Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 hours ago, Wingwalker said:

 

 

Mnogo dobar i opusten lik, al meni licno preteruje sa tim postmodernizmom nije to za mene.  A kad si vec postovao njega evo nesto slicno slusam prethodnih dana, slican fazon

nista orginalno vide se uticaji legendi ali simpatican je. 

 

 

 

 

It was a quiet night down at the gaming hall.

Doubled up on cocaine and adderall.

The room full of smoke and the air so still that I choked when I raised up both of my hands to yell BINGO.

 

I was looking around trying to track down who the biggest threat would be.

Seeing the fear in everybodyʼs eyes, apparently it was me and I guess I know why.

Iʼve been coming here cleaning house for the past few weeks.

 

 

 

 

 

 

So trust me, I'm not jealous, I'm just hoping that he really fucks things up

I'm not so much afraid of being alone, just kind of feel I've had enough

And time and time again, time reminds me you'll never be my own

We'll never have a house to decorate, a place that we can call our home

 

So I,

I Oh

I, I Hope your husband dies

I hope your husband dies

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ali to mi je nekako... hmm, očekivano? Takav tekst mislim. Ovde mi se sviđa feministička strana pesme i što je devojka otvoreno queer. Ima i pesmu sa stihovima: 

 

Quote

I eat boys like you for breakfast
One by one hung on my necklace
And they'll always be mine
It makes me feel alive

 

Mislim baš ima taj girl empowerment trenutak, I buy that. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2023 at 1:11 PM, Nicklord said:

Ja sam ovako "otkrio" The Bossa. Tačnije tad sam prvi put odlučio da poslušam i njegove albume jer mi se jako svideo nastup. Slažem se sa par drugih forumaša, ja sad i kad slušam nekad njega nikad ne pustim album nego lajv snimke, a bar njih ima dosta

 

 

Vrti se na onom iConcerts kanalu njegov koncert iz Hajd Parka, posle dve pesme njegova siva kosulja je postala crna od znoja.

 

Covek ulece u svaki koncert kao da je poslednji i kao da je borba na zivot i smrt.

 

Posle toga sam od nekoga ko zna hitove postao fan.

 

A i uzivo mnoge pesme zasijaju kako treba i dostignu pun sjaj.

 

 

Kad smo kod toga, bas se secam da sam 2019. odlucio da cu od sad samo da picim po koncertima i tako otkrivam bendove jer je tu se vidi pravi kvalitet. Bilo mi dosta sedenja gajbi sa slusalicama. I onda dodje korona 🤬

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ova grupa (Fall Out Boy) je trebalo da nestane posle 2009, tj. da se nikad ne vrati s 4godišnje pauze.

 

4 godine kasnije, snimaju Save Rock and Roll od kog počinje jedna od najvećih storija muzičkog beščašća... gde jedna solidna pop-punk grupa u svom izvornom obliku (2002-2009) postaje neka mutant dance hopa-cupa autotune wannabe tinejdžerska atrakcija gora od Maroon 5 (ok, ne gora, od njih ništa ne može biti gore... ali tu blizu).

 

Skandalozan je i zastrašujuć muzički obrt te 2013, kao da im je neko držao dvocevku na glavi i rekao, zajebi punk, sviraj nešto za casual decu koja povremeno i kupe koju iTunes pesmu... ili im je jednostavno dosadilo da žive bez para od muzike pa su rešili da probaju komercijalni put kojim se češće ide... ko zna šta im je u glavama bilo, ali je ono šta su potpisali na albumima od 2013 (SRR, AB/AP i M) bio ekvivalent padu s litice... napustili su ih stari fanovi, nove nisu dobili ništa zvanično ne rade od 2018 par pesama snimili sa raznim hip hop gostima, kao valjda da pojačaju komercijalni efekat.  Nisu uspeli, red je da nestanu sa scene zauvek.

Produkcija 2010 naovamo je uništila bezbrojne bendove, gomila je počela da zvuči identično, neko je negde odlučio da je to zvuk koji deca vole, različitosti su nestale i sve je postalo beskrajno bljutavo more identičnog zvuka "neka deca igraju, bolje nego da dižu revolucije" prepunog elektronike, sa unjkavim vokalime, ubijene gitare i autotjunom na max... fuj.

 

Trebalo je ovo da bude zadnje od njih... veseli treš sa zaraznom ali autentičnom melodijom i nešto finih gitara, pa na sve to i gospel hor na groblju :s_d:

 

 

U spoileru je isprani video za MTV, jer, zaboga, Bog u God Damn ne sme da se pomene...

 

Spoiler

 

 

 

jbg...

 

Edited by fancy
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odavno mi to u glavi, samo si me podsetila.

Nisu jedini kojima se to desilo, neka 2010 je prekretnica gde su mnogi pali, iz očaja ili iz obaveza prema izdavačkim kućama, ili iz želje da konačno uzmu neke pare od muzike, ko zna, ali svi posle 2010 imaju identičan iskomercijalizovani zvuk.

 

Trebalo bi da poslušaš albume 2003-2009 bilo je tu žestoke svirke.  Koja, doduše, nema mnogo veze sa ovim što si okačila...  a opet, ima bar još 20ak sličnih, ako ne i istih stvari posle.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta ja znam, ako nije tvoj zvuk, ne moraš... ono, pop-punk, otkrio sam ih odavno preko MTV, čuo par stvari još na starom B92, zaintrigirali me, poskidao albume... i onda neko vreme ništa (posle 2009) i kad je izašlao SRR pitao sam se - šta je ovo, ovo nije isti bend... bukvalno drugi bend.

Ista stvar, ovako iz glave se dogodila i sa, npr. The Good Charlotte...i Coldplay je upao u istu producentsku zamku od 2011...  Killersi posle Day & Age... od 2012 Battle Born pretvorili su se u teenage pop Brandon Flowers i ostali boys band.

 

Link to comment
Share on other sites

@fancy lepo si opisao Fall Out Boy, s tim što oni nikad i nisu bili neka undergoundština nego simpa pop punk za tinejdžere. Ja doduše nisam ni slušao ništa od njih mlađe od Folie a Deux ali verujem ti svaku reč. Njihov bubnjar Andy inače svira u nekim sjajnim bendovima kao što su Sect, Enabler i the Damned Things. Jasno je da je FOB samo pokušaj da se zaradi veći novac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fancy said:

Šta ja znam, ako nije tvoj zvuk, ne moraš... ono, pop-punk, otkrio sam ih odavno preko MTV, čuo par stvari još na starom B92, zaintrigirali me, poskidao albume... i onda neko vreme ništa (posle 2009) i kad je izašlao SRR pitao sam se - šta je ovo, ovo nije isti bend... bukvalno drugi bend.

Ista stvar, ovako iz glave se dogodila i sa, npr. The Good Charlotte...i Coldplay je upao u istu producentsku zamku od 2011...  Killersi posle Day & Age... od 2012 Battle Born pretvorili su se u teenage pop Brandon Flowers i ostali boys band.

 

 

Više je do toga što ne volim kad nemam sve informacije, ili barem

većinu. 😄 Ja sam za dosta bendova čula preko filmova i serija pa je tako bilo i sa Fall Out Boy. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...