko moze i da pretpostavi kakve podatke su prikupile zemlje poput Kine i Rusije gde je odliv informacija svake vrste pod strogom kontrolom. 

 

Sto se tice nacina prikupljanja informacija te neke potencijalne ET inteligencije - sustina je da ni ovde ne znamo nista. Pod pretpostavkom da se to zaista desava, tesko da se moze tako lako doci do odgovora za sta bi takav intel uopste bio potreban, kakav bi bio 'vrednosni stav' takvog entiteta, koji bi bili domasaji potencijalnog eksperimenta, da li bi koristili nesto analogno dronovima i robotima-androidima kakve poznaje nasa civilizacija (sto je recimo iznosio kao hipotezu prof. Garry Nolan sa Stanforda), da li zele da ostanu neprimeceni ili upravo suprotno mozda zele neku vrstu interakcije...

 

Tajni vojni projekti takodje jesu vrlo moguca opcija, bar za jedan deo dokumentovanih slucajeva. Medjutim, i to je itekako vredno paznje, tek nesto manje od potencijalne spoljne inteligencije jer sa sobom povlaci pitanja kako se do takvog napretka doslo, zasto se i dalje sakriva od javnosti i covecanstvu uskracuje prosperitet i poboljsanje svakodnevnog zivota...

 

@DameTime

Moram priznati da nisam...

Link to comment
Share on other sites

@40Wins

 

Ja ne povezujem to nuzno sa vanzemaljcima, bukvalno ko zna sta sve moze da bude.

 

Samo mi je zanimljiv shift koji se desio u poslednje dve godine, da od toga da se svako ko otvoreno prica o UFO smatra bezmalo za ludaka.

 

Do toga da ipak postoje brojne zvanične zabeleške 'nečega' što ne možemo da objasnimo i nemamo pojma sta je.

 

@DameTime

 

Nisam ni ja

Edited by nemanjaol
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na kasi, taman da platim, ulece dripac:

Vi prodajete dJigericu? Nista dobar dan, mogu samo nesto da pitam - ponos roditelja odmah novi Samsung...

Te puknem, te ne puknem, hmmm, 5-10 godina.

Nije crni humor:

 

Spoiler

Ma, jebao vam pas mater nekulturnu!

 

Link to comment
Share on other sites

Sevnu dve munje, iz pravca Bukuresta, Segedina, biraj - puf nema struje. E, dok, Pero, kurblom potpali jugo Koral, i to ako mu sef dozvoli + da mu objasni koje dugme treba da resetuje... E, ti zivi 3+ sati u mraku.

PS. Sjajna organizacija! :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

 Joj kuku al ste se raspisali danas. Želeo sam sve da pročitam ali ne mogu, umoran sam, kupam se u znoju od silnoga rada. Neki postovi teraju na razmišljanje, da se umno zamaram, a meni fizičko zamaranje mnogo lakše pada. A u poslednje razbijam se od posla, neću bre više da budem golomudović, hoću da budem neko i nešto. :smiley53:

 

 

Nekom život sreću nosi, nekom ništa baš, kao rulet okreće se ovaj život naš. Nema para, nema sreće, to je sve što znaš. :smiley34:

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...